Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Laparoskopija » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Laparoskopija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo da se i ja ponovo javim 18.gif

zanima me da li je iko od vas ovdje imao operaciju zvanu laparoskopija i kakva ste iskustva imali sa njom, sa pripremom za nju, sa oporavkom, i za sta ste je radili?

ako iko moze odgovoriti i pomoci na bilo koji nacin savjetom, ali sto prije (sorry, imam samo 1 dan da saznam sta god mogu) - bicu veoma zahvalna. makar par rijeci....sve pomaze.

hvala unaprijed dragi mofci 33.gif

___________________________________________________________________
nopityA.gif

12-21-2006 07:18 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..prije 12 godina imao operaciju zuci ..velika prednsost i brz oporavak ..nema velikih rezova ,nema bolova posle operacije i vrlo brz oporavak ..treci dan nakon operacije izaso iz bolnice ..samo 4 mala reza duzine 1 cm koji se danas i nevide ..bez brige

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-21-2006 u 10:17.

12-21-2006 10:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
ajris ajris is a Female
gusterica




Poruka: 49
Location: carstvujuca

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..prije 12 godina imao operaciju zuci ..velika prednsost i brz oporavak ..nema velikih rezova ,nema bolova posle operacije i vrlo brz oporavak ..treci dan nakon operacije izaso iz bolnice ..samo 4 mala reza duzine 1 cm koji se danas i nevide ..bez brige



isto. samo sam ja iz drugih razloga bila duze u bolnici, al sto se same operacije tice u Austriji te poslije tri dana puste kuci.

___________________________________________________________________




      12-21-2006 10:20 ajris is offline Posalji email za ajris Homepage of ajris Pregledaj poruke od ajris Dodaj ajris u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      shpicano, veze ti nemam,

      ali da iskoristim i da ti mahnem 33.gif

      prenesi mah i coeku 04.gif

      i nadam se da ce sve biti u redu 10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        12-21-2006 13:45 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        tweetymo tweetymo is a Female
        moforaja




        Poruka: 3089
        Location: dvica kruzno oko hita

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        moja majke je prije nekoliko g to radila i sve bilo ok samo se neko vrijeme morala pazit sta jede
        znaci ne opnastu i tesku hranuz a u bitije to rutinska operacija

        sretno

        ___________________________________________________________________
        Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

        12-21-2006 14:18 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
        shpica shpica is a Female
        hrcak




        Poruka: 2339
        Location: visim sa plafona
        pokretac teme Thread Started by shpica

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        evo jucer sam to obavila i mogu vam reci da u americi ne ostavljaju u bolnici ni sekunde duze nego cim zavrse operaciju vozdra kuci isti dan.

        trenutno me osim 4 reza bole ramena od gasa koji su morali upumpati unutar onog praznog prostora izmedju organa.....da bi bolje vidjeli.

        djemka, lelice....ipak su nasli endometriozu (na lijevoj strani vise nego na desnoj) pa je ipak to bio razlog sto sam evo vec godinu dana invalid bez kolica.


        puno hvala svima koji su mi kroz sve ove moje muke pomogli lijepom rijeci i utjehom....mada mi sama operacija nije bila uopste tako laka, niti oporavak tako dobar, kao kod ostalih koji se javise na ovu temu. mozda ce uskoro proci i bicu nova zena, ali do tad....muke zive....a nikakve tablete ne pomazu tim groznim uzasnim bolovima.

        ljubim vas drage moje, i ako se ne mognem javiti - sretna vam svima nova godina, i onima koji slave bozic takodje!! lijepo se provedite i ako cete zamisljati novogodisnju zelju, znajte da nema nista vaznije od zdravlja!

        vasa a.

        ___________________________________________________________________
        nopityA.gif

        12-23-2006 16:14 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
        GARAVUSA GARAVUSA is a Female
        Misiica ljeta 07




        Poruka: 8664
        Location: Holland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        mala cuvaj se 33.gif

        ___________________________________________________________________

          NIJE LAKO BITI JA ! ! !

