Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » broj 19 - kljuc kurana » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1052

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jao tana sto ti se mm nagovori 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

09-13-2005 08:54 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne znam zmijo kome je on govorio ali .....

ja cu sigurno ponovo procitati kuran, i to ne samo jednom nego mnogo puta nadam se.

cak sam sebi napravio cd sa prevodom kurana da bi ga lakse cito. moj cd ima odlicnu navigaciju, pretraga je olaksana, kao i citanje komentara. i sve to samo da bi ga lakse cito. uzelo mi je nekoliko mjeseci da to uradim.

kuran nije naucno djelo, niti mu je to namjena, iako u njemu ima puno naucnih cinjenica koje je nauka tek nedavno otkrila.

kuran je manuel, uputstvo za upotrebu zivota i planete zemlje, i sto ga vise citam sve bolje razumijem svijet oko sebe. bog je sve napravio i dao nam je uputstvo i takodje nam je dao izbor. niko nije prisiljen da vjeruje ili da ne vjeruje. do nas je.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-13-2005 18:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

indijanac se ismijava, spominje nakve radenske, samuraje, skojevce.

indijanac ne zna sta da misli, ne zna sta da kaze, ne zna sta da osjeca .... zbunjen je.

indijanac ne konta sta je sa brojem 19, i zasto nije 2, 3, 5

indijanac nije ni procito moj prvi post i objasnjenje broja 19.
mislim, procito je on, ali nije doprlo do njega.

indijanac ima odredjene zablude po pitanju religije, kao sto su da religija sputava um, da se moramo patiti na ovome svijetu da bi nam bilo bolje kasnije ..... i jos mnoge "standardne" zablude koje mnogi imaju. predrasuda je zajebana stvar i nije se lako otarasiti, a predrasuda nam zamucuje vidik.

indijanac ne zna da je nekad dobro metnuti uho i saslusati i cista srca bez predrasuda uci u razgovor.

ali indi - sve je to ljudski, ne sekiraj se. bio sam i ja nekad u toj fazi tako da te razumijem potpuno. covjek se uci dok je ziv, osim ako je zaosto u razvoju.

najvaznije je da si dobar covjek i da ne cinis/zelis zlo drugim ljudima, a ni sebi. i da pomazes ljudima u nevolji. ostalo ce doci samo od sebe.
ziv mi bio.

za razliku od indijanca - mamba je jednostavno zlobna

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-13-2005 18:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ne znam zmijo kome je on govorio ali .....

    ja cu sigurno ponovo procitati kuran, i to ne samo jednom nego mnogo puta nadam se.

    cak sam sebi napravio cd sa prevodom kurana da bi ga lakse cito. moj cd ima odlicnu navigaciju, pretraga je olaksana, kao i citanje komentara. i sve to samo da bi ga lakse cito. uzelo mi je nekoliko mjeseci da to uradim.

    kuran nije naucno djelo, niti mu je to namjena, iako u njemu ima puno naucnih cinjenica koje je nauka tek nedavno otkrila.

      kuran je manuel, uputstvo za upotrebu zivota i planete zemlje, i sto ga vise citam sve bolje razumijem svijet oko sebe.
    bog je sve napravio i dao nam je uputstvo i takodje nam je dao izbor. niko nije prisiljen da vjeruje ili da ne vjeruje. do nas je.



Nek te Bog nagradi... 01.gif 33.gif

09-13-2005 20:33
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    indijanac se ismijava, spominje nakve radenske, samuraje, skojevce.

    indijanac ne zna sta da misli, ne zna sta da kaze, ne zna sta da osjeca .... zbunjen je.

    indijanac ne konta sta je sa brojem 19, i zasto nije 2, 3, 5

    indijanac nije ni procito moj prvi post i objasnjenje broja 19.
    mislim, procito je on, ali nije doprlo do njega.

    indijanac ima odredjene zablude po pitanju religije, kao sto su da religija sputava um, da se moramo patiti na ovome svijetu da bi nam bilo bolje kasnije ..... i jos mnoge "standardne" zablude koje mnogi imaju. predrasuda je zajebana stvar i nije se lako otarasiti, a predrasuda nam zamucuje vidik.

    indijanac ne zna da je nekad dobro metnuti uho i saslusati i cista srca bez predrasuda uci u razgovor.

    ali indi - sve je to ljudski, ne sekiraj se. bio sam i ja nekad u toj fazi tako da te razumijem potpuno. covjek se uci dok je ziv, osim ako je zaosto u razvoju.

    najvaznije je da si dobar covjek i da ne cinis/zelis zlo drugim ljudima, a ni sebi. i da pomazes ljudima u nevolji. ostalo ce doci samo od sebe.
    ziv mi bio.


Pa bolan Tana...

Procitah sve postove ove teme i ne vidjeh nista interesantno.

Ama bash nista.

I mogu ti reci, vishe mi se svidja ona tema o "interesantnom razmisljanju" od ovoga ovde...

