Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Nostalgija » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisan
Gost


Nostalgija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovu temu otvaram kao odgovor na pitanje koje mi je gore postavljeno na nostalgiji. Da ja ne bi kvario onu temu (sam se sebi divim kako sam fin 19.gif ) otvaram evo ovdje ovu pa da protipkamo koju o onoj mojoj recenici.

Radi se naime da sam ja na temi "cestitka generaciji" porkomentarisao jednim postom i bio upitan sta sa tim mislim pa evo da pojasnim. Gore je pokretac ubacio nekoliko teorija o tome kako je prije bilo a kako sada na sto su se dovezali jos neki clanovi i komentarisali pomenute tvrdnje. Ja ih necu komentarisati sve nego samo pojedine jer bi sa svim onim teorijama trebalo dosta vremena (koce toliko ozbiljno pisat 02.gif ).

Po kozna koji put poteglo se za nekom nostalgijom al je ovaj put uporedjeno par generacija uz nekoliko ovih teorija koje bi trebale da potvrde ili opovrgnu ispravnost momenta i svatanja pojedinih generacija. Svaka generacija je nasla sebe u tome i ima svoj stav prema nekim tvrdnjama koje su navedene. Postavlja se sad pitanje ko je tu u pravu i sta je od toga tacno? Svi su u pravu a u stvari nije niko. Za koju godinu ce i danasnji stavovi o nekim stvarima i pojavama biti glupi i stari i sljedece generacije ce se pitat u stilu kako je iko prezivio taj period. To uopste nije nista cudno jer napretkom i usavrsavanjem mnogih grana tehnike, medicine i ostalih faktora koji cine svakodnevnicu laksom bice smijesno kako smo mi zivjeli te neke 2005. Cija generacija onda treba da bude sretna i kojoj treba cestitat. Ja licno mogu unaprijed cestitat generacijama koje dolaze jer ne znam sta ce biti za kojih sto il dvjesto pa i vise godina a to me interesuje. Interesuje me dokle ce ici ljudski razum a mozda i glupost u stvaranju a ja necu bit ocevidac tih napredaka. Zato sam vec sada zavidan dolazecim generacijama jer ce ono sto je bilo i ono sto ce biti oni vidjeti i imati kolko tolko uvida, a mi koji ce mo nestat za koju godinu necemo nikad saznat sta ce biti kasnije. Moje misljenje je da treba nekim buducim generacijama cestitat a mi smo im svim onim teorijama samo stvorili put da mogu da se usavrsavaju ili da se uniste.

Sa druge strane sam rekao u svom postu da se krije nesto iza toga a sa tim sam mislio da se za nostalgijom povlaci kad nam je tesko u datom momentu. Tada se sjecamo samo lijepih stvari i dogadjaj a nikako onih ruznih. I u onim teorijama gore se povlace relativno dobre stvari al ne vidjeh nigdje da se pokrenulo pitanje proslih generacija koje su bile zateknute npr. drugim svjetskim ratom i ostalim nedacama koje su se desavale.

Ovdje normalno ne mislim da je pokretac teme u nekoj toj teskoj situaciji jer predpostavljam da je ono odnekud prepisano al se onda treba zapitat zasto se povlaci zud za proslim vremenom?

10-14-2005 21:01
Maricel Maricel is a Female
avenija kruzno




Poruka: 155
Location: Skopje, Makedonija

RE: Nostalgija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Neko iz mase:

    Ovu temu otvaram kao odgovor na pitanje koje mi je gore postavljeno na nostalgiji. Da ja ne bi kvario onu temu (sam se sebi divim kako sam fin 19.gif ) otvaram evo ovdje ovu pa da protipkamo koju o onoj mojoj recenici.

    Radi se naime da sam ja na temi "cestitka generaciji" porkomentarisao jednim postom i bio upitan sta sa tim mislim pa evo da pojasnim. Gore je pokretac ubacio nekoliko teorija o tome kako je prije bilo a kako sada na sto su se dovezali jos neki clanovi i komentarisali pomenute tvrdnje. Ja ih necu komentarisati sve nego samo pojedine jer bi sa svim onim teorijama trebalo dosta vremena (koce toliko ozbiljno pisat 02.gif ).

