Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » RKUD "Abrasevic" 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
abrasevic abrasevic is a Female
avenija kruzno


Poruka: 125

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pitas koja germa friska taze iz merkura ha ha

11-07-2006 15:29 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
abrasevic abrasevic is a Female
avenija kruzno


Poruka: 125

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

gdje si jesi ziva evo napokon sjedoh da odmorim od peglanja bila sam ti sva u goloj vodi ko mufid memija sjecas se iz audicije sto sam ti ispricala 13.gif znas li ima li jos neko slika iz abrasevica

11-07-2006 15:48 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway
pokretac teme Thread Started by antiprotivan

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A dje ovo nadje, moja Djemka ?!?!?!?

Evo prepoznao sam Zlatka i Ketu, sviraju tambure, nemogu prepoznati ko je na gitari, a basistu i ostale ne vidim...

___________________________________________________________________

    21.gif

    11-07-2006 15:55 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    abrasevic abrasevic is a Female
    avenija kruzno


    Poruka: 125

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    vidi ekipe sto je pala u sevdah na gitari je mozda sejo huskovic koliko mi se cini imas li koju sliku od 1970 do 1978 ja sam prestala igrati kad smo se vratili iz bugarske 1978 posalji ako imas jos slika da vidim raju drago mi je vidjeti i cuti o svima koje sam znala 33.gif

    11-07-2006 16:11 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway
    pokretac teme Thread Started by antiprotivan

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    iz Bugarske ??

    Pa onda smo zajedno bili tamo !!! 02.gif

    Pa bilo je ovdje par slika iz Bugarske, na prethodnim stranicama..

    Djemka, sapnider mi ko je ovo ! 23.gif

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      11-07-2006 16:13 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      abrasevic abrasevic is a Female
      avenija kruzno


      Poruka: 125

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      da iz bugarske onda se znamo garant kazi ko si obraduj me 10.gif napisat cu ti par rijeci da vidim mozes li se sjetit sjecas li se ko je igrao na dasci solo vranjansku svitu 11.gif

      11-07-2006 16:29 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway
      pokretac teme Thread Started by antiprotivan

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od abrasevic:

        da iz bugarske onda se znamo garant kazi ko si obraduj me 10.gif napisat cu ti par rijeci da vidim mozes li se sjetit sjecas li se ko je igrao na dasci solo vranjansku svitu 11.gif



      Znam ko si, a znam ko ti je i djuvegija, svirali smo zajedno tamo..!

      Evo na ovoj stranici imas i sliku ispred onog hotela gdje smo spavali, samo vas dvoje nazalost nema na ovoj slici, evo sad sam pregledao (a jesam bio mlaaaad) 04.gif

        ___________________________________________________________________

          21.gif

          11-07-2006 16:57 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
          abrasevic abrasevic is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 125

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          pun pogodak 10.gif napisi koji si instrument svirao da pokusam pogoditi ko si sumjam ko bi mogao biti ali nisam sigurna vidjela sam te slike ali na zalost mene nema na njima imas li mozda jos slika

          11-07-2006 18:05 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
          almonda almonda is a Female
          seka


          Poruka: 681
          Location: NYC

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Nadosla ko DI_GO
          33.gif 33.gif za raju iz "Abrasevica", a i za forumase 33.gif 33.gif
          Nisam imala puno vremena da pisem,a sad vidim da mozda ima i moje
          generacije.Ako nista drugo Cernicka je tu.
          Ja sam davno otisla iz Abrasevica davne 1974.kad sam se udala/mlada ko rosa/
          Ali sa Cernickom sam se cini mi se ponovo srela na radnom mjestu ako sam u
          pravu.Ako je to ona saljem jojicon24.gif jeli ono bijase Vranje.
          Sjecas li se kad smo nastupali u Narodnom pozoristu , pa kad onoj onojjjjjjjjj
          eto zaboravila sam i ime / spade opanak/ joj jes bilo smijesno.
          vidim da i AP dobro poznaje ovu staru generaciju.
          Jos sjecate li se Keme kad bih imali probe, pa ono nekad iz skole pravac na probu, pa
          nisi ni zasta, a Kema drekne zenama "sise gore"
          Imam samo jednu sliku moram je potraziti, inace su mi sve propale u stanu.
          Ma moglo bih se do sutra pricati o Abrasevicu. DOBRA VREMENA

          ___________________________________________________________________
          Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

          11-07-2006 23:06 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
          almonda almonda is a Female
          seka


          Poruka: 681
          Location: NYC

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja sad sam se sjetila "Sano duso sano mori otvori mi vrata"
          otvori mi sano vrata.......................................
          Ma moram naci ovu sliku Meho mi je cesto bio partner, sjecas se cernicka

          ___________________________________________________________________
          Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

          11-07-2006 23:08 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
          antiprotivan antiprotivan is a Male
          moforaja




          Poruka: 2825
          Location: Norway
          pokretac teme Thread Started by antiprotivan

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja isto nemam puno slika iz tog vremena, nesto od toga mi je u stanu u Mostaru, a sto je bilo u albumima pokupio sam sa sobom ovdje.

