Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Trenutno Citam ... 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (46): « prva ... « prethodna 27 28 29 [30] 31 32 33 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Layla12 Layla12 is a Female
trudim se




Poruka: 195
Location: Too daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ian Rankin - A Question of Blood

___________________________________________________________________
mostarka.gif

10-30-2006 11:16 Layla12 is offline Posalji email za Layla12 Pregledaj poruke od Layla12 Dodaj Layla12 u listu prijatelja
Djelmas Djelmas is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 345

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

moj komsija Ljubo - superr kniga mala e moze se za dan zavrsit stoo je vazno !

___________________________________________________________________
Skanderbeg i Klinton fala vam.

10-30-2006 11:59 Djelmas is offline Pregledaj poruke od Djelmas Dodaj Djelmas u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo upravo uzela da citam knjigu od Svetlane Broz "Imam petlju"
nedavno sam bila na promociji ali nikako da nadjem vremena da je procitam, tako da cu danas 01.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    10-30-2006 14:27 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Gianni Gianni is a Male
    raja




    Poruka: 2201
    Location: North see

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nemoj Titati sjebat ces nam daljnje citanje sa tvojom recenzijom 19.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    There are no wrong choices; there are only different choices.

    10-30-2006 15:42 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
    buckuris buckuris is a Female
    buduca bahra :)




    Poruka: 2084
    Location: SFRJ Njemacka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      evo upravo uzela da citam knjigu od Svetlane Broz "Imam petlju"
      nedavno sam bila na promociji ali nikako da nadjem vremena da je procitam, tako da cu danas 01.gif

    i ja juce pocela 29.gif

    ___________________________________________________________________
    muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

    10-30-2006 17:28 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
    Mara
    SexNepoznat

    Poruka: 806

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kupih neki dan knjigu "Umjetnost stilskog siromasenja" (ne znam je li bas najsretniji prevod, ali eto...), autora Alexandera von Schönburga. Br. 1 na listi najprodavanijih knjiga u Njemackoj. Na zalost mislim da nema prevoda, samo na njemackom, a njemacki naslov je "Die Kunst des stilvollen Verarmens". Mogu je od srca preporuciti svim "Njemcima" i "Austrijancima", a i ostalima koji znaju njemacki. Ja sam procitao otprilike 1/3 knjige i strasno mi se svidja.

    Evo da probam prevesti kratku recenziju na zadnjoj stranici:

    "Manje je vise" - jedan, koliko inteligentan, toliko i zanimljiv manifest za sretniji zivot, odn. odbrana umjetnosti zivljenja, a protiv ludosti stalnog kupovanja i trosenja.
    Mi svi, ali bas svi, cemo, ne u nekoj dalekoj buducnosti, nego vrlo skoro, postati znatno siromasniji nego sad. Ali umjetnost stilskog siromasenja moze se nauciti. Grof Alexander von
    Schönburg zna o cemu govori, jer on potice iz jedne porodice koja ima 500 godina iskustva u usponu na drustveno-socijalnoj ljestvici. On pokazuje da se za odjecu, putovanja, stan, auto, ne moraju placati ogromne sume, ukratko: kako poboljsati kvalitet zivota stavljanjem prioriteta. Istinski luksuz ne predstavlja imati stvari, nego nauciti odreci se njih. Otkrijte tajnu, kako postati bogat bez novca.

    ____________________________________________________________________

    11-07-2006 18:10 Mara is offline Pregledaj poruke od Mara Dodaj Mara u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Gianni:

      Nemoj Titati sjebat ces nam daljnje citanje sa tvojom recenzijom 19.gif 13.gif 13.gif


    hahahhaha dobro necu.
    evo citam sad jos jednu po drugi put pa cu na obadvije dat komentar 35.gif 02.gif

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      11-08-2006 00:01 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      Nepoznata1
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jazavac pred sudom

      Sad mi puno interesatnije djeluje nego ranije

      11-08-2006 01:07
      Djelmas Djelmas is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 345

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      opet debelu knigu ima sesto strana - crvena

      ___________________________________________________________________
      Skanderbeg i Klinton fala vam.

      11-08-2006 01:28 Djelmas is offline Pregledaj poruke od Djelmas Dodaj Djelmas u listu prijatelja
      ajris ajris is a Female
      gusterica




      Poruka: 49
      Location: carstvujuca

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dzon Grogan – MARLI I JA - kako smo zivjeli i voleli se sa najgorim psom na svijetu
      (John Grogan – Marley& Me – Life With the Word’s Worst Dog)


      Topla, osjecajna i duhovita prica o zivotu sa psom.
      Ubijala sam se od smijeha do neka 2-3 zadnja poglavlja,






        pa kaze:

        " Tek tada, poslije njegove smrti, sinula mi je nevjerovatna ideja: Marli kao ucitelj. Ucitelj i uzor. Da li je moguce da pas - ijedan pas, a narocito luckast i neobuzdan pas kakav je nas bio - uputi ljude na ono sto je zaista bitno u zivotu? Vjerovao sam da jeste. Vjernost, hrabrost. Odanost. Jednostavnost. Radost. A i ono sto nije bitno.
        Psu nisu potrebna bijesna kola, velike kuce ni firmirana odjeca. Statusni simbolinjemu nista ne znace. Sasvim mu je dovoljan stap koji je naplavila voda. Pas ne sudi o drugima prema boji, vjeri ili stalezu, vec po tome kakvi su iznutra. Psu nije bitno da li je bogat ili siromasan, obrazovan ili nepismen, pametan ili glup. Daj mu svoje srce i on ce ti dati svoje.
        U stvari je vrlo jednostavno, a mi ljudi, navodno daleko mudriji i napredniji, nikad ne shvatamo sta je zaista bitno, a sta nije. Dok sam pisao oprostajnu kolumnu za Marlija, shvatio sam da nam je sve pred nosom, dovoljno je samo da otvorimo oci.
        Ponekad nam je neophodan pas sa losim zadahom, jos gorim manirima i iskrenim namjerama da bismo progledali...."