        12-23-2006 18:07 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
        Sandy Sandy is a Female
        moforaja




        Poruka: 3842
        Location: kod Hita...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Draga zelim ti brz oporavak, i inace sve najbolje vama dvoma 33.gif 33.gif

        12-23-2006 19:28 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        shpico Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        proslo je najteze
        sad ti treba samo vrijeme i strpljenje
        Zelim ti sto brzi oporavak 33.gif

            Nijedna travka ne raste
            Da je nebo ne orosi.
            I cvijet ne cvjeta
            Da ga Sunce ne obasja.

            Pa ako si i duboko potisten
            U mracnoj sumi sam,
            Jednom ce ti stici od Boga
            Tvoja rosa i Sunca sjaj.

        12-24-2006 22:01
        GARAVUSA GARAVUSA is a Female
        Misiica ljeta 07




        Poruka: 8664
        Location: Holland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        33.gif

        ___________________________________________________________________

          NIJE LAKO BITI JA ! ! !

        12-24-2006 23:03 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
        shpica shpica is a Female
        hrcak




        Poruka: 2339
        Location: visim sa plafona
        pokretac teme Thread Started by shpica

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        hvala lelic, djemkic, garo moja, sandy duso, tweety, maggie, ajris, i naravno vjetropuhE....

        stvarno me zanimalo kakva ste vi iskustva s ovim imali, ali sam se potajno nadala da niko ovdje nije morao prolaziti kroz te muke. nazalost vidim da jeste, zao mi je....jer stvarno nijedna operacija nije med i mlijeko, ma koliko ti neko tvrdio da je "lahka" i "neces nista osjetiti" to jednostavno nije istina. najbolji dio je kad te uspavaju pa nista ne znas dok sve ne bude gotovo. dva najgora dijela su onaj tik prije ulaska u presvijetlu bijelu salu....kao da ulazis u raj pun metalnih spravica heh...a drugi grozan trenutak je onaj kad se probudis i ne znas gdje si, a tjeraju te da nesto uradis....hajde piski, hajde prni, hajde ovo hajde ono....hajde u kolica da te guramo tamo-vamo....pa pobogu ljudi!!!!

        priznam da sam slabcina sto se tice operacija i da mi je ovo tek druga u svojih 30 godina (prva je bila u mostaru, vadjenje krajnika u staroj bolnici, takodje pod totalnom narkozom), ali to se brzo zaboravi kad si dijete. ovaj put necu zadugo zaboraviti. da su me operisali prije, evo godinu dana ih molim da to urade....pa da su makar 6 mjeseci ranije....mozda su mi mogli spasiti nesto....a ovako ne znam sta ce biti....petog januara cu znati vise, a do tada mi ostaje da grizem nokte i razmisljam hocu li morati svake godine prolaziti kroz istu ovu nocnu moru od operacije....ili je ovo prva i zadnja te vrste. daj Boze da bude zadnja.

        za sve zene ovog foruma koje imaju problema sa mjesecnicom i bolovima, moj savjet vam je da provjerite sve sto mozete da li slucajno postoji sansa da biste mogle imati bolest zvanu Endometrioza. puno zena je ima a ne zna da je ima....dok se jednog dana, kao meni lani, ne probudi iznenada....i okrene ti zivot naopako. postala sam invalid bez kolica...drugacije ja to ne mogu objasniti. ako imate probleme, bolove i jako tecenje - ne stidite se nego otidjite ginekologu i ispricajte mu/joj sve....sto se prije ova opaka bolest uhvati to je lakse rijesiti. ako se za vakta uhvati moze se rijesiti i bez operacije....samo sto su moji doktori, SLAVNI KALIFORNIJSKI DOKTORI (bljuhhhh gade mi se), odgadjali i pepali me kao ping-pong lopticu od jednog do drugog....jer nisam imala neku "normalnu" bolest koja pise u njihovim medicinskim knjigicama....i onda me niko nije "htio".

        drage djevojke i zene, cuvajte se svakog znaka da nesto nije u redu sa vasom mjesecnicom i ako primjetite bilo sta cudno - odmah doktoru i spomenite endometriozu, pitajte kakve su sanse da to mozda imate....i otidjite na sve preglede na koje vas posalju. ja vam ovo ne trubim da vas udusim i dosadim vam, nego zato jer sam kroz svu svoju istragu ove opake bolesti naisla na informaciju da je endometrioza geneticki prelazna (mada dosad jos niko nije ustanovio od cega nastaje i kako se u stvari potpuno lijeci). znaci govorim vam ovo sve radi vasih buducih cerkica....pomozite sebi na vrijeme i pomoci cete da se ta grozna bolest koja je mene samu dovela umalo do kolica za hendikepirane - ne prenese na vase male princeze. znam da vas je ovdje puno mladih djevojaka i zato sam ovo sve napisala.

        takodje - provjerite se svake godine sa pap testom i sa HPV (humanpapilomavirus) testom - sto je test za cervical rak.

