Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » kk-lokomotiva 3 Votes - Average Rating: 4.673 Votes - Average Rating: 4.673 Votes - Average Rating: 4.673 Votes - Average Rating: 4.673 Votes - Average Rating: 4.67 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (39): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Lokosi,mislim iz 1970 godine Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


eh kakva je ovo bila sjajna generacija Lokosa..

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 07-28-2007 u 22:13.

07-28-2007 22:08 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
vozar
SexNepoznat

Poruka: 3

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Lijepa tema, tek je otkrih.
U poruci od 02-19-2006 bila je jedna fotografija KK Lokomotiva, cini mi se iz 1977, pa je bilo pitanje ko je igrac sa br. #9. Radi se o Milenku Bilicu, zvanom Dida iz B. Polja, gdje se inace igrala odlicna kosarka. Mislim da je igrao jednu sezonu za Lokomotivu, a najvise je igrao za KK Bjelopoljac. Zavrsio je gradjevinsku skolu, bilo ljevak. Odlikovala ga je spora igra, vrlo slab skok, ali i dobar osjecaj za postavljanje i u odbrani je bio vrlo zahvalan igrac. U svakom slucaju korisniji po mome misljenju od Bovana pored kojeg stoji na slici.
Intersantno da nema niti jedna fotografija (za svaku pohvalu da ih ima uopste) sa Stevom Vukasovicem jednim od najboljih igraca poniklih u Mostaru.

07-30-2007 16:04 vozar is offline Pregledaj poruke od vozar Dodaj vozar u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vozar:

    Lijepa tema, tek je otkrih.
    U poruci od 02-19-2006 bila je jedna fotografija KK Lokomotiva, cini mi se iz 1977, pa je bilo pitanje ko je igrac sa br. #9. Radi se o Milenku Bilicu, zvanom Dida iz B. Polja, gdje se inace igrala odlicna kosarka. Mislim da je igrao jednu sezonu za Lokomotivu, a najvise je igrao za KK Bjelopoljac. Zavrsio je gradjevinsku skolu, bilo ljevak. Odlikovala ga je spora igra, vrlo slab skok, ali i dobar osjecaj za postavljanje i u odbrani je bio vrlo zahvalan igrac. U svakom slucaju korisniji po mome misljenju od Bovana pored kojeg stoji na slici.
    Intersantno da nema niti jedna fotografija (za svaku pohvalu da ih ima uopste) sa Stevom Vukasovicem jednim od najboljih igraca poniklih u Mostaru.


07-31-2007 00:30 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
vozar
SexNepoznat

Poruka: 3

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zalik,

Izgleda da se u tvojoj arhivi jos toga moze pronaci. Da li tebe mozemo naci na nekoj od ovih fotografija?
Inace na ovom fotosu gore pored Steve sa njegove lijeve strane stoji pok. Ante Golemac
Lola, bjelopoljac takodje. I njega je karakterisao (ne odlikovao, kako se pogresno izrazih u Bilicevom slucaju) los skok. Bio je bolji fudbaler nego li kosarkas i par sezona je igrao za FK Bjelopoljac. Bio je dosta snazniji nego sto bi se po ovoj slici reklo i mislim da je pravi sport za njega bio rukomet.
Da li imas neku fotografiju na kojoj se nalazi trebinjac Arnautovic (cini mi se da mu je Salih ime), ponajbolji igrac Lokomotive krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih.
Na jednoj od fotografija vidjoh i Veselina Becevica. On je rano batalio kosarku ili je otisao iz Mostara. Zna li neko nesto vise o njemu? Ova ekipa gore nije losa. Savo Boskovic je bio zanimljiv igrac. Guna je mozda ponajvise volio kosarku u Mostaru.

