Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Porod.... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

nikad to necu zaboraviti Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja sam prisustvovo porodjaju i drago mi je da jesam.
jednostavno sam tada bio potreban curi vise nego ikada.
drzo je za ruku, tjesio je, volio je.

a onda kad je sve bilo gotovo zamotase bebu u fisek stavise mi je u krilo, nikad to necu zaboraviti

gledam ja nju, gleda ona mene (sreca mala tatina)
suti ona, sutim ja
fixiramo se pogledima (ko u western filmovima)
gledamo se fino u oci, a u nje oci plave ko more .....
vec tada u prvoj sekundi svog zivota miu je kupila sejtana za sva vremena

nikad sretniji u zivotu nisam bio, nikad necu zaboraviti taj dan (evo i sad sam se skoro rasplako)

akobogda i drugi put cu biti prisutan na porodu.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-03-2003 21:14 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tanani znas kako si ovo fino opisao

pravi si

pun ljubavi

04-03-2003 21:20
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Djemila super pitanje 10.gif
Ovo mi je prvi put da cu biti tatica , pa jos nemam
neko iskustvo.
Svu pomoc koju mognem pruziti mojoj zeni
pruzit cu joj . Ali sam misljenja da muskarci samo smetaju u sali , i da stvaraju nepotrebnu paniku , bar koliko sam vidio na TV.
Neznam tacan broj , ali znam da vecina muskaraca nemoze cak ni da gleda kad se zena poradja .
Ali ako ikako mognem da prisustvujem porodu prisustvovacu , i uradit cu sve da mojoj zeni
bude bolje.
Jos tri mjeseca i doci ce i taj dan , ja sam vec posto nestrpljiv ,
i jedva cekam kad ce vise.
Zeni sam vise dosadio sa pitanjem " koliko jos ima ".
Neznam kako bi objasnio osjecaj , kad predjem rukom
preko zeninog stomaka , i osjetim da se unutra " nesto " pokrece.
Jutros sam imao nekih manjih trzavica u firmi , i
kad sam doso kuci na pauzu , i pogledo u zeninu pupu
odma me je proslo , i popodne smo u firmi sve probleme
rijesili u roku od 5 minuta. 02.gif
Neznam kako bih to nazvao , ali nam je nasa beba kao neki Eliksir ,
i prije nisam vjerovao ljudima kad bi rekli " odkako imamo dijete sve je poslo nabolje ",
jednostavno na svijet gledas sa vecom dozom optimizma.
Ali neka jos samo 3 mjeseca pa ce sreca biti potpuna.







~401~ ~401~ ~401~ ~401~ ~401~

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

04-03-2003 21:42 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ferrari:


    Ali sam misljenja da muskarci samo smetaju u sali , i da stvaraju nepotrebnu


Ne smetaju . Prije cetiri godine sam prisustvovala porodu prijateljice ovdje u Svedskoj .

Njen muz i ja . Tako je ona zeljela .

Taj trenutak kad beba dodje na svijet je predivan

Nemoj to propustiti . 02.gif

04-03-2003 21:47
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2957
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cujem ovdje u Svedskoj
ima nekih pa i kameru ponesu 02.gif
U moje doba nije bilo kamera
A i ja bio na sluzbenom putu oba puta.
Za svaki slucaj 35.gif
A i da sam htjeo
Velic bi me zacero 02.gif

___________________________________________________________________



      19.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane babusha dana 04-03-2003 u 21:49.

      04-03-2003 21:48 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ferrari ... vjeruj tani na rijec .... nemoj to propustiti, a i potreban si zeni.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      04-03-2003 22:26 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4675
      Location: NEBUCHADNEZZAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ... ni kafana ni ljudi
      zagrli me sad snazno
      uz mene sad budi....

