Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Mithat Hujdur - Hujka » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (27): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Zigi Zigi is a Female
gusterica


Poruka: 60
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

04-08-2006 18:01 Zigi is offline Pregledaj poruke od Zigi Dodaj Zigi u listu prijatelja
cok cok is a Male
liska mjeseca maja


Poruka: 5450
Location: seher mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

rahmet ti dusi hrabroj ljudino

___________________________________________________________________
28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

04-08-2006 19:58 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
dzemo dzemo is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 328
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

LJETO 1992. SJEDIM NA TRAVI JUZNOG LOGORA. ODJEDNOM CUJE SE ZAMOR ULAZI ARIF PASALIC,VLADO FINK MU PREDAJE RAPORT NISTA POSEBNO.REGULARNA AKTIVNOST U KASARNI.ODJEDNOM SE ZACUSE POKLICI SA SVIH STRANA OKO 50 TAK BORACA SA LUKE I NA CELU MITO HUJDUR.MITA IH POSTROJAVA I TRAZI DESET DOBROVOLJACA DA IDU SA NJIM NA PODVELEZJE DA UCVRSTE LINIJU.NA NJGOV POZIV ZA DOBROVOLJCE CITAVA LUKA ISTUPA NAPRIJED.TO JE BILO NESTO NEVIDENO . MOSTAR NIKAD NIJE IMAO LIDERA KOJI JE BIO TOLIKO OBOZAVAN I POSTOVAN KAO NAS HUJKA.NEK TI JE VJECNI RAHMET KOMANDANTE !!!!!

04-09-2006 00:51 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
Zigi Zigi is a Female
gusterica


Poruka: 60
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

04-09-2006 20:48 Zigi is offline Pregledaj poruke od Zigi Dodaj Zigi u listu prijatelja
habiba75 habiba75 is a Female
raja




Poruka: 2339
Location: lebdim

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

___________________________________________________________________
JESAM LI VAM GOVORILA!?

04-09-2006 20:52 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
Zigi Zigi is a Female
gusterica


Poruka: 60
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif

04-11-2006 01:15 Zigi is offline Pregledaj poruke od Zigi Dodaj Zigi u listu prijatelja
MUMADJAVL MUMADJAVL is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 280
Location: WASHINGTON,D.C.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

RAHMET TI DUSI MITO KOMADANTE 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

UVIJEK SMO ISLI UZ TEBE LEGENDO !!!!!!

TVOJA CERNICKA CETA ARMIJE B i H !!!!!

NE BI BILO MOSTARA DA NIJE BILO TEBE I HEROJA

GRADA MOSTARA 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

RAHMET TI DUSI 33.gif 33.gif 33.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane MUMADJAVL dana 04-11-2006 u 03:06.

04-11-2006 02:45 MUMADJAVL is offline Homepage of MUMADJAVL Pregledaj poruke od MUMADJAVL Dodaj MUMADJAVL u listu prijatelja
MUMADJAVL MUMADJAVL is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 280
Location: WASHINGTON,D.C.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

HVALA EDO SUBORCE !!!!!!!
DJES BOLA ZABORAVIT MITU LEGENDU I ONO JANJE !!!!!!

04-11-2006 03:07 MUMADJAVL is offline Homepage of MUMADJAVL Pregledaj poruke od MUMADJAVL Dodaj MUMADJAVL u listu prijatelja
Zigi Zigi is a Female
gusterica


Poruka: 60
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MITO! TI SI JEDINA PRAVA LEGENDA GRADA NEKA TI JE VJECNI RAHMET 33.gif

04-11-2006 18:35 Zigi is offline Pregledaj poruke od Zigi Dodaj Zigi u listu prijatelja
MUNIRA
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

RAHMET TI DUSI DJENET TI BIO VJECNO BORAVISTE!