Blago tebi kad si spoznao "istinu" 29.gif

Broj 19 29.gif

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

09-13-2005 20:44 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

aferim indijanac. jedan aferim i 3 acikosuma 19.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-13-2005 20:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1052

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Izvini tana da nisi ipak polupo loncice ? KUR'AN UPUTSTVO ZA UPOTREBU PLANETE!!???

Ovo me podsjeca na one teorije o tome kako su zene ne vole macke a muskarci ih vole ili nesto tako

Mislim , izvini tana, al manje topove motaj , postajes bivati neozbiljan 29.gif 02.gif

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Black_Mamba dana 09-13-2005 u 20:52.

09-13-2005 20:51 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naravno da je uputstvo, vodic, gajd za neupucene...isto kao sto uzmes kompas i pokusas ocitati koordinate, orijentisati se..gdje, kako i sta.


Tumacenje...citanje, paralele...sve ima u Kuranu. Samo treba umjeti! 01.gif

09-13-2005 21:20
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1052

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Enigma

Covjek kad dovoljno pukne

vidi kordinate i u Alan Fordu

I to je umjetnost 29.gif

vidjeti nesto od nicega

Kur'an je stvar tumacenja, i svako moze vidjeti maltene sta hoce u njemu

Ja i dalje tvrdim da je Kuran religiozna knjiga a ne filozofska niti astroloska niti bilo sta drugo.

Kur´an je napisan da se ljudima ukaze na postojanje Boga a ne prirode i drustva 21.gif

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

09-13-2005 21:30 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od M^M:

    Mislim da je interesantno primjetiti takve stvari, ali mislim da ko trazi neke naucne podatke u Kuranu, izabrao je pogresnu knjigu za citanje. Mislim da je Fizika od Richard-a Finemana pogodnije stivo za takvo nesto.

    Kuran ima dovoljno takvih stvari kao 19, kao najnizi dio svijeta, kao dvije nemjesajuce vode slatka i slana, kao sirenje kosmosa, kao embrijo daje prve znake spola poslje ravno 6 sedmica itd... ne da bi on bio neka naucna knjiga - jer to Kuran nije niti mu je to cilj, niti da pokazuje na neke materijalne dokaze, jer je Kuran prvenstveno duhovna knjiga a niposto materijalna (kao fizika, biologija, hemija itd) - nego samo da citacu dadne do znanja da cita nesto sto nepismen covjek u 7 vijeku sigurno nebi mogao sam izmisliti.

    Mislim da je interesantno primjetiti ovakve stvari, ali u njih gledati kao neko vele-cudo je promasena poenta - mislim da Kuran ima jos dosta mocnih cuda osim ovih gore navedenih. U redu je bit impresioniran ovim, ali ko je ovim impresioniran NAJVISE OD SVEGA STO JE PROCITAO U NJEMU - taj ga nije skonto 100%, bolje bi mu bilo da ga ponovo procita.



Pitanje..

Si ti procitao Kuran? I koliko puta? 01.gif

09-13-2005 21:38
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Black_Mamba:

    Enigma

    Covjek kad dovoljno pukne

    vidi kordinate i u Alan Fordu

    I to je umjetnost 29.gif

    vidjeti nesto od nicega

    Kur'an je stvar tumacenja, i svako moze vidjeti maltene sta hoce u njemu

    Ja i dalje tvrdim da je Kuran religiozna knjiga a ne filozofska niti astroloska niti bilo sta drugo.

    Kur´an je napisan da se ljudima ukaze na postojanje Boga a ne prirode i drustva 21.gif



Gdje ti vidis u mom postu da sam ja navela astrolosko vidjenje? 29.gif
(nemoj mi naticati rijeci koje nisam nigdje napisala/izrekla)


    Za mene
je Kuran jedan pravac filozofije pa cak i psihologije.

09-13-2005 21:41
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mm i ja cu te pitati. jesi li cito kuran ili si cito zabiljeske o kuranu?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-13-2005 22:10 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Black_Mamba:

    Izvini tana da nisi ipak polupo loncice ? KUR'AN UPUTSTVO ZA UPOTREBU PLANETE!!???

    Ovo me podsjeca na one teorije o tome kako su zene ne vole macke a muskarci ih vole ili nesto tako

    Mislim , izvini tana, al manje topove motaj , postajes bivati neozbiljan 29.gif 02.gif

nisam polupo loncice, cak cu i da prosirim - kuran je manuel za upotrebu zivota, planete i universuma. jesi li citala kuran?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-13-2005 22:11 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mamba ne znam zasto, ali cu ti ipak objasniti:

u kuranu, pored ostalog pise kako se pravilno razvodi od zene, kako se pravilno trguje i vaga, kako se tretira zena, muz, rodbina, prijatelji, kako se reaguje na traceve, kako se tretira sirotinja, kako se tretiraju ratni zarobljenici, kako se pravilno rade mnoge stvari u zivotu. skoro da nema aspekta naseg zivota koji nije obuhvacen kuranom.

e ako to nije manuel onda sta jeste?

pored toga ima puno nauke i filozofije ako hoces. samo treba umjeti.

bog nam je dao knjigu i reko je: "vako treba da se ponasate, a ne morate vako, do vas je. u svakom slucaju srescemo se opet".

