Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Homoseksualnost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Asja
Ruzica



Poruka: 337

Homoseksualnost Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo nabasa na neke clanke (`dje me djavo nosi) o homoseksualnosti.

Homoseksualnost *gr. homoios - isti; lat. sexus - pol), polna sklonost za osobe istog pola; naziva se i seksualna inverzija, uranizam, treci pol. 29.gif Muskarci koji iz djetinjstva nose u sebi teska razocaranja u zenu, obicno u liku sopstvene majke, cesto su skloni homoseksualnosti. To je zato sto su u sebi razvili odbojan stav prema zenskom polu, pa se njihova heteroseksualna dispozicija povukla u latentno stanje.


Istrazivanja provedena na tom podrucju pokazala su neke bioloske utjecaje na seksualnu orijentaciju. Najcesce se spominju prenatalni hormonalni poremecaji (npr. zbog stresa majke u trudnoci) koji se desavaju prilikom razvoja embrija i mogu dovesti do nekih promjena u organizaciji mozga.

Freud je povezivao uzroke sa traumatskim dogadjajima u djetinjstvu.

Kakva su vasa misljenja i stavovi o ovome?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Asja dana 04-09-2003 u 11:52.

04-09-2003 11:48 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo sta ja mislim o tome .....
mislim da se oupste ne radi o traumama u djetinjstvu nego jednostavno biloskim faktorima.
absolutno ne smatram homosexualnost bolescu, ko sto neki pokusavaju da je objasne.
ne mozes ignorisati 20 % populacije i pripisivati im "bolest".

neko se rodi sa zelenim ocima, neko je peder - vrlo jednostavno.

u principu nemam nista protiv homosexualaca sve dok oni shvataju da ja to nisam - a shvataju.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-09-2003 16:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Asja
Ruzica



Poruka: 337
pokretac teme Thread Started by Asja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jesi li dosao ikada u priliku da se moras braniti?

(Ovo ozbiljno, mog muza je jedan "napao", u mom prisustvu)

04-09-2003 16:42 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa i nisam vala, jer ovi ovdje u NY su jako kulturna raja i postuju cinjenicu da smo mi "normalni".

a komplimenata i uzdaha jesam dobio :)

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-09-2003 16:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Asja
Ruzica



Poruka: 337
pokretac teme Thread Started by Asja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hahaaa, mogu zamisliti

04-09-2003 16:51 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
sarah sarah is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 309
Location: stvaram novi svijet ...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pade mi na pamet Ramiz-a i jedna anegdota.
Okupile se neke guzonje u Bristolu, a tjelohranitelji ih cekaju ispred hotela. Ramiz-a ih mjerka pa izvali: "Ja zgodnih momaka ... samo steta brate sto svi slabo cuju" (a fazon je u tome da su tjelohranitelji nosili 'bugs') 04.gif

04-09-2003 17:04 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4676
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jadni Ramiza je jedan od rijetkih koji je to i priznao.
Ljetos sam u Mostaru s nekim mojim kolegicama zapoceo slicnu temu i moram reci zaprepastio se. Skoro pa je tako da se javno za koga zna da je homo, bio bi sutan s noge na nogu po gradu. Nije onda ni cudo sto u Mostaru "nema" homosexualaca.
Bilo mi je tesko da sebi priznam da nasa raja dole tako razmislja, ali tako je i sta ces.
Moje stanoviste se promijenilo prema homo ljudima, i ne zelim ni da razmisljam zasto je to tako. Neko kaze bolest, neko hormoni, neko kaze ruzno djetinstvo. Mozda je sve to, mozda nije nista. Uopste mi ne treba da to razumijem, vec mislim da je vazno da to uzmemo onakvo kako je, i gotovo. Svi koji su u skoli ucili matematiku znaju da se bioloske populacije ponasaju prema jednoj podjeli: normalna distribucija (mislim da se tako zove).

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

04-09-2003 17:53 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
celmica celmica is a Female
MOtordzija




Poruka: 122
Location: Sarajevo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    neko se rodi sa zelenim ocima, neko je peder - vrlo jednostavno.



Molim te, napisi tu naucno dokazanu teoriju da se neko rodi kao homosexualac i ako ti nije tesko, kako se to neko rodi kao bisexualac (polovicni bioloski poremecaj?!?). Znam kako se neko rodi sa zelenim ocima, ali me bas zanima koji je to gen mutirao pa se dijete rodi kao homosexualac.
Hvala.



    ___________________________________________________________________
    Ovdje ni lokum nije rahat!

    04-09-2003 20:29 celmica is offline Posalji Email za celmica Pregledaj poruke od celmica Dodaj celmica u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne mogu ti napisati naucni dokaz ali mogu slijediti zdravu logiku. naucni dokaz ne postoji ni ze jednu ni za drugu teoriju.
    evo zasto ...... nema sanse da je to bolest jer trenutno oko 15-20 % populacije homosexualaca oba spola.

    ne mislim da se radi o psiholoskom ili biloskom poremecaju, oni su jednostavno treca vrsta ljudi. oduvjek su bili tu otkako je covjecanstva, samo sto su tek nedavno poceli da se javno izjasnjavaju.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    04-09-2003 20:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Maks Maks is a Male
    ZVER


    Poruka: 202
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja sam i dalje misljenja da je to poremecaj

    04-09-2003 20:39 Maks is offline Posalji Email za Maks Pregledaj poruke od Maks Dodaj Maks u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bioloski, psiholoski ?

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    04-09-2003 20:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Razlicite su teorije . Neki kazu da nije urodjeno ,nego dolazi kao posljedica traumatskih

    dogadjaja u djetinstvu , drugi da je genetski , ali jos niko nije otkrio tacno .

