Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » fobije » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

fobije Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kad si u gužvi ili zatvorenom prostoru, odjednom se poèneš znojiti i zlo ti je? Ili se, kad vidiš pauka, treseš? A kad ti netko spomene vožnju zrakoplovom, srce ti tuèe kao da æe iskoèiti?Ako je išta od ovoga toèno, definitivno imaš fobiju!

Fobija je iracionalan strah

Rjeènik kaže da je fobija iracionalan, jak i stalan strah od neke situacije, osobe, životinje ili predmeta. Amerièka psihologinja Jerilyn Ross kaže: Fobije su èesto predmet ismijavanja, ali kada vam se dogode, shvatite da smijeh s njima nema ništa zajednièko!

Ljudi imaju mnogo fobija, od straha od mraka i društvenih situacija do krvi i paukova. Jedna od najèešæih je agorafobija, a predstavlja strah od boravka na otvorenim mjestima. Osobe s agorafobijom se osjeæaju anksiozno (tjeskobno) na mjestima za koja im se èini da bi iz njih bilo teško pobjeæi, primjerice – dok stoje u redu, dok prelaze most ili se voze u automobilu. U najgorim sluèajevima ove osobe strah paralizira, pa postaju zatoèenicima vlastitog doma.

Vrlo raširena je i klaustrofobija (strah od zatvorenih prostora), ophidiofobija (strah od zmija) te akrofobija (strah od visina). Fobije su jedan od najèešæih poremeæaja, a napadaju osobe svih uzrasta, socijalnog statusa i na svim geografskim širinama i dužinama. Prve su na listi psihièkih bolesti kojima su podložne žene te druge na listi bolesti kojima su podložni muškarci stariji od 25 godina.

Kod nekih ljudi je odgovor na fobiju relativno lak, pa je tako, primjerice, za osobu koja se boji letenja dovoljno da se ne vozi u zrakoplovu ili sliènom. No, mnoge druge fobije nije tako jednostavno izbjeæi, pa ljudi mogu zapasti u potpunu paniku i imati simptome kao što su ubrzano disanje, znojenje, nepravilan i ubrzan rad srca i tremor cijelog tijela.

Znanstvenici još nisu sigurni zašto se razvijaju fobije. Èini se da za to postoje i psihološki i biološki razlozi. Psiholozi drže da su fobije uglavnom odgovor na gubitak ili odvajanje od nekoga ili neèega. Nasljedni faktor takoðer igra ulogu, isto kao i sama kemija mozga.

NEKE OD FOBIJA SU:

AKUSTIKOFOBIJA: strah od buke
AMNEZIFOBIJA: strah od amnezije
ANDROFOBIJA: strah od muškaraca 24.gif
ANTROFOBIJA: strah od ljudi (kad sam bila mala imala sam ovu fobiju 29.gif , stravu mi saljevali)
AUROFOBIJA: strah od zlata
BAKTERIOFOBIJA: strah od bakterija
BIBLIOFOBIJA: strah od knjiga
BOTANOFOBIJA: strah od biljaka
BRONTOFOBIJA: strah od munja i grmljavine
KRONOFOBIJA: strah od vremena
KROMOFOBIJA: strah od boja
KLEPTOFOBIJA: strah od kraðe
DENDROFOBIJA: strah od drveæa
DENTOFOBIJA: strah od zubara
DROMOFOBIJA: strah od prelaska preko ulice
DORAFOBIJA: strah od krzna i kože životinja
ELEKTROFOBIJA: strah od elektriène energije
ERGOFOBIJA: strah od posla
FRIGOFOBIJA: strah od hladnoæe
GAMOFOBIJA: strah od braka 29.gif
HEDONOFOBIJA: strah od osjeæaja ugode
HELIOFOBIJA: strah od sunca
HEMOFOBIJA: strah od krvi
HOMOFOBIJA: strah od homoseksualnosti
HIDROFOBIJA: strah od vode
IDEOFOBIJA: strah od ideja
LOGOFOBIJA: strah od rijeèi
MEGALOFOBIJA: strah od velikih stvari
MENOFOBIJA: strah od menstruacije 14.gif
NEKROFOBIJA: strah od smrti
OKTOFOBIJA: strah od broja osam 13.gif (kako je onim jadnicama kad vide cigare one nove s brojem 8)
ONOMATOFOBIJA: strah da æete èuti odreðenu rijeè
ORNITOFOBIJA: strah od ptica
PAPAFOBIJA: strah od pape 04.gif
PEDOFOBIJA: strah od djece
RADIOFOBIJA: strah od radijacije
SEKSOFOBIJA: strah od osoba suprotnog spola
TESTOFOBIJA: strah od testiranja
ZOOFOBIJA: strah od životinja

