Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Da li smo prvi? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
VolimRodjene VolimRodjene is a Male
rodjeni




Poruka: 1037
Location: Prve proleterske 1

Da li smo prvi? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne znam je li pravi podforum, ali ipak sam odlucio da ovu temu stavim ovde, jer od onog podforuma nauka se bjezi ko djavo od krsta.

Zanima me sljedece:
Sta mislite o tome jesmo li mi prva napredna civilizacija na zemlji ili su bile neke i prije nas. Pri ovome misli da istorija ljudskog roda i njegov razvoj do danasnjeg stepena ne pocinje onako kako nas uche, nego da je to vec bilo i prije. Dakle da smo vec bili razvijeni, pa smo se nekim situacijama izmedjuu sebe potamanili i ostalo nas taman za sjemena 07.gif
Dakle da li smo mi prvi. Recimo chitao sam neke situacije u vezi Atlantide i kao uzrok nestanka Atlantide je bio taj sto su eksperimentisali sa nekim hemijskim nebulozama sto je dovelo do strasnih poremecaja na polovima i do ogromnih zemljotresa, a na kraju i do nestanka same Atlantide. Vjerujete li uopste u postojanje Atlantide?
Ja vjerujem i mislim da su ljudi i prije nas imali civilizacije i da su posto su samo ljudi napravili neku pizdariju tako svojstvenu ljudskom rodu, da su jednostavno sami sebe potrali. Nemam normalno dokaze za to, ali nesto mi govori da je toga bilo i da su neke generacije ljudi bile razvijenije nego mi danas.

P.S. kao i u svim prethodnim postovima ja ne pazim na gramatiku i stavljam tacku na kraju svake recenice, jer mi je lakse.

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane VolimRodjene dana 09-18-2005 u 23:35.

    09-18-2005 23:34 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
    amra p. amra p. is a Female
    carica mjeseca maja




    Poruka: 5017
    Location: DK

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja vjerujem da je bilo razvijenih civilizacija i prije nase. Mislim da su samo bile na drugaciji nacim razvijene od nase.

    ___________________________________________________________________

      28.gif

      09-19-2005 00:02 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Atlantida je neki miks izmedju mita i istine, kao postoje neki dokazi, a opet nista opipljivo..sve nesto ni tamo ni amo...

      Medjutim, zna se da su postojale civilizacije koje su na zagonetan nacin nestale, i bile su jako napredne za svoje vrijeme, mada ne znam da li se moze tvrditi da su bile naprednije nego nasa civilizacija sada.

      Postoje dosta pouzdani dokazi za to, u juznoj americi, u aziji, njihove gradjevine i rukotvorine, na primjer ostaci baterija iz vremena par hiljada godina prije nove ere ?!?!?
      Postoje visoravni u peruu cini mi se, gdje kisa pada jako rijetko pa prakticno i nema erozije, gdje su ljudi izvrtali kamenje da bi dobili neke geometrijske figure i neke crteze, koje je sa nasim znanjem nemoguce napraviti niti vidjeti, osim iz zraka...

      Eto nabrojah par nepoznanica, a ima toga naravno jos podosta...

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        09-19-2005 00:10 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        VolimRodjene VolimRodjene is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1037
        Location: Prve proleterske 1
        pokretac teme Thread Started by VolimRodjene

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        zanimljivo je i to recimo da su Egipchani znali da je zemlja okrugla i da su ti spisi postojali u aleksandrijskoj biblioteci. isto tako pronadjena je sijalica na podruchju gdje su zivjeli Sumerci cija je utvrdjena starost 5.000 godina. Gdje nam se to znanje usput zagubilo i kako je moguce da ova generacija ljudi to negdje putem izgubi i ponovo krene iz pocetka? Kad se desio prelom? Da li su onda piramide gradjene modernom tehnologijom? Izgleda da istorija tog perioda ljudskog roda nije ni blizu istrazena koliko mi mislimo da jeste

        ___________________________________________________________________

          09-19-2005 00:20 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
          antiprotivan antiprotivan is a Male
          moforaja




          Poruka: 2825
          Location: Norway

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          mislim da religija ima veze sa tim, bar jednim dijelom, jer, unistavane su knjige koje su se kosile sa religijom, a ljudi pogubljivani...to znaju i vrapci na grani...

