Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Porod.... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Zuta Zuta is a Female
miss foruma '03




Poruka: 1115

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ahh da... da dodam i to: ako je Zuta vadila krv 10 puta, 8 puta se onesvijestila jer pati od hronicnog, neizljecivog straha od igle. Pa ako sam ja izdurala ovaj epidural - svaka ce!

___________________________________________________________________

    04-07-2003 11:42 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
    nadia nadia is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 397
    Location: CH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    epiduralna anestezija

    ja je nisam koristila a i imala sam normalan porod (citaj bolan ) ali je bilo za izdrzati...

    sto se tice prisustvovanja pri porodu , na um mi pade ono kod nas prije rata.
    majko moja ni u bolnicu ti nisu dali nakon poroda , a one jadne porodilje sa bolnickim spavacicama otvorenim od pozadi ( BOZE SACUVAJ ) ....

    a ferrari , budi tu a ako ne mozes izdrzati do kraja uvijek mozes na hodnik izaci , vjeruj da ce to tvojoj zeni puno znaciti.

    ___________________________________________________________________

      \ | /

      (@ @)

      -----o00-(_)-00o-----

    04-07-2003 11:44 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
    Zuta Zuta is a Female
    miss foruma '03




    Poruka: 1115

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Rodjak, samo se spremi da hodas modar jedno heftu poslije :))

    ___________________________________________________________________

      04-07-2003 11:49 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
      Asja
      Ruzica



      Poruka: 337

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Moja "agonija" je trajala tri dana....Samo se poslije sve zaboravi. U trenu.

      04-07-2003 11:59 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
      Mystica Mystica is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 406
      Location: Tamo gdje pada milosnica...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Mala Zuta:

        Ahh da... da dodam i to: ako je Zuta vadila krv 10 puta, 8 puta se onesvijestila jer pati od hronicnog, neizljecivog straha od igle. Pa ako sam ja izdurala ovaj epidural - svaka ce!


      I ja sam jedna od onih koji se onesvijesti kad vade krv i vide iglu, na zalost, sta cu? Nisam radjala, pa tako da ne mogu tu nista reci. A strah me pravo kad pomislim na porod, ko ce sve to izdrzati?
      Ali sigurno si u pravu, da kad ti daju tvoju bebu u narucju sve zaboravis. EEEE, kad cu ja to dozivjeti!!! 21.gif 26.gif

      04-07-2003 14:04 Mystica is offline Posalji email za Mystica Pregledaj poruke od Mystica Dodaj Mystica u listu prijatelja
      Zuta Zuta is a Female
      miss foruma '03




      Poruka: 1115

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Bice Mystica, bice ako bog da. Ta ne zuri ti se nigdje :)

      ___________________________________________________________________

        04-07-2003 14:13 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
        Mystica Mystica is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 406
        Location: Tamo gdje pada milosnica...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Mala Zuta:

          Bice Mystica, bice ako bog da. Ta ne zuri ti se nigdje :)


        Hvala Bogu, pa se ne zuri, mlada sam..

        04-07-2003 14:29 Mystica is offline Posalji email za Mystica Pregledaj poruke od Mystica Dodaj Mystica u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od nadia:

          epiduralna anestezija

          ja je nisam koristila a i imala sam normalan porod (citaj bolan ) ali je bilo za izdrzati...

          sto se tice prisustvovanja pri porodu , na um mi pade ono kod nas prije rata.
          majko moja ni u bolnicu ti nisu dali nakon poroda , a one jadne porodilje sa bolnickim spavacicama otvorenim od pozadi ( BOZE SACUVAJ ) ....

          a ferrari , budi tu a ako ne mozes izdrzati do kraja uvijek mozes na hodnik izaci , vjeruj da ce to tvojoj zeni puno znaciti.


        Ja sam prisustvovala porodu ovdje a rodila oboje djece u Mostaru. To se ne moze uporediti
        Ovo je bilo bas k'o na filmu . Krevet u kojem lezi zena dok ima bolove , automatski se pretvara u porodajni sto kada dodje do samog poroda.
        A sve mozes da pratis na monitoru . Od nadolaska bola , njegove jacine, pa do otkucaja
        srca bebe u stomaku .
        A kad je sve gotovo , mama ide na tusiranje i bebina prva toaleta se obavlja tu.
        Poslije dolazi kafa i sendvic za tatu i ko je jos prisutan , a sve je u boji plavoj ili roza ,zavisno
        od pola djeteta. Pa i salvete , cak.

        04-07-2003 16:08
        Asja
        Ruzica



        Poruka: 337

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I ovamo je tako. Moj muz je dobio poseban krevet jer je tri dana i tri noci bio uz mene (heroj).