05-03-2006 17:46
laverna laverna is a Female
seka




Poruka: 898
Location: i ja se pitam

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dan uoci pada sjevernog logora sjedila sam s njim.sutra je bio termin za moj prvi porod.ja sva u panici a on meni kaze:nemoj mala bogati sutra radjat.strpi se malo da mi ono tamo oslobodimo pa da rodis ko zena u pravoj bolnici.i nikad ga vise ne vidjeh 33.gif

05-03-2006 18:58 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
Abdullah al-Mustari Abdullah al-Mustari is a Male
ne more meda




Poruka: 47
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by Abdullah al-Mustari

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Ja se, zaista, nièega i nikoga ne bojim, osim Boga Jedinoga. Kad mije bivalo najteže, dobivao sam najviše hrabrosti. Tada dobivam inspiraciju, mozak mi strahovito radi... Idem direktno na osinje gnjezdo, nikad se ne vraæam nazad. Povratka nema!"


Midhat Hujdur Hujka, prvi mostarski komandant Prve mostarske brigade. 30. juna 1993. osloboðen je Sjeverni logor. U toj bitci poginuo je Midhat Hujdur Hujka ali je vjeèno ostao u srcima Mostaraca i cijele BiH

Proljeæe 1993., Mostarsko jutro

Mithat Hujdur Hujka, zapovjednik je Prve mostarske brigade u sastavu Èetvrtog korpusa Armije BiH. Od samog poèetka rata njegovo ime odzvanja ulicama Mostara. Jedan je od rijetkih komandanata koji u svakom trenutku može okupiti nekoliko stotina dobrovoljaca za akciju. Ovaj temperamentni èovjek satkan je od mudrosti starca sa Istoka i odluènosti Napoleona. On plijeni svojom jednostavnošæu momka sa Luke, a ostavlja dojam heroja za historiju. Kad prièa o sebi, prièa o raji sa Luke koja je veæ napravila podvige.

• Eksplozija "legendarne cisterne" uzima se najèešæe kao poèetak rata u Mostaru. Vi smatrate da je ovdje rat mnogo prije poèeo?

HUJKA: Kada su Iraèani napali Kuvajt, bio sam tamo na službenom putu i zgražavao se nad zlodjelima Sadama Husejna. Djeèaci od petnaest godina bili su u stroju sa puškom u rukama. Nisam mogao ni pomisliti da æe se nešto slièno i nama dogoditi. Danas kažem da je ono Božija milost u odnosu na ovo šta se nama dogaða. Moj prvi susret sa èetnicima bio je na Bišini u ljeto 1991. Putovao sam u Gacko. Zaustavili su nas ljudi sa crnim èarapama na glavama i puškama u rukama. Jedan od njih prode-rao se :"Otvorite mu kofer!" Prepoznao sam glas svog nekadašnjeg kolege Voje Ra-dojèiæa. Od tog trenutka sve mi je bilo jasno. Više nikad nisam otišao na posao, veæ sam se prijavio u sastav rezervne milicije i obukao uniformu.

• Vi ste sa Luke, kao i momci iz perifernih mahala grada, bili bolje organizirani nego oni iz centra.

HUJKA: Dolazak srpskih rezervista u grad za nas je bio znak da se moramo organizirati. Na to su nas upozoravali i Hrvati. Prve puške na Luku donosimo Nino Sefiæ, Æaba Èelebiæ, rahmetli Azer Huskoviæ, koji je poginuo na Luci i ja. Mnogi su nas tada ismijavali. Oružje smo dobili od SDA i nakih ljudi iz HVO-a. Još ranije bio sam kupio papovku. Srpske rezerviste mrzili smo iz dna duše i jedva smo èekali povod da se sukobimo sa njima. Okupljali su se u kafani Pretpra-znièko veæe gdje su pili, pjevali èetnièke pjesme i izazivali. Tu su maltretirali naše sugraðane. Negdje u martu prošle godine, dok sam bio na straži na Luèkom mostu, dotrèao mi je jedan okrvavljen djeèak plaèuæi: "Vidi šta su mi uradili!?"

Moji prijatelji, kao ni ja, nisu se kolebali; otišli smo u kafanu i bacili bombu u nju. Nastala je panièna trka bradatih spodoba. Tadašnje vlasti tražile su od SDA da nadoknadi štetu Peri Mandi, vlasniku kafane, jer 'jadnik od kafane živi i uzdržava porodicu". Organizirao sam sa svojom rajom i one barikade kod Fabrike duhana, u Donjoj Mahali i Luci. Tražili smo da se zatvore èetnièke kafane i povuku rezervisti iz grada.

• Gdje ste bili poèetkom aprila prošle godine?

