Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Nostalgija, sljepilo ili istina? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Lela:

    Nigdje nije idealno . Niti ovdje, niti tamo , niti gore,niti dole .

    Zivjela sam sasvim obican zivot kao i mnogi drugi . Onda sam bila istrgnuta iz te sredine

    zato sto su drugi tako htjeli . Nasilno , grubo , tuzno . Dosla sam ovdje sasvim slucajno

    kao sto sam se mogla naci u Danskoj , Americi pa cak i u Australiji .Silom.Neplanirano.

    Imala sam divan posao , stan , egzistenciju .I odjednom , nista.

    Idemo iz pocetka . Ali da bi ostvarila nesto moram sjesti i nauciti jezik . Nije bilo lako , jer

    nisam bila bas tako mlada .Savladan jezik ,idemo dalje . Traziti posao .

    Moras se dokazati , da znas nesto, da nisi samo "tupa izbjeglica" koju usput pitaju zna li sto

    je cetkica za zube , ili kako se ukljucuje masina za ves . Vi koji ste u Svedskoj znate da je

    tako . Ne , nemoj te me pogresno shvatiti, da se zalim na ono kako smo primljeni .

    Svjesna sam da bi mi bili i gori da je obratna situacija.

    Ne ideliziram sve mostarsko , nego ceznem za nekim starim zivotom .Da sam odlucila

    sama da odem na zapad , mozda bih drugacije prezivjela sve to .

    A boli me isto kada odem u Mostar , sto ceznem za necim cega vise nema. Dole sam

    svjesnija te cinjenice nego ovdje.


E moja Lelana
Ja neki dan lijepo
Kisama napisah

Slikaj mi samo Neretvu
samo sam nje zeljan 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________



      19.gif

      04-04-2003 21:26 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      Zuta Zuta is a Female
      miss foruma '03




      Poruka: 1115
      pokretac teme Thread Started by Zuta

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Cisto evidencije radi.....

      Babusha nemoj me pogresno shvatiti, u mom prvobitnom postu ne aludiram na SVE clanove ovog foruma i njihove izjave.

      Cast izuzecima!

      ___________________________________________________________________

        04-04-2003 21:28 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jeste Medena , ceznja .

        Druga stvar odvojenost od porodice , za mene veoma vazno .

        Mamai tata u Mostaru . Brat sa porodicom u Canadi . Moram telefonom pitati kolika su

        djeca , ili sad fala bogu gledati se preko interneta.

        Brat od muza u Melburnu . Ista stvar .

        Prijatelji svi sirom svijeta.

        Medena , druzi se Lela u sesnest sa Svedima . I bude mi fino . Ali ,gle

        opet ceznja. Ne mogu profestati na nacin koji ce mi ispuniti dusu.

        04-04-2003 21:31
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od babusha:

              citat od Lela:

            Nigdje nije idealno . Niti ovdje, niti tamo , niti gore,niti dole .

            Zivjela sam sasvim obican zivot kao i mnogi drugi . Onda sam bila istrgnuta iz te sredine

            zato sto su drugi tako htjeli . Nasilno , grubo , tuzno . Dosla sam ovdje sasvim slucajno

            kao sto sam se mogla naci u Danskoj , Americi pa cak i u Australiji .Silom.Neplanirano.

            Imala sam divan posao , stan , egzistenciju .I odjednom , nista.

            Idemo iz pocetka . Ali da bi ostvarila nesto moram sjesti i nauciti jezik . Nije bilo lako , jer

            nisam bila bas tako mlada .Savladan jezik ,idemo dalje . Traziti posao .

            Moras se dokazati , da znas nesto, da nisi samo "tupa izbjeglica" koju usput pitaju zna li sto

            je cetkica za zube , ili kako se ukljucuje masina za ves . Vi koji ste u Svedskoj znate da je

            tako . Ne , nemoj te me pogresno shvatiti, da se zalim na ono kako smo primljeni .

            Svjesna sam da bi mi bili i gori da je obratna situacija.

            Ne ideliziram sve mostarsko , nego ceznem za nekim starim zivotom .Da sam odlucila

            sama da odem na zapad , mozda bih drugacije prezivjela sve to .

            A boli me isto kada odem u Mostar , sto ceznem za necim cega vise nema. Dole sam

            svjesnija te cinjenice nego ovdje.


          E moja Lelana
          Ja neki dan lijepo
          Kisama napisah

          Slikaj mi samo Neretvu
          samo sam nje zeljan 21.gif 21.gif


        Da znas babusha da sam bila zapela bas na toj recenici i da me je dirnula ta tvoja ceznja

        za Neretvom

        Moj brat cesto kaze :"Da mi je samo sjesti na Duradzik pa gledati u Neretvu

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane obrisana dana 04-04-2003 u 22:08.

        04-04-2003 21:47
        Kise
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mala Zuta, izvini ako si pogresno shavtila, ali postoji ona:
        "pitat ce te starost gdje je bila mladost".