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      04-03-2003 22:30 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Uradicu sve sto ona misli da ce joj pomoci ,
      ali sigurno necu imati kravatu . 07.gif

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      04-03-2003 22:32 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      tekija2 tekija2 is a Female
      carica decembra '03


      Poruka: 1116

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ferari sta si se sasro bolan, kad je Armin izdrzo izdrzaces i ti.
      Al sta ces to vam je jedina muka taj momenat, sta bi da nosis 9 mjeseci pitala bi te.
      LEGENDO to nemoj propustiti nemas pojma kako je lijep osjecaj obavezno prisustvuj porodu, vjeruj mi da uvjek pomislim na vas i radujem se tom danu ako bog da zivo i zdravo da dodze na svjet.~263~

      ___________________________________________________________________
      ZaGuzicu.gif

      04-04-2003 02:09 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
      First Lady First Lady is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1404
      Location: NY

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      evo mogu samo reci da je meni bilo pravo drago sto je i tata bio prisutan... sve mi bilo nekako lakse,

      neces se pokajati...


      cim je ugledao, kaze "Dobro je, nije klempava."
      tu sam se i ja nasmijala i zavrtila glavom







      igrom slucaja se i moja mama tu nasla... da sam mogla izbacila bi je iz sobe

      ___________________________________________________________________
      Live, and let LIVE!!!

      04-04-2003 04:20 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
      sarah sarah is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 309
      Location: stvaram novi svijet ...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja odbrojavam malo sitnije nego Ferrari - jos oko 1.5 mjesec 10.gif

      Muz i ja smo se na pocetku dogovorili da ce on prisustvovati porodjaju, medjutim kako se u medjuvremenu ispostavilo da cu na carski doslo je do promjene plana jer ovdje jos uvijek insistiraju na opstoj anesteziji. 21.gif

      04-04-2003 08:53 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
      Zadavalica Zadavalica is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 1630
      Location: s dna kace

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      moj muz je prisustvovao mom porodu,bilo mu je drago samo sto se vise on prepao od mene

      Ferrari,treba da budes u tom trenutku sa svojom zenom-ipak je to poseban i dragocjen cin za oboje

      ___________________________________________________________________
      ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

      04-04-2003 08:58 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
      sarah sarah is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 309
      Location: stvaram novi svijet ...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ferrari, mozda si to vec negdje spomenuo ali ja nisam upratila. Jeste li pitali kojeg je bebica spola ili idete na iznenadjenje?

      Muz i ja smo na prvo odlucili da necemo pitati, ali kasnije je ipak prevladala radoznalost i tako saznadosmo da ocekujemo curicu. Ma samo neka sve bude OK.

      04-04-2003 16:37 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
      tekija2 tekija2 is a Female
      carica decembra '03


      Poruka: 1116

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      SARAH I CAMA NEK VAM JE SA SRECOM, DRZIM VAM PALCEVE DA POROD BUDE LAGAN, I DA BEBE IZNESETE NA SVIJET ZIVE I ZDRAVE OD SRCA VAM ZELI TEKIJA2.~356~ ~393~ ~393~

      ___________________________________________________________________
      ZaGuzicu.gif

      04-05-2003 07:31 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
      sarah sarah is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 309
      Location: stvaram novi svijet ...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hvala Tekija2! 01.gif

      04-07-2003 09:22 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      cura (tako ja zovem zenu) me je zamolila da postavim sljedece pitanje za zene:
      da li ste koristili epiduralnu anesteziju za vrijeme poroda i kakva su vam iskustva ?

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      04-07-2003 09:42 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Zadavalica Zadavalica is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 1630
      Location: s dna kace

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      to je sarah najsladji bol i iste se sekunde zaboravi-sretno 33.gif

      ___________________________________________________________________
      ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

      04-07-2003 09:42 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
      babusha babusha is a Male
      Licnost Foruma '03




      Poruka: 2957
      Location: donji trap

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo i moj skromni prilog buducim roditeljima

      Ferari braca ne boj se ne ujeda 04.gif

      Zvucnici su obavezni

      Attachment:
      Skrattande Baby.zip (484 KB, 84 downloads)

      ___________________________________________________________________



          19.gif

          broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane babusha dana 04-07-2003 u 11:25.