          ___________________________________________________________________

            21.gif

            09-19-2005 00:23 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
            VolimRodjene VolimRodjene is a Male
            rodjeni




            Poruka: 1037
            Location: Prve proleterske 1
            pokretac teme Thread Started by VolimRodjene

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            i ja to mislim ali nisam smio napisat da ne bi pali po meni kako ih ugrozavam

            ___________________________________________________________________

              09-19-2005 00:24 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
              antiprotivan antiprotivan is a Male
              moforaja




              Poruka: 2825
              Location: Norway

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              hahahah, pa valjda covjek smije reci svoje misljenje...uostalom, to su fakta...

              ___________________________________________________________________

                21.gif

                09-19-2005 00:26 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                kapljica
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Mi cemo nestati kao i dinosaurusi i onda ce doci do mutacije neke i nastat ce nova bica 01.gif ( ja cu se naravno ponovo rodit, nece mene ni onaj gore ni ovaj dole) 13.gif
                Zveknut ce nas asteroid, po naucnicima najvecu opasnost za zemlju upravo oni pretstavljaju i oko zemlje se vrti njih oko 500 oktrivenih. Globalno zagrijavanje i atomsko oruzje nisu ni blizu onome sto opasnost od asteroida nosi.

                09-19-2005 01:44
                Black_Mamba Black_Mamba is a Female
                rodjena




                Poruka: 1055

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Normalno da nismo ni prvi ni posljednji. Niti smo jedini u svemiru. Niti smo SKROZ krivi za globalno zagrijavanje (ovo je neki dan tema bila neka) Samo glup i arogantan covjek moze sebi dati toliko vaznosti da misli da je prvi i posljednji i jedini i uzrocnik svega. Planeta , kosmos, vrijeme.....ide svojim tokom....mi smo samo mala zrnca pjeska sto prolete kroz pjescani sat. Niti mozemo sprijeciti niti mozemo lijeciti....mozemo samo zivjeti onako kako nam savjest nalaze. Sto se tice Atlantide, ne mora znaciti da se desila na ovoj planeti... u ovome suncu(suncevom sistemu).... Inke i Maje imaju vjerovanje da je postojalo 6 suncevih sistema prije nasega...mi sad zivimo u sedmom...i nije nemoguce da se predanja protezu u mnogo dalju proslost nego sto je zemljina....

                Ah opet me spuco Von Deniken 19.gif 13.gif

                ___________________________________________________________________
                Eh kakve je Pesta kupleraje imala

                09-19-2005 08:11 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
                antiprotivan antiprotivan is a Male
                moforaja




                Poruka: 2825
                Location: Norway

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Aaaaa, tako se zvao znaci onaj frulas !! 23.gif

                35.gif 13.gif

                ___________________________________________________________________

                  21.gif

                  09-19-2005 08:27 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                  Black_Mamba Black_Mamba is a Female
                  rodjena




                  Poruka: 1055

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  e ako te ja nogom spucam 08.gif 19.gif ne kvari temu bolan 21.gif 19.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Eh kakve je Pesta kupleraje imala

                  09-19-2005 08:30 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
                  zgembo zgembo is a Male
                  avenija kruzno




                  Poruka: 145

                  RE: Da li smo prvi? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od VolimRodjene:

                    Ne znam je li pravi podforum, ali ipak sam odlucio da ovu temu stavim ovde, jer od onog podforuma nauka se bjezi ko djavo od krsta.

