Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Malo o svekrvama ......mozda i o punicama a i zaovama otrovnicama » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (41): « prva ... « prethodna 37 38 39 [40] 41 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bebo sreco,dobro si prosla 13.gif ja sam mamin sin jedinac 13.gif i nema nes puno,ja i 4 (cetiri) sestre 13.gif 13.gif 13.gif a jos iz Cernice 13.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

08-01-2009 15:35 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Starinska prica:
"Cura se udala, i donijela svekrvi darove, : dukat, makaze i sapun.
Pia je svekrva, :
"Snaho, sta ce mi to ? 14.gif "
E, mlada njoj, :
Dukat ti darujem, zato sto si mi rodila lijepog muza !
Makaze, da srezes jezik !
A, sapun, da operes ruke od svo sina !
19.gif

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

08-05-2009 20:47 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
paloma paloma is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1117
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif 13.gif
dobra ova

___________________________________________________________________
....Ne gordi se!.Tvoje misli nisu samo tvoje!
One u drugima zive.Mi smo svi prosli iste puteve u mraku,mi smo svi jednako lutali u znaku trazenja,
i svima jednako se dive.......

08-05-2009 22:38 paloma is offline Pregledaj poruke od paloma Dodaj paloma u listu prijatelja
Sunshine Sunshine is a Female
moforaja




Poruka: 2365
Location: ..na suncanoj strani zivota

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jadne svekrve sta ste pale po njima ccccccc 21.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________


    jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
    Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
    Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


      23.gif

      08-05-2009 22:42 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ta je sad, ja kontam opet se nesto beba zali 13.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      08-05-2009 22:52 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      oko oko is a Female
      moforaja




      Poruka: 2443
      Location: Lokal-BiH-DK

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ....znate li u sta se ne moze gledati??? 14.gif
      --u sunce i u punicu !

      ___________________________________________________________________
      " KORILI MI VRIJEME ILI NE,
      SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

      08-05-2009 23:10 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
      oko oko is a Female
      moforaja




      Poruka: 2443
      Location: Lokal-BiH-DK

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .....umrla punica, a zet posu sodu bikarbonu po grobu.
      --a, sto to uradi? upitase ga.
      A, nek je zemljica sto prije i dobro svari... 19.gif

      ___________________________________________________________________
      " KORILI MI VRIJEME ILI NE,
      SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

      08-05-2009 23:12 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
      oko oko is a Female
      moforaja




      Poruka: 2443
      Location: Lokal-BiH-DK

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ....a, ne mogu se sjetit nista, o
      GUZAOVAMA... 14.gif

      ___________________________________________________________________
      " KORILI MI VRIJEME ILI NE,
      SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

      08-05-2009 23:13 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
      oko oko is a Female
      moforaja




      Poruka: 2443
      Location: Lokal-BiH-DK

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kazu nekad davno bilo ,
      otac predaje kcer mladozenji i kaze:
      "Zete, moje meso--tvoje kosti !" 14.gif
      E, nek su se zene izborile da ne budu potcinjene,
      14.gif a i kakav je to otac bio!
      gluho bilo 14.gif

      ___________________________________________________________________
      " KORILI MI VRIJEME ILI NE,
      SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

      08-05-2009 23:17 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
      mufticka mufticka is a Female
      ne more meda




      Poruka: 28
      Location: carina :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hahh ne smijem se sada ni udati kako sam procitala ovo sve :) :D 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________

        08-18-2011 01:12 mufticka is offline Pregledaj poruke od mufticka Dodaj mufticka u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od mufticka:

          hahh ne smijem se sada ni udati kako sam procitala ovo sve :) :D 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif 10.gif


        moj savjet...udaj se slobodno 19.gif ali ni pod razno nemoj zivjeti ni sa svekrvom ni sa svojom majkom 10.gif

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 08-18-2011 u 07:38.

          08-18-2011 07:37 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          abraxas abraxas is a Male
          moforaja




          Poruka: 6998
          Location: Jazzbina Abraxas

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Udaj se slobodno....bez prisile.
          Razvedi se...pod silom prilika...
          Budi opet slobodna....
          Udaj se....ponovo...ako bude prilike.

          08-18-2011 10:15 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ISTINITA PRIÈA o snahi i zetu

            Èujem da ti se sin oženio, i kæerka udala!!! Deder kakva ti je snaha? Da èujem...


          - Ma šuti draga. Ne d'o Bog nikom... Takvog insana još srela nisam. Neda sinu disat'. Ujutro on gospoði nosi doruèak u krevet, k'o da je carica. To u nju gleda kad govori, ma k'o da je obsihren s njom. A ne smije mrdnut bez nje il' što je neæe pitat'. A da kupi šta što se njemu sviða dok ona ne kaže... samo sanjat' o tome može. Juèe ga zatekoh kako usisava. Kod mene nije znao ni kako usisivaè izgleda. Najviše me pogodi što snaha stida nema. Preda mnom se cmaèu i u krilo mu sjeda pa ja moram, stara, pogled skretat'. Svašta insan doživi, ali da æu doèekat' da mi sin bude papuèar - ni u snu snila nisam...

            Šta æes draga moja, takve dobrièike vazda safataju rospije, nego kakav ti je zet?


