Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Porod.... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Mika Mika is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 310

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kad smo kod rezanja i savova, sto kaze Mala Zuta, ne osjeti se nista. Ali posle budi frajer pa kahni ili kihni. Nema teorije, meni se jednom omaklo (da kihnem), imala sam osjecaj sve se raspade i otvori, da popucase konci.
Ali cudno, dok radjas , boli, mislis da ces citav zivot pamtiti taj bol. A kad se rodi, cujes ga kako place, vidis to stvorenje koje ti je pod srcem raslo. sve se ostalo u sekundici zaboravi.Samo srce hoce od ljubavi da pukne.
Uh, sto cu da izljubim ova moja zlata kad se probude, mislice evo je opet mama malo pukla, zorom.

___________________________________________________________________

    04-08-2003 14:44 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
    Zuta Zuta is a Female
    miss foruma '03




    Poruka: 1115

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A vidi ovo Mika, mozda nas nije bolilo zbog epidurala 14.gif

    Elenejse, da je tako strasno kao sto se cini, pa ne bi vise nijedna nikad rodila. Prema tome cure - stisnite zube tih nekoliko sati i samo mislite na svu radost koja vas ceka kad se sve to zavrsi. :)

    A pazi sad ovo ..... iako sam imala relativno zeznutu trudnocu, od 4. mjeseca trudnoce sam morala tri puta sedmicno da idem u fizioterapeuta - sad bih potpisala da budem stalno trudna jer sam se divno osjecala i obozavala sam taj osjecaj da jedan mali zamotuljak raste u tebi, da osluskujes svaki najmanji pokret, da mu se radujes, da zeljno iscekujes porod da se konacno upoznas sa tim divnim malim bicem koje je u tebi raslo, i ono planiranje "koji krevetac, koja kolica, koji tepih, koju boju zidova" ....

    Ehh.... razvezem li jos o trudnoci i porodu, naumpasce mi da opet radjam...

    ___________________________________________________________________

      04-08-2003 14:55 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
      sarah sarah is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 309
      Location: stvaram novi svijet ...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Mala Zuta:

        ... sad bih potpisala da budem stalno trudna jer sam se divno osjecala i obozavala sam taj osjecaj da jedan mali zamotuljak raste u tebi, da osluskujes svaki najmanji pokret, da mu se radujes, da zeljno iscekujes porod da se konacno upoznas sa tim divnim malim bicem koje je u tebi raslo, i ono planiranje "koji krevetac, koja kolica, koji tepih, koju boju zidova" ....

      E ovo potpisujem.

      04-08-2003 15:05 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
      calimero calimero is a Female
      avenija kruzno




      Poruka: 157
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Uzela sam epidural na oboje djece i super su iskustva tako da ga svakome preporucujem. A sto se tice kamere, meni su prisustvovali sestra i muz na porodu, sestra nije snimala direktan porod ali je snimala momenat kad su ga stavili pod ono svijetlo da ga brisu sto znaci minutu poslije poroda i mogu vam reci da je to predivan snimak. Imam taj snimak i od drugog djeteta i pravo mi je drago sto sam to uradila 01.gif

      04-08-2003 18:48 calimero is offline Posalji Email za calimero Pregledaj poruke od calimero Dodaj calimero u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hajde buduce mamice , ne bojte se . Najvaznije je da ne panicite .

      Prsebnost , pravilno disanje , bez panike . Sve je u glavi . Zapamtite , dosta zavisi od

      od vas samih .

      Dvoje djece sam rodila bez epidurala . Nisam mi rezana . U uslovima koji nisu ni blizu

      ovim danas .

      Pa onaj osjecaj kad nosis tu bebu , kad pocne da se pomjera u tebi i kad ocekujes da

      se pojavi . Taj osjecaj srece se ne moze opisati

      04-08-2003 19:25
      babusha babusha is a Male
      Licnost Foruma '03




      Poruka: 2959
      Location: donji trap

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od kitasepita:

        jao temeee

        gledam u naslov Porod ima nekoliko dana i nemam hrabrosti da kliknem.
        tako me strah poroda da vam ne mogu iskazati.

        za kravatu sam se ludjacki ismijala i ovo kad je Sjetin muz pravio sendvic. 24.gif

        meni je mama najmanje 100 puta pricala kako joj je bilo kad je mene radjala i kako kad je buraza radjala. ona to voli prepricavati, a meni pozlije svaki put. zadnjih godina joj i ne dam da dodiruje tu temu.

        a glavno detalj iz price je kad je doktor posao rezati, a ona navrla ne da mu da recne i svadja u sesnaest izmedju nje i doktora. ubijedi ga ona na kraju da ona moze bez rezanja i stvarno odradi to.
        sljedeci put kad je brata radjala, opet doktor navalio da reze, a ona mu se samo pohvalila kako je mogla i prvi put bez reza, moce i drugi.

        e mene je tog rezanja tako strah. muka mi je i sada od pomisli. de mi recite kakva su vasa iskustva s tim.

        kazu da je najgore ako se odmah nakon poroda ne zasije ponovo vec je pusti da se ohladi. a u nas se to znalo cesto desiti jer uvijek malo doktora na dezuri, a neka nova skici da nju treba poradjati, pa doktor trci u sljedecu sobu i tek kasnije se vrati onoj ranijoj porodilji.