07-31-2007 14:28 vozar is offline Pregledaj poruke od vozar Dodaj vozar u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vjerovatno ti je poznato da su prostorije kluba koje su bile u ulici Jakova B.Španca izgorile a sa njima i arhiva.Ja sam nešto saèuvao jer sam bio vezan za Lokose dugi niz godina.Na nekim slikama sam i ja ,ali o tom na pp.
Stevo Vukasoviæ je dosta uspješno igrao za Lokose,a onda se preselio u Sarajevo i nastavio karijeru.Devedestih godina se vraæa ponovno da igra za Lokose a sa njim takodje dolaze Ljubiša Markoviæ i Laketa Željko.Uz mladje igraèe oni èine okosnicu tima.tada za Lokose nastupaju Dabiæ Gordan,Leriæ,Kljako,Gaèiæ,Jurkoviæ,Agiæ i drugi.Rat prekida tada uspon Lokosa ka prelasku u veæi rang.
2006 godine odlukom nekih "moænika" Lokosi mijenjaju ime u KK Velež te nakon 45 godina postojanja odlaze u arhiv.
Slike Saliha Arnautoviæa nemam,dok su Lokosi bili èlanovi II savezne lige kao pojaèanja iz Leotara u Mostar dolaze Arnautoviæ i Kecojeviæ.Beèeviæ je u Mostaru ali nije vezan uz košarku.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 07-31-2007 u 18:54.

07-31-2007 18:49 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
vozar
SexNepoznat

Poruka: 3

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam predratna kosarkaska zbivanja u Mostaru i okolici vrlo slabo pratio. Prvi put cujem da se Stevio bio vratio u Mostar, te da su bili dosli Laketa i Markovic. Da se Gacic vratio, to sam znao.I postojanje KK Student mi je novost. kada je mogla biti igrana ova utakmica
sa koje je ovaj izvjestaj?
Sjecam se ovog sudije Matica iz Capljine, mogao je postati dobar sudija isto kao i Crnogorac, bili su mladi, a dobro su sudili. Sjecam se i Kundacine naravno, sa dva metra visine i 40 kg nikako nije mogao nabiti sudijski autoritet.
Ne razumijem ovo :...Na nekim slikama sam i ja ,ali o tom na pp....

07-31-2007 19:21 vozar is offline Pregledaj poruke od vozar Dodaj vozar u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

kad se trazila karta vise na kantarevcu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vozar:

    Ja sam predratna kosarkaska zbivanja u Mostaru i okolici vrlo slabo pratio. Prvi put cujem da se Stevio bio vratio u Mostar, te da su bili dosli Laketa i Markovic. Da se Gacic vratio, to sam znao.I postojanje KK Student mi je novost. kada je mogla biti igrana ova utakmica
    sa koje je ovaj izvjestaj?
    Sjecam se ovog sudije Matica iz Capljine, mogao je postati dobar sudija isto kao i Crnogorac, bili su mladi, a dobro su sudili. Sjecam se i Kundacine naravno, sa dva metra visine i 40 kg nikako nije mogao nabiti sudijski autoritet.
    Ne razumijem ovo :...Na nekim slikama sam i ja ,ali o tom na pp....

vozar javim ti se na privatnu poruku



strucni stab KK lokomotiva sa rezervnim igracima.

tehniko:krpo f.,trener:dabic,fizioterapeut:krpo e.

08-05-2007 14:03 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

nije Lokomotiva ali jesu njeni igraci Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


Gradjevinijada_Sibenik

gornji red:Vujadinoviæ R.Biliæ Dida,barbariæ,Glibiæ Mladen,Sefiæ Muruz,Kadiæ Amir.

donji red:Vuèkoviæ-Žeža,Æubela Berislav,Mazurkijeviæ,Topèiæ Ismihan-Kota,Manjgo Semir,Kovaèeviæ_Lola,Lozo.

