Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Da li su ljudi bili na mjesecu? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Question Da li su ljudi bili na mjesecu? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da li vjerujete ako su ljudi bili na Mjesecu, i

    zasto
to vjerujete, ako vjerujete?

Ozbiljno pitam, nije zajebancija... 12.gif 11.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 10-07-2005 u 07:22.

10-07-2005 07:22 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Iskreno, nevjerujem.... 01.gif

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

10-07-2005 07:41 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
Krofnica Krofnica is a Female
miss foruma '04




Poruka: 749

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

na Marsu. 04.gif

___________________________________________________________________

    10-07-2005 07:42 Krofnica is offline Posalji email za Krofnica Pregledaj poruke od Krofnica Dodaj Krofnica u listu prijatelja
    daors daors is a Male
    brato




    Poruka: 817
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja ne vjerujem da su bili ljudi tamo
    jesu sonde i oni mjesecevi moduli i po koji hajvan al insan nije krocio tamo

    a obrazlozenje je jednostavno
    to je za taj vakat bilo toliko tehnicki i organizaciono komplikovano da je prosto nemoguce da su to mogli izvesti evo samo osnovnih faza
    1. lansiranje i dolazak do mjeseca
    2. Odvajanje posebnog modula sa astronautima i njegovo slijetanje na mjesec, dok posebna letjelica kruzi oko mjeseca i ceka da se kosmonauti vrate
    3. Setnja po mjesecu
    4. Lansiranje sa mjeseca ostatka modula sa kosmonautima
    5. Spajanje sa orbiterom
    6 Lansiranje orbitera iz mjeseceve putanje i ulazak u zemljinu orbitu
    7. Slijetanje na zemlju

    E da je recept za kakav gurmanluk bilo bi komplikovano a ne za slijetanje covjeka na mjesec..........

    ako uporedite projekast slijetanja na mjesec sa svakim projektom spejs satlova, tridesetak godina kasnije, vidjet ce te da je on bar dersetak puta komplikovaniji i kad se zna koliko je tehnologija napredovala za ovih tridesetak godina i kad se vidi koliko im je satlova riknulo i sa kakvim se sad problemima susrecu onada je prosto nevjerovatno da im je slijetanje covjeka na mjesec uspjelo od prve...........
    ono sto je vjerovatno je da su oni poslali sonde i snimili u orginalu sve one faze operacije gdje se covjek ne vidi, a da je ona faza sa posadom i hodanjem po mjesecu holivudski marifetluk

    mislim da je to bila hladnoratovska propaganda jer su ih tad rusi stvarno handrili u svemirskim projektim bila je i ona kubanska kriza, zaljev svinja i jos nekih situacija gdje su ih rusi pravo handrili i trebao je neki mocan odgovor amerike
    rusi su slali male sonde robote sa daleko skromnijim i realnijim ambicijama

    ___________________________________________________________________
    Budi na kojoj si

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane daors dana 10-07-2005 u 10:23.

    10-07-2005 10:21 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mislim da ima logike ovo sto daors rece

    odlazak i povratak na mjesec je puno veci projekat nego sto mislimo da jeste.

    i sve kontam nekako u ona doba da jednostavno nisu imali tehnologiju za takav poduhvat.
    razradili su oni sve to teoretski, u to ne sumnjam, ali cisto sumnjam da su bili na mjesecu.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-07-2005 16:08 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    MadMax
    SexNepoznat



    Poruka: 481
    Location: Sin City

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Te godine kad je recceno da su bili,mislim da nisu.
    Kasnije jesu.
    Imao sam negdje sliku/clip astronauta na mjesecu gdje snimak pokazuje sjenku od astronauta,dok sjenke od zastave nema.
    I druga stvar veoma uccljiva jeste vjetar.Na snimku se jasno vidi pomjeranje zastave,a kako znamo vjetra nema gore :)