      Nemoj da brines zbog rezanja
      Danasnji doktori
      Vilerove goblene izradjuju 35.gif 35.gif 35.gif

      ___________________________________________________________________



          19.gif

          04-08-2003 19:47 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
          tarik


          Poruka:
          Location: New Amsterdam

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          04-09-2003 01:35 tarik is offline Pregledaj poruke od tarik Dodaj tarik u listu prijatelja
          calimero calimero is a Female
          avenija kruzno




          Poruka: 157
          Location: usa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          smiley24.gif NosteDjavo.gif Tarik sto me nasmija

          04-09-2003 17:20 calimero is offline Posalji Email za calimero Pregledaj poruke od calimero Dodaj calimero u listu prijatelja
          tekija2 tekija2 is a Female
          carica decembra '03


          Poruka: 1116

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          JOJ I OVAJ TANA JE PUN BISERA. LEGENDO 10.gif 04.gif

          ___________________________________________________________________
          ZaGuzicu.gif

          04-12-2003 19:25 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
          Ferrari Ferrari is a Male
          mister foruma '03, '04




          Poruka: 1841
          Location: Maranello

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          SIIIIIIIIITNOOOOOOOOOOOOOOOOO 10.gif

          ___________________________________________________________________
          Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

          04-13-2003 12:48 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
          Zuta Zuta is a Female
          miss foruma '03




          Poruka: 1115

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sitnoooooooooooooooo !!

          I ja kazem 07.gif

          ___________________________________________________________________

            04-13-2003 14:38 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
            Ferrari Ferrari is a Male
            mister foruma '03, '04




            Poruka: 1841
            Location: Maranello

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            A bice ih jos ako bogda

            02.gif

            ___________________________________________________________________
            Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

            09-03-2003 21:26 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
            Ferrari Ferrari is a Male
            mister foruma '03, '04




            Poruka: 1841
            Location: Maranello

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od tekija2:

              Ferari sta si se sasro bolan, kad je Armin izdrzo izdrzaces i ti.
              Al sta ces to vam je jedina muka taj momenat, sta bi da nosis 9 mjeseci pitala bi te.
              LEGENDO to nemoj propustiti nemas pojma kako je lijep osjecaj obavezno prisustvuj porodu, vjeruj mi da uvjek pomislim na vas i radujem se tom danu ako bog da zivo i zdravo da dodze na svjet.~263~





            Tekija kako sam hrabar bio nemas pojma 02.gif

            ___________________________________________________________________
            Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

            09-03-2003 21:29 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
            calimero calimero is a Female
            avenija kruzno




            Poruka: 157
            Location: usa

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Ferrari:

              A bice ih jos ako bogda

              02.gif

            Da mozda mi ovdje nesto ne propustamo 23.gif sta velis Ferrari 12.gif

            09-03-2003 23:49 calimero is offline Posalji Email za calimero Pregledaj poruke od calimero Dodaj calimero u listu prijatelja
            tekija2 tekija2 is a Female
            carica decembra '03


            Poruka: 1116

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od calimero:

                  citat od Ferrari:

                A bice ih jos ako bogda

                02.gif

              Da mozda mi ovdje nesto ne propustamo 23.gif sta velis Ferrari 12.gif

            Treba ona kaseta uskoro da stigne tebi ferrari.
            A kaseta je plan BROJ 2. 27.gif 07.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif

            ___________________________________________________________________
            ZaGuzicu.gif

            09-04-2003 03:18 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
            babusha babusha is a Male
            Licnost Foruma '03




            Poruka: 2959
            Location: donji trap

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Pa dobro hoce li ovde
            josh iko radjat
            osim
            ferarija 04.gif
            vakat je vishe 18.gif

            ___________________________________________________________________



                19.gif

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane babusha dana 09-04-2003 u 07:38.

                09-04-2003 07:37 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                Leki Leki is a Female
                ne more meda


                Poruka: 78
                Location: Sverige

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ferrari..´. kad sam se ja poradjala moj muz je bio na porodu,jes da se je vise od mene prepo ali je najsretniji tata sto smo dobili zivu i zdravu kcerkicu. 33.gif

                Ja bi i tebi predlozila da prisustvujes porodu jer to ti je najveca podrska za zenu. 10.gif ~73~

                ___________________________________________________________________
                ~287~

                09-04-2003 08:40 Leki is offline Pregledaj poruke od Leki Dodaj Leki u listu prijatelja
                Ferrari Ferrari is a Male
                mister foruma '03, '04




                Poruka: 1841
                Location: Maranello

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Leki:

                  ferrari..´. kad sam se ja poradjala moj muz je bio na porodu,jes da se je vise od mene prepo ali je najsretniji tata sto smo dobili zivu i zdravu kcerkicu. 33.gif

                  Ja bi i tebi predlozila da prisustvujes porodu jer to ti je najveca podrska za zenu. 10.gif ~73~





                Leki ja sam prisustvovo porodu 10.gif

                ___________________________________________________________________
                Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

                09-04-2003 12:13 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
                tekija2 tekija2 is a Female
                carica decembra '03


                Poruka: 1116

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od babusha:

                  Pa dobro hoce li ovde
                  josh iko radjat
                  osim
                  ferarija 04.gif
                  vakat je vishe 18.gif
                Bogami tekija zavrsila sto je radzala,radzala je 02.gif

                ___________________________________________________________________
                ZaGuzicu.gif

                09-05-2003 16:50 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
                Maggie Maggie is a Female
                moforaja




                Poruka: 2736
                Location: daleko

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ja imam jedno i skroz mi je dosta

                uopste nemam zelje za jos jednim djetetom 21.gif

                osim kad bih znala 100% da ce biti curica 11.gif

                a posto to nikad ne mozes znati, onda sto rece Tekija

                sto sam radzala, radzala sam 05.gif

                ___________________________________________________________________

                  09-05-2003 17:11 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                  Stranica (8): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com