Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Porod.... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2199
Location: North see

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
There are no wrong choices; there are only different choices.

11-05-2003 15:57 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
MoStArKa23 MoStArKa23 is a Female
nije mi vise 23 :)




Poruka: 460
Location: Mostar ;)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eto Gianni da znas sta te sve ceka 13.gif

ja bih sad pocela taj kauc spremat...

sto je sigurno sigurno 27.gif 35.gif

11-05-2003 16:03 MoStArKa23 is offline Posalji Email za MoStArKa23 Pregledaj poruke od MoStArKa23 Dodaj MoStArKa23 u listu prijatelja
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2199
Location: North see

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

JEs vala odo spremit 10.gif 04.gif
bojim se da joj oci neizlete 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
There are no wrong choices; there are only different choices.

11-05-2003 16:10 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
MoStArKa23 MoStArKa23 is a Female
nije mi vise 23 :)




Poruka: 460
Location: Mostar ;)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif

pa predji vec jednom preko toga 27.gif 24.gif

11-05-2003 16:22 MoStArKa23 is offline Posalji Email za MoStArKa23 Pregledaj poruke od MoStArKa23 Dodaj MoStArKa23 u listu prijatelja
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2199
Location: North see

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od MoStArKa23:

    13.gif 13.gif 13.gif

    pa predji vec jednom preko toga 27.gif 24.gif


nemogu od smjeha 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
There are no wrong choices; there are only different choices.

11-05-2003 16:28 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
gabmat gabmat is a Female
trudim se




Poruka: 229

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od lily:

    Evo meni ostalo jos 4 sedmice 21.gif !

    Sta da vam kazem, frka me prava uhvatila,

    non-stop mislim o porodu, svasta nesto sanjam

    ma poludih vise!

    Maggie slazem se, epidural rules 10.gif



Polako Lily...
Bit ce to sve u redu...
Moj porod je bio strasno lak,sve skupa je trajao oko tri sata,
bez ikakvih pomagala,samo krevet,ja i babica...
I meni je cudno bilo da je sve zavrsilo tako brzo i lako...
Ja imam tako pozitivno iskustvo trudnoce i poroda da bih svakoj
zeni pozeljela isto...
Od frke i panike nema velike pomoci...
Polako, misli pozitivno i sve ce biti ok 10.gif

___________________________________________________________________

    11-07-2003 00:15 gabmat is offline Posalji Email za gabmat Pregledaj poruke od gabmat Dodaj gabmat u listu prijatelja
    rimda rimda is a Male
    raja




    Poruka: 1827
    Location: BULEVAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gabmat:

          citat od lily:

        Evo meni ostalo jos 4 sedmice 21.gif !

        Sta da vam kazem, frka me prava uhvatila,

        non-stop mislim o porodu, svasta nesto sanjam

        ma poludih vise!

        Maggie slazem se, epidural rules 10.gif



      Polako Lily...
      Bit ce to sve u redu...
      Moj porod je bio strasno lak,sve skupa je trajao oko tri sata,
      bez ikakvih pomagala,samo krevet,ja i babica...
      I meni je cudno bilo da je sve zavrsilo tako brzo i lako...
      Ja imam tako pozitivno iskustvo trudnoce i poroda da bih svakoj
      zeni pozeljela isto...
      Od frke i panike nema velike pomoci...
      Polako, misli pozitivno i sve ce biti ok 10.gif


    Lyli vjeru j da te tjese, ja sam sa mojom bio u sali kad su je poradjali .......od tad ne spavamo....... "da mi se ne zalomi".....gadno je sestro ali proci ce i to......nek ti je bog na pomoci i sa srecom.......

    ___________________________________________________________________
    38.gif Admir Stupac 38.gif

    11-07-2003 00:20 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
    obala obala is a Female
    puterica


    Poruka: 80

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Koliko citam,i pratim u stampi
    sve vise zena se odlucuje na porod kuci
    najvise popularne licnosti..
    Smatrajuci da je porod jedan prirodan proces
    i da to sve lakse i ljepse dozive
    Sta mislite o ovome?