        NA OVOM SVIJETU NEMA NISTA PRECNIJE OD ZDRAVLJA A ZENE SU TE KOJE SU UVIJEK PODLOZNIJE BOLESTIMA NEGO MUSKARCI. Mi radjamo, mi dojimo, mi dajemo sve od sebe, svoju krv i svoj znoj za nase bebe....zato je jedino fer i prema nasim tijelima i prema nasim bebama (bile sadasnje ili buduce) da se brinemo o svom tijelu i svim organima u njemu. da znate kakva je meni bila 2006-ta godina - poslusale bi me odmah i provjerile se prvom prilikom, a najvaznije je educirati se da svi znamo sta je to endometrioza, cervical cancer, humanpapilomavirus, fibroidi, ciste, tumori, i sve ostale zenske bolesti.....edukacija je najbitnija! ali nazalost....svak ceka da ga nesto zadesi, da bude kasno...pa tek onda krene sa edukacijom...i sama sam tako postupila.....

        oprostite ako sam vas sviju redom udusilaa ovim postom, ali ako dotaknem makar jednu mladu osobu da ode i uradi neki test, da uzme neku brosuricu i procita sta je endometrioza i kako se ispoljava....ako samo jedna od vas razumije sta sam htjela reci - ja sam postigla svoj cilj....makar udusila sve ostale koji ovaj post (i sve ovakve "preaching" postove) smatraju totalnim trosenjem vremena uludo. nadam se da niko nece proci ovo sto sam ja....ni najgorem neprijatelju to ne bi pozelila. zato zene - edukacija i samo edukacija...SAZNAJTE SVE O VASIM TIJELIMA!!! ne samo o kremama koje ce vas uciniti mladjima, nego o svemu onom unutra....jer DJABA SU VAM KREME I MLADOLIKI IZGLEDI AKO UNUTRASNJE DIZNE NE FERCERAJU!!

        (ok, pocela sam samoj sebi zvucati kao 1_heart - no offense baby - i sad moram stati hah!!)

        hvala svima koji su se ukljucili u ovu temu i svima koji ce se mozda jos ukljuciti u nju, i mozda cak i komentarisati na moj post.

        33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        nopityA.gif

        12-25-2006 02:10 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
        GARAVUSA GARAVUSA is a Female
        Misiica ljeta 07




        Poruka: 8664
        Location: Holland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mozel neko reci sta je ta bolest , nerazumijem bas o cemu se precizno radi.

        Spico drzi se , zene su jake i nikad se nepredaju 10.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________

          NIJE LAKO BITI JA ! ! !

        12-25-2006 12:55 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
        Maggie Maggie is a Female
        moforaja




        Poruka: 2736
        Location: daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od GARAVUSA:

          Mozel neko reci sta je ta bolest , nerazumijem bas o cemu se precizno radi.

          Spico drzi se , zene su jake i nikad se nepredaju 10.gif 33.gif



        garava, evo ti banalno ovako,

        to su ti odprilike lisaji/polipi na materici,

        uzrokuju veoma bolne i obilne menstruacije

        i cesto zene u kojih je ta bolest uzela maha ili se nije na vrijeme sprijecavala i lijecila

        imaju problema sa trudnocom/ne mogu zanijeti/imaju ceste spontane/komplikovane trudnoce ako uopste mogu da nose bebu jedno vrijeme 15.gif










        spicana cuvaj se 10.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________

          12-25-2006 19:07 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
          behar behar is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1141

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Shpica, i ja te volim i zelim brz oporavak. Kao sto Gara rece, zene se ne predaju, sad kad znas sta je bar znas s cim ti se boriti. Kakva je alternativna medicina na tom polju, mozda moze pomoci...