    Ali sto je tu je. Vaznije je, kakav je odnos prema tim ljudima ,u sredini u kojoj zive .

    Mislim da se zove homofobija , velika odbojnost prema homoseksulcima . Toliko daleko ta

    odbojnost ide da prelazi u diskriminaciju i to je uzasno.

    Moj stav je pozitivan prema tim ljudima .Mislim da sam rekla na onom forumu , da imama

    prijateljicu koja je lezbijka .Upoznala sam je ovdje i mogu reci samo pozitivne stvari o njoj

    kao covjeku . Poznajem je vec sest godina i strasno mi smeta kad se neki ljudi "sale" na

    taj nacin sto me znaju upitati " Bojis li se ti da te ne napane ?" ili " Udvara li ti se "?

    Tada sam veoma drska i bezobrazna .

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane obrisana dana 04-09-2003 u 20:42.

    04-09-2003 20:42
    Maks Maks is a Male
    ZVER


    Poruka: 202
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ma svakako
    u nepovrat izgubljena ravnoteza

    04-09-2003 20:42 Maks is offline Posalji Email za Maks Pregledaj poruke od Maks Dodaj Maks u listu prijatelja
    celmica celmica is a Female
    MOtordzija




    Poruka: 122
    Location: Sarajevo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bilo bi glupo kad' bi neko osporavao njihovo postojanje (a i nesto mislim da ih ima preko 20%). Ja sam pristalice teorije da je u pitanje psiholoski poremecaj i to zasnovan na traumama.

    Protiv njih nemam nista, nemam nista protiv javnog ispoljavanja njihovih osjecanja (mislim na drzanje za rukice i ljubljenje), nemam nista protiv sklapanja brakova, ali imam protiv usvajanja djece od strane homosexualnih parova.

    ___________________________________________________________________
    Ovdje ni lokum nije rahat!

    04-09-2003 23:34 celmica is offline Posalji Email za celmica Pregledaj poruke od celmica Dodaj celmica u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sta ja znam ... tesko je bit pametan i pravedan .....
    da im uskracujemo najvecu radost svijeta - djecu ?
    ne znam .......

    opet s druge strane slazem se s tobom, jer to mozda nije fer prema djeci .....

    haj ga znaj ....

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    04-10-2003 02:23 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    First Lady First Lady is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1404
    Location: NY

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mislim da homoseksualnost nema nikakve veze sa traumama

    nemogu to objasniti, ali u mojoj glavi covjek je rodjen da bi bio jedno, drugo ili trece...

    za dijete koje nema ama bas nista... zar nije bolje da bude usvojeno od strane ljudi koji ce ga voljeti i koji su u mogucnosti pruziti mu sve na ovom svijetu?

    ne znaci da ce se i to dijete opredijeliti na taj naciln/stil zivota (zovi ga kako hoces).

    "normalni" parovi imaju prednost, ali vecina tih parova trazi novorodjenu ili vrlo mladu djecu.

    ___________________________________________________________________
    Live, and let LIVE!!!

    04-10-2003 02:28 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
    Sjeta Sjeta is a Female
    seka




    Poruka: 528

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Za mene je homosexualnost sasvim normalna stvar. Potpuno je postujem i prihvatam.

    Ne osudjujem i ne ocjenjujem covjeka prema sexualnom orjentisanju nego ocjenjujem covjeka kao individuu, kao covjeka.

    Homosexualci po mom misljenju treba da imaju ista prava kao i svi ostali ljudi.

    Stoke (ljudske) ima medju hetero, bio i homo sexualcima.

    ___________________________________________________________________

      04-10-2003 03:32 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
      Zadavalica Zadavalica is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 1632
      Location: s dna kace

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nemam nista protiv homosexualaca,oni su za mene isti normalni kao i oni sto nisu iz njihovog reda,mada nisam 100% da djeca treba da zive u takvom braku,mada nisam ni za to da im to treba uskratiti

      ___________________________________________________________________
      ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

      04-10-2003 09:56 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
      celmica celmica is a Female
      MOtordzija




      Poruka: 122
      Location: Sarajevo

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Djeca, svjesno ili ne, u svojim roditeljima vide uzore. Ako ih odgajaju homo- parovi velike su sanse da ce to i djeca postati. Sasvim je prirodno (tacnije, normalno) da djete odrasta uz figuru majke i figuru oca. Budimo realni i krenimo od svoje djece.
      Koliko god ima napustene djece, toliko ima hetero- parova koji ne mogu imati djecu, a sve bi dali da ih moze buditi djeciji smijeh.

      Druga stvar, njima niko ne uskracuje pravo na djecu, to su sami sebi uskratili. Homosexualnost je vrlo sebican ccin u tom pogledu i oni se svjesno odricu mogucnosti radjanja djece, a tako i donekle doprinose smanjenju nataliteta (mada ova pojava nije prisutna u npr. Albaniji ili Etiopiji, vec u Danskoj i drugim razvijenim zemljama).

      ___________________________________________________________________
      Ovdje ni lokum nije rahat!

      04-10-2003 10:55 celmica is offline Posalji Email za celmica Pregledaj poruke od celmica Dodaj celmica u listu prijatelja
      adidas` adidas` is a Male
      guster




      Poruka: 59
      Location: No

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Homoseksualnost je igra gena.Dobro tana kaze rodis se sa tim genom cudnim homoseksualnosti i nema ti popravke.Ti pederi imaju vise izrazen "zenski" gen sexa,dakle da mu se svidjaju muski.I bas je dobro sto ima pedera jer bum ostaje vise zena za nepedere.

      ___________________________________________________________________
      a.d.i.d.a.s

      04-10-2003 11:06 adidas` is offline Posalji Email za adidas` Homepage of adidas` Pregledaj poruke od adidas` Dodaj adidas` u listu prijatelja
      Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com