HUJKA: Samo dan prije eksplozije cisterne kod Sjevernog logora nas èetverica: Elvedin Ajaniæ, Semir Balta, Cevra iz Mahale i ja, pušteni smo iz tog logora gdje smo bili kao zarobljenici. Zarobili su nas srpski rezervisti u hotelu na Buni. Tamo smo otišli da zajedno sa mještanima Bune i Hrvatima pružimo otpor èetnicima. Kako se stotinjak èetnika od Gubavice približavalo Buni tako se sve razbježalo. U hotelu ih je èekalo samo nas nekoliko.

Uvukli smo se u hotel kroz prozor. Skinuli smo rešetke, pa ih opet stavili. Èetnici su otišli po kljuè i otkljuèavali ne sluteæi da smo unutra. Planirao sam da ih upustimo unutra, zatim ih zarobimo i razoružamo. Meðutim, Ajaniæ je izgubio strpljenje i ispalio je metak. Satima smo ih držali u uvjerenju da nas je tri stotine. Nismo htjeli ludo izgubiti glavu i predali smo se. Maltretirali su nas i na Buni i u Sjevernom logoru. Poslije odrðenih intervencija pušteni smo. Vidjelo se na televiziji kako smo bili maltretirani.

• Kako ste sa minimalnim naoružanjem uspjevali mjesec i po dana pružati otpor èetnicima na Luci?

HUJKA: Mi na Luci, kao i oni Mostarci u Donjoj Mahali, Cernici, Carini i drugim mostarskim mahalama, branili smo svoje mahale, avlije i ognjišta srcem. Da smo imali samo malo više oružja, èetnici nikada ne bi došli blizu naših kuæa. Napustili smo lijevu obalu u trenutku kada je sve gorjelo, plamen do neba, kad je sve plivalo, cijevi popucale, a topovi rigali granate. Èetnici su uništavali sve bez milosti, misleæi da æe uništiti i našu dušu. Grdno su se prevarili. Zaboravili su da Feniks nièe iz pepela i svija sebi gnje-zdo na hramu boga Sunca. Tako smo i mi, Mostarci, nakratko ostavili svoje sokake i kuæe da bismo pripremili za ponovni povratak i gradnju naših domova i na lijevoj i na desnoj obali. Mi se ne želimo dijeliti, mi se borimo za cijeli grad i sve Mostarce.

• Kako i kad se desio taj povratak na lijevu obalu?

HUJKA: Mjesec dana kasnije, negdje polovinom juna, poslije obuke na Goranci-ma. Na Gorancima desila se velika tragedija - poginuo je nesretnim sluèajem moj neprežaljeni prijatelj Mustafa Pužiæ. Svi smo jedva èekali da preðemo Neretvu i otjeramo srboèetnièku soldatesku. Sa Goranaca pješke smo domarširali. Faktor iznenaðenja bio je presudan. Èetnici su pred nama bježali uz Bišinu i Bjelušine prema Bijelom Polju. Tom prilikom došli smo do Bišine, Po-dveležja, èak smo bili osvojili relej na Vele-žu. Zarobili smo ogromne kolièine naoružanja. Tada èetnici nisu bili ukopani kao danas. Nikada mi neæe biti jasno što smo dobili nareðenje da stanemo. Mogli smo ih tjerati do Drine. Sad je znatno teži zadatak obraèunati se sa njima, ali nije nemoguæ. Da se samo malo više dogovorimo sa HVO-om, mogli bismo osloboditi Nevesinje, Gacko, Trebinje... Sada smo jaèi i organiziraniji. Nekome kao da to nije u interesu.

• Prije nekoliko mjeseci bila je poèela nova ofanziva. Zašto se stalo?

HUJKA: Bilo smo krenuli u novu ofa-nzivu. Istina, bilo je teže nego prije. Èetnici su upjeli dobro ukopati se. Pošli smo u akciju, bilo je i nekih rezultata. Posebno je borce motivirala podršaka svih graðana. Cijeli grad je bio uz nas. Grad je bio naša najveæa logistièka baza. Žene su odvajale svoje posljednje rezerve i kuhale za borce. Bio je to divan osjeæaj podrške i uzajamnog povjerenja. Ali, svijet se digao na noge da sprijeèi naše akcije. Ponova smo morali stati.

• Otkud Vam tolika hrabrost?

