Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » **roditelji** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nepoznat
Gost


Smile **majka** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kakav je na¨ odnos prema roditeljima?
Stanimo pred ogledalo i upitajmo se: Kakav sam ja prema svojoj majci?

Svaki dan je dan za majku

Kada si imao 1 godinu, ona te dojila i kupala.
Zahvaljivao si joj placem.

Kada si imao 2 godine, ona te ucila hodati.

Zahvaljivao si joj bje¸eci od nje kada te zvala.

Kada si imao 3 godine, spravljala ti je hranu s ljubavlju.

Zahvaljivao si joj bacajuci tanjir s hranom na pod.

Kada si imao 4 godine, kupila ti je olovke u boji.

Zahvaljivao si joj ¨arajuci trpezarijski sto.

Kada si imao 5 godina, oblaila te za blagdane.

Zahvaljivao si joj buckanjem u najbli¸oj lokvi.

Kada si imao 6 godina, odvela te prvi put u ¨kolu.

Zahvaljivao si joj vri¨tii: NECU DA IDEM!!!

Kada si imao 7 godina, kupila ti je prvu loptu.

Zahvaljivao si joj razbijajuci kom¨ijski prozor.

Kada si imao 8 godina, kupovala bi ti sladoled na ulici.

Zahvaljivao bi joj tako ¨to bi se sladoled cijedio i ukapao novu majicu.

Kada si imao 12 godina, upozoravala bi te da ne gleda¨ odredjene TV emisije.

Zahvaljivao bi joj cekajuci da ne bude kod kuce.

Kada si imao 14 godina, savjetovala bi ti da skrati¨ kosu.

Zahvaljivao bi joj govoreci da nema ukusa.

Kada si imao 15 godina, do¨la bi kuci oekujuci tvoj zagrljaj.

Zahvaljivao bi joj ¨to bi zakljucao vrata svoje sobe.

Kada si imao 16 godina, ucila te voziti auto.

Zahvaljivao bi joj kradjuci joj kljuceve od auta.

Kada si imao 17 godina, ocekivala je va¸an telefonski poziv.

Zahvaljivao bi joj viseci na telefonu cijelo vecer.

Kada si imao 18 godina, plakala je za tvoju maturu.

Zahvaljivao bi joj ostajuci vani do zore.

Kada si imao 19 godina, placala bi tro¨kove fakulteta, vozila bi te u kampus i nosila ti torbe.

Zahvaljivao bi joj govoreci Allahimanet i izbjegavajuci da te ne zagrli pred prijateljima.

Kada si imao 20 godina, pitala bi te da li se vidja¨ s nekim.

Zahvaljivao bi joj govoreci To nije tvoja stvar.

Kada si imao 21 godinu, savjetovala bi te oko karijere za buducnost.

Zahvaljivao bi joj govoreci: Ja ne ¸elim biti poput tebe.

Kada si imao 22 godine, grlila bi te zbog zavr¨enog fakulteta.

Zahvaljivao bi joj pitajuci je da li ce ti platiti putovanje u Ameriku.

Kada si imao 23 godine, dala ti je namje¨taj za tvoj prvi stan.

Zahvaljivao bi joj govoreci prijateljima da je grozan i odvratan.

Kada si imao 24 godine, upoznala je tvoju zarucnicu i pitala o va¨im planovima za buducnost.

Zahvalio si joj ljutito gundjajuci: Mama, molim te.

Kada si imao 25 godina, pomogla ti je oko ¸enidbe, plakala je i rekla ti kako te sna¸no voli.

Zahvalio si joj odlazeci daleko od kuce.

Kada si imao 30 godina, zvala bi te da ti da savjet oko djece.

Zahvaljivao bi joj govoreci da su sada stvari drugacije.

Kada si imao 40 godina, pozvala bi te da te podsjeti na rodjendan nekog od rodjaka.

Zahvaljivao bi joj govoreci da si ba¨ sad toliko zauzet

Kada si imao 50 godina, osjecala se slabo i trebala te da se o njoj brine¨.

Zahvaljivao si joj pricajuci o roditeljima koji su opterecenje svojoj djeci.

I tako, jednoga dana, ona je tiho umrla. I sve ono ¨to nisi nikada ucinio naumpadalo bi ti i potresalo te poput groma.
Eh, da sam. 21.gif

STOGA, AKO SI SRETAN JER JE ONA JO¦ ´IVA, ZA PROMJENU ZAHVALI JOJ KAKO DOLIKUJE.

(Napomena: poneke konstatacije jesu apsurdne, ali ne gledajmo samo na te tzv. apsurdne konstatacije, nego gledajmo na clanak kao cijeli i vidjet cemo da je 95% istina!)



Prenjeto:

    Autor: Sabahuddin Sijamhodzic


(huh, ispravila sam sve kockice c i s s' kvacicama) 01.gif

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane nepoznat dana 02-04-2004 u 19:16.