          04-07-2003 11:00 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
          sarah sarah is a Female
          bice nesto od mene


          Poruka: 309
          Location: stvaram novi svijet ...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ma ne znam ... ja bih imala razumijevanja ako moj muz ne bi htio prisustvovati porodu jer sam i sama osjetljiva na bolnicu, krv i sve sto ide uz to ... jeza me hvata 21.gif

          04-07-2003 11:25 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
          Zuta Zuta is a Female
          miss foruma '03




          Poruka: 1115

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:

            cura (tako ja zovem zenu) me je zamolila da postavim sljedece pitanje za zene:
            da li ste koristili epiduralnu anesteziju za vrijeme poroda i kakva su vam iskustva ?


          Jesam tata.

          Kao prvo: strahovito gadan osjecaj kad ti daje anesteziju jer ti zabode konjsku iglu od 20-ak cm direktno u kicmu u predjelu krsta. Ne smijes se ni nanometra pomaknuti u to vrijeme, da su ti ne znam kakvi bolovi jer ako anesteziolog fuli sekundicu, osta ti nepokretan citav zivot. Srecom, ljudi koji obavljaju to su jako jako strucni pa je opasnost za komplikacije minimalna.

          Prije svega ti da lokalnu anesteziju tako da i ne osjecas kada te bocne sa ovom "konjskom" injekcijom. Moj savjet: tatama se ne preporucuje da gledaju kad mamama daju epidural ako bas ne moraju jer kazu da izgleda jezivo (ja nisam vidjela jerbo mi nisu stavili dva ogledala - jedno naprijed i jedno nazad a oci na ledjima, jos uvijek, nemam 01.gif ). Bilo ih je i koji su se onesvijestili gledajuci. Ali opet to zavisi od tatinog "stomaka" i koliko isti moze da podnese....

          Nakon nekih 15-ak minuta, ne osjecas vise nista od mjesta gdje si primila injekciju pa nadole. Osjecas se isto (ne daj boze) paralizovan od pasa prema dole i nista te vise ne boli....

          E sad... to sto je malo zeznuto kod epidurala je da zena ne zna sama kada su joj naponi i kada treba da potiskuje dijete vec ljekari prate zbivanja preko monitora i kazu ti "haj sad Zuta" a onda Zuta treba da zapne iz sve snage i da obavlja ono sto je majka priroda zacrtala.

          Dejstvo epidurala varira od zene do zene i dok sam ja recimo osjecala samo povremeno neke blage bolove u predjelu krsta, moja kuma nije osjecala ama bas nista kad se ona poradjala. Pricala sam i sa zenama koje su maltene sve osjecale, kao da nisu primile epidural nikako (mogu uporediti jer su radjale prije "normalnim" putem).

          Ta zadnja (i najbolnija) faza, pri normalnim porodima, traje nekih 15-20 minuta. Moja agonija je trajala preko 3 sata ali ne znam da li je to prouzrokovano epiduralom i da li bi bila kraca da nisam primila epidural.

          Suma sumarum: koliko je pozitivno - toliko i nije. Znam samo da (ako bog da) iduci put kada budem radjala nastojacu, koliko god je to moguce, da izbjegnem epidural.


          Za djevojke koje jos nisu radjale: duboko se izvinjavam ako vam ovaj tekst djeluje zastrasujuce, to samo moje razocarenje u ovu metodu zraci iz mog pisanja. Jer tacno je da ne postoji veca bol od porodjaja a da se brzze zaboravi !! Svi bolovi automatski su zaboravljeni u onom trenutku kada ti legnu bebu na stomak i ti gledas u one male okice i rukice i nogice a ono gleda zbunjeno u tebe i sigurno se pita "ma gdje ovo dodjoh, ma ko ste vi, ma meni je bilo dobro unutra, hocu nazaaaaaaaaad" i pocne da place :)


          Sretno svim buducim mamama i tatama ! :)

          ___________________________________________________________________

            04-07-2003 11:40 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
            Stranica (8): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com