    11-07-2003 01:07 obala is offline Pregledaj poruke od obala Dodaj obala u listu prijatelja
    calimero calimero is a Female
    avenija kruzno




    Poruka: 157
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Lily kao sto vidim da si zainteresovana za epidural, ako ces ga stvarno uzeti, onda stvaaarno nemas razloga za brigu UZIVACES POROD 10.gif
    To ti govorim iz svog iskustva
    Na prvo dijete nisam htjela epidural jer sam nesto furala prirodni porod, pa se za 38.gif la dobro 17 sati u bolovima 21.gif
    Na drugo odma uzela epidural, ma prava uzivancija 02.gif
    Zato budi ti odma pametna kad ja nisam 07.gif
    Zelim ti brz i lak porod, i da se zivo i zdravo rodi 10.gif

    11-07-2003 01:07 calimero is offline Posalji Email za calimero Pregledaj poruke od calimero Dodaj calimero u listu prijatelja
    lily
    SexNepoznat

    Poruka: 70

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala vam puno svima na lijepim zeljama i podrsci

    33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

    11-07-2003 01:38 lily is offline Pregledaj poruke od lily Dodaj lily u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od obala:

      Koliko citam,i pratim u stampi
      sve vise zena se odlucuje na porod kuci
      najvise popularne licnosti..
      Smatrajuci da je porod jedan prirodan proces
      i da to sve lakse i ljepse dozive
      Sta mislite o ovome?


    Iako je porod maximalno prirodan proces nesto mi kuca nije za toga 21.gif Imam osjecaj da se porodim u kuci, muza bi preselila u garazu, a ne na kauc 35.gif

    Fina bolnica, u slucaju ne daj boze necega sve sto treba je tu 07.gif

    Ja licno uopste nisam furala prirodni porod, ha bu to i to. Hvala na pitanju, ali nemam dovoljno majcinskih instikta da skicim ko da me deru 10 sati 21.gif Fini epidural. Ja spavala sat vremena kroz najbolnije trudove 10.gif

    Mada, uvijek kazem svaka cast svakoj koja je rodila ono "prirodno" bez icega 10.gif

    ___________________________________________________________________

      11-13-2003 17:57 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      karapaja karapaja is a Male
      ne more meda


      Poruka: 29
      Location: snijeg i samo snijeg

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Lela:

            citat od Ferrari:


          Ali sam misljenja da muskarci samo smetaju u sali , i da stvaraju nepotrebnu


        Ne smetaju . Prije cetiri godine sam prisustvovala porodu prijateljice ovdje u Svedskoj .

        Njen muz i ja . Tako je ona zeljela .

        Taj trenutak kad beba dodje na svijet je predivan

        Nemoj to propustiti . 02.gif

      zar nebi prije sest godina,a jes se usro garib

      ___________________________________________________________________

        11-13-2003 20:55 karapaja is offline Pregledaj poruke od karapaja Dodaj karapaja u listu prijatelja
        First Lady First Lady is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1404
        Location: NY

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od obala:

          Koliko citam,i pratim u stampi
          sve vise zena se odlucuje na porod kuci
          najvise popularne licnosti..
          Smatrajuci da je porod jedan prirodan proces
          i da to sve lakse i ljepse dozive
          Sta mislite o ovome?


        popularnije licnosti se mogu i odluciti za ovu opciju... ko drugi moze sebi priustiti nekoga da ih pazi 24 sata... i ja bih vrlo rado 01.gif

        ovdje je u zadnje vrijeme postalo popularno da se tokom trudnoce ne ide kod doktora nego kod babice "midwife"...



        bas danas je zena jednog kolege trebala roditi (carski rez)....
        zakazali su termin prije "prirodnog" roka, zato jer se beba okrenula naopacke i jedino se na carski mogla poroditi...
        ali prije operacije, doktori su odlucili da probaju okrenuti bebu nazad u normalnu poziciju...
        uspjeli su i sada cekaju da beba sama odluci kada ce izaci 10.gif
        prvi put cujem da je nesto ovako moguce ali eto... svega ce se dosjetiti

        ___________________________________________________________________
        Live, and let LIVE!!!

        11-13-2003 23:21 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
        narona narona is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1446
        Location: tamo daleko....

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od obala:

          Koliko citam,i pratim u stampi
          sve vise zena se odlucuje na porod kuci
          najvise popularne licnosti..
          Smatrajuci da je porod jedan prirodan proces
          i da to sve lakse i ljepse dozive
          Sta mislite o ovome?


        u holandiji je to najpopularnije,mislim mozes da biras,ali 90 %( Holandjanki) zena bira kod

        kuce,u slucaju komplikacija salju te u bolnicu.

        ___________________________________________________________________

          01-27-2008 20:12 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
          Amaryllis Amaryllis is a Female
          seka




          Poruka: 844

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Porod kuci bih zakonom zabranila. Ova furanja javnih licnosti i "prirodan porod kuci" su obicna preseravanja (uz svu mogucu logistiku i opremu kod kuce), koja na mene ne ostavljaju bas nikakav utisak vrijedan nekog divljenja i postovanja. Svaki porod nosi sa sobom neki procenat rizika, niko ne moze garantirati da ce sve ici "prirodno", komplikacije se pojave u trenu, i ja da zbog tog pa makar 0.01% rizika izlazem i svoj i dijetov zivot opasnosti je za svaku osudu a ne za neko divljenje.

