Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Knedle » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Nepoznata1
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dje me nadje djemila, evo mi pjena na usta 17.gif
Bila sam kod mame deset dana, pa mi ona pravila knedle, samo ona griz ne stavlja u tijesto.
Moracu probati ovaj tvoj recept 10.gif 33.gif

11-08-2005 22:51
anonimni
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo je prvi put da sam u ''KUHINJI'' i to samo zbog knedla mljac mljac 27.gif 10.gif

11-08-2005 23:39
amra p. amra p. is a Female
carica mjeseca maja




Poruka: 5017
Location: DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Obozavam knedle ! Ja ih ne pravim sa grizom pa cu sad koji dan probati ovaj tvoj recept Djemka . 10.gif 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________

    28.gif

    11-08-2005 23:56 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
    anonimni
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ma oprostila bi ja svako kilo koje mi knedle nabace 02.gif

    Hvala za recept 33.gif

    11-09-2005 00:02
    glumica glumica is a Female
    Trn u oku


    Poruka: 4415

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    moja djemka, sori na offiranju..
    al evo..knedla mi u grlu, kad vidim ''hairli'' naslove...na hairli temama...

    11-09-2005 00:11 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
    samo taka samo taka is a Female
    mofo beba


    Poruka: 7
    Location: u oblacima

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    uuuuuuuuuu knedle samo take 10.gif

    ja ih obozavam, 01.gif

    probacu ih napravit qq bice 100 kg u meni 27.gif

    11-09-2005 00:25 samo taka is offline Pregledaj poruke od samo taka Dodaj samo taka u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    imaju i knedle light, za one koji se boje 100 kila... 10.gif

    fino stavis 3 knedle u tanjir, a onda pojedes samo jednu !!! 23.gif 35.gif









    (one dvije naravno meni ostavis !) 27.gif 27.gif

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      11-09-2005 00:28 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8664
      Location: Holland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      eto vidis ,, SAMO TAKA ,, da zna bit i ponesto oceg voda navaljuje na usta


      a to 100 kg , nema veze bona onda mozes uz mene i Tanu , svi nam govore vidi ih mashala 13.gif 10.gif


      Djemki nisam vala ovo nikad probala a tolika sam poguzija 01.gif

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      11-09-2005 00:30 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      glumica glumica is a Female
      Trn u oku


      Poruka: 4415

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ko o cemu

      a-pe o



















      13.gif 13.gif 13.gif

      knedlama

      11-09-2005 00:30 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      aha, pa volim ja i tufahije.. 27.gif 27.gif

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        11-09-2005 00:33 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        Selmic Selmic is a Female
        puterica


        Poruka: 83

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        mmm knedle to mi je najdraze od slatka 02.gif


        cini mi se da mi mama pravi po istom receptu ( koliko sam mogla upratit 19.gif )

        samo mi nejasno zasto krompir skuhan prethodnog dana 29.gif jel to neki trik velikih majstora kuhinje 01.gif

        jooooj sad bi ih mogla 5 odjednom 02.gif

        ___________________________________________________________________
        .

        11-09-2005 00:35 Selmic is offline Posalji email za Selmic Pregledaj poruke od Selmic Dodaj Selmic u listu prijatelja
        glumica glumica is a Female
        Trn u oku


        Poruka: 4415

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        sad bi ti citirala u mene mi moju rahmetli nenu 02.gif

        (e tako je nastao onaj cuveni smali )

        11-09-2005 00:36 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
        anonimni
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        AP 33.gif



        Tufahije
        Sastojci
        6 jabuka
        12 žlica mljevenih oraha
        6 žlièica šeæera
        6 žlièica maslaca ili margarina po
        želji
        6 žlica tuèenog vrhnja
        6 žlica mlijeka
        višnje ili èokolada za ukras
        1/2 l vode
        1/2 kg šeæera za sirup
        Priprema
        Jabuke ogulite, pažljivo im izdubite sredinu i skuhajte u šeæernom sirupu. Pazite da se ne raskuhaju. Oprezno ih izvadite i pustite da se ohlade. U meðuvremenu zavrijte mlijeko sa šeæerom, maknite s vatre i umiješajte orahe. U hladnu smjesu dodajte izraðeni maslac. Maslac se može i izostaviti. Punite jabuke, ukrasite ih vrhnjem, višnjama i/ili èokoladom i poslužite.

        11-09-2005 00:38
        antiprotivan antiprotivan is a Male
        moforaja




        Poruka: 2825
        Location: Norway

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        joj prevrtljiva, evo mi odma voda na usta !!! smiley26.gif










        (od tufahija !!!)

        ___________________________________________________________________

          21.gif

          11-09-2005 00:45 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Napravila i pojele se 21.gif

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          10-21-2006 21:52 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ma nisam sve sama ali veæi dio 19.gif 21.gif

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          10-21-2006 22:02 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          amra p. amra p. is a Female
          carica mjeseca maja




          Poruka: 5017
          Location: DK

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Pravila i ja ima 10 dana , samo ovdje sljive nisu bas najbolje . Ipak su se pojele 10.gif

          ___________________________________________________________________

            28.gif

            10-29-2006 02:13 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
            tweetymo tweetymo is a Female
            moforaja




            Poruka: 3089
            Location: dvica kruzno oko hita

            RE: Knedle Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od djemila:

              Knedle sa sljivama



              Potrebno:

              500 gr krompira skuhanog prethodnog dana
              150 gr brasna
              50 gr griza
              1 jaje
              na vrh kasikice soli
              12 do 15 sljiva u koje se na mjesto gdje je bila kospica, stavi pola kocke secera. Moze i citava - po zelji

              Krompir izgnjeciti i pomijesati sa grizom, jajetom, brasnom i solju, a zatim izraditi fino tijesto. Tijesto razvuci oklagijom i rezati kvadratice velicine 7x7cm -otprilike. Staviti u sredinu sljivu i iz toga firmirati knedle gnjecenjem i oblikovanjem. Spustati knedle u provrelu, malo osoljenu vodu i kad izdaju na povrsinu (to znaci da su kuhane) izvaditi i pustiti da se malo okapaju.

              U tavi otopiti 30 grama butera, staviti prezle toliko da pokupi masnocu, malo secera i pustiti da malo urumeni, a onda ubacivati knedle, provaljati ih u tavi dok ne budu obavijene prezlom sa svih strana i izvaditi. Gotovo!

            teta ðemila s ovim me u srce pgodi evo mi voda na usta posla

            ___________________________________________________________________
            Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

            12-10-2006 17:35 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
            Carmela Carmela is a Female
            vjeciti optimist




            Poruka: 7603
            Location: ja nisam odavle

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Da se vratim i ja malo na knedle 27.gif nema šljiva, ali ima kajsija iz konzerve 27.gif i te su doobreee 27.gif 17.gif

            ___________________________________________________________________

              Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

            12-10-2006 20:15 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
            tweetymo tweetymo is a Female
            moforaja




            Poruka: 3089
            Location: dvica kruzno oko hita

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            pa nisam znala da moze i sa kajsijama

            ___________________________________________________________________
            Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

            12-12-2006 11:56 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com