Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Radni ru » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Radni ruèkovi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pošto je u Mostaru otoplilo, ja radim do 4, ne stignem kuci do 5, hoæu da iskoristim svaki moguæi trenutak vani, ponestaje mi ideja za ruèak koji se brzo napravi. Pod ovim brzo ne mislim ispeæi kobasice, nego nešto što se jede kašikom, i tako to. Imate li vi kakvih prijedloga pošto ja ne znam skuhati ruèak za pola sata, kod mene je to ono "na tenane"?

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

03-26-2006 22:58 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
NESA X
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa ako je tako teska situacija,najbolje ti je da ne rucas. 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

03-26-2006 23:00
hanka kafanka
carica, gaborka i prva nanulasica

Poruka: 1119

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

-

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane hanka kafanka dana 04-30-2006 u 08:09.

03-26-2006 23:09 hanka kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka kafanka Dodaj hanka kafanka u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle
pokretac teme Thread Started by Carmela

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od hanka kafanka:

    jedan dan u sedmici posveti se kuhanju

    pa ljepo napravi sebi jelovnik za sedam dana, sa jelima koji

    mogu odma iz zamrzivaca u mikrovalnu 10.gif

    nekad iskoristi i kucnu dostavu i rjesem problem

    ili kani se foruma, nego kuhaj rucak navece za sutra 05.gif 35.gif


    eto moj mali doprinos 01.gif


Hvala ti za savjet, mikrovalnu ne volim, a ruèak za sutra sam veæ skuhala...

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

03-26-2006 23:18 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
hanka kafanka
carica, gaborka i prva nanulasica

Poruka: 1119

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

-

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane hanka kafanka dana 04-30-2006 u 08:09.

03-26-2006 23:19 hanka kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka kafanka Dodaj hanka kafanka u listu prijatelja
NESA X
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od hanka kafanka:

    pa ti ljepo izvadi ujurto kad podjes na posao

    i ugri na sporetu, i eto rucka za 5 min 01.gif 10.gif


Nije losa ideja ali ja mislim da je najbolje da ti sebi kupis zadnje izdanje Kuvara,tamo mozes naci oko 1000 recepata raznih jela. 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane NESA X dana 03-26-2006 u 23:45.

03-26-2006 23:44
mia18 mia18 is a Female
ne more meda




Poruka: 50

RE: Radni ruèkovi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Carmela:

    Pošto je u Mostaru otoplilo, ja radim do 4, ne stignem kuci do 5, hoæu da iskoristim svaki moguæi trenutak vani, ponestaje mi ideja za ruèak koji se brzo napravi. Pod ovim brzo ne mislim ispeæi kobasice, nego nešto što se jede kašikom, i tako to. Imate li vi kakvih prijedloga pošto ja ne znam skuhati ruèak za pola sata, kod mene je to ono "na tenane"?

