Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Nesto slatko » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sona Sona is a Female
gusterica




Poruka: 80

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da se Sona ovdje potpise, postoj je

    nas
recept s
    njihovim
jabukama kad sam se ja bavila ovim tufahije-eksperimentom prvi put skoro doveo do havarije.

Pazite koliko je vrijeme kuhanja jabuka, ove njihove se jako brzo raspadnu.

03-05-2003 18:11 Sona is offline Posalji email za Sona Pregledaj poruke od Sona Dodaj Sona u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

djemila , ljubim te za ovaj recept

Tufahije , Tufahije sutra vas pravim

Koje su ovdje to jabuke ? Sto sona kaze nisu mi mozda zato uspijevale .

03-05-2003 18:17
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

djemila imas one manje ali zute ,crvene zelene
koje ?
ne zezam se .Bude li ti ovaj voda sto si u njoj kuhala
gusta ? Ako ovo Babusha vidi hakace me. 35.gif

03-05-2003 18:24
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

O.K. znaci nesto kao agda .

03-05-2003 18:47
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Napokon.
Ili uci ili je na bazenu. 04.gif

03-05-2003 18:54
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Kadaif Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tufahije od jabuka iz ledare , uzto prskane ccc...ccc 21.gif 21.gif
Lelo boja ,
ovo ti napravi :
Kolicina :1/2 kg kadaifa (u svakoj arapskoj radnji ko dusha)
250 gr putera ( osaltat )
150 gr isjeckanih oraha
100 gr grozdjica

Agda : 1/ kg secera
Kora od pola limuna

Priprema :
Kadaif podijeliti na 2 dijela.
Jednu polovinu sloziti u pomascenu dublju tevsiju.
Odozgo narezati pola putera , posuti orasima i grozdjicama.
Na to sloziti drugu polu i ponoviti postupak.
Peci na tihoj vatri.Kad je kadaif pecen , zaliti ga vrelom agdom i ostaviti da se ohladi
Sve gotovo dok kazes keks.
Ostaje samo jedan problem.
Da ti ga neko od ukucana zeli probati 04.gif

    ___________________________________________________________________



        19.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane babusha dana 03-06-2003 u 01:38.

        03-06-2003 01:31 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Djemila morala sam zaviriti.
        Cim si ti u kuhinji , mirise nesto dobro.
        Samo cu gledati. 15.gif

        03-21-2003 22:30
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kako cu , kad ne smijem jesti ?

        To cu kad mi djeca dodu u posjetu. 02.gif

        03-21-2003 23:02
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Znam. 02.gif

        Copni ovdje , copni ondje pa mi se cini nista ne jedem a debela 02.gif

        03-21-2003 23:08
        Frida Frida is a Female
        puterica




        Poruka: 109

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Cokoladne napolitanke

        5 jaja
        15-16 kas. secera
        200 g rastopljene cokolade
        250 g maslaca
        2 kas secera u prahu
        malo vanilije
        par kapi ruma
        1 paket kora

        Jaja, secer i vaniliju dobro umutiti, a kada je skoro gotovo, nastaviti mutiti malo na pari. Kada se je masa zgusnula, skinuti sa pare i dodati omeksanu cokoladu (ja to radim u mikrovalnoj, na temperaturi za odmrzavanje hrane, da ne ugori). Pustiti da se malo ohladi. Maslac pjenasto umutiti sa secerom u prahu i kada je smjesa prohladena (ne vruca, ali ne ni skroz hladana, mlaka), dodati maslac i rum. Filovati koru po koru, poklopiti i ostaviti na hladnom mjestu da se stegne.

        03-24-2003 22:08 Frida is offline Posalji email za Frida Pregledaj poruke od Frida Dodaj Frida u listu prijatelja
        Black_Witch Black_Witch is a Female
        rodjena




        Poruka: 985
        Location: na zemlji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        opet samo slatkise trazim 21.gif

        ___________________________________________________________________
        .............

        05-29-2004 22:27 Black_Witch is offline Posalji Email za Black_Witch Pregledaj poruke od Black_Witch Dodaj Black_Witch u listu prijatelja
        calimero calimero is a Female
        avenija kruzno




        Poruka: 157
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo ja cheprkala po kuhinji i nigdje nemogu naci recept za kadaif, osim Babushinog 07.gif al se bojim njegov recept oprobati 13.gif 13.gif

        Pomagajte, kupila sam kadaif ima sedam dana a neznam ga napraviti 08.gif 29.gif

        09-16-2004 23:57 calimero is offline Posalji Email za calimero Pregledaj poruke od calimero Dodaj calimero u listu prijatelja
        tekija2 tekija2 is a Female
        carica decembra '03


        Poruka: 1116

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Moja zar jos ga nisi napravila,koji ti je ono broj svekrve nazovi zenu pitaj 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        ZaGuzicu.gif

        09-17-2004 00:07 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
        calimero calimero is a Female
        avenija kruzno




        Poruka: 157
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tekija2:

          Moja zar jos ga nisi napravila,koji ti je ono broj svekrve nazovi zenu pitaj 13.gif 13.gif


        21.gif 13.gif 13.gif

        09-17-2004 05:08 calimero is offline Posalji Email za calimero Pregledaj poruke od calimero Dodaj calimero u listu prijatelja
        calimero calimero is a Female
        avenija kruzno




        Poruka: 157
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Draga Djemila, puno ti hvala, ali imam jedno pitanjce 29.gif
        Znam da ti to iz glave, ali ako mi mozes ikako reci tacnu kolicinu vode, secera i limuna 14.gif , znas ja sam prilicno laik za to, pa mi treba sve citirati 29.gif

        Samo mi nemoj Babushu, tise moze te cuti, samo me moze u belaj uvaliti 13.gif 13.gif

        09-17-2004 05:13 calimero is offline Posalji Email za calimero Pregledaj poruke od calimero Dodaj calimero u listu prijatelja
        tekija2 tekija2 is a Female
        carica decembra '03


        Poruka: 1116

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ako budes babushu slusala more bit bidne cupavci ti ispadnu 13.gif 13.gif 35.gif

        Znala sam rahmeta mi dedina da ces upitati za serbet 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        ZaGuzicu.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tekija2 dana 09-17-2004 u 06:11.

        09-17-2004 06:10 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
        calimero calimero is a Female
        avenija kruzno




        Poruka: 157
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pa znas moja sta se desilo sa hurmasicama 13.gif 13.gif , zato sam sad oprezna 02.gif

        09-17-2004 15:47 calimero is offline Posalji Email za calimero Pregledaj poruke od calimero Dodaj calimero u listu prijatelja
        Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com