        ___________________________________________________________________




            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane ajris dana 11-08-2006 u 11:38.

            11-08-2006 11:36 ajris is offline Posalji email za ajris Homepage of ajris Pregledaj poruke od ajris Dodaj ajris u listu prijatelja
            OMAHA OMAHA is a Male
            Mitsubishi sa zvjezdanim krovom




            Poruka: 1488
            Location: XYZ

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Robert Harris




              Tek poceo... 02.gif

              11-26-2006 18:18 OMAHA is offline Pregledaj poruke od OMAHA Dodaj OMAHA u listu prijatelja
              First Lady First Lady is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1404
              Location: NY

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Stephen King

              Needful Things

              prva njegova knjiga koju sam kupila...obicno ih izbjegavam a da i ne znam zasto.
              Natjerat cu sebe da pocnem sa citanjem, mada je onako gledam na stolu i mrsko mi je poceti. 29.gif

              ___________________________________________________________________
              Live, and let LIVE!!!

              11-27-2006 16:55 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
              Dzani Dzani is a Male
              moforaja




              Poruka: 2023
              Location: Coming near You!!

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Samo citam kad sam u WC na velikoj nuzdi 13.gif

              11-27-2006 23:22 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
              krushko
              SexNepoznat



              Poruka: 433

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              U njima imate divan uzor - predivna knjiga i nadasve pouchna

              ___________________________________________________________________
              http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

              Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
              Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

              11-28-2006 01:55 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
              capljinac capljinac is a Male
              raja




              Poruka: 1676
              Location: na Neretvi

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              trenutno citam "Drzavna tajna" od Semira Halilovica, sina Sefera Halilovica, jednog od najvecih bosanaca i hercegovaca.
              Knjiga je odlicna i sto je najvaznije istinita 10.gif

              ___________________________________________________________________
              Kamen,krs i maslina
              vinograd i Neretva
              najljepsa je zemlja ta
              moja Hercegovina.

              11-28-2006 03:38 capljinac is offline Pregledaj poruke od capljinac Dodaj capljinac u listu prijatelja
              taxi taxi is a Male
              Liska mjeseca avgusta




              Poruka: 18170
              Location: M&R

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od capljinac:

                trenutno citam "Drzavna tajna" od Semira Halilovica, sina Sefera Halilovica, jednog od najvecih bosanaca i hercegovaca.
                Knjiga je odlicna i sto je najvaznije istinita 10.gif


              ðe me naðe 10.gif
              ista knjiga predamnom

              ___________________________________________________________________

                11-28-2006 03:56 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                capljinac capljinac is a Male
                raja




                Poruka: 1676
                Location: na Neretvi

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od taxi:

                      citat od capljinac:

                    trenutno citam "Drzavna tajna" od Semira Halilovica, sina Sefera Halilovica, jednog od najvecih bosanaca i hercegovaca.
                    Knjiga je odlicna i sto je najvaznije istinita 10.gif


                  ðe me naðe 10.gif
                  ista knjiga predamnom
                To majstore 10.gif , nisam odavno procitao nasu dobru knjigu, ali ova obara 10.gif

                ___________________________________________________________________
                Kamen,krs i maslina
                vinograd i Neretva
                najljepsa je zemlja ta
                moja Hercegovina.

                11-28-2006 04:01 capljinac is offline Pregledaj poruke od capljinac Dodaj capljinac u listu prijatelja
                hercegovka84 hercegovka84 is a Female
                raja




                Poruka: 1874
                Location: planet earth

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ima li ko sta da predlozi dobro za citanje....??? samo ne politicko molim vas... 02.gif

                ___________________________________________________________________

                  girl.gif

                  11-28-2006 06:22 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
                  Mika Mika is a Female
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 310

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Zavrsila sam 'The Catcher in the Rye" J.D. Salinger (kod nas "Lovac u zitu"). Ovdje je smatraju kultnom knjigom, obavezna lektira u srednjoj skoli. Mene se nije bas dojmila, cak mi je glavni lik isao na zivce sa pravcem svojih misli i postupaka. Pomalo depresivno, ne volim da zavrsim knjigu, a da mi ostane "gorak okus u ustima".

                  Osjecam da mi treba neko laganije stivo, ono procitas knjigu, pa je sa osmjehom zavrsis.
                  Ima li neki prijedlog?

                  ___________________________________________________________________

                    11-30-2006 05:53 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
                    behar behar is a Female
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1141

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    > Zivjeti ...

                    MIHALYI CSIKSZENTMIHALYI


                    Vivre
                    Qu’est-ce qui rend les gens heureux ? Qu’est-ce qui donne un sens à la vie ? Et surtout, quand sommes-nous heureux ? La réponse de Mihaly Csikszentmihalyi est : lorsque nous donnons “le meilleur de nous-mêmes”,...


                    Sta usrecuje ljude? Sta daje smisao zivotu? I, posebno, kada smo sretni? Odgovor g.dina je ....

                      http://en.wikipedia.org/wiki/Csikszentmihalyi

                    ___________________________________________________________________

                      11-30-2006 11:15 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                      Stranica (46): « prva ... « prethodna 27 28 29 [30] 31 32 33 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com