HUJKA: Ja se, zaista, nièega i nikoga ne bojim, osim Boga Jedinoga. Kad mije bivalo najteže, dobivao sam najviše hrabrosti. Tada dobivam inspiraciju, mozak mi strahovito radi... Idem direktno na osinje gnje-zdo, nikad se ne vraæam nazad. Povratka nema! Ako se vraæaš, lakše æeš biti pogoðen. Treba iæi direktno prema neprijetelju da bi ga istjerao iz jazbine. Lovac nikad nije ubio zeca u jazbini, nego onda kad napravi hajku na njega. Tako treba vršiti diverzije na one jazavèare u jazbinama. Oni su kukavice i bježe glavom bez obzira.

• U posljednje vrijeme bilo je nekih nesuglasica sa HVO-om?

HUJKA: Pojavili su se odreðeni problemi poslije ultimativne zapovijedi Bože Raji-æa da se Armija BiH stavi pod komandu HVO-a u odreðenom roku. Mi smo i do sada zajednièki odraðivali zadatke i borili se protiv zajednièkog nam neprijatelja - èetnika. I ova transformacija u Armiji i fromiranje 4. korpusa u kontekstu je stvaranja zajednièke komande. Ni pomislili nismo da se neæemo zajednièki boriti do konaènog osloboðenja. Na kraju krajeva, u ovaj rat sam ušao skupa sa Zelenikom, Stojiæem i drugim hravatskim borcima iz Mostara.

Ali, van svake zdrave pameti su ultimativni zahtijevi onih koji nemaju sluha za mostarsku èaršiju. Da se mi silom stavljamo pod neèiju zapovijed, da predamo oružje i da se mi, roðeni Mostarci, proglašavamo paravojnom formacijom i protjerujemo iz naših mahala!? Pa, zar nismo ušli u ovaj rat sa èetnicima da saèuvamo svoja ognjišta - nama tuðe ne trebaju. To nama muslimanima, i u Kur'anu piše, da smo dužni svoja ognjišta braniti. Taktika èetnika je bila da naš narod natjeraju na predaju oružja da bi izvršili genocid nad Bošnjacima i Hrvatima. Valjda se neæemo služiti taktikom našeg zajednièkog neprijatelja. U prvim danima suprotstavljali smo se èetnicima sa minimalnim naoružanjem mjesec i po dana, a da sad, kada smo znatno naoružaniji i organiziraniji da nekome dozvolimo da od nas traži povlaèenje i predaju oružaja?! Stotine djevojaka od mene traži puške. Niko nema pravo od nas tražiti da ustuknemo i da postanemo graðani prvog reda. Svima odgovaramo sa veliko NE! Silom više ništa, ali uvijek zajedno sa dogovorom, jer mi smo za zajednièki život svih èestitih i dobronamjernih ljudi.

• Šta Vam najviše smeta u relacijama izmeðu Armije BiH i HVO-a?

HUJKA: Imam dosta prijatelja u HVO-u i cijenim ih. Kada usmeno razgovaramo, uglavnom se slažemo i kažu mi da neæe biti problema. Od prvog dana naše zajednièke borbe neka srestva informiranja uvijek u prvi plan stavljaju HVO, kao da Armija BiH ne postoji. Svi naši uspjesi se minimiziraju, a grješke i propusti se napuhavaju i od toga se iskonstruiraju problemi. Odgovorno tvrdim da su borci Armije BiH na desetine propusta HVO-a prešutjeli, da ne bi dolijevali ulje na vatru, pa iz istih razloga ni sada neæu navoditi propuste HVO-a, koji su nama i našem narodu nanijeli ogromnu štetu.

Ali, i oni moraju raèunati kada je puna èaša da je samo jedan kap dovoljna da se voda prelije. Nekima iz HVO-a ne služi na èast ono zaustavljanje kamiona humanitra-ne pomoæi. Razgovarao sam sa Brunom Stojiæem o tim problemima i on mi kaže da nije do njeg nego da postoji neki veæi nivo. Ko je taj veæi nivo? Hajde da sjedemo i ljudski se dogovorimo. Sastavimo te veæe nivoe i nek svako svojoj strani naredi. Najlakše je izvesti svoje ljude na punktove i vršiti otimaèinu. Pa, zar æemo se baviti hajduèijom dok oni sa brda ubijaju naše sugraðane?!