Bila je jedne godine BiH Univerzijada u Mostaru (mislim 1981 ili1982

I tada smo pobijedili Bosnu (Sarajevo) I osvojili zlatnu medalju

Igrala je skoro cojela Lokomotiva za Unverzitet

08-16-2007 14:15 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

gradjevinijada sibenik Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



Gradjevinijada u Sibeniku od 18 do 22 aprila 1983.Gradjevinijade su se odrzavale svake godine u proljece i ucestvovali su svi gradjevinski fakulteti iz ex Jugoslavije.Gradjevinijade su bile jake, npr za Zagreb je 1979 nastupao Nakic iz Cibone (I oni su se zvali nekad Lokomotiva)
a 1983 u Beogradskom timu je bio Hranisavljavic iz Radnickog BG , brz kao elektricni zec, slomio sam se cuvaju ci ga kaze Radenko Vuhadinovic ,bivsi igrac KK Lokomotive Mostar.
Mi smo tada osvojili prvo mjesto, a pobijedili smo: Split, Maribor, Pristinu, Zagreb i Sarajevo.

prvi koji stoji kosarkaski sudija iz Sibenika, drugi je Raka Vujadinovic, Muriz Sefic, Lola Boskovic, Semir Manjgo i Ale Nurkovic.
U donjem redu su (s lijeva ):
Mladen Glibic, Danko Sulenta, Mladen Pervan i Adnan Becirevic.

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane zalik13 dana 09-02-2007 u 19:42.

08-31-2007 22:23 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sjeca li se jos neko gradjevinijade u Sibeniku ili nekih drugih gradjevinijada koje su nekad odrzane,
hajde javite se ....

09-02-2007 20:01 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Djuka se oprostio od aktivnog igranja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U Sloveniji se od aktivnog igranja kosarke oprostio bivsi igrac KK Lokomotive,Damjan Novakovic-Djuka.Novakovic je preuzeo trenersku palicu u KK Zlatorog Lasko.

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane zalik13 dana 09-10-2007 u 14:37.

09-10-2007 14:35 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

lokosi 94/95 Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



KK LOKOMOTIVA MOSTAR , 1994 / 95 GODINA
.
IME I PREZIME BR.TAK.KNJIZICE

1. ZULJEVIC ESMER 001
2. LERIC NERMIN 002
3. SMAJIC EMIR 003
4. FA.ZLAGIC VELIJA 004
5. KLJAKO HARIS 005
6. GACIC GORAN 006
7. TANOVIC SULEJMAN 007
8. JAZVIN ALEN 008
9. KOSARIC VEDAD 009
10. ZOBQVIC MIRSAD 010
11. KURTOVIC IZEDIN 011
12. SEETKA ELVEDIN 012
13. IBRULJ FEDJA 009
14. SANTIRE MATTHEW 014
15. DEMIC ALMIR 015
16. HlSENI JASMIN 016
17. KRESO AMEL 017
18. HEBIBOVIC HAJRO 018

KK Lokomotiva Mostar je 1995 godine igrala saveznu A 1 ligu.Liga je bila podijeljena u dvije grupe.Grupu A u kojoj je igrala Lokomotiva su sudili:Ibrulj,Osmic,Bilic,Imamovic,Aksamija,Skrobot,Cice,Pasic,Besirevic,Kr
ilic a komesari su bili:Krpo E.Muderizovic,Fejzic,Ganic,Joksimovic,Kasum.Komesar takmicenja je bio Suad Skejovici Jadran Lasetovic.

Grupa A :

1.CENEX -SARAJEVO
2.BOSNA –SARAJEVO
3.SARAJEVO CITRUS
4.FOJNICA
5CARLI-SARAJEVO
6.TURBINA-JABLANICA
7.LOKOMOTIVA –MOSTAR
8.TRAVNIK

Grupa B:

1.SLOBODA DITA-TUZLA
2.ZENICA
3.ZRINSKI-TUZLA
4.BRCKO 108
5.TERMOELEKTRANA-KAKANJ
6.ZIVINICE 78
7.KRIVAJA –ZAVIDOVICI
8.CELIK-ZENICA

09-15-2007 15:19 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

svaka cast na temi...a o slikama i trudu, je suvisno bilo sta reci...