        U Starosti je ono od cega zivis - Sjecanja.
        Ne pricam o iluzijama.
        Ako sam ja prvi oljubac, ljubav, prvu bol, odrastanje ..... i sve sto se nabrojati moze dozivila upravo u Mostaru, onda logicki - Mostar je ono sto ce me uvijek sjecati. Mnoge uspomene ce izblijediti, mnogo toga zaboraviti, ali.....

        Prvi maj na Buni - nikad,
        prvi poljubac - nikad,
        prva ljubav - nikad,
        pravi prijatelji sa kojima sam odrasla - nikad,
        miris behar, i mostarskog proljeca, kise u Mostaru - nikad....

        I tako u nedogled....
        Zato je za mene Mostar jedinstven, zato je poseban, i zato cu ga uvijek voljeti svim srcem.
        Mogu u ovom gradu ziviti i milion godina ubuduce, da u putu ne sretnem nikoga poznatog, ali ce meni Mostar uvijek biti pun i prepun ljudi koje sam poznavala, koje poznajem a koji nisu tu. I svaka cosa, svaka kuca i svaka sitnica, ce me sjecati na njih.
        Svaki miris biti - miris Mostara kojeg zauvijek i oduvijek najvise volim.

        Nema grada do Mostara, pa ko god sta drugo da kaze, laze da izvine...

        04-04-2003 21:54
        Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
        Kauboj


        Poruka: 107
        Location: Houston, TX

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mogu li ja malo???
        Ne znam za vas sviju, ali mislim da sam jedan od malobrojnih koji od '94 pa do danas nijednom nije otiso u Mostar. Zato mozda i mogu da kazem Zutoj zasto.
        Ovde u Houstonu i nema nas puno. Sve Bosanci. I vazda krvno kolo kad se spomene Bosna i Mostar. Barem ja, ne znam za ostale. Sve ono sto spomenu Zuta u pocetku u pravu je. Kad bilo ko spomene nesto, ja ga mjerim sa Mostarskim i kazem, ma pusti to, da vidis u nas kako je bilo. Inace, jesmo zajebani, narav nam je takva. Ne damo ispred sebe, pa da je ne znam sta. Ima dobrih frizerka i ovde i u Norveskoj, Danskoj, ali nidje ko u Mostaru. Nebo, ribolov. ljepota. Ma nema sta nema. raj na zemlji... A zar nije bio???
        Drugo, ne vidim da su mladja raja tako vezana. Sta moj sin zna o Mostaru? Otiso kad mu je bilo 9 godina. Sta on zna sta je Neretva, frizeri, nebo, zvjezde.
        Sve u svemu, da ne duljim. Bez obzira ko sta radi, koliko zaradjuje, kako dobro mu je u USa, Danskoj, Finskoj, nama, starijoj generaciji, zivot u Mostaru je bio raj na zemlji. Zato sve usporedjujemo sa Mostarom.
        Joj, sta rekoh, sad ce me pocet zajebavat. Starijoj generaciji..

        04-04-2003 23:36 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
        Kise
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        VM od mene imas samo 10.gif
        Prava definicija, bice stvarno da je to upravo TO.

        04-04-2003 23:45
        Zuta Zuta is a Female
        miss foruma '03




        Poruka: 1115
        pokretac teme Thread Started by Zuta

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ok.... ceznja i stara generacija iliti garda... kako ko preferira, jel'te....

        Idemo dalje.

        Da li ima jos neko logicno objasnjenje?



        PS. VM... za mene ces vazda biti Vuka-Mili ljubitelj prsuta i kajmaka a ne "starija generacija" 01.gif

        ___________________________________________________________________

          04-04-2003 23:58 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Svi pricamo o istoj stvari na razlicite nacine .

          Pa nije Zuta nista drugacije rekla 21.gif

          Mozemo ceznuti i spominjati nase navike, kulturu , ali ne moramo time druge potcjenjivati.

          Imam i frizera bas dobrog i kozmeticara . Sve svedani . U biblioteci sam se vec upoznala

          toliko sa njima da mi kjnjigu ostave ili nabave iz susjednog grada .

          E drugo je to ,sto bih ja to sve dala da sam u BIVSEM Mostaru.

          04-05-2003 00:00
          San Hople
          SexNepoznat

          Poruka: 708
          Location: California

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ljevo oko ?

          04-05-2003 01:51 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
          San Hople
          SexNepoznat

          Poruka: 708
          Location: California

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Oba ?

          04-05-2003 01:54 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
          Zuta Zuta is a Female
          miss foruma '03




          Poruka: 1115
          pokretac teme Thread Started by Zuta

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Lijevo od srca

          ___________________________________________________________________

            04-05-2003 03:17 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17879
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            znas sta ja mislim .... ja mislim da i nije bilo rata i da smo svi ostali u mostaru da bi zapad prodro u lijepu nasu BiH vec dosad. i isto tako bi se mi prisjecali onih starih lijepih dana i kako nam je nekad fino bilo. mi smo jednostavno ta generacija koja zna i za ono prije, a i za ovo sada - pa nam zao onoga sto smo nekad imali. i zato VM nasa djeca ne osjecaju to isto sto mi osjecamo jer ne znaju za bolje.

