Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Fobija » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Fobija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Juce sam cula jednu za mene jako tuznu pricu:

Dvije su sestre sada vec u pedesetim imaju i familije , djecu ...

E jedna od tih sestara je zlostavljana kao djevojcica od strane ,, uglednog ,, komsije.
Djevocica je ,, redovno ,, silovana , tuzila se roditeljima , ali u ono vrjeme je to bilo sramota za familiju i nisu joj vjerovali da je komsija prisiljava na neke bludne radnje, jer jeli on je ugledan i svi su ga dizali u zvjezde .Ona nije bila jedina djevojcica koje je pozivao u svoju kucu na kolacice i sok.

Ta djevojcica je kasnije u pubertetu imala problema psihicke vrste , al nekako ih je prevazisla , pomirila se s tim i bila stvar.Sada kad zalazi u godine , sve u puno jacem obliku izlazi na povrsinu i ima fobiju od toga da bude sama.Najgore od svega je to sto ona ima potrebu za sestrom kada joj dodje tajk napad.Pored muza i kcerke uvijek nazove preplasena i u strahu sestru i ova gdje god da je uzima taxi i ide da bude uz sestru i da je smiri.

Uzasna prica i zakljucak

POJO VUK KENJCA


Njenu fobiju shvatam , ali isto znam da postoje neke druge fobije , kao umisljanje da te neko prati , ili strah od smrti, zatvorenog prostora , vode ...


Kako vi stojite sa ovim?

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

01-07-2007 01:10 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zmijurine i samo zmijurine

kad bi je vidila metar od sebe drmnula bi me kap

sva se stresem pri pomisli ruke mi se znoje, nakva muka u stomaku 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________

    01-07-2007 03:32 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    Dzani Dzani is a Male
    moforaja




    Poruka: 2023
    Location: Coming near You!!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Visina 32.gif

    01-07-2007 05:42 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    e dzani ja se i visine bojim, ali cudno, recimo ne bojim se aviona, visokih zgrada, sve dok je oko mene zatvoreno, ja sam u redu, ali recimo na merdevine da promjenim sijalicu, 21.gif 21.gif sve kontam kako cu sici, da cu se zapteljati da cu pasti, da cu izgubiti kontrolu i vazda tako

    ___________________________________________________________________

      01-07-2007 05:54 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      Dzani Dzani is a Male
      moforaja




      Poruka: 2023
      Location: Coming near You!!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      01.gif 01.gif

      01-07-2007 06:35 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
      hercegovka84 hercegovka84 is a Female
      raja




      Poruka: 1874
      Location: planet earth

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja nemam nikakve fobije ... 01.gif 02.gif

      ___________________________________________________________________

        girl.gif

        01-07-2007 06:38 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
        Maggie Maggie is a Female
        moforaja




        Poruka: 2736
        Location: daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        blago tebi 07.gif

        kad se spomenu visina, sjetih se prije par godina

        pregorila sijalica u prednjem hodniku, visok plafon, moram na merdevine

        nema muza, mama moja tu

        kaze ona ja cu ti drzat merdevine

        haj reko

        i ona drzi (kobiva, stabilne merdevine) i prica sa mnom da me ko smete

        ja malo vise od polovine i mogu dohvatiti

        prvo odvijam onaj mali luster, skinula sijalicu, mama dodala novu

        meni se ruke tresu ne mogu je zavit,

        a znoj me hladan probija

        haj zavrsila i da sidjem

        koljena mi klecaju, ma noge ne osjecam 21.gif

        ja vlika, metar od zemlje i umal sama sebi srcani ne dadoh 07.gif

        od tad, ako nema muza ima svijeca 18.gif

        ___________________________________________________________________

          01-07-2007 06:46 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
          hercegovka84 hercegovka84 is a Female
          raja




          Poruka: 1874
          Location: planet earth

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          04.gif 04.gif jasta moja ti nek to bude muzev poso...kod mene i onako jest ja malehna metar i zilet pa mi ni merdevine ne pomazu...a u muzu hvala Bogu dva metara pa ja to fino njemu napomenem kad crkene sijalica da treba mjenjati...al inace kao sto rekoh nemem nikakve fobije hvala Bogu... 11.gif

          ___________________________________________________________________

            girl.gif

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane hercegovka84 dana 01-07-2007 u 06:50.

