Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Premijera u Mostaru » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gpehar gpehar is a Male
puter




Poruka: 77
Location: Metkoviæ-Hrvatska

Premijera u Mostaru Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma vidim da ovdje nema mjesta za pisanje o teatru a opet sad ja da pisem o tome nije fora.Stari mi glumi u predstavi pa cu biti mozda pristran.Predstava se zove NOC DUGIH SVJETALA.Rezija Damir Sodan-novinar Feral Tribunea i sluzbeni prevodilac Haskog Tribunala.Igra se vec 3x na izricito trazenje publike.To se odavno nije desilo.Potrazite malo izlazilo je po novinama.Ja bi stavio ali ne znam.
Za starije poznavaoce teatra u Mostaru jedna exluzivna vijest.
RADI SE NA TOME DA SE U MOSTAR VRATI NAJBOLJA GLUMICA I PRVAKINJA DRAME SVIH VREMENA SUNCICA TODIC.Pregovori su pri kraju i to ce tek da bude teatar.Opet ce mostar imati najbolju dramu ljudi... 10.gif G.

___________________________________________________________________
E,GOLEMO si se udala!!! 35.gif 33.gif 35.gif

11-30-2005 00:13 gpehar is offline Posalji Email za gpehar Pregledaj poruke od gpehar Dodaj gpehar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

super vijesti gpehar

puno pozdravi starog 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

11-30-2005 00:17 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
zvechka zvechka is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1374
Location: Somewhere nice

RE: Premijera u Mostaru Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Lijepe vijesti 10.gif

Malo sam proguglala 11.gif


09.11.2005 @ 15:45:32

'Noæ dugih svjetala': Dvije premijere za dvije strane jedinstvenog grada!

U povodu premijernog izvoðenja predstave Damira Šodana "Noæ dugih svjetala" u režiji
Tanje Miletiæ - Oruèeviæ danas je u prostorijama Mostarskog teatra mladih (MTM) održana
konferencija za novinare.


Kako je istaknuto, premijera predstave bit æe održana sutra u 20 sati na sceni Narodnog
pozorišta u Mostaru. Scenograf i kostimograf je Davorin Briševac, a u predstavi igraju Toni
Pehar, Zdeslav Æotiæ, Armin Hadšimusiæ, Marin Tudor, Ante Krstuloviæ, Boris Matiæ, Dragan
Slezak, Sead Ðuliæ, Mili Šestiæ, Helena Kovaèiæ, Vanda Boban, Gordana Šimiæ i Ivana Župa.

Tanja Miletiæ-Oruèeviæ je kazala kako predstava "Noæ dugih svjetala" na fantastièan i
brilijantan naèin secira jedno postratno društvo, situaciju navodne tranzicije.

"Èini mi se da je to jedan odlièan naèin da se progovori upravo o društvu i o trenutku u
kome danas živimo", kazala je Miletiæ-Oruèeviæ. Po rijeèima glumca Tonija Pehara predstava
je pravljena s velikim entuzijazmom, voljom i željom da se raskrinkaju neke društvene
manipulacije koje su vrlo vidne i koje su nas, kako je kazao, dovele u stanje jedne opæe i
totalne društvene hipokrizije.

"Imat æemo dvije premijere za dvije strane jedinstvenog grada. To je naša ironija prema
ovoj mraènoj i surovoj stvarnosti u kojoj nam licemjerno podvaljuju i podmeæu jedinstven
grad. Predstavu smo pravili s jakom željom da otvorimo oèi svima koji žive u nekakvim
idealiziranim zabludama o nekakvim velikim imenicama kao što su suvereniteti, slobode, krv,
znoj, tlo, suze, granice, meðe... Predstavu smo radili s ciljem da izazovemo polemike, da
izazovemo takav-takav dijalog, da raskrinkamo nešto što je veæ okoštalo, što je veæ postalo
žestoka društvena dogma, da raskrinkamo tu jednu laž i zabludu u kojoj živimo veæ jako
dugo", kazao je Pehar.

11-30-2005 00:22 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
zvechka zvechka is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1374
Location: Somewhere nice

RE: Premijera u Mostaru Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice




Noæ dugih svjetala - zanimljiv kazališni projekt



''Noæ dugih svjetala'', zasigurno do sada najbolje uprizorenje u izvoðenju Mostarskog teatra
mladih, gledatelji su sinoæ imali prigodu premijerno pogledati na sceni Narodnog pozorišta
u Mostaru.



Rijeè je o drugom tekstu Damira Šodana inaèe prevoditelja u Haškom sudu, koji je sinoæ u
Mostaru prisustvovao prvom izvoðenju predstave ''Noæi dugih svjetala''. Glavnu ulogu koja
je zasigurno iznijela predstavu odlièno je odigrao mostarski glumac Toni Pehar koji se ovom
predstavom na najbolji moguæi naèin ''vratio'' u svijet kazališnih dasaka.

Na sinoænjoj premijeri Narodno pozorište je bilo popunjeno do posljednjeg mjesta, a za sve
one koji nisu mogli prisustvovati sinoænjoj izvedbi, 20. studenog najavljena je druga
premijera u HDHS Kosaèa.