          ___________________________________________________________________

            12-25-2006 20:44 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
            Mika Mika is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 310

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Spica, nadam se da su svi problemi, iza tebe, i zelim ti brz oporavak 33.gif

            Nevezano za tvoju bolest. Imam nekoliko prijateljica, zdrave, mlade zene. Ali im smjesno sto ja svake godine, u sedmici kada mi je i rodjendan, idem da vadim krv i uradim papa test. To mi je navika, evo vec 10ak godina. Potrosim pola sata vremena, rezultati (uvijek dobri) su tu za 7 dana, i ja sam mirna. Vjeruj mi, znam toliko zena koje su zadnji put vidjele ginekologa u trudnoci. Za mene je to neshvatljivo. Sa ovakvim tempom zivota, da ne kazem vjestackom hranom, stresom, zagadjenim vazduhom, i jos milion negativnih stvari kojih nismo ni svjesni, pa sve se to na zdravlju osjeti. A nema nista vaznije od zdravlja.

            ___________________________________________________________________

              12-26-2006 04:11 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
              Zadavalica Zadavalica is a Female
              bice nesto od mene




              Poruka: 1632
              Location: s dna kace

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              shpica,zelim ti brz oporavak

              i da se ovo sve zove juche 33.gif

              glavu gore,i ne predaji se

              psiha je vrlo vazan faktor 33.gif 33.gif

              ___________________________________________________________________
              ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

              12-26-2006 12:22 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
              shpica shpica is a Female
              hrcak




              Poruka: 2339
              Location: visim sa plafona
              pokretac teme Thread Started by shpica

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              hvala svima na lijepim zeljama. rezovi (4) jos bole....ne znam sta da radim....

              endo su mi pronasli na 3 mjesta....petog januara cu znati koliko je maha uhvatilo....mozda su me izlijecili ovom operacijom a mozda cu je morati imati jos puno puta...ko zna....

              sto se tice simptoma - kao sto rekoh, ako imate jake mjesecnice i jako bolne - obavezno se pregledajte i spomenite endo....upitajte da li ima neke sanse da je to. da se stvarno otkrije nema nacina osim ove operacije (laparoskopije, naziv teme) ali kod vas moze biti razlog nesto drugo...i to bi moglo biti dobro....samo opet zavisi sta je.

              maggie je otprilike rekla tacno sta je endometrioza, nazalost cak ni mnogi americki (aman zaman najbolja medicina na svijetu, te otkrica te ovo ono....) doktori nisu dovoljno nauceni u tom polju pa cesto dugo cekaju i vade se na kojekakve glupe dijagnoze (kao sto su meni dali jednu totalno bezznu dijagnozu a znala sam, osjecala, da to nije to....ili kad su me probali ubijediti da je na nervnoj bazi....oprostite svi ali brate endometrioza je fizicka stvar i nije ni na kakvoj nervnoj bazi!). druge neke stvari mogu biti na nervnoj bazi, ali ona ne.

              samo da se nadovezem na maggie i napisem jos malo o tome sto imam i sto sam prezivljavala godinu dana bolova dok se konacno nisu smilovali i operisali me (da ustanove sta je)....bukvalno sam ih molila za tu operaciju, prijetila da necu izici iz kancelarije dok je ne urade - ali sve djaba dok ne nadjes pravog doktora (u mom slucaju doktoricu).

              helem - ovako....kad zena ima mjesecnicu - normalno je da se zid materice ljusti i izlazi u vidu menzisa....to svi znamo. iz nekog, dosad svim naucnicima i doktorima potpuno nepoznatog razloga, desi se kod nekih zena (vecinom onih koje nisu imale djece do jedno 30 i vise godina, ali ne mora biti - cak i tinejdzerka moze dobiti endometriozu....jer je i geneticka)....desi se da umjesto na "prava vrata" djelici mjesecnice se vrate unutra kroz kojekakve kanale (o tome se da vise procitati na netu jer ima vise tih kanala pa da sad ne gnjavim).