izvor:

    www.badboysteam.com

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 01-09-2006 u 02:27.

    01-09-2006 02:26 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    taja_ch taja_ch is a Female
    cernichka




    Poruka: 1358
    Location: U najljepsem gradu na svijetu!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    BIBLIOFOBIJA: strah od knjiga 04.gif 19.gif 13.gif

    ERGOFOBIJA: strah od posla 19.gif 18.gif

    GAMOFOBIJA: strah od braka 21.gif 04.gif 24.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________

      La sagesse d'une personne se reconnais par sa patience...

      11.gif

      01-09-2006 03:22 taja_ch is offline Posalji email za taja_ch Pregledaj poruke od taja_ch Dodaj taja_ch u listu prijatelja
      al capone al capone is a Male
      moforaja




      Poruka: 5015
      Location: grad andjela

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ERGOFOBIJA strah od posla 04.gif 04.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________



        http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

        01-09-2006 03:51 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6105
        Location: Nesvrstana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Gdje moja fobija ovdje? 14.gif 29.gif

        Imam fobiju od buba i svih vrsta insekata 28.gif

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        01-09-2006 03:57 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        Fisek Fisek is a Male
        SB PRECJEDNIK




        Poruka: 195
        Location: London, ON Kanada

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        FISEKOFOBIJA - strah mene od mene (kad sam u zguzvanom stanju).

        ___________________________________________________________________
        potpis obrisan od strane administratora

        Kako mama kaze

        01-09-2006 05:32 Fisek is offline Posalji Email za Fisek Pregledaj poruke od Fisek Dodaj Fisek u listu prijatelja
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6105
        Location: Nesvrstana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        A ko li tebe guzva, da mi je znati 02.gif 35.gif

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        01-09-2006 06:20 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        Aleksandra Aleksandra is a Female
        moforaja




        Poruka: 10252
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        refleksija cool tema 33.gif

        ___________________________________________________________________






                01-09-2006 06:31 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                Fisek Fisek is a Male
                SB PRECJEDNIK




                Poruka: 195
                Location: London, ON Kanada

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od TigricaX:

                  A ko li tebe guzva, da mi je znati 02.gif 35.gif


                Onaj ko me iskoristi.
                Zar nije tako uvijek bilo s fishecima?

                Ne dam ti u inat nista drugo nego 33.gif .

                ___________________________________________________________________
                potpis obrisan od strane administratora

                Kako mama kaze

                01-09-2006 13:15 Fisek is offline Posalji Email za Fisek Pregledaj poruke od Fisek Dodaj Fisek u listu prijatelja
                Plastic Plastic is a Male
                moforaja


                Poruka: 2533
                Location: space

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ja imam klaustrofobiju, radje ce se popet na 10 sprat nego li u lift! 15.gif

                01-09-2006 13:24 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
                antiprotivan antiprotivan is a Male
                moforaja




                Poruka: 2825
                Location: Norway

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                a je li iko cuo za mofobiju ??

                ___________________________________________________________________

                  21.gif

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane antiprotivan dana 01-09-2006 u 13:55.