Milion stvari mozes carice :
1. kupi gotove jufke, 1kg zelja(ne rastike), 1jaje, malo mladog sira(urde), 2 velike kasike pavlake(krem fresh),malo soli i bibera .Izrezi zelje poslije pranja ,( , treba friska, ne otkuhat), u male - srednje velicine, i dodaj u vajnik sve ostalo ka tome , i rukama izmjesaj, razvij tu jufku , uzmi cetkicu i istopi malo putera u zdjelicici, i dvije jufke pa preko premazi puterom i ovu smijesu na par mijesta u redove zamotaj i u premazanu tepsiju sa malo ulja polagaj jednu do druge ili u krug, i kad sve unutra premazi sa puterom da se lijepo poslije pozuti.Peci dok ne pozuti dobro i izvadi , opet puterom , pokrij cistom krpom dok omeca i nadode , zdravo i brzo.
2. prokuhaj vodu sa 2 kasike ulja i dosta soli , dodaj makarone(ulje je trik da se ne ljepi pasta),i kuhaj dok su tek malo meke(a la dente) , nemoj prekuhat slucajno , u sito ih prospi i u onu istu serpu dodaj 2 kasike putera, otopi , skini sa vatre i vrati iscijedene makarone ili spagete unutra,sta volis.I izmijesaj ili bolje poklopi i sa poklopcem nako dva-tri puta u serpi prevrni, da ne izgube oblik , jer puknu kad mijesas kasikom.U drugu serpu dok se makaroni kuhaju dodaj samo malo ulja i mljevenog mesa , zavisi koliko ljudi, oko pola kile ili manje, uzmi drvenu kasiku i stalno polako razbijaj im oblik, znas kako ono meso se ljepi, da bude kao izmrlevene suhe mrvice kruha za pohovanje , tako da izgleda, dodaj 1 kasiku malu secera , malo soli(pola malo kasike),saransaka koliko volis, sitno isjeckanog luka ,nemoj VEGETE SLUCAJNO POKVARI UKUS,u isto vrijeme kad i mesa , cekaj da posmedi, onda izrezanih gljiva-sampinjona, dodaj poklopi i na najnizoj vatri kuhaj dok puste vodu , ali vazda mijesaj pomalo, onda samo dodaj paradajiz, ne onaj ruzni gusti ili kecap,ne onaj fini u staklenoj za bolonjeze sos.Ovo ce biti za 15-20 gotovo, samo operi salatu zelenu i u zdjelu :malo sirceta,ulja , soli i bibera i mijesaj sve , onda , makarone u tanjir, sos preko , sira preko ako hoces ili ne , uz salatu, SUPER , i brzo.
Za desert mozes kad imas jufka vec , sve isto ko gore samo jabuke , izrendaj , malo soka od limuna da ne posmede , secera koliko volis , i ja volim grozdica kao njemacka strudla budu .I opet isto kao kod zeljanice sve, brzo a super.Hit svaki put.
Ili frisak kruh napravi nedeljom, to moji uvijek vole , jer inace uvijek kupujem.
3. 1kg brasna, dodaj 3 suhe germe, zapamti 3,germu umijesaj u 2 kasike secera , i jedna casa veca vode, promijesaj i dodaj brasnu, ostavi nek nakvasa na toplom mijestu pokrij celofanom da ne uhvati koru i krpom jedno 2 sata , obradi tijesto , i stavi u tepsiju i ostavi nek opet raste 35 min, tek onda nako stavi i peci, u vec ugrijanu pekaru , ne otvaraj pekaru puno zato kolaci i hljeb uvijek opadnu onima koji to rade.
4. Ili ako imas djeci keksice da napravis brzo:100gr putera, 200gr secera , 1 paket vanilija secer, 1 jaje , 75gr vrhnja , pola kile (500gr)brasna, pola kasicice male praska za peciva ,1 zumanjce, 3 velike kasike mlijeka, ljesnaka ili oraha malo, , onog papira za peci , sto stavis u tepsiju ali ne moras.
puter, secer i vanilijin secer zajedno promijesaj ,jaje cijelo i vrhnje dodaj, mijesaj malo, brasno i prasak za pecivo umijesaj i mijesaj sa mikserom. tijesto treba biti cvrsto , ako nije malo brasna dodaj, izvaljaj tijesto na sto oko 1 cm debelo i vadi kakve imas oblike ili casom , orahe , bademe, dema u sredinu stavi malo , IMJESAJ ZUMANCE I MLIJEKO I KEKSE SA TIM SA CETKICOM PREMAZI , u pekaru i peci,nemoj ih blizu jedno drugom u tepsiji , daj mjesta pekaru ugrij prije , .175 C , oko 8-9 minuta , izvadi i vanilij secerom pospi .Ima puno stvari ti samo pitaj , ja sigurno znam kako se pravi na lak nacin , ja obozavam kuhati, ali prat sude poslije toga , to je smrt.Hvala bogu da sam dobra kuharica , pa ce oni radije prati sude nego jesti Mc Donalds 21.gif 01.gif .Nadam se carice da ti je ovo malo pomoglo. 10.gif

___________________________________________________________________
Ako si iz Cima 19.gif , neobracaj mi se

03-27-2006 11:00 mia18 is offline Pregledaj poruke od mia18 Dodaj mia18 u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle
pokretac teme Thread Started by Carmela

RE: Radni ruèkovi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mia18:

        citat od Carmela:

      Pošto je u Mostaru otoplilo, ja radim do 4, ne stignem kuci do 5, hoæu da iskoristim svaki moguæi trenutak vani, ponestaje mi ideja za ruèak koji se brzo napravi. Pod ovim brzo ne mislim ispeæi kobasice, nego nešto što se jede kašikom, i tako to. Imate li vi kakvih prijedloga pošto ja ne znam skuhati ruèak za pola sata, kod mene je to ono "na tenane"?