            01-07-2007 06:47 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
            Mika Mika is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 310

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Maggie:

              zmijurine i samo zmijurine

              kad bi je vidila metar od sebe drmnula bi me kap

              sva se stresem pri pomisli ruke mi se znoje, nakva muka u stomaku 21.gif 21.gif


            Identican slucaj, ma vidim je na TV, mjenjam kanal. Ima li igdje kutak na kugli zemaljskoj da ih nema, prokletije, radije bih u bazen sa ajkulom, nego s zmijom. Jednom je na Bunici, u vodi, prosla pored mene, nije me Bunica zadugo poslije toga vidila.

            ___________________________________________________________________

              01-07-2007 07:06 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
              Elma_ FS Elma_ FS is a Female
              rodjena




              Poruka: 995
              Location: 'Ta ja znam?

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Zmije brate mili joj nema mi nista gore cini mi se FUJ !!! Hvala Bogu pa ovdje nema zmija tako da ne brinem.

              Visina takodjer, al ne ono klasicno jer ne bojim se na primjer letiti u avionu.

              I pomisao o uskim tunelima ili slicno , ono kad se mozes zaglaviti pa ni tamo ni vamo...

              ___________________________________________________________________

                01-07-2007 08:29 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
                Carmela Carmela is a Female
                vjeciti optimist




                Poruka: 7603
                Location: ja nisam odavle

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Lift, i voziti se sama u njemu 21.gif ni sluèajno 21.gif . Prije rata prijateljica mi je stanovala na vrhu zvjezdare i svaki put kad bi išla kod nje, ako nema nikog za minut, dva (uredno bih èekala ispred lifta), ja opièim pješke. I dan danas tako, djeca mi crkavaju od smjeha, ali ja se jednostavno bojim, kao da me neko guši kad sam unutra.

                ___________________________________________________________________

                  Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                01-07-2007 10:02 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                GARAVUSA GARAVUSA is a Female
                Misiica ljeta 07




                Poruka: 8664
                Location: Holland
                pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Bolest


                Meni je to taki strah , cini mi se i zmiju bi milovala , ali bolest nespominji i uvijek kazem da se razbolim od neke jace bolesti mescini skocila bi pod voz , strah me injekcija , ma strah me krv izvadit , nisam kontrolisala ima 15 godina. Sva se preznojim kad pomislim na bolest.

                ___________________________________________________________________

                  NIJE LAKO BITI JA ! ! !

                01-07-2007 13:43 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
                Mo-beba Mo-beba is a Female
                Momentalno na daljinskom




                Poruka: 7486
                Location: Trebinje-Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Joj gdje me nadje 21.gif

                Smrt i bolest

                Nenormalno kako se ovoga bojim.Cim me nesto malo zaboli ja kontam gotova sam.Onda nastane panika i bude mi jos gore.U zadnje vrijeme malo sam popustila,ali uvijek je taj strah prisutan 21.gif

                ___________________________________________________________________
                Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


                  33.gif

                  01-07-2007 13:52 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
                  vjetar vjetar is a Male
                  moforaja


                  Poruka: 13977
                  Location: dk

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ...zmiju ni na televizoru ne volim vidjeti

                  ...uvjek kad prikazuju neke emisije , filmovi pa cak i muzicke spotove sa zmijama uvjek zatvorim oci il prebacim dok ta scena ne prodje ..brrrrrrr ..uvjek mi hladno posle tih scena bude..sreca nema ih ovde

                  ___________________________________________________________________
                  laku vam noc pijuni

                  spavajte ko lavovi i ko kraljevi

                  01-07-2007 13:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
                  Maggie Maggie is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 2736
                  Location: daleko

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  mi smo neki dan gledali nakav dokumentarac o zivinama na istom mjestu, ono ciklus zivota, ko sta jede, bla bla bla

                  i mama zmija je polegla 3 jajeta i otisla svojim putem i sad nakon izvjesnog vremena bebe zmije se radjaju

                  o majko moja, iz nakve pjene izlaze, sline se po njima razvlaze, a zjevaju

                  o kuku lele, ja ko da su pored mene 21.gif 21.gif 21.gif

                  ___________________________________________________________________

                    01-07-2007 16:00 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                    BELMA BELMA is a Female
                    Miss foruma 2008




                    Poruka: 595
                    Location: JuEsEj

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Bilo kakve pernate zivotinje sto dalje od mene inace se pocnem gubiti 30.gif

                    ...smijesno kad kazes 'boji se goluba 13.gif , ali sta cu...jace od mene 19.gif

                    ___________________________________________________________________
                    bob.gif a sto picimo

                    01-07-2007 23:35 BELMA is offline Posalji Email za BELMA Pregledaj poruke od BELMA Dodaj BELMA u listu prijatelja
                    Nepoznata1
                    Gost


                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Definitvno samo zmije...mozda i zohari, ali manje nego zmije...
                    Sto je najcudnije, nikad ni jednu u zivotu vidjela nisam...
                    Govorila meni pokojna baba "Sine, nece zmija na zmiju" 35.gif
                    Dzaba, opet ih ne volim...