                  01-09-2006 13:54 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                  metallica metallica is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 8228
                  Location: CH.WILLA(uglavnom)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ima par slucajeva kolko ja znam nije epidemija nego nesto slucajno 23.gif 12.gif

                  ___________________________________________________________________

                    01-09-2006 13:57 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                    Krofnica Krofnica is a Female
                    miss foruma '04




                    Poruka: 749

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    TESTOFOBIJA: strah od testiranja YUCK!!!! 21.gif

                    Bojim se vozova, kakva to fobija


                    Vozofobija 04.gif

                    ___________________________________________________________________

                      01-21-2006 10:24 Krofnica is offline Posalji email za Krofnica Pregledaj poruke od Krofnica Dodaj Krofnica u listu prijatelja
                      PST PST is a Female
                      samo sto nisam




                      Poruka: 1156
                      Location: vazda u kuci

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      A ja autobusa !

                      AUTOFOBIJA 04.gif

                      01-21-2006 12:13 PST is offline Homepage of PST Pregledaj poruke od PST Dodaj PST u listu prijatelja
                      LanaMo LanaMo is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 2125
                      Location: Svugdje Pomalo...Pretezno vise tu nego tamo...

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      DENTOFOBIJA....uuffff ko guje ga se bojim...

                      BIBLIOFOBIJA...samo kad moram..inace... 21.gif

                      TESTOFOBIJA....zavisi koja vrsta testiranja...nepodnosim nikako..

                      ___________________________________________________________________
                      Ne misli da je trenutak sreæe nešto maleno!

                      01-22-2006 04:26 LanaMo is offline Pregledaj poruke od LanaMo Dodaj LanaMo u listu prijatelja
                      tana tana is a Male
                      rigorozni




                      Poruka: 17887
                      Location: na prinudnom radu :)

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od antiprotivan:

                        a je li iko cuo za mofobiju ??


                      taman htjedoh upitati imal'idje mofofobije 13.gif 13.gif 13.gif

                      pa onda moras tri mofotihe na brzinu da ti ne bi saljevali 13.gif 24.gif

                      ___________________________________________________________________
                      kad ce mostar mama?

                      01-22-2006 06:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                      habiba75 habiba75 is a Female
                      raja




                      Poruka: 2341
                      Location: lebdim

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

                      ___________________________________________________________________
                      JESAM LI VAM GOVORILA!?

                      01-23-2006 01:37 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
                      djemila djemila is a Female
                      Naj-Moder 2008




                      Poruka: 11491
                      Location: Mostar

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Da malo obnovimo stare teme

                      ___________________________________________________________________
                      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                      01-16-2010 14:29 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                      narona narona is a Female
                      samo sto nisam




                      Poruka: 1446
                      Location: tamo daleko....

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Plastic:

                        ja imam klaustrofobiju, radje ce se popet na 10 sprat nego li u lift! 15.gif


                      koliko vidim dosta si na putu, pretpostavljam da "letis", kako to savladjujes???

                      10.gif

                      ___________________________________________________________________

                        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane narona dana 01-16-2010 u 23:51.

                        01-16-2010 23:51 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
                        metallica metallica is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 8228
                        Location: CH.WILLA(uglavnom)

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        kitofobija ako te strah da te neko nebi Iskitovao 24.gif 24.gif 04.gif

                        ___________________________________________________________________

                          01-17-2010 22:10 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                          PST PST is a Female
                          samo sto nisam




                          Poruka: 1156
                          Location: vazda u kuci

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Umrla od straha od vadjenja krvi .
                          Dosla ja kaze zena slobodno udjite,izvolite sjesti.
                          Mogu li leci -pitam ja.
                          Pa kako hocete -veli ona .
                          UH, pada li se kod vas u nesvjest , vrti mi se u glavi , u zeludcu mi grcevi , u vratu knegla , a bas sada mi se i piski i zedna sam .
                          Ma sta vam je , za sve to sto ste nabrojali vi divno izgledate .
                          Hvala rekoh samo da mi jos vi pronadjete venu , dok mi se krv nije jos zaledila .
                          Ma nema veze bice s hledom , kaze sestra i bocnu me , skoci i rece - evo je tece nije s hledom . Kako mi izvadi krv , tako mi svi simptomi nestadose.
                          Nije to strah. 21.gif

                          01-19-2010 12:21 PST is offline Homepage of PST Pregledaj poruke od PST Dodaj PST u listu prijatelja
                          Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                          Postavi novu temu Odgovori
                          Go to:
                          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com