          Porod u bolnici (dobro opremljenoj) gdje je doktor na dohvat ruke (zlu ne trebalo) je cin vrijedan divljenja i postovanja 35.gif A roditi je pis of kejk (kako je mene muz bodrio: "pa bona citav se svijet rodio k'o da je to problem") 08.gif 08.gif 13.gif

          01-28-2008 12:48 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7602
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Svakako da bih zabranila porod kuæi, apsolutno ništa ne ide u prilog tome.

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          01-28-2008 13:06 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          narona narona is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1446
          Location: tamo daleko....

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Carmela:

            Svakako da bih zabranila porod kuæi, apsolutno ništa ne ide u prilog tome.


          bio je ovdje cijeli dokumentarni serijal na TV, porod kod kuce 01.gif

          ama sve isto ko i u bolnici,mislim ako je normalan porod.

          Pa toliko zena se ovdje poradja tako i vi bi zabranili hehe, mislim iskreno receno i ja sam zahtjevala bolnicu 02.gif ali zasto zabranjivati nesto sto sasvim normalno moze da funkcionise.

          Pa porod ne traje 15 min. pa da se bas nema vremena za psolati u bolnicu ako su predznaci komplikacija.

          Nemojte boga vam po meni,ja sam se u bolnici porodila 01.gif ali zaista ovdje je to isto kao peace of cake 01.gif

          ___________________________________________________________________

            01-28-2008 13:14 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
            GARAVUSA GARAVUSA is a Female
            Misiica ljeta 07




            Poruka: 8658
            Location: Holland

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            I PLUS STO KOMSILUK POLUDI

            ja od svoje komsinke oka nisam mogla sklopit koliko se je derala cjelu noc , kosa mi se na glavi dizala , jos ljeto bilo pa otvorila balkonska vrata , a ja ujutro moram rano na poso , jebala sam joj sve po spisku, i u neka doba nisam vise mogla podnjet nego sam pocela lupati u zid ( spavace sobe su nam povezane) , tad je valjda i ona skontala pa se preselila u dnevni 28.gif , i ja bi to zabranila iz x razloga , a najvazniji je taj da je soba u kojoj se zena poradja mozda i nije sterilna dovoljno pa nedo bog fasovat kakvu infekciju, nedo bog komplikacija , i jednostavno jer je porodjaj za mene ipak medicinski termin.

            ___________________________________________________________________

              NIJE LAKO BITI JA ! ! !

            01-28-2008 13:15 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
            narona narona is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1446
            Location: tamo daleko....

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od GARAVUSA:

              I PLUS STO KOMSILUK POLUDI

              ja od svoje komsinke oka nisam mogla sklopit koliko se je derala cjelu noc , kosa mi se na glavi dizala , jos ljeto bilo pa otvorila balkonska vrata , a ja ujutro moram rano na poso , jebala sam joj sve po spisku, i u neka doba nisam vise mogla podnjet nego sam pocela lupati u zid ( spavace sobe su nam povezane) , tad je valjda i ona skontala pa se preselila u dnevni 28.gif , i ja bi to zabranila iz x razloga , a najvazniji je taj da je soba u kojoj se zena poradja mozda i nije sterilna dovoljno pa nedo bog fasovat kakvu infekciju, nedo bog komplikacija , i jednostavno jer je porodjaj za mene ipak medicinski termin.


            hahahahahaah ja nisam imala tih iskustava, ali i dalje mislim da se to moze komotno.

            hajde bona Gara ostani i ti kuci kad ti dodje vakat i revansiraj se komsinici 13.gif 13.gif 33.gif

            ___________________________________________________________________

              01-28-2008 13:17 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
              GARAVUSA GARAVUSA is a Female
              Misiica ljeta 07




              Poruka: 8658
              Location: Holland

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              suti u aprilu stize nastavak horora , navalili kinezi ko ludi , ni prvo im nije iz pelena izaslo


              pitam ga ja neki dan kako beba , kaze super u aprilu ce jos jedna , a ja samo u sebi mislim ooooooo jjjjjjjjjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

              28.gif

              nikad nebi kuci , nikad , nedavno ovdje blizu mene umrla beba jer su bili prekasno u bolnici , hvala ali nikad nebi dovela sebe i djete u pitanje, pa nece mi nista biti ako budem dan van kuce 28.gif

              ___________________________________________________________________

                NIJE LAKO BITI JA ! ! !

              01-28-2008 13:22 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
              Stranica (8): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com