          Par sam vec i postavio, na prethodnim stranicama, a mogao bih virnuti u album da vidim da nema sta jos...

          Ako si otisla '74. onda se nismo bas sretali, ja sam tamo dosao '76...

          Cernicka se javljala ovdje, i cojek joj, evo dodje i "abrasevic", ona me se izgleda jos nije sjetila, doduse slabo licim na onoga sa slike, znam da u Bugarskoj nisam danima nista jeo, pokvario stomak...a ionako mrsav bio... 04.gif

          Od stare raje vidim i dalje ponekoga svake godine u Mostaru, pa se malo ispricamo, a ekipa i zasvira evo vec trecu godinu zaredom, svako ljeto..

          ___________________________________________________________________

            21.gif

            11-07-2006 23:12 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
            sk_mo sk_mo is a Male
            mofo beba


            Poruka: 5

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Procitah temu , pozdrav svima iz Abrasevica.
            po slikama vidim stariju raju , ja spadam u one mladje predratne generacije, mada sa dosta njih sa slika sam imao priliku i zadovoljstvo svirati, uciti od Seje Trnovca, svirati u orkestru sa Ketom , Zlatkom Rezagicem ,Sudom Golicem, rahmetli Esom , ponekad bi nam i Titi priskocio u pomoc kad zatreba. Bilo mi je zadovoljstvo uciti od njih, vrhunskih muzicara koje je Abrasevic dao. Nisu bili majstori samo za narodnu i izvornu muziku nego za muziku uopste.

            12-04-2006 13:08 sk_mo is offline Pregledaj poruke od sk_mo Dodaj sk_mo u listu prijatelja
            antiprotivan antiprotivan is a Male
            moforaja




            Poruka: 2825
            Location: Norway
            pokretac teme Thread Started by antiprotivan

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ko si, sk_mo, onda se znamo garant... 02.gif


            I naravno, dobrodosao na forum ! 10.gif

            ___________________________________________________________________

              21.gif

              12-04-2006 13:22 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
              sk_mo sk_mo is a Male
              mofo beba


              Poruka: 5

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ja sam mala raja :),
              zadnjih nekoliko godina prije rata Sejo me uveo u orkestar poslije zavrsene skole harmonike. Uglavnom radili sa pjevacima tada , sa folklorom na nastupima a povremeno i na probama. Pokusavam da se sjetim svih tih ljudi koji su tada svirali u orkestru. Sejo je vodio orkestar do odlaska u Austriju , od tamburasa uglavnom su posao odradjivali Keta , Eso , Zlatko , Sudo Golic ponekad basprim a cesto i pjevac. Berdu onako golemu nije niko htio svirat , mislim da je momak koji je to radio tada bio neki Damir. Harmoniku je osim mene svirao i Davor Vidovic. Od pjevaca sjecam se Asima Dumpora , Aide i njenog muza Hajre mislim da su se prezivali Taslaman, neki krupni Mica sa glasom za koji sam mislio da moze podvelezje pomjerit , pjevacica Nadja, zatim neka Milena, povremeno a za nastupe bi dolazila i oni vec provjereni koji su pjevali po mo kafanama poput Ibrice , Titija i ostalih . Sjecam se da smo nekada znali napraviti probu u kafani kod Krese u mahali , kako je Sejo govorio da osjetimo malo i kafansku atmosferu da se malo izbrikamo :).
              Uglavnom zelim svima da uputim pozdrave uz tuzno sjecanje i na one koji nazalost vise nisu medju zivima.

              12-04-2006 14:52 sk_mo is offline Pregledaj poruke od sk_mo Dodaj sk_mo u listu prijatelja
              antiprotivan antiprotivan is a Male
              moforaja




              Poruka: 2825
              Location: Norway
              pokretac teme Thread Started by antiprotivan