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            04-05-2003 04:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4675
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ne znam da li sam u pravu, ali ja sam svatio ovu temu malo drugacije nego sto vecina vasih postova govori.
            Moram da se ponovim i kazem da sam siguran da svi mi volimo Mostar, oni koji ga ne vole vjerovatno ne dolaze na ovaj forum. Samim tim pokazujemo sta nam znaci, i koliko nama sto smo vani ovi kontakti trebaju.
            Nije pitanje da li i zasto ga volimo. Meni se cini da je Zuta htjela nesto drugo s temom (Tazu ispravi me ako grijesim).

              Zasto smo mi mostarci tako prepotentni, pocesto i glupo prepotentni i svaku pomisao da je nesto bolje u nekoga drugog odbijamo sa prezirom
            . Malo koristim grube rijeci, ali posto je pisana rijec u pitanju, zelim da me svatite sta mislim.

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 04-05-2003 u 10:34.

            04-05-2003 10:34 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            Asja
            Ruzica



            Poruka: 337

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            E svasta. Samo vas gledam. Ispadosmo najcrnji na svijetu. Halooo, ljudi, haloooo, mi smo juznjaci, svi juznjaci su takvi, je li vi mislite da Sarajlije ili Beogradjani ne vole i ne isticu svoje gradove i samo najpozitivnije stvari?!

            I mislim da to nema nikakve veze jesam li otvorena prema svijetu i drugim kulturama, ja se ovdje uopste ne druzim ni sa Bosancima niti Hercegovcima. Svi moji poznanici su iz neke druge drzave ili Svicarci....Nema to veze s tim. Inace bih se sutra vratila.

            Moje dijete nije rodjeno dole, znaci nema ceznje pomijesane sa sjecanjima. Zasto se onda tako raduje kad se spomene Sarajevo ili Mostar? Sjeca se prve ljubavi ili sta?

            Ja nekada imam ceznju za nekim vremenima koje nisam provela u MOstaru, sjecanja su nesto drugo.

            Gandalf, to je malo dublje pitanje...Vjeruj mi i drugi su prepotentni i te kako ne samo mi...Mi jesmo doduse malo prgavi, to je takva sredina, mala, da ne kazem sada provincija, a sve su provincije iste.

            Ja ga volim i kakav je bio i sada.

            04-05-2003 12:17 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4675
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja mislim da uopste ne dolazi u pitanje da li ga volimo ili ne!
            Zasto to moraju svi da isticu? Po meni se podrazumjeva.
            Meni licno smeta (sada) `ta ce on- filozofija. U redu supanje, ali kad dodje do ozbiljnih stavri onda mi pravo smeta.
            A ako ce mo pricati o drugima, zasto prvo da ne preispitamo sebe? Da se zamislimo i malo pogledamo okolo sebe.
            Meni se cini da cu ja ovde ispasti kao neko sto je protiv Mostara (gluho bilo), ali mislim da izmedju nas treba da postoji ta vrsta diskusije.

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            04-05-2003 12:24 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            Asja
            Ruzica



            Poruka: 337

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Vidi, meni recimo najvise smeta nase pretjerivanje u svemu, mene mama prije budi u skolu, oko 6 recimo, ona kaze USTAJ, PROSLO 6 i po! 29.gif

            A sebe sam preispitivala i dole, nije mi trebao rat za to.

            Za diskusiju sam uvijek, pa ne moramo svi imati ista misljenja, Boze moj. Eto, barem me ti znas licno.

            04-05-2003 12:28 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4675
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Rijec preispitati je mozda malo bila pogresna u ovom kontextu. Ali nema veze, razumijemo se. Nista nisam mislio prije ili poslije rata, i ne mislim da nas je rat trebao natjerati da se "preispitamo".
            Ali da se ne udaljavamo od teme jer ce mo biti za uho povuceni, znas vec od koga. 35.gif

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            04-05-2003 12:35 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            Asja
            Ruzica



            Poruka: 337

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Uopste se nismo udaljili od teme. Niko nikoga ne vrijedja.

            MEdjutim, sam si rekao da SADA gledas drugacije neke stvari. Mislis da bi ti se to desilo da si ostao dole?


            (QQ je li mi ovo 1000-i post na filozofiji)

            04-05-2003 12:38 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4675
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Vjerovatno mi se ne bi u istom omjeru desilo kao sada. Ja vjerujem da to mi svi radimo, samo neko mozda manje, a neko vise zeli da prica o tome.
            Ja se ne druzim s mostarcima ovde iz prostog razloga sto ih nema. Tj nema moje generacije. Ne provodim bas puno vremena medju nasim ljudima uopste. Sta cu kad sam najvise na poslu. 35.gif
            Naravno da se ja medju njima isticem sa svojim mentalitetom (i tabijatom), ali su me prihvatili nakog kakav sam. I onda mi automatski dodje da razmisljam kako bi mi reagovali u nekim situacijama gdje gledam ove ovde.
            Mene je recimo pravo raspalila ona tema o voznji. Doduse to nema puno veze s Mostarom, vec su "svi" juznjaci takvi, ali eto....

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 04-05-2003 u 12:48.

            04-05-2003 12:45 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com