    ___________________________________________________________________

      10-07-2005 16:11 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vidim da ste gledali dokumentarac o Stanley Kubricku i letu na mjesec. 04.gif

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      10-07-2005 17:12 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      daors daors is a Male
      brato




      Poruka: 817
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      senade
      ja sam gledao direktan prenos tog slijetanja na mjesec
      istina u B&W verziji
      Milivoje Jugin prenosio
      i mogu ti rec da je taj Apollo program i sve to dobro uticalo na moj izbor profesionalne orijentacij
      mozes mislit sta se tad vrtilo u glavi nekog balavog klinca

      ___________________________________________________________________
      Budi na kojoj si

      10-07-2005 18:09 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vjerujem ti daorse.
      Ja pricam o dokumentarcu koji je radjen bas na ovu temu.
      U njemu se "objashnjava sve" (pa i ovo shto Maxo rece) npr. lece za kamereru poshto u to vrijeme ni jedna kamera nije mogla da snima onako nesto, skakanje, tragove.....
      Bilo je interwjua sa Kisindzerom i mnogim akterima toga vremena (ako me sjecanje sluzi bio je i Bush tatica).....
      Samo shto je dokumentarac bio zeshca parodija odradjena fantasticno.

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      10-07-2005 18:35 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      daors daors is a Male
      brato




      Poruka: 817
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nisam to gledao
      a volio bih
      mozda bidne vakta

      ___________________________________________________________________
      Budi na kojoj si

      10-07-2005 18:50 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4675
      Location: NEBUCHADNEZZAR
      pokretac teme Thread Started by gandalf

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dokumentär - Faked Moonlanding

      Skinite na dc++, pa onda idemo dalje. 18.gif

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      10-07-2005 19:26 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      liberty liberty is a Male
      brato




      Poruka: 645
      Location: Washington

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        http://batesmotel.8m.com/

      ___________________________________________________________________
      Prosla recesija.

      10-08-2005 02:16 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
      liberty liberty is a Male
      brato




      Poruka: 645
      Location: Washington

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I druga stvar veoma uccljiva jeste vjetar.Na snimku se jasno vidi pomjeranje zastave,a kako znamo vjetra nema gore :)


      Ali postoje veoma snazne magnetne oscilacije koje su u mogucnosti da naprave onako nesto.....

      ___________________________________________________________________
      Prosla recesija.

      10-08-2005 02:19 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
      MadMax
      SexNepoznat



      Poruka: 481
      Location: Sin City

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od liberty:

          I druga stvar veoma uccljiva jeste vjetar.Na snimku se jasno vidi pomjeranje zastave,a kako znamo vjetra nema gore :)


        Ali postoje veoma snazne magnetne oscilacije koje su u mogucnosti da naprave onako nesto.....

      I ti si gledao taj clip?Zastava se vijori previshe "zzivo" za magntene oscilacije.

      Imao sam prilike da vidim ovo shto si ostavio.U svakom sluccaju potakne ccovjeka na razmisljanje.
      Shteta shto ne mogu da nadjem taj clip.:)

      Mada ova tvrdnja sa tehnologijom bash ne pije vode.I sami znamo da amerikanci imaju sada tehnologiju koja ce biti dostupna "shirim narodnim masama" za desetak godina.
      Ja bash nebih pretpostavljao da u ta doba nisu imali equipment.

      A i ova stranica,s'obzirom da je apdejtovana '99 ima gotovo milion posjetilaca 02.gif

      Ja znam da me ovakve stvari asociraju na film sa Gene Hackman "Enemy of the State"..Film star 4-5 godina a ima sasvim jasnu pouku.
      Ono shto su prikazali u filmu,satelitsko pracenje i navigacija je jako realno.
      Imao sam prilike da se sam uvjerim u neke mogucnosti satelita,tokom obuke u R.Turskoj.
      Naravno,da bi onako neshto prikazali shirim narodnim masama,mozzesh da mislish koliko je vremena trebalo da prodje da bi Agencija za Nacionalnu Bezbjednost ili vec kako se zove,odobri..