Scenograf i kostimograf je Davorin Briševac, a u predstavi igraju Toni Pehar, Zdeslav Æotiæ,
Armin Hadšimusiæ, Marin Tudor, Ante Krstuloviæ, Boris Matiæ, Dragan Slezak, Sead Ðuliæ, Mili
Šestiæ, Helena Kovaèiæ, Vanda Boban, Gordana Šimiæ i Ivana Župa.

Redateljica predstave Tanja Miletiæ-Oruèeviæ nakon predstave nam je kazala kako su na
predstavi radili nekoliko mjeseci, bez bilo èije financijske pomoæi.

- Smatram da je došlo vrijeme da se progovori o temama o kojima se do sada šutjelo i
nadam se da æe neke stvari pokrenuti, što bi moglo potaknuti neke sljedeæe pozitivne
stvari u našem gradu i našem društvu, kazala je redateljica Miletiæ-Oruèeviæ.

11.11.2005.

11-30-2005 00:26 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
gpehar gpehar is a Male
puter




Poruka: 77
Location: Metkoviæ-Hrvatska
pokretac teme Thread Started by gpehar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Preporucujem da je pogledate ako ste u mogucnosti dok se nije pojavio neki"moralni higijenicar"pa je zabranio.Ovdje se to desava...Stari je tu prvu premijeru igrao nakon 13 god.i 7 mjeseci na sceni narodnog pozorista,naime toliko je izbivao sa te scene.To mu je stoga bilo nesto posebno a moram priznat i meni.On je tu i poceo a ja sam ga tu i poceo gledati i stari mi nigdje bolje ne figura nego u onom ambijentu i na onim daskama.Bilo je carobno.Necu biti pristran ako kazem...RAZVALIO JE BRATE OPET ONE DASKE!!!Samo se kroz predstavu prosetao i bilo je super.Prvi dio predstave je komican a na kraju na njegovom monologu 90% publike je plakalo.Ne mozes vjerovati kako su ljudi osjetili predstavu.Gledao sam drugu premijeru za dvije strane jedinstvenog grada.Tamo su bili ljudi sa pozivnicama koji su se vjerovatno veci dio predstave pitali sta tu rade.To se primjeti po njihovom okretanju,gledanju na sat,izostanku pravih reakcija...Stari se opet poigrao vatrom ali to je on.Buntovnik jednom,buntovnik vazda.
Tana hvala ti bit ce mu drago. 10.gif

___________________________________________________________________
E,GOLEMO si se udala!!! 35.gif 33.gif 35.gif

11-30-2005 00:42 gpehar is offline Posalji Email za gpehar Pregledaj poruke od gpehar Dodaj gpehar u listu prijatelja
zvechka zvechka is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1374
Location: Somewhere nice

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

De nam malo ispricaj o cemu se radi u predstavi, koji su glavni likovi.

Eh, da sam dole, otisla bih da ih pogledam 10.gif

11-30-2005 00:53 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
Èika Zubo Èika Zubo is a Male
mofo beba


Poruka: 1
Location: Mostar-Metkoviæ-Èapljina

To sam ja GPEHAR Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Listajuæi melo po forumu naðoh neke svoje stare poruke.Dugo me nije bilo.Zaboravih lozinku za stari nick,onaj GPEHAR pa se ulogirah ponovo.Imao sam privatnih obaveza a sad sam tu ako treba za ovaj forum.Pozdrav!G.

09-21-2008 21:50 Èika Zubo is offline Posalji Email za Èika Zubo Pregledaj poruke od Èika Zubo Dodaj Èika Zubo u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zubo trebo si se jeviti administratoru da ti da pasword za onaj prvi nick ne mozes imati dva 10.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

12-08-2008 18:26 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jel ovo mali tonijev pozdravi starog 01.gif 10.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

12-08-2008 18:28 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10252
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif 13.gif pasha je l ovo neka bajramska izvala 04.gif 04.gif 04.gif

cuje ne moze imati dva nick-a.....

___________________________________________________________________






          12-08-2008 18:32 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          pasha pasha is a Male
          Super Moderator




          Poruka: 9503
          Location: uh jebo te

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          14.gif
          ajet iz pravilnika


          DUPLI NIKOVI
          su absolutno zabranjeni na moforaja.com i bice banirani bez obzira kako se ponasaju na forumu. tim takodje moze da banira i originalni nik ako smatra de je zasluzeno.

          ___________________________________________________________________

            neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
          Oscar Wilde

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pasha dana 12-08-2008 u 18:55.

          12-08-2008 18:52 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
          Aleksandra Aleksandra is a Female
          moforaja




          Poruka: 10252
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ja, ali po cemu je gpehar zasluzio i opomenu za drugi nick, a ne bilo sta drugo 05.gif

          ima duplih koliko hoces...i to koji imaju dupli nick ne zato sto su zaboravili pass nego sto su bili nevaljali 05.gif

          ___________________________________________________________________






                  12-08-2008 19:15 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                  nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com