Mi se zaklinjemo da sve što radimo, radimo u ime naroda i demokratije, a narod niko ništa ne pita. Narod želi mir, slobodu i jesti vlastitim rukama zaraðeni hljeb, a ne od humanitarne pomoæi. Osvijestimo se veæ jedanput i poènimo graditi državu po mjeri èovjeka!

___________________________________________________________________

    “Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima”. /At-Tawba; 32/

      الله اكبر

05-13-2006 22:31 Abdullah al-Mustari is offline Posalji email za Abdullah al-Mustari Homepage of Abdullah al-Mustari Pregledaj poruke od Abdullah al-Mustari Dodaj Abdullah al-Mustari u listu prijatelja
BMW BMW is a Male
rodjeni




Poruka: 850

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
Nemam potpis

05-14-2006 13:40 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
Layla12 Layla12 is a Female
trudim se




Poruka: 195
Location: Too daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rahmet mu dusi 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
mostarka.gif

05-14-2006 14:53 Layla12 is offline Posalji email za Layla12 Pregledaj poruke od Layla12 Dodaj Layla12 u listu prijatelja
bajta bajta is a Male
avenija kruzno


Poruka: 136
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

05-14-2006 18:51 bajta is offline Pregledaj poruke od bajta Dodaj bajta u listu prijatelja
al capone al capone is a Male
moforaja




Poruka: 5008
Location: grad andjela

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

[quote]

    citat od Abdullah al-Mustari:

HUJKA: Dolazak srpskih rezervista u grad za nas je bio znak da se moramo organizirati. Na to su nas upozoravali i Hrvati. Prve puške na Luku donosimo Nino Sefiæ, Æaba Èelebiæ, rahmetli Azer Huskoviæ, koji je poginuo na Luci i ja. Mnogi su nas tada ismijavali. Oružje smo dobili od SDA i nakih ljudi iz HVO-a. Još ranije bio sam kupio papovku. Srpske rezerviste mrzili smo iz dna duše i jedva smo èekali povod da se sukobimo sa njima. Okupljali su se u kafani Pretpra-znièko veæe gdje su pili, pjevali èetnièke pjesme i izazivali. Tu su maltretirali naše sugraðane. Negdje u martu prošle godine, dok sam bio na straži na Luèkom mostu, dotrèao mi je jedan okrvavljen djeèak plaèuæi: "Vidi šta su mi uradili!?"

Moji prijatelji, kao ni ja, nisu se kolebali; otišli smo u kafanu i bacili bombu u nju. Nastala je panièna trka bradatih spodoba. Tadašnje vlasti tražile su od SDA da nadoknadi štetu Peri Mandi, vlasniku kafane, jer 'jadnik od kafane živi i uzdržava porodicu". Organizirao sam sa svojom rajom i one barikade kod Fabrike duhana, u Donjoj Mahali i Luci. Tražili smo da se zatvore èetnièke kafane i povuku rezervisti iz grada.


29.gif
lako se kitit tudjim perjem 23.gif

___________________________________________________________________



    http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

    broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane al capone dana 05-26-2006 u 15:22.

    05-14-2006 19:16 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
    raja




    Poruka: 1794
    Location: Brace Krpo 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne znam hoce mi uspjeti ubaciti jednu sliku od Rahmetli Hujke.

    05-14-2006 22:48 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hujka rahmetli 33.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    05-15-2006 15:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    cernica67 cernica67 is a Male
    puter


    Poruka: 126
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Neka ti je vjecni rahmet komadante moj 33.gif 33.gif 33.gif

    05-26-2006 14:41 cernica67 is offline Posalji email za cernica67 Pregledaj poruke od cernica67 Dodaj cernica67 u listu prijatelja
    cernica67 cernica67 is a Male
    puter


    Poruka: 126
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E moj Mito da si ziv nebi se sarajlije dovlacile u Stari i pucali po raji, stali Boze rade ona raja iz Mahale. 33.gif 33.gif 33.gif

    05-28-2006 03:39 cernica67 is offline Posalji email za cernica67 Pregledaj poruke od cernica67 Dodaj cernica67 u listu prijatelja
    Stranica (27): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com