prilicno je arogantno raspravljati o knjizi koju nisi ni procitala.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-13-2005 22:20 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja recimo kada dobijem novi kasetofon, ili novi programski jezik - vako ja radim:

prvo cu pritisnuti svaku puljku, i sve cu probati.
pa cu kasnije procitati manuel, i vidjeti da se puno vise moze uraditi sa puljkama nego sto je ocigledno i na prvu.


    tako sam uradio i u zivotu: prvo sam pritisno sve moguce puljke, pa sam tek kasnije procito manuel. slucajno je ispalo da sam pritisko prave puljke i bez manuela, jer su stvari logicne. ali nakon sto sam procito manuel prosirili su mi se vidici, i naucio sam da se puljke mogu kombinovati na milion raznih nacina. procito sam uputstvo proizvodjaca.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-13-2005 22:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jasta nego uputstvo. Ko je bar jednom otvorio Kur'an i ponesto procitao morao je vidjeti da je to Uputa. Bojim se da Indijanac nije jedini koji ima predrasude. 21.gif

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

09-14-2005 00:11 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od M^M:

    Mislim da je interesantno primjetiti takve stvari, ali mislim da ko trazi neke naucne podatke u Kuranu, izabrao je pogresnu knjigu za citanje. Mislim da je Fizika od Richard-a Finemana pogodnije stivo za takvo nesto.

    Kuran ima dovoljno takvih stvari kao 19, kao najnizi dio svijeta, kao dvije nemjesajuce vode slatka i slana, kao sirenje kosmosa, kao embrijo daje prve znake spola poslje ravno 6 sedmica itd... ne da bi on bio neka naucna knjiga - jer to Kuran nije niti mu je to cilj, niti da pokazuje na neke materijalne dokaze, jer je Kuran prvenstveno duhovna knjiga a niposto materijalna (kao fizika, biologija, hemija itd) - nego samo da citacu dadne do znanja da cita nesto sto nepismen covjek u 7 vijeku sigurno nebi mogao sam izmisliti.

    Mislim da je interesantno primjetiti ovakve stvari, ali u njih gledati kao neko vele-cudo je promasena poenta - mislim da Kuran ima jos dosta mocnih cuda osim ovih gore navedenih. U redu je bit impresioniran ovim, ali ko je ovim impresioniran NAJVISE OD SVEGA STO JE PROCITAO U NJEMU - taj ga nije skonto 100%, bolje bi mu bilo da ga ponovo procita.

Ova zadnja recenica mi se nikako ne svidja i kvari inace dobar post.
Ja ne vidim nikoga kome je broj 19 najvaznije sto je nasao u Kur'anu. Bar na ovoj diskusiji.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

09-14-2005 00:13 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1052

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    mamba ne znam zasto, ali cu ti ipak objasniti:

    u kuranu, pored ostalog pise kako se pravilno razvodi od zene, kako se pravilno trguje i vaga, kako se tretira zena, muz, rodbina, prijatelji, kako se reaguje na traceve, kako se tretira sirotinja, kako se tretiraju ratni zarobljenici, kako se pravilno rade mnoge stvari u zivotu. skoro da nema aspekta naseg zivota koji nije obuhvacen kuranom.

    e ako to nije manuel onda sta jeste?

    pored toga ima puno nauke i filozofije ako hoces. samo treba umjeti.

    bog nam je dao knjigu i reko je: "vako treba da se ponasate, a ne morate vako, do vas je. u svakom slucaju srescemo se opet".

      prilicno je arogantno raspravljati o knjizi koju nisi ni procitala
    .


A ti si toliko arogantan da tvrdis stvari o kojima pojma nemas. Evo sacu se ja TEBI pravdat i rech da sam procitala KUR'AN . I to ne jednom nego nekoliko puta 29.gif JASTACU EVO SACU!!!!!. Meni to ne treba, ne moram se ja dichiti procitanim ajetima, niti recitovati dove, ja to sve nosim u sebi.Evo mogu ti rec nesto iz jedne dove sto pamtim , a nebi ni tebi lose bilo da ti bude mantra. Svaki dan se pomoli i reci Allahu: "SACUVAJ ME BOZE OD SUVISNOG ZNANJA"!!!!!!


Svaka knjiga ima nesto u sebi , i svako cita SVAKU KNJIGU onako kako mu pase. Jesi ti cuo za preference frames Tana? E svako ima svoje frames koji cine da vidimo stvari na specifican nacin. Ja u svakoj knjizi koju procitam vidim neki socioloski fenomen recimo.
Ma sta se ja trudim tebi objasniti kad ti sve najbolje znas. Meni je samo smijesno sto si od Kur'ana apravio DaVincijev Kod. I to sam ti rekla. A sad ti svoj poso i navali na desifrovanje planete uz pomoc Svete Knjige. Who cares? Not me ......

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

09-14-2005 08:09 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tana ne sekiraj Mambu inace cu traziti da te baniraju 13.gif

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

09-14-2005 08:49 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...
Cao tana... Mislim da je sad "do tebe" :o)!

09-14-2005 12:27
Stranica (10): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com