02-04-2004 19:04
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

super ti je ovo enigma, a nazalost ima i onih koji se upravo tako ponasaju, sto namjerno sto iz neznanja


ja kazem: jebo covjeka/zenu koji se ne brine maximalno o svojim roditeljima !!!!


oni su ti donijeli na ovaj svijet i brinuli se o tebi fakticki citav zivot.

nista mi nema mrze od nezahvalne djece 08.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-04-2004 20:19 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jojjjj sto me rasplakaaa evo se krivim ko luda sve suza suzu goni 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

02-04-2004 20:36 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

16.gif ...nije bila namjera!

02-04-2004 20:43
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fali samo jedna konstatacija
kad je umrla tiho
prodo si brze bolje njen stan

___________________________________________________________________



      19.gif

      02-04-2004 20:59 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      Gianni Gianni is a Male
      raja




      Poruka: 2201
      Location: North see

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      MA najgora je kletva dabogada i ti od svoje djece ovo doceko 23.gif

      ___________________________________________________________________
      There are no wrong choices; there are only different choices.

      02-04-2004 23:57 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
      tekija2 tekija2 is a Female
      carica decembra '03


      Poruka: 1116

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Bas tako Gianni. 01.gif

      Svi smo imali neki bubica prema roditeljima.
      Ja se sjecam i odvratna sam bila i to mi je jedna najveca rana na srcu 26.gif
      Kaze ona meni haj operi sude,ili da pocistim
      A ja nato nemam vremena moram ici. 21.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif
      A sad kad sam udata i imam svoju djecu,cistim po kuci i x puta mi padne na pamet
      eh.... boze da sam blize njoj da joj ruke dam 26.gif 26.gif 26.gif

      ___________________________________________________________________
      ZaGuzicu.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tekija2 dana 02-05-2004 u 03:14.

      02-05-2004 00:32 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nije u mene bas ovako bilo ali definitivno mama zasluzuje da oj pruzim mnogo vise paznje nego sto to sad cinim.

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        12-23-2005 22:38 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Nepoznata1
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Niciji roditelji nisu perfektni, pa ni moja mama....
        Ipak, odavno mi se cini da je ona moje dijete, a ne ja njeno...
        Voli me pitati za savjet, zove kad god joj nesto zatreba, zna da sam za nju uvijek tu ...
        Voljela bih da me moja curica jdnog dana pazi koliko ja pazim moju mamu, a ne petljajuci se previse u njen zivot, osim ako me ona licno ne zamoli....

        12-23-2005 23:41
        amrhalid amrhalid is a Male
        mofo beba


        Poruka: 1

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Selam,

        samo da kazem da Sabahuddin Sijamhodzic nje autor teksta s pocetka posta, vec prevodilac.

        S postovanjem

        Sabahuddin S.

        ___________________________________________________________________
        www.islambosna.ba

        03-18-2006 14:02 amrhalid is offline Homepage of amrhalid Pregledaj poruke od amrhalid Dodaj amrhalid u listu prijatelja
        hanka kafanka
        carica, gaborka i prva nanulasica

        Poruka: 1119

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        -

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane hanka kafanka dana 04-30-2006 u 08:14.

        03-18-2006 19:59 hanka kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka kafanka Dodaj hanka kafanka u listu prijatelja
        pala pala is a Male
        raja




        Poruka: 1586
        Location: Avenija 77

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        E da mi je jos jednom zagrliti svoju sta bi dao za to 26.gif
        Za sve majke ovog svjeta po jedna 33.gif

        ___________________________________________________________________
        VELEZ JE GOROSTAS KAO PLANINA PO KOJOJ JE DOBIO IME

        03-20-2006 20:27 pala is offline Pregledaj poruke od pala Dodaj pala u listu prijatelja
        teia teia is a Female
        proplivala




        Poruka: 11

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        joooj ovo je skroz istina i bruka me da priznam da sam dosta tih gluposti radila 26.gif ili pokusavala pa me kefala 19.gif (do duse, saranje po namestaju, bacanje tanjira, gacanje po barama mi na pamet nije palo to i sama kaze) uh... nisam tako losa 11.gif ali pubertet je bio blaga katastrofa ignore.gif

        dosla sam sebi pocetkom svojih 20ih a njoj je trebalo jos par godina da stvarno poveruje da sam se promenila tek sam tada osetila koliko duboko su je neke stvari povredile. hvala Bogu pa sad nadoknadjujemo 02.gif 33.gif

        enigma 33.gif za temu 10.gif

        03-21-2006 18:12 teia is offline Pregledaj poruke od teia Dodaj teia u listu prijatelja
        Gogi81 Gogi81 is a Male
        brato


        Poruka: 522
        Location: Atlanta

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Djeca cesto misle da roditelji neznaju o cemu pricaju dok se ne uvide sami kasnije da je to tako. Tako bi i samnom. Al boze moj to je jedna zivotna faza kroz koju skoro svak prolazi. Drago mi je da su moji jos samnom i hvala im sto su imali jednu crstu ruku nadamnom. I vjerujte mi da im se svaki dan na neki nacin zahvalim pa makar skuham kafu. Ipak tesko je bilo biti roditelj ovi zadnji 13 godina jer kroz sta su roditelji nasi morali prolazit.