              kad se ti komadi, koji su u stvari zgrusana krv, vrate unutra....onda se oni "zalijepe" kao paraziti na organe poput materice, falopijan tuba, mokracne besike, debelog crijeva i uopste mogu se zalijepiti na svaki organ u abdomenu (ne unutar organa, nego van njega....na vanjski zid). cak moze doci i do toga da se zalete i na pluca ili u jednom rijetkom slucaju do pod pazuh!!! uzas!! medjutim to su rijetkosti. kod mene i "normalnih" slucajeva, endo se uhvatio na abdominalne organe i tu se lijepo smjesti.....e kad se smjesti onda svaki put kad imas mjesecnicu i taj "priljepak" krvari kao i onaj zid materice sto se ljusti (ako nije doslo do trudnoce).

              ali gdje ta krv onda odlazi? nema gdje nego unutar tijela....sto su bolovi i zive muke. svaka hormonalna promjena takodje podstice te priljepke endometrioze (to su kao male loptice pune krvi zalijepljene za organ ili vise organa - zavisi koliko si nesretna i koliko se prosirilo).....i sve tako ukrug.....svaka promjena utice na njih, oni krvare, ponasaju se kao da su jos uvijek dio zida materice i da trebaju izici kroz menzis.....a nemaju kuda izici.....

              to je uzasan neopisiv bol koji ne bi pozelila ni najgorem neprijatelju, to su muke, to su povracanja i suze na oci od bolova, to je posjeta desetinama doktora (i to u zemlji sa razvijenom medicinom - ne smijem ni pomisliti sta se desava zenama koje ovo imaju u recimo africi ili negdje slicno!!)......pa te doktori pepaju jedan do drugog, nijedan nece da se brine o tebi jer ovo nije bolest kao recimo rak gluho bilo, pa da se zna - ide se na kemoterapije, koje se tablete daju, itd.....ovo je jos uvijek misterija. i kako dolazi je misterija i kako se otklanja je misterija. a misterije ne donose PARE americkim doktorima....niti osiguranjima.....tako da te na kraju skoro niko nece da dotakne, kao da si tifusar (gluho bilo) kome nema lijeka.

              nisam mislila nijednu od vas uplasiti ovom pricom, ali ovo je samo jedan mali dio onog sto sam ja za 1 godinu dana prezivjela. samo vas molim da idete redovno svom ginekologu, i da se provjeravate i da mu sve kazete - apsolutno sve - do najmanje sitnice koju ste primjetili. ako vam jedan doktor nije dao dobar odgovor na neko pitanje koje vas brine - uvijek potrazite drugog doktora pa i treceg - i ako svi kazu isto e onda je ok....mozda je istina. a inace...nikom ne vjeruj....samo sebi i svom tijelu. ZENA POZNAJE SVOJE TIJELO BOLJE NEGO BILO KOJI DOKTOR ILI BILO KAKVA DIJAGNOSTICKA MASINA!!!

              Mika, ti si strasno pametna sto to radis....super ideja, za rodjendan!!! Bravo!!!

              Puno pozz svima redom i nadam se da cete mi sve biti zdrave i nikad necete morati saznati kako endometrioza boli

              33.gif 33.gif 33.gif

              ___________________________________________________________________
              nopityA.gif

              12-26-2006 21:47 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
              mostarka79 mostarka79 is a Female
              bice nesto od mene




              Poruka: 561
              Location: SWE

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Maggie:

                [quote]
                  citat od GARAVUSA:

                Mozel neko reci sta je ta bolest , nerazumijem bas o cemu se precizno radi.

                Spico drzi se , zene su jake i nikad se nepredaju 10.gif 33.gif



              garava, evo ti banalno ovako,

              to su ti odprilike lisaji/polipi na materici,

              uzrokuju veoma bolne i obilne menstruacije

              i cesto zene u kojih je ta bolest uzela maha ili se nije na vrijeme sprijecavala i lijecila

              imaju problema sa trudnocom/ne mogu zanijeti/imaju ceste spontane/komplikovane trudnoce ako uopste mogu da nose bebu jedno vrijeme 15.gif










              spicana cuvaj se 10.gif 33.gif[/quote


              ajoj,nisam ni ja znala ko i gara....hvala na objasnjenju 33.gif 33.gif
              shpico,zeno budi hrabra
              zelim ti srecu iako te nepoznam

              33.gif

              12-27-2006 00:29 mostarka79 is offline Pregledaj poruke od mostarka79 Dodaj mostarka79 u listu prijatelja
              nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com