          Sagovornici se popravi raspoloženje, nasmija se, te s ponosom poèe: -E Bog me pocastio sa zetom. Da znaš kakav je to insan i kako je pazi, ama samo bih sjedila i gledala tu ljubav i sreæu. On ti bona ujutro ustane pa joj doruèak napravi, odnese u krevet, kaže nek se odmori, vazda nešto po kuæi radi. Da vidiš kad ona šta prièa, pa se ono smije, a on ti u nju gleda k'o da su joj umjesto zuba zlatnici, sav se topi. A kako je poštuje, nigdje bez nje ne ide, il' joj kaže ako æe gdje, vidi se da je èovjek ozbiljno shvatio brak. Ne bi ti on nešto kupio bez nje... Sve nju pita ''dušice, hoæemo l' ovo, možemo l' ono, sviða l' ti se...'' Ništa njemu nije teško ni u kuæi joj pomoæ, usisa, opere suðe. Pa malo, malo, pa je poljubi, te je štipne, u krilo stavi, a ja onda , kad vidim kakav je to insan i kako je voli, sve bih plakala od sreæe...


          13.gif

          ___________________________________________________________________

            08-18-2011 11:02 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            refleksija refleksija is a Female
            moforaja




            Poruka: 3364
            Location: dark side

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            hahahah green 10.gif


            a mene zanima zasto je to tako....ili ovo s punicama....
            u mene se mama i muz mi vole samo tako 01.gif
            svkerva i ja ko dvije prijateljice...svakom bi pozelila svekrvu ko moju 01.gif

            ___________________________________________________________________


              Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

              08-18-2011 11:22 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
              Carmela Carmela is a Female
              vjeciti optimist




              Poruka: 7602
              Location: ja nisam odavle

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              19.gif ...da te hoæe namirisat' nidže veze sad 13.gif

              ___________________________________________________________________

                Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

              08-18-2011 13:10 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
              MoNeRa MoNeRa is a Female
              avenija kruzno


              Poruka: 116
              Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ja sam se dugo pitala zasto je to tako...
              Uglavnom, dosla sam od zakljucka da je u pitanju mentalitet, zaostalost (produzavanje negativne tradicije (kako sam ja...bla, bla, bla...) i naravno ako je jos tu i kcerka koja je iz ovog ili onog razloga nezadovoljna svojim zivotom pa samim tim ljubomorna tu nema kraja problemima bilo da se zivi zajedno ili ne. Naravno ako im se sve to dozvoli....

              08-26-2011 10:54 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
              refleksija refleksija is a Female
              moforaja




              Poruka: 3364
              Location: dark side

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Carmela:

                19.gif ...da te hoæe namirisat' nidže veze sad 13.gif



              hahha a znam da je ona po tom pitanju imala negativna iskustva...ali ja stvarno nemam....napomenula sam par puta, vise negativnih imam sa svekrvinom mamom....ona mi dodje ko svekrva u pravom smislu te rijeci....

              ___________________________________________________________________


                Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                08-26-2011 14:42 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                cheri cheri is a Female
                moder u peMziji




                Poruka: 3806
                Location: Svizzera

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Zove svekrva rano ujutro snajku da ustane, pa joj kaze: Ustaj, sve tvoje vrsnjakinje su davno ustale!!! Odgovara snajka ispod jorgana: Pa sta, i tvoje su sve davno umrle pa ti ja ne prigovaram... 02.gif

                08-26-2011 16:25 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
                pasha pasha is a Male
                Super Moderator




                Poruka: 9495
                Location: uh jebo te

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ja poznam dvije snahe i kada su dosle oko svekrve se dale da joj udovolje sto je moguce vise
                sve radile kako ona kaze ali ne pije vode vazda drvlje i kamenje na njih
                jednom pukne film starijoj i okrene plocu pa sve naopako, a mladja nastasvi isto i jos vise da je joj tetosi
                danas svekrva voli i postuje vise ovu stariju zar joj zube pokazala a za ovu mladju ni habera 19.gif

                ___________________________________________________________________

                  neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                Oscar Wilde

                08-26-2011 16:45 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                DEN DEN is a Female
                samo sto nisam


                Poruka: 1170

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od MoNeRa:

                  Ja sam se dugo pitala zasto je to tako...
                  Uglavnom, dosla sam od zakljucka da je u pitanju mentalitet, zaostalost (produzavanje negativne tradicije (kako sam ja...bla, bla, bla...) i naravno ako je jos tu i kcerka koja je iz ovog ili onog razloga nezadovoljna svojim zivotom pa samim tim ljubomorna tu nema kraja problemima bilo da se zivi zajedno ili ne. Naravno ako im se sve to dozvoli....



                Bravo, mentalitet, neobrazovanost, zaostalost - zaostale bile kad su bile cure, a kad su postale i same svekrve, postale monstrumi ukucanima, nazalost,za njih je snaha/nevjesta uvijek tudja, uljez, stranac, neznalica, nepodobna, nemoralna, neprijatelj u svakom pogledu....

                ___________________________________________________________________
                NERETVA KROZ VENE TECE

                08-26-2011 18:29 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
                Stranica (41): « prva ... « prethodna 37 38 39 [40] 41 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com