    Milion stvari mozes carice :
    1. kupi gotove jufke, 1kg zelja(ne rastike), 1jaje, malo mladog sira(urde), 2 velike kasike pavlake(krem fresh),malo soli i bibera .Izrezi zelje poslije pranja ,( , treba friska, ne otkuhat), u male - srednje velicine, i dodaj u vajnik sve ostalo ka tome , i rukama izmjesaj, razvij tu jufku , uzmi cetkicu i istopi malo putera u zdjelicici, i dvije jufke pa preko premazi puterom i ovu smijesu na par mijesta u redove zamotaj i u premazanu tepsiju sa malo ulja polagaj jednu do druge ili u krug, i kad sve unutra premazi sa puterom da se lijepo poslije pozuti.Peci dok ne pozuti dobro i izvadi , opet puterom , pokrij cistom krpom dok omeca i nadode , zdravo i brzo.
    2. prokuhaj vodu sa 2 kasike ulja i dosta soli , dodaj makarone(ulje je trik da se ne ljepi pasta),i kuhaj dok su tek malo meke(a la dente) , nemoj prekuhat slucajno , u sito ih prospi i u onu istu serpu dodaj 2 kasike putera, otopi , skini sa vatre i vrati iscijedene makarone ili spagete unutra,sta volis.I izmijesaj ili bolje poklopi i sa poklopcem nako dva-tri puta u serpi prevrni, da ne izgube oblik , jer puknu kad mijesas kasikom.U drugu serpu dok se makaroni kuhaju dodaj samo malo ulja i mljevenog mesa , zavisi koliko ljudi, oko pola kile ili manje, uzmi drvenu kasiku i stalno polako razbijaj im oblik, znas kako ono meso se ljepi, da bude kao izmrlevene suhe mrvice kruha za pohovanje , tako da izgleda, dodaj 1 kasiku malu secera , malo soli(pola malo kasike),saransaka koliko volis, sitno isjeckanog luka ,nemoj VEGETE SLUCAJNO POKVARI UKUS,u isto vrijeme kad i mesa , cekaj da posmedi, onda izrezanih gljiva-sampinjona, dodaj poklopi i na najnizoj vatri kuhaj dok puste vodu , ali vazda mijesaj pomalo, onda samo dodaj paradajiz, ne onaj ruzni gusti ili kecap,ne onaj fini u staklenoj za bolonjeze sos.Ovo ce biti za 15-20 gotovo, samo operi salatu zelenu i u zdjelu :malo sirceta,ulja , soli i bibera i mijesaj sve , onda , makarone u tanjir, sos preko , sira preko ako hoces ili ne , uz salatu, SUPER , i brzo.
    Za desert mozes kad imas jufka vec , sve isto ko gore samo jabuke , izrendaj , malo soka od limuna da ne posmede , secera koliko volis , i ja volim grozdica kao njemacka strudla budu .I opet isto kao kod zeljanice sve, brzo a super.Hit svaki put.
    Ili frisak kruh napravi nedeljom, to moji uvijek vole , jer inace uvijek kupujem.
    3. 1kg brasna, dodaj 3 suhe germe, zapamti 3,germu umijesaj u 2 kasike secera , i jedna casa veca vode, promijesaj i dodaj brasnu, ostavi nek nakvasa na toplom mijestu pokrij celofanom da ne uhvati koru i krpom jedno 2 sata , obradi tijesto , i stavi u tepsiju i ostavi nek opet raste 35 min, tek onda nako stavi i peci, u vec ugrijanu pekaru , ne otvaraj pekaru puno zato kolaci i hljeb uvijek opadnu onima koji to rade.
    4. Ili ako imas djeci keksice da napravis brzo:100gr putera, 200gr secera , 1 paket vanilija secer, 1 jaje , 75gr vrhnja , pola kile (500gr)brasna, pola kasicice male praska za peciva ,1 zumanjce, 3 velike kasike mlijeka, ljesnaka ili oraha malo, , onog papira za peci , sto stavis u tepsiju ali ne moras.
    puter, secer i vanilijin secer zajedno promijesaj ,jaje cijelo i vrhnje dodaj, mijesaj malo, brasno i prasak za pecivo umijesaj i mijesaj sa mikserom. tijesto treba biti cvrsto , ako nije malo brasna dodaj, izvaljaj tijesto na sto oko 1 cm debelo i vadi kakve imas oblike ili casom , orahe , bademe, dema u sredinu stavi malo , IMJESAJ ZUMANCE I MLIJEKO I KEKSE SA TIM SA CETKICOM PREMAZI , u pekaru i peci,nemoj ih blizu jedno drugom u tepsiji , daj mjesta pekaru ugrij prije , .175 C , oko 8-9 minuta , izvadi i vanilij secerom pospi .Ima puno stvari ti samo pitaj , ja sigurno znam kako se pravi na lak nacin , ja obozavam kuhati, ali prat sude poslije toga , to je smrt.Hvala bogu da sam dobra kuharica , pa ce oni radije prati sude nego jesti Mc Donalds 21.gif 01.gif .Nadam se carice da ti je ovo malo pomoglo. 10.gif