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od sk_mo:

                ja sam mala raja :),
                zadnjih nekoliko godina prije rata Sejo me uveo u orkestar poslije zavrsene skole harmonike. Uglavnom radili sa pjevacima tada , sa folklorom na nastupima a povremeno i na probama. Pokusavam da se sjetim svih tih ljudi koji su tada svirali u orkestru. Sejo je vodio orkestar do odlaska u Austriju , od tamburasa uglavnom su posao odradjivali Keta , Eso , Zlatko , Sudo Golic ponekad basprim a cesto i pjevac. Berdu onako golemu nije niko htio svirat , mislim da je momak koji je to radio tada bio neki Damir. Harmoniku je osim mene svirao i Davor Vidovic. Od pjevaca sjecam se Asima Dumpora , Aide i njenog muza Hajre mislim da su se prezivali Taslaman, neki krupni Mica sa glasom za koji sam mislio da moze podvelezje pomjerit , pjevacica Nadja, zatim neka Milena, povremeno a za nastupe bi dolazila i oni vec provjereni koji su pjevali po mo kafanama poput Ibrice , Titija i ostalih . Sjecam se da smo nekada znali napraviti probu u kafani kod Krese u mahali , kako je Sejo govorio da osjetimo malo i kafansku atmosferu da se malo izbrikamo :).
                Uglavnom zelim svima da uputim pozdrave uz tuzno sjecanje i na one koji nazalost vise nisu medju zivima.


              eh, cuj mala raja...

              Sjecam se, Sejo je vodio orkestar, a ja sam tada vec prestao biti aktivan u Abrasevicu.
              Zlatko i Keta su jos povremeno dolazili, takodje Sudo i rahm. Eso.
              Od tih pjevaca poznajem sve, a najvise me iznenadio Micha, kojeg sam u zadnjih 10 godina potpuno izgubio iz glave, dok jedan dan ne zazvoni telefon, i on rece samo jednu rijec, a ja ko iz topa "Micha jebote, jesi li to ti" ... i sve mi se vrati u sekundi..covjek nazvao iz Amerike, pjeva samo za svoju dusu, bavi se slikanjem, a mislim da ovdje negdje na forumu ima i nekoliko njegovih slika koje je Lela postavila, jer je isto tako iznenadio i nju telefonom.

              Fino se sjetiti svega toga, i nema to "mala raja".. ovdje nas ima vise generacija, i ja sam za tebe "starija raja", poput recimo Sude, Zlatka i Kete, (svu trojicu sam ih ljetos vidio, a sa Sudom sam i svirao, Djemila i jos dosta raje su nam bili "zahvalna" publika ! 10.gif )
              Ali isto tako ima ovdje jos raje za koju sam ja "mala raja", tako da ti je to sve relativno..

              Dobrodosao jos jednom ! 10.gif

              ___________________________________________________________________

                21.gif

                12-04-2006 14:59 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                antiprotivan antiprotivan is a Male
                moforaja




                Poruka: 2825
                Location: Norway
                pokretac teme Thread Started by antiprotivan

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                E bas ti hvala, Djemka ! 10.gif 33.gif

                Izbacit cu i ja sliku ovdje, za njega, na onoj temi Tamburasi.. 02.gif

                ___________________________________________________________________

                  21.gif

                  12-04-2006 16:15 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                  sk_mo sk_mo is a Male
                  mofo beba


                  Poruka: 5

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Hej zovite mi hecima :)

                  Evo i fospila sam se sjetio i pjevusim :)

                  Antiprotivan , pogledao sam malo bolje postove i slike na temi i sjecam se tebe takodje, povremeno si bio na probama i sa vrata se prihvatao tamburice :).

                  12-05-2006 12:00 sk_mo is offline Pregledaj poruke od sk_mo Dodaj sk_mo u listu prijatelja
                  antiprotivan antiprotivan is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 2825
                  Location: Norway
                  pokretac teme Thread Started by antiprotivan

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Super, prelistao si malo znaci ! 10.gif


                  e sad kad si malo prelistao, evo ti onda jos malo materijala za listanje ! 02.gif




                    Pozdrav,

                    AP 10.gif

                    ___________________________________________________________________

                      21.gif

                      12-05-2006 12:10 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                      sk_mo sk_mo is a Male
                      mofo beba


                      Poruka: 5

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Eto odradio sam domaci zadatak i prelistao i temu tamburasi , i nasao interesatnih slicica i audio materijala.

                      Pade mi na pamet citajuci i gledajuci one slike iz starog grada , da li danas u Mostaru iko vise i svira taj instrument i cak i kada bi neko dijete hrjelo da uci ima li mogucnost igdje nauciti svirati tamburicu.

                      12-05-2006 23:43 sk_mo is offline Pregledaj poruke od sk_mo Dodaj sk_mo u listu prijatelja
                      dajana dajana is a Female
                      mofo beba


                      Poruka: 6
                      Location: serbia

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Da li neko zna gde je Nihada

                      07-31-2007 18:53 dajana is offline Pregledaj poruke od dajana Dodaj dajana u listu prijatelja
                      Stranica (8): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com