        Roditelji 33.gif 33.gif
        A majka je nesto posebno
        33.gif 33.gif Drage nase mame 33.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        jope ti
        -----------------------------------------------------------------------------
        Gogi81:

        The penis mightier than the sword.
        ---------------------------------------------------------------------------
        kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

        04-11-2006 02:51 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        sve je to stvar odnoa i vaspitanja mnogi roditelji nesvjesno pogrijese kad djecu vaspitavaju i onda ih to kosta a i djecu

        cesto roditelji djecu tako razmaze da djeca uopste nemaju pojma sta je to postovanje i zahvalnost
        ako dijete od malih nogu ocekuje od roditelja sve a oni ga nisu naucili da to mora bar malo postovati (znaci sav taj trud oko njega dok je mlad) onda ni kasnije nece biti bolje

        ja sam patriajrhalno vaspitan i nisam kod moje matere NIKAD oprao prozore ili sl ALI sam od malih nogu naucen da postujem to sto radi i da ako vec ne radim nista budem zahvalan kao sto i jesam

        i jos nesto vazno moj rahmetli otac dok je bio ziv svaki mjesec je slao svoj materi a mojoj nani pare jer nije imala dovoljno i pazio je i dovodio ljekarima u SA kad je trebalo i ja sam to gledao cijeli zivot i naravno da mi je 100%-na paznja prema roditeljima normalana stvar i kad vidim nesto kontra onda se zebezeknem


        KAKO SIJESH TAKO I ZANJESH ,uvjek je bilo znaci naucite djecu da vas osim sto vas trebaju voljeti MORAJU postovati i cijeniti vash trud josh dok su TEEN kasnije ce biti kasno ako se ozene ili udaju a nisu to naucili nece nikad 10.gif

        ___________________________________________________________________

          04-11-2006 08:15 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          TigricaX TigricaX is a Female
          zvrk hanuma




          Poruka: 6105
          Location: Nesvrstana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Svjesna sam da nikad necu mocu uzvratiti njima koliko su oni meni dali, i dan danas daju 01.gif Cini ih sretnim kad sam ja sretna, i tuznim kad sam ja tuzna (isto vazi i za brata), i znam dosta, ali vjerovatno ne i sve, sta su rizikovali, pokusali i uradili zbog nas dvoje....Golema je ta ljubav 10.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
          i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

          04-12-2006 02:45 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Na relaciji roditelj - dijete i poèiva ljudska civilizacija i sve ovo što danas imamo. Iz tog razloga i postoji bezgranièna i bezuvjetna ljubav roditelja prema djetetu i obratno. Roditelj je ponosan na svog potomka i na ono što ostavlja svijetu, a dijete na roditelja što mu je dalo šansu i donijelo ga na ovaj svijet kako bi uèinilo isto. Neraskidivo i božanstveno!

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          04-12-2006 09:02 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          TUTI
          Mister foruma 2008

          Poruka: 5888

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Majku pazim od mog samog dolaska u Norvesku.Kada kazem pazim mislim na ekonomsku pomoc.Cesto se cujemo i vidimo jednom godisnje ali pravo da vam kazem po meni veca joj je pomoc potrebna od moje sestre dole u Mostaru nego od mene iz Norveske.Jer novac koji joj ja saljem dode i prode.Naravno da i novac treba za zivot ali bilo sta drugo da zatreba(toga ima dosta da sada ne nabrajam) sestra je dole.Moje je misljenje da nikad u zivotu mi ne mozemo da vratimo roditeljima ono sto su oni nama dali.Roditelji su jedini pravi prijatelji bez mita.Kada odem dole(najvise vremena provedem sa njom) po milion puta je poljubim i zahvalim joj se za sve sto je za mene dala i daje u zivotu.I ocu naravno hvala samo na haremu Sojnovac se sa njim drugacije ispricam i zahvalim za sve sto mi je i on u zivotu dao.Majku cu paziti dok sam ziv 01.gif

          04-12-2006 11:15 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
          giovanni giovanni is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1902
          Location: na beloj ladji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          svako pravo dijete razmišlja ko ti tuti svaka cast 10.gif 10.gif 10.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

          04-12-2006 14:36 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
          TUTI
          Mister foruma 2008

          Poruka: 5888

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Hvala djemila,hvala giovanni 10.gif

          04-12-2006 15:00 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
          Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com