Hvala ti, izgleda da se zasad nas dvije razumijemo. I ja kuham godinama, ali nekad ne možeš kompletirati ruèak noæ prije, nekad ti se jednostavno ne da, pa sam mislila na neke recepte koji nisu Mc Donalds sistem.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

03-27-2006 12:25 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
mia18 mia18 is a Female
ne more meda




Poruka: 50

RE: Radni ruèkovi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moja mama je zavrsila za kuhara profesionalni i ako nije nikad morala raditi , a za njenu staru su tu govorili da nema bolje kuharice, tako da sam odmalena naucila i sad volim kuhanje , ne kao obavezu , vise kao hobby kad nadem novi recept ili dobijem novu knjigu , ja uvijek ih malo promijenim ka nasim ukusima na hercegovacki stil 07.gif , salim se. Ja uvijek gledam kako se proces moze ubrzati , jer dom , djeca i posao, sve to i kuhat , nekad mi dode da pobacam sve serpe kroz prozor , jer svak voli i hoce nesto drugo 21.gif.I ako ti ikad treba bilo kakav recept samo napisi tu. 01.gif

___________________________________________________________________
Ako si iz Cima 19.gif , neobracaj mi se

03-28-2006 00:10 mia18 is offline Pregledaj poruke od mia18 Dodaj mia18 u listu prijatelja
Mili - Tuke
Gost


RE: Radni ruèkovi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mia18:

    Moja mama je zavrsila za kuhara profesionalni i ako nije nikad morala raditi

    I ako ti ikad treba bilo kakav recept samo napisi tu. 01.gif


Odma se na tebi primjeti da si iz begovske kuce.

I ako nije poslovna tajna , mozes li nam postaviti ovde recept od domaceg kajmaka?

03-28-2006 09:41
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle
pokretac teme Thread Started by Carmela

RE: Radni ruèkovi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mia18:

    Moja mama je zavrsila za kuhara profesionalni i ako nije nikad morala raditi , a za njenu staru su tu govorili da nema bolje kuharice, tako da sam odmalena naucila i sad volim kuhanje , ne kao obavezu , vise kao hobby kad nadem novi recept ili dobijem novu knjigu , ja uvijek ih malo promijenim ka nasim ukusima na hercegovacki stil 07.gif , salim se. Ja uvijek gledam kako se proces moze ubrzati , jer dom , djeca i posao, sve to i kuhat , nekad mi dode da pobacam sve serpe kroz prozor , jer svak voli i hoce nesto drugo 21.gif.I ako ti ikad treba bilo kakav recept samo napisi tu. 01.gif


Najprije hvala, a onda kad si veæ pomenula ubrzanje procesa, zanima me šta radiš mesu da se brže skuha. Mi svi volimo meso, i ponekad bi da napravim neki mesni obrok kad dodjemo s posla, no treba èekati malo duže. Napravim tada recimo šnicle u saftu jer su tanje, ali ima li kakav savjet za one "normalne" komade mesa?