10.gif

09-15-2007 22:09 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Igraci Bosne koji su nastupali u saveznom takmicenju 94/95 zajedno sa Lokosima,Bosna je napredovala a mi smo nazadovali. 26.gif


KK BOSNA SARAJEVO 1994/95

1. COR1C SASA
2. STOJANOVIC lGOR
3. MIRKOVlC DAMR
4. DURMISEVIC EDIN
5. KONAKOVIC ELMEDIN
6. ISAKOVIC ARMIN
7. BRANKOVIC AMER
8. BUKVA ADMIR
9. SEHOVlC ADNAN
10.BAJROVIC ADNAN
11 BJELAN ALMIR
12.ASCERIC KENAN
13.TALETOVIC MUAMER
14.JASAREVIC IBRAHIM
15.VUKOTIC VEDRAN
16.VUKOTIC DAMIR
17 PINDZO DAMIR
18.JUGOVlC MlRKO
19.DZAPO MERSO
20.SlLAJDZIC EDIN
21.BIBEROVIC NEDZAD
22.NICEVIC DAMIR
23.BRADIC ASIM
24.TINJAK IRHAD

09-19-2007 15:15 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Poziv klubovima I i II muske i Zenske savezne lige ,zdravstvenim komisijama republickih i pokrajinsk Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Poziv klubovima I i II muske i Zenske savezne lige ,zdravstvenim komisijama republickih i pokrajinskih liga


U KK Lokomtivi je uspjesno djelovala Zdravstvena komisija koja je brinula o zdravstvenom stanju igrackog kadra.

Komisiju su sacinjavali:
Dr Zdravko Pandza
Dr Ramo Omanovic
Krpo Emir
Dzidic Milenko
Krpo Mustafa.

09-23-2007 12:38 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

rezervna klupa lokosa Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od glumica:

    svaka cast na temi...a o slikama i trudu, je suvisno bilo sta reci...

    10.gif




dr ramo omanovic,emir krpo ...1975 god.

09-25-2007 14:59 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
TUTI
Mister foruma 2008

Poruka: 5888

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e vala svaka cast i za temu 10.gif a posebno za slike 10.gif



gledam i ne trepcem stare slike koje puno volim vidjeti 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

09-25-2007 15:12 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
Baltazar Baltazar is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1255

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zalik,slike su prva liga 10.gif Sa Zeljkom i danas igramo redovno kosarke i moguti reci da je jos u dobroj
formi,sobzirom na godine. 10.gif 05.gif

___________________________________________________________________
Jaaa,moja ti sto se ispricasmo 04.gif

09-25-2007 16:03 Baltazar is offline Posalji Email za Baltazar Pregledaj poruke od Baltazar Dodaj Baltazar u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6998
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Baš kad pomislim da je Zaliku ponestalo materijala on postavi novi foto. Prva arhiva Foruma, hvala za trud. 10.gif

09-25-2007 20:22 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Baš kad pomislim da je Zaliku ponestalo materijala on postavi novi foto. Prva arhiva Foruma, hvala za trud. 10.gif

      citat od TUTI:


    e vala svaka cast i za temu 10.gif a posebno za slike 10.gif
    gledam i ne trepcem stare slike koje puno volim vidjeti 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif[/quote

    [quote]
      citat od Mujo Pasic:

    Zalik,slike su prva liga 10.gif Sa Zeljkom i danas igramo redovno kosarke i moguti reci da je jos u dobroj
    formi,sobzirom na godine. 10.gif 05.gif




Drago mi je da se ova tema jos prati,ipak je malo onih koji se sjecaju kosarkasa lokomotive.Do starih slika je jako tesko doci,arhiva je u ratu izgorila,a i onaj ko ima tesko ih ustupa na koristenje.I dalje cu se truditi da sto vise slika ponudim na forum,ako treba prevrnucu arhiv hercegovine,jer lokosi su jedni.

broj ispravljanja poruke: 4, zadnji put od strane zalik13 dana 09-26-2007 u 14:10.

09-26-2007 14:05 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
Stranica (39): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com