    Po kozna koji put poteglo se za nekom nostalgijom al je ovaj put uporedjeno par generacija uz nekoliko ovih teorija koje bi trebale da potvrde ili opovrgnu ispravnost momenta i svatanja pojedinih generacija. Svaka generacija je nasla sebe u tome i ima svoj stav prema nekim tvrdnjama koje su navedene. Postavlja se sad pitanje ko je tu u pravu i sta je od toga tacno? Svi su u pravu a u stvari nije niko. Za koju godinu ce i danasnji stavovi o nekim stvarima i pojavama biti glupi i stari i sljedece generacije ce se pitat u stilu kako je iko prezivio taj period. To uopste nije nista cudno jer napretkom i usavrsavanjem mnogih grana tehnike, medicine i ostalih faktora koji cine svakodnevnicu laksom bice smijesno kako smo mi zivjeli te neke 2005. Cija generacija onda treba da bude sretna i kojoj treba cestitat. Ja licno mogu unaprijed cestitat generacijama koje dolaze jer ne znam sta ce biti za kojih sto il dvjesto pa i vise godina a to me interesuje. Interesuje me dokle ce ici ljudski razum a mozda i glupost u stvaranju a ja necu bit ocevidac tih napredaka. Zato sam vec sada zavidan dolazecim generacijama jer ce ono sto je bilo i ono sto ce biti oni vidjeti i imati kolko tolko uvida, a mi koji ce mo nestat za koju godinu necemo nikad saznat sta ce biti kasnije. Moje misljenje je da treba nekim buducim generacijama cestitat a mi smo im svim onim teorijama samo stvorili put da mogu da se usavrsavaju ili da se uniste.

    Sa druge strane sam rekao u svom postu da se krije nesto iza toga a sa tim sam mislio da se za nostalgijom povlaci kad nam je tesko u datom momentu. Tada se sjecamo samo lijepih stvari i dogadjaj a nikako onih ruznih. I u onim teorijama gore se povlace relativno dobre stvari al ne vidjeh nigdje da se pokrenulo pitanje proslih generacija koje su bile zateknute npr. drugim svjetskim ratom i ostalim nedacama koje su se desavale.

    Ovdje normalno ne mislim da je pokretac teme u nekoj toj teskoj situaciji jer predpostavljam da je ono odnekud prepisano al se onda treba zapitat zasto se povlaci zud za proslim vremenom?


Drago mi je da si odgovorio (ja sam te pitala da pojasnis) jer mi je tvoj komentar "sta se iza toga krije" stvarno zvucao cudno.
Sad mi je jasno sta si htio da kazes, al vjerujem da ce ti biti drago da u mom slucaju tvoj komentar drzi :-)) - tj. da mi mi nije tesko - naprotiv - niikad mi licno , u mom zivotu, nije bilo lejpse nego sada (ko me zna moze da potvrdi).

Al nostalgicar jesam - notorni - i nedostaje mi sve iz moje proslosti - i dobro i lose . Moram da priznam da je tog loseg sigurno bilo al ja ne mogu da se sjetim nicega trenutno.

Zelim da ti kazem da si ti u stvari u mnogo cemu u pravu a najvise kad kazes "Svi su u pravu a u stvari nije niko"

Sve se mjenja, zivot ide dalje, i ovo ce se zvati juce i neko ce ga se sjecati s nostalgijom.
Pozdrav

___________________________________________________________________

      animebb2.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Maricel dana 10-17-2005 u 10:40.

      10-17-2005 09:58 Maricel is offline Posalji Email za Maricel Homepage of Maricel Pregledaj poruke od Maricel Dodaj Maricel u listu prijatelja
      donjamahala donjamahala is a Male
      raja




      Poruka: 1539
      Location: A neznam ni ja

      RE: Nostalgija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Neko iz mase:

        Ovu temu otvaram kao odgovor na pitanje koje mi je gore postavljeno na nostalgiji. Da ja ne bi kvario onu temu (sam se sebi divim kako sam fin 19.gif ) otvaram evo ovdje ovu pa da protipkamo koju o onoj mojoj recenici.

        Radi se naime da sam ja na temi "cestitka generaciji" porkomentarisao jednim postom i bio upitan sta sa tim mislim pa evo da pojasnim. Gore je pokretac ubacio nekoliko teorija o tome kako je prije bilo a kako sada na sto su se dovezali jos neki clanovi i komentarisali pomenute tvrdnje. Ja ih necu komentarisati sve nego samo pojedine jer bi sa svim onim teorijama trebalo dosta vremena (koce toliko ozbiljno pisat 02.gif ).