        04-07-2003 16:17 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
        sarah sarah is a Female
        bice nesto od mene


        Poruka: 309
        Location: stvaram novi svijet ...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Lelo & Asja, na zalost situacija u mostarskom Centru za majku i dijete nije ni blizu toga sto opisujete. Ja ovdje odem da izvadim nalaze, pa mi to sto puta skoci na nos 21.gif zato me i strah kako ce mi sutra proci taj porod (ne zbog bolova i svega sto ide uz to, nego upravo zbog toga sto znam kakav je odnos prema trudnicama) 28.gif

        04-07-2003 16:55 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
        Mika Mika is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 310

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja sam obadvoje rodila ovdje. Sto kaze Lela, sve kao u filmu, bar u tom mom porodjajnom iskustvu. Samo sto se ne porode za tebe. Ne znam, mozda zavisi i od osiguranja, ja sam imala neko, onako, srednja zalost, ali je "usluga" bila vrhunska. I muza su mi hranili dok me je "kurazio", pa donijeli mu krevet, pa kafa, ma ko da ce se on porodit, a ne ja. Epidural bih svima preporucila, mene je spasio jer je trajalo dugo, dugo. Iskljucili su mi ga kad je doslo vrijeme za "push, push", da bih sama imala osjecaj da "push".Velika pomoc. I nikakvih posljedica poslije toga, mada sam cula da se neke zene zale da ih je kicma dugo poslije bolila.
        A prisustvo tate je nezamjenjljivo, mog muza tenkovi ne bi sprijecili da prisustvuje. Mene moj zasmijavao, zivce mi iskopao, ja pocnem da "guram" , dodjem do 5,6 a on mi kaze "Ljubavi, meni nikad ovako ne vristis(stenjes), evo mi se dig'o" . Ali zato kad se rodilo, tata place li place. Vise je on o porodu pricao nego ja. I tako dva puta. Zato sam veliki pristalica tatinog prisustva, ustvari ovdje je to normalni, i ne postavlja se pitanje da li ce biti prisutan ili nece.
        Naslusala sam se dosta prica o iskustvima zena u nasim porodilistima , o neljubaznosti doktora i medicinskih sestara. Standardna je ona "Sta se deres, jesi li se tako derala kad si ga pravila?"

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Mika dana 04-07-2003 u 16:57.

          04-07-2003 16:55 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
          Sjeta Sjeta is a Female
          seka




          Poruka: 528

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Epiduralnu preporucujem samo ako agonija i bol potraje. Najgore kad dugo traje, i zena se skroz iscrpi. Skoro sve moje drugarice su uzimale epiduralnu, od svih nijedna nema lose iskustvo, osim jedne koja pati od severe migrene od tada. Ja nisam uzimala epiduralnu (dva poroda) jer su mi porodi isli izuzetno brzo (2 sata i 1 sat) sve zajedno.


          Kcerka mi se rodila karlicno (mislim da se tako kaze na nasem) nogice i guza prvo. Sto je za mamu puno teze (citaj booooolliiiii) ... cak su me pripremali za carski, al' sam se ipak prirodno porodila.

          Kod nas postoji legenda da se princeze tako radjaju, kao u smislu, nece se ona muciti da glavom probija, nego fino izadje nogicama prvo ...

            Tako da je ona moja princeza
          . Ona tu pricu obozava, i uvijek me pita da joj ponovo pricam.


          Inace oboje moje djece jako vole kad im pricam kako su se rodili.

          Muz mi je bio prisutan na oba poroda, to nam je bilo normalno. Naravno, bio je pun bisera. 05.gif .

          Sa prvim djetetom, meni nocu pukla voda, gotovo, ona samo sto ne izadje, ja ne mogu da stojim na nogama, pala na koljena ... a on ... u kuhinji. 05.gif . Pitam ga ja, onako kroz svu onu bol
            "bogati sta radis?"
          .. kaze on
            "pravim sendwich"
          ...
            "kakav sendwich, majke ti?"
          ja vec blijeda od boli ...
          kaze on
            "pa tako pise u onoj knjizi, da tate ponesu sebi sendwich, jer moze potrajati"
          05.gif . tako je legenda sebi ponio sendwich. I jos me pita ima li se kad istusirati.
          Necu ni da citiram sta sam mu na to rekla. 05.gif

          Nisam bas za snimanje kamerom, nasa sjecanja su tako jaka i cesto pricamo o tome, da nam nije potrebna video zabiljeska.

          ___________________________________________________________________

            04-07-2003 16:58 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
            Mika Mika is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 310

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Sjeta spomenu knjigu. Odmah mi pade na pamet sva literatura koju ti nude od prvog dana trudnoce pa na dalje. I od tog tako prirodnog dogadjaja uspjeli su da naprave profitabilni business. Moja prijateljica udata za Amerikanca, poludila sa njim i njegovom familijom, citavu trudnocu je vucarali po nekakvim kursevima i predavanjima, od vjezbi disanja($400) pa do mijenjanja pelena i psihologije beba (sta ti beba govori dok place? 13.gif ).

            ___________________________________________________________________

              04-07-2003 17:18 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
              cockta cockta is a Male
              avenija kruzno




              Poruka: 99
              Location: upside-down

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Sjeta:

                . Pitam ga ja, onako kroz svu onu bol
                  "bogati sta radis?"
                .. kaze on
                  "pravim sendwich"
                ...
                  "kakav sendwich, majke ti?"
                ja vec blijeda od boli ...
                kaze on
                  "pa tako pise u onoj knjizi, da tate ponesu sebi sendwich, jer moze potrajati"
                05.gif . tako je legenda sebi ponio sendwich. I jos me pita ima li se kad istusirati. .


              ma ja nisam imo vremena za sendvic,
              nego zamoto komad zeljanice onako u novinu.