                    01-08-2007 00:44
                    Hamsha Hamsha is a Female
                    gusterica




                    Poruka: 845
                    Location: Penn Alps

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Pipi Duga Carapa:

                      ... "Sine, nece zmija na zmiju" ...

                    ja se plaho bojim takvih zmija 35.gif 05.gif 33.gif


                    Uvijek mi je bio ruzan osjecaj kada udjem u mali lift ali nikada nisam htjela priznati da me je strah ici liftom.
                    Trknem ja neko vece do trznog centra da nesto kupim...zavrsila kupovinu i krenula kuci i umjesto da sidjem pokretnim stepenicama kao sto to obicno radim, ja uskocim u lift. Lift je inace dosta malen ali je od stakla pa imas osjecaj da je veci nego sto jeste...sve se vidi okolo kad ides na prvi i drugi sprat, ali ja po nesreci krenula u podrum, (parking) odjednom vidim oko mene samo zidovi...nesto me presijece ali kontam ma sta ima veze sad cu ja van...fino me poce spopadati nekakav strah sto me strah...jao kad se odjednom pocese oni zidovi vrtiti oko mene...stislo se nesto u grlu...ugusi me...znoj...qq...oni zidovi mi se nekako sve vise primicu... 30.gif 30.gif ...sreca stade lift...izletila sam ko flak...

                    Izadjoh ziva i zdrava ali rekoh sebi, eeee nece vise Hamsha u lift 21.gif 04.gif

                    ___________________________________________________________________
                    Ne pada snijeg da pokrije brijeg vec da zvijeR 35.gif i ostave trag

                    01-08-2007 01:28 Hamsha is offline Pregledaj poruke od Hamsha Dodaj Hamsha u listu prijatelja
                    buckuris buckuris is a Female
                    buduca bahra :)




                    Poruka: 2084
                    Location: SFRJ Njemacka

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Maggie:

                      e dzani ja se i visine bojim, ali cudno, recimo ne bojim se aviona, visokih zgrada, sve dok je oko mene zatvoreno, ja sam u redu, ali recimo na merdevine da promjenim sijalicu, 21.gif 21.gif sve kontam kako cu sici, da cu se zapteljati da cu pasti, da cu izgubiti kontrolu i vazda tako

                    i ja 21.gif
                    ove jeseni mi stara sacuvala grozdja
                    kad sam dosla kaze evo,naberi sebi...a podigli pravo,prije bilo nisko...kaze drzacu ti ljestve...aha...a ko ce mene drzat 28.gif 13.gif
                    dok mogu sa obe ruke da se drzim i ne mrdam jos i ide...al da se pustim,nesto berem...ma jok ja 21.gif

                    ___________________________________________________________________
                    muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

                    01-08-2007 01:45 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
                    TigricaX TigricaX is a Female
                    zvrk hanuma




                    Poruka: 6105
                    Location: Nesvrstana

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Imam fobiju svake vrste insekta (u ovo ukljucujem i lijepe sharene leptirove - ha mi se priblizi mene trka spopadne 19.gif ), a isto tako i buba (ne moraju ni letiti, i mogu hodati, iako sam brza od njih, kad ih vidim, jeza me hvata 28.gif

                    Jednom dok sam se tushirala, upade nekakva bubetina u kadu, izletila ja, vrishtim, komshije lupaju na vrata, k'o biva sta mi je, a ja ne mogu otvoriti, 'nako k'o od majke rodjena, s pjenom na sebi....Poslije kad sam im rekla da je bila buba, oni kazu mislili neko me kolje (gluho bilo) 11.gif

                    Alergicna sam na ujed pcele, i prije par godina, u Sarajevu cu ja na groblje, i sa roditeljima od tog momka, nesto ja u stiklicama, dotjerana, i kupim cvijece da polozim. K'o u inat, neka pcela na mene, i ja u trk, i mashi onim buketom, skakucem oko grobova, Boze oprosti, a ovi ljudi, stariji, al' pokusavaju za mnom i sve govore "baci cvijece" al' gdje cu to ba 21.gif

                    I bojim se letiti.....Ne idem bez par casa vina u avion, ni pod razno (i ovako me treba gurnuti preko one granice gdje karte gledaju), i onda sve nogu za nogom a k'o fol se pravim hrabra 21.gif

                    ___________________________________________________________________
                    "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
                    i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

                    01-08-2007 02:03 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
                    Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com