        Po kozna koji put poteglo se za nekom nostalgijom al je ovaj put uporedjeno par generacija uz nekoliko ovih teorija koje bi trebale da potvrde ili opovrgnu ispravnost momenta i svatanja pojedinih generacija. Svaka generacija je nasla sebe u tome i ima svoj stav prema nekim tvrdnjama koje su navedene. Postavlja se sad pitanje ko je tu u pravu i sta je od toga tacno? Svi su u pravu a u stvari nije niko. Za koju godinu ce i danasnji stavovi o nekim stvarima i pojavama biti glupi i stari i sljedece generacije ce se pitat u stilu kako je iko prezivio taj period. To uopste nije nista cudno jer napretkom i usavrsavanjem mnogih grana tehnike, medicine i ostalih faktora koji cine svakodnevnicu laksom bice smijesno kako smo mi zivjeli te neke 2005. Cija generacija onda treba da bude sretna i kojoj treba cestitat. Ja licno mogu unaprijed cestitat generacijama koje dolaze jer ne znam sta ce biti za kojih sto il dvjesto pa i vise godina a to me interesuje. Interesuje me dokle ce ici ljudski razum a mozda i glupost u stvaranju a ja necu bit ocevidac tih napredaka. Zato sam vec sada zavidan dolazecim generacijama jer ce ono sto je bilo i ono sto ce biti oni vidjeti i imati kolko tolko uvida, a mi koji ce mo nestat za koju godinu necemo nikad saznat sta ce biti kasnije. Moje misljenje je da treba nekim buducim generacijama cestitat a mi smo im svim onim teorijama samo stvorili put da mogu da se usavrsavaju ili da se uniste.

        Sa druge strane sam rekao u svom postu da se krije nesto iza toga a sa tim sam mislio da se za nostalgijom povlaci kad nam je tesko u datom momentu. Tada se sjecamo samo lijepih stvari i dogadjaj a nikako onih ruznih. I u onim teorijama gore se povlace relativno dobre stvari al ne vidjeh nigdje da se pokrenulo pitanje proslih generacija koje su bile zateknute npr. drugim svjetskim ratom i ostalim nedacama koje su se desavale.

        Ovdje normalno ne mislim da je pokretac teme u nekoj toj teskoj situaciji jer predpostavljam da je ono odnekud prepisano al se onda treba zapitat zasto se povlaci zud za proslim vremenom?


      Pa sta mislis ti
      ko ce ovo procitati Ti nisi dobar i kako ti se da ovoliko svrljati 35.gif 35.gif

      ___________________________________________________________________

        BiH


            10-17-2005 10:31 donjamahala is offline Posalji Email za donjamahala Pregledaj poruke od donjamahala Dodaj donjamahala u listu prijatelja
            Maricel Maricel is a Female
            avenija kruzno




            Poruka: 155
            Location: Skopje, Makedonija

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja procitala hahahahhaa .... i ti si majkemi - pa bar svaku trecu, vidis da nas ima. 11.gif

            ___________________________________________________________________

                animebb2.gif

                10-17-2005 10:39 Maricel is offline Posalji Email za Maricel Homepage of Maricel Pregledaj poruke od Maricel Dodaj Maricel u listu prijatelja
                donjamahala donjamahala is a Male
                raja




                Poruka: 1539
                Location: A neznam ni ja

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Da ti pravo kazem posao sam citati ali kada vidjeh koliko je napiso 21.gif 21.gif
                Neda mi se nesto
                Mozda kasnije 10.gif

                ___________________________________________________________________

                  BiH


                      10-17-2005 11:13 donjamahala is offline Posalji Email za donjamahala Pregledaj poruke od donjamahala Dodaj donjamahala u listu prijatelja
                      glumica glumica is a Female
                      Trn u oku


                      Poruka: 4415

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Al nostalgicar jesam - notorni - i nedostaje mi sve iz moje proslosti - i dobro i lose . Moram da priznam da je tog loseg sigurno bilo al ja ne mogu da se sjetim nicega trenutno.


                      Odavno nesto ovako ''jako'' ne procitah.

                      i da dodam

                      niti se ikad i zelim sjetiti loseg....



                      PS:Proud to be Strelcevina 02.gif

                      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane glumica dana 10-17-2005 u 11:40.

                      10-17-2005 11:38 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
                      obrisan
                      Gost


                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Ovo sto maricel napisa a glumica potvrdi ide samo uz onaj moj post gore. Naime radi se o tome da je nostalgija jedan bijeg iz sadasnjosti, iz nekog razloga, u proslost. Razloga moze biti dosta sve od jedne najobicnije prepirke kuci do krize nekih godina. Posto u tim momentima smanjenog raspolozenja pribjegavamo odlazenju u proslost pokusavamo da se sjetimo finih stvari a sve to u nadi da zaboravimo razlog zbog kojeg to radimo. Isto tako se potvrdi ono sto sam gore napisao da u tom svom trenutacnom bijegu iz sadasnjosti ne zelimo da se prisjetimo i losih stvari jer nam je upravo u tom momentu tesko i zelimo da na neki nacin olaksamo sadasnjicu.

                      mahala

                      nije bola ovo za tebe 35.gif

                      10-17-2005 13:12
                      glumica glumica is a Female
                      Trn u oku