              Taman ja poci da shushkam sa onom novinom kad ovaj fantom izadje.
              Dobro reko...

              04-07-2003 19:25 cockta is offline Pregledaj poruke od cockta Dodaj cockta u listu prijatelja
              First Lady First Lady is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1404
              Location: NY

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              cijeli porod prosao onako bez problema...

              mala se trebala roditi prvo oko bozica 1999, onda oko nove godine 2000 ... tu se tata ponadao da ce njegova biti prva beba rodjena u novoj godini... al ona odlucila da bude tvrdoglava i tek kad nije moglo vise... 12 Januara doktor kaze moramo isprovocirati...
              zakazali termin u 6 navece... Tarik sposla dosao... moja mama takodjer

              ubacili nekakav flaster, dali epiduralnu sve to proslo bez problema, nisam se bas namucila...

              eh onda je Hana odlucila da je vrijeme da i ona izadje da vidi sta se desava...
              doktor kasni (kasnije saznala da je zaboravio naocare i moro se vratiti po njih), u medjuvremenu babica drzi djetetu glavu i gura nazad, neda joj da izadje (valjda nesmije bez doktora, ko ce im znati) ... bolnooo...

              kad je moja mama ugledala doktora na vratima posla ga pojest... vise sam se iznevirala i pocela i ja paniciti gledajuci je onako nego sve prije toga... hoce da pomogne al nemoze... Tarik je uz sve to bio smiren

              ___________________________________________________________________
              Live, and let LIVE!!!

              04-08-2003 05:26 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
              tekija2 tekija2 is a Female
              carica decembra '03


              Poruka: 1116

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od tana:

                cura (tako ja zovem zenu) me je zamolila da postavim sljedece pitanje za zene:
                da li ste koristili epiduralnu anesteziju za vrijeme poroda i kakva su vam iskustva ?


              TANA epidural je bogastvo za zene vjeruj mi, svim zenama bi preporucila da uzimaju epidural.Porod bez bola..... igras karata i radzas 10.gif

              ___________________________________________________________________
              ZaGuzicu.gif

              04-08-2003 06:36 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
              babusha babusha is a Male
              Licnost Foruma '03




              Poruka: 2957
              Location: donji trap

              Vedrije malo forumasi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Jutros mi ovo djete
              izleti pred noge
              Ne znam samo cije je 02.gif 11.gif

              ___________________________________________________________________



                  19.gif

                  04-08-2003 07:54 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                  kitasepita
                  SexNepoznat

                  Poruka: 56

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  jao temeee

                  gledam u naslov Porod ima nekoliko dana i nemam hrabrosti da kliknem.
                  tako me strah poroda da vam ne mogu iskazati.

                  za kravatu sam se ludjacki ismijala i ovo kad je Sjetin muz pravio sendvic. 24.gif

                  meni je mama najmanje 100 puta pricala kako joj je bilo kad je mene radjala i kako kad je buraza radjala. ona to voli prepricavati, a meni pozlije svaki put. zadnjih godina joj i ne dam da dodiruje tu temu.

                  a glavno detalj iz price je kad je doktor posao rezati, a ona navrla ne da mu da recne i svadja u sesnaest izmedju nje i doktora. ubijedi ga ona na kraju da ona moze bez rezanja i stvarno odradi to.
                  sljedeci put kad je brata radjala, opet doktor navalio da reze, a ona mu se samo pohvalila kako je mogla i prvi put bez reza, moce i drugi.

                  e mene je tog rezanja tako strah. muka mi je i sada od pomisli. de mi recite kakva su vasa iskustva s tim.

                  kazu da je najgore ako se odmah nakon poroda ne zasije ponovo vec je pusti da se ohladi. a u nas se to znalo cesto desiti jer uvijek malo doktora na dezuri, a neka nova skici da nju treba poradjati, pa doktor trci u sljedecu sobu i tek kasnije se vrati onoj ranijoj porodilji.

                  04-08-2003 08:27 kitasepita is offline Pregledaj poruke od kitasepita Dodaj kitasepita u listu prijatelja
                  Zadavalica Zadavalica is a Female
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 1630
                  Location: s dna kace

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  nisam dobila epiduralnu anesteziju 16.gif

                  ___________________________________________________________________
                  ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

                  04-08-2003 08:53 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
                  Zuta Zuta is a Female
                  miss foruma '03




                  Poruka: 1115

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Joj kitasepita, i ti bas nalazis pitanja. 21.gif

                  Ne boli nista kad te rezzu, ne osjetis ama bas nista, i ne boli ni kad te siju (mene su barem zasili odmah neposredno nakon poroda) al' sto je zeznuto poslije dok ti konci ne poispadaju .... 30.gif

                  ___________________________________________________________________

                    04-08-2003 10:11 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
                    Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com