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

03-29-2006 11:33 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
laverna laverna is a Female
seka




Poruka: 898
Location: i ja se pitam

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo nadjoh ovu tvoju temu pa reko da dodam i ja koju.

meso(normalne komade) fino poslazi u pretis a preko dodaj krompir izrezan na cetvero.zacini po zelji i prelij sa samo jednom soljom vode.
nakon 20 minuta meso ce biti kuhano ali blago zapeceno a krompir famozan.
na isti nacin mozes peci i koku.

isto tako lonac.izrezi sve vrste povrca koje volite a obavezno i glavicu kupusa.
slozi u pretis,dodaj meso,prelij vodom ali ne mnogo jer ce i povrce pustiti vodu.i to je gotovo za 20 minuta.

06-19-2006 20:44 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
Miron Miron is a Male
brato




Poruka: 722
Location: Graz, A

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mia18 10.gif

evo ti jedan brzi recept Carmela:
uzmes snicle (jedno 1 do 1.5 cm debele). usibas ih u tepsiju ALI na suho - znaci NE dodaji nista. pripremi zacin u kakvoj soljici: so, biber i crvena paprika - izmjesaj. namazi meso zacinom.

na snicle slozi tanko izrezane sampinjone a na njih stavi mocarele (tanko) ili slicnog sira.
(mozes jos sve bazilom ili persunom posut)

sad sve to samo zali (znaci nema ulja, butera ili sl.) sa tecnim vrhnjem (dovoljno je samo do pola debljine snicle.
Usibaj u rernu na 220 i za jedno 15-20 minuta - finito.

KO prilog - mozes sta hoces, a pravo je napr. brza instant riza (5 minuta).
A zaboravih rec onu pavlaku naravno mozes ko sos koristit.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Miron dana 06-19-2006 u 22:20.

06-19-2006 22:07 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
bublica bublica is a Female
trudim se




Poruka: 269
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Najbrži ruèak :
uzmi pileæe filete (nemoj ih pretanko rezati ) , posoli pobiberi i povegeti , ispeci ih u tavi pola maslaca pola ulja , kad su skoro gotovi uspi malo mljeka i peci dok ne upiju mlijeko , u šerpu stavi dukat bijeli sos sa šampinjonima (bude u malom tetrepku ) stavi na kolo najbolje na jedinicu pošto je gust da ne zagori , u to prebaci filete . Ovamo skuhaj široke rezance , pazi brzo se kuhaju da ih ne prekuhaš , prevrni ih na istopljenom maslacu . Serviraj sa mješanom salatom , a valjala bi i neka instant juha prije svega (moj savjet ragu pileæa ) .

___________________________________________________________________
I could never change what I feal , my face will never show what is not real

06-19-2006 22:54 bublica is offline Pregledaj poruke od bublica Dodaj bublica u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle
pokretac teme Thread Started by Carmela

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kuku meni, ispašæe da ne znam kuhati 21.gif ali znam ljudi, samo mi je trebalo malo ovih brzinskih ruèkova. Lanaserf, to sam veæ radila puno puta, ali mi ipak treba više od 20 minuta da meso bude gotovo (kako tebi jeste?). Mirone, pa zamisli da ja kuæi donesem 1,5cm debelu šniclu, zaboravio si važne detalje 19.gif . Bublice, ovo s filetima ti je dobro, 10.gif meni skoro svaki put ispadnu nekako tvrdi. 21.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

06-19-2006 23:25 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
bublica bublica is a Female
trudim se




Poruka: 269
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa zato ti je mlijeko èudo , omekša ih pravo 10.gif

___________________________________________________________________
I could never change what I feal , my face will never show what is not real

06-19-2006 23:29 bublica is offline Pregledaj poruke od bublica Dodaj bublica u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle
pokretac teme Thread Started by Carmela

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znam ja to moja Bublice, samo moj No.1 ni u snu ne voli mlijeko 21.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

06-19-2006 23:33 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
bublica bublica is a Female
trudim se




Poruka: 269
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma nece ni znati da ima mlijeka , samo malo staviš to se ne osjeti , prevariš ga 04.gif

___________________________________________________________________
I could never change what I feal , my face will never show what is not real

06-19-2006 23:34 bublica is offline Pregledaj poruke od bublica Dodaj bublica u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle
pokretac teme Thread Started by Carmela

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nema teorije, samo kolaèi s mlijekom prolaze 01.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

06-19-2006 23:36 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
Miron Miron is a Male
brato




Poruka: 722
Location: Graz, A

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bola Carmela znam da znas 13.gif
nego sta fali - nek raja stavi po koji dobar recept 04.gif 10.gif

06-19-2006 23:40 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com