                      Poruka: 4415

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      kako je to jednom, JEDAN, prokleto dobro, zapisao u svojim ''znakovima pored puta'':


                        Prirodno je da covek nosi u sebi nesto od dana koji su prosli,
                        prirodno je i da misli na buducnost i da masta o njoj, ali ziveti ma
                        i delimicno u proslosti, ili u buducnosti, opasno je i nezdravo. To
                        znaci trovati trenutak u kome zivimo, ne spasavajuci nista od pro-
                        slosti i ne radeci nista za buducnost. Najvecim i najboljim delom
                        svoga bica, glavninom srca i razuma, covek treba da je uvek i ceo
                        u sadasnjem trenutku, u jednom pravom i jedinom mogucem zivotu.
                        Naravno, sve je to lako kazati.

                      10-17-2005 13:17 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
                      Maricel Maricel is a Female
                      avenija kruzno




                      Poruka: 155
                      Location: Skopje, Makedonija

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Neko iz mase:

                        Ovo sto maricel napisa a glumica potvrdi ide samo uz onaj moj post gore. Naime radi se o tome da je nostalgija jedan bijeg iz sadasnjosti, iz nekog razloga, u proslost. Razloga moze biti dosta sve od jedne najobicnije prepirke kuci do krize nekih godina. Posto u tim momentima smanjenog raspolozenja pribjegavamo odlazenju u proslost pokusavamo da se sjetimo finih stvari a sve to u nadi da zaboravimo razlog zbog kojeg to radimo. Isto tako se potvrdi ono sto sam gore napisao da u tom svom trenutacnom bijegu iz sadasnjosti ne zelimo da se prisjetimo i losih stvari jer nam je upravo u tom momentu tesko i zelimo da na neki nacin olaksamo sadasnjicu.



                      Mozda, mozda - al rekoh ti vec ( zar ne ? ) da to ko mene nije tako.
                      Ja nisam onaj tip nostalgicara kome nista sada nije dobro a sve ranije je bilo predivno.
                      Svako doba nosi svoje ljepote . Medjutim, danas zivimo tako brzo, u eri mobitela i stresova i nemamo vremena jedni za druge. To je ono sto mi najvise nedostaje i sto se proteze u onoj temi.
                      Djeca mi provode vrijeme ispred play stationa i kompjutera ( a i mami nije mane haha) i ne skitaju po okolini ulazeci u tudje vocnjake da ukradu dvije-tri zelene kajsije.
                      O tome pricam, Neko iz Mase.
                      Vidim da smo godiste, al ocigledno smo drugacije rasli pa ti ne nedostaju iste stvari - sto je sasvim OK.
                      Iako se slazem da se covjek nacesce uhvati "nostalgije" i sjecanja na dobre dane - onda kad mu bas ne ide u zivotu.
                      Al ovo kod nas je izglada masovno 13.gif 13.gif

                      Ima pravo DonjaMahala - ne moze se napisati ono sve sto mislis. Ako nekad bude prilike - mozda cemo se i ispricati na ovu temu - ko zna?

                      33.gif

                      ___________________________________________________________________

                          animebb2.gif

                          10-17-2005 14:08 Maricel is offline Posalji Email za Maricel Homepage of Maricel Pregledaj poruke od Maricel Dodaj Maricel u listu prijatelja
                          Lvisz Lvisz is a Male
                          avenija kruzno




                          Poruka: 114

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          ___________________________________________________________________

                              10-23-2005 16:56 Lvisz is offline Posalji Email za Lvisz Homepage of Lvisz Pregledaj poruke od Lvisz Dodaj Lvisz u listu prijatelja
                              Sandy Sandy is a Female
                              moforaja




                              Poruka: 3842
                              Location: kod Hita...

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  citat od glumica:

                                kako je to jednom, JEDAN, prokleto dobro, zapisao u svojim ''znakovima pored puta'':


                                  Prirodno je da covek nosi u sebi nesto od dana koji su prosli,
                                  prirodno je i da misli na buducnost i da masta o njoj, ali ziveti ma
                                  i delimicno u proslosti, ili u buducnosti, opasno je i nezdravo. To
                                    Najvecim i najboljim delom
                                    svoga bica, glavninom srca i razuma, covek treba da je uvek i ceo
                                    u sadasnjem trenutku, u jednom pravom i jedinom mogucem zivotu.
                                    Naravno, sve je to lako kazati.



                                to je tako, nema dalje...godinama sam tako zivjela, sad se cupam 15.gif

                                10-23-2005 19:41 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
                                nove poruke | aktuelne teme | forum
                                Postavi novu temu Odgovori
                                Go to:
                                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com