                    Zanima me sljedece:
                    Sta mislite o tome jesmo li mi prva napredna civilizacija na zemlji ili su bile neke i prije nas. Pri ovome misli da istorija ljudskog roda i njegov razvoj do danasnjeg stepena ne pocinje onako kako nas uche, nego da je to vec bilo i prije. Dakle da smo vec bili razvijeni, pa smo se nekim situacijama izmedjuu sebe potamanili i ostalo nas taman za sjemena 07.gif
                    Dakle da li smo mi prvi. Recimo chitao sam neke situacije u vezi Atlantide i kao uzrok nestanka Atlantide je bio taj sto su eksperimentisali sa nekim hemijskim nebulozama sto je dovelo do strasnih poremecaja na polovima i do ogromnih zemljotresa, a na kraju i do nestanka same Atlantide. Vjerujete li uopste u postojanje Atlantide?
                    Ja vjerujem i mislim da su ljudi i prije nas imali civilizacije i da su posto su samo ljudi napravili neku pizdariju tako svojstvenu ljudskom rodu, da su jednostavno sami sebe potrali. Nemam normalno dokaze za to, ali nesto mi govori da je toga bilo i da su neke generacije ljudi bile razvijenije nego mi danas.

                    P.S. kao i u svim prethodnim postovima ja ne pazim na gramatiku i stavljam tacku na kraju svake recenice, jer mi je lakse.

                  sta je reko tvoj kardelj i lenjin po ovom pitanju 14.gif 18.gif 19.gif 21.gif 26.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

                  09-26-2005 00:30 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
                  kapljica
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  zgembo je bio prva greska prirode 35.gif

                  09-26-2005 00:40
                  zgembo zgembo is a Male
                  avenija kruzno




                  Poruka: 145

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  uvrede na religiji
                  da se ovaj podforum ne zove slucajno raspali 13.gif 13.gif

                  de brisite uvrede

                  ako cemo se vrijedjati onda cemo to radit na raspali ko ja i zivcho 13.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

                  09-26-2005 01:02 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
                  zgembo zgembo is a Male
                  avenija kruzno




                  Poruka: 145

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Pitanje je upuceno bilo VR
                  koristio je ubvrede pa je pobrisan post
                  ponavljam pitanje
                  kako je u komunisttickim krugovima pojashnjen ovaj dio ljudske povijesti

                  odgovor cekam

                  jel " mocni darwin " sve od odgovora

                  ___________________________________________________________________
                  Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

                  09-26-2005 01:31 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
                  Maja Maja is a Female
                  bice nesto od mene


                  Poruka: 307
                  Location: Oslo

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  oduzmi danas elektricitet i eto nas ponovo u kamenom dobu.

                  ___________________________________________________________________
                  Zivjeli 100 godina!

                  09-26-2005 08:53 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
                  Lvisz Lvisz is a Male
                  avenija kruzno




                  Poruka: 114

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  niti smo prvi, niti smo zadnji...niti smo mi MI...a uvijek smo jedno te isto bili, kao dio cjeline 14.gif

                  ___________________________________________________________________

                      10-23-2005 16:51 Lvisz is offline Posalji Email za Lvisz Homepage of Lvisz Pregledaj poruke od Lvisz Dodaj Lvisz u listu prijatelja
                      Sandy Sandy is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 3842
                      Location: kod Hita...

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od antiprotivan:

                        mislim da religija ima veze sa tim, bar jednim dijelom, jer, unistavane su knjige koje su se kosile sa religijom, a ljudi pogubljivani...to znaju i vrapci na grani...



                      cestitam na hrabrosti 19.gif 13.gif

                      10-23-2005 18:23 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
                      BiH BiH is a Male
                      rodjeni




                      Poruka: 953

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Lvisz:

                        niti smo prvi, niti smo zadnji...niti smo mi MI...a uvijek smo jedno te isto bili, kao dio cjeline 14.gif

                      Dobar.

                      ___________________________________________________________________
                      Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

                      10-23-2005 18:33 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
                      nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com