      ___________________________________________________________________

        10-08-2005 05:08 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
        berber berber is a Male
        moforaja


        Poruka: 4424
        Location: Na Tepi

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Golema je Sahara!

        ___________________________________________________________________
        nema vise ni tepe

        10-08-2005 07:49 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
        daors daors is a Male
        brato




        Poruka: 817
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        u inzenjerstvu i matematici postoji teorija eksperimenata i zna se i teorijeski i prakticno da ni jedan revolucionarna tehnologija nije funkcionisala od prve
        pa vidi samo koliko su do sada ucinili uzlijetanja sa raketama nosacima pa im je skoro svako polijetanja satla odgodjeno zbog nekog problema
        koliko je samo probnih pilota poginulo dok nisu skontali koja je razlika u letenju na dozvucnim a koja na nadzvucnim brzinama
        danas je to sega svaki jedrilicar zna za taj fazon
        a zbog njega pogninulo desetke pilota po svjetu i sprcano milione dolara

        ako se udubi malko u tu problematiku pa ce se vidjeti da postoji more drugih tehnickih detalja koji nisu tako spektakularni i transparentno logicni sirokim masama kao to sa zastavom, akoji mogu biti kljucni problem za uspjeh neuspjeh nekog poduhvata

        recimo koliko je energije potrebno da se tri covjeka od po 80 kg bez opreme posalju i vrate do mjeseca, i kako je obezbjediti
        i koliko i kakvih raketnih motora treba imati na svakom od tih modula i faza leta da se izvrsi tako slozen manevar u prostoru
        ako samo jedan od tih manevarskih motora rikne ode sve u pm

        jasno je da postoje mocne tehnologije za koje mi jos i ne znamo
        one se bas i koriste na takvim projektima, a sve su nedovoljno istrazene i nedovoljno pouzdane

        recimo jeste li se ikad zapitali sto samo britanci imaju uspjesne avione (Hariere) za vertikalno uzlijetanje, a ameri i rusi nemaju a razvaljuju u svemirskoj tehnologiji

        Ili recimo Gagarin, otiso prvi u svemir, sve proslo ok, a onda pogino na obicnom avionu.
        Tako da mislim da to sto neko ima neku mocnu i fascinantnu tehnologiju ne znaci da moze da uspjesno radi sve i svasta

        ___________________________________________________________________
        Budi na kojoj si

        10-08-2005 09:50 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od daors:

          ...
          recimo jeste li se ikad zapitali sto samo britanci imaju uspjesne avione (Hariere) za vertikalno uzlijetanje, a ameri i rusi nemaju a razvaljuju u svemirskoj tehnologiji
          ...

        14.gif
        Jashta nego imaju.

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 10-08-2005 u 09:58.

        10-08-2005 09:57 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        daors daors is a Male
        brato




        Poruka: 817
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        koje haj daj oznaku i gdje lete

        ja znam da ameri kupuju od Britanaca

        ___________________________________________________________________
        Budi na kojoj si

        10-08-2005 10:03 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        JOINT STRIKE FIGHTER

        napisah citav referat zasto je tek izashao 2001, pa se sjetih da nije tema 04.gif
        Ovo je avion Lockheed Martina koji je pobjedio u konkurenciji sa Boeingom.

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        10-08-2005 10:18 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        daors daors is a Male
        brato




        Poruka: 817
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        to je taze
        Harijer je projektovan i testiran u vakat kad su ljudi slijetali na mjesec i postao je uspjesan i i u operativnoj upotrebi je, eksperimentalne ne pikamo
        a americki vertikalci iz tog vakta su svi redom propali
        mozda ja nisam bio precizan u onom navodu, tematika je ipak malko uze struke
        pa moze doci do zabune

        ___________________________________________________________________
        Budi na kojoj si

        10-08-2005 10:50 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
        Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com