Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » smrtna kazna » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Anketa: smrtna kazna
Da 47 57.32%
Ne 35 42.68%
Total: 82 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
rodjena




Poruka: 909
Location: HARLEM

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Definitivno PROTIV, prvenstveno jer je to jedina kazna kod koje su ispravke nemoguæe.

Drugo, mislim da je smrtna kazna moralno proturijeèna....prvo kazemo da je život najdragocijeniji èovjekov posjed....a zatim ga oduzimamo....nijedan èovjek nema pravo da drugom èoveku zamenjuje sudbinu..

Treæe, nije mi jasan koncept ubijanja ljudi nazivajuæi to legalnim, šta je legalno ubistvo, uopšte?
Po meni je stvar manje – više jasna – covjek ne smije ubiti èovjeka!!!!
Ubijanjem ljudi, prženjem na stolici, trovanjem injekcijom, da ne govorim o gasu i drugim brutalnostima (hej, èovek je sebi dao za pravo da razvija metode ubijanja - kao, ovaj treba manje, ovaj više da pati, dok se koprca u borbi za poslednji dah?!), èovek je pogazio sopstvenu ideju o ubistvu kao najgorem zloèinu.

Èovek je legalizovao osvetu!
Ko može da kaže da je, po rezonu države, fer suðenje dalo bolje rezultate nego što zna onaj èièa, kome je ludi komšija upadao 10 godina u kuæu i silovao kæerku? I sad taj èovek izaðe i ubije skota, i eto njega u zatvoru ?!
Znaèi, èovek nema pravo da ubije, ali država ima? I država je pravedna, a èovek nije? Tj. èovek je stvorio instituciju koja je pravednija od njega samog?! 21.gif

A posmatranje èoveka dok se trza u samrtnom grèu je toliko odvratno, oèigledno ostvarivanje ljudskog unutrašnjeg sadizma, da ja zaista ne mogu da zamislim, ovako "zdravog razuma", da neko to smatra društveno prihvatljivim ponašanjem, ma šta taj èovek (posmatraè) prethodno preživeo.

A ako ih je cilj ukloniti, da ponovo ne bi poèinili zloèin, mislim da je doživotna robija, bez moguænosti pomilovanja, adekvatna zamjena.

___________________________________________________________________

    To nisam ja, to je moja tastatura
11.gif

11-21-2008 19:45 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    btw - znas li da ovo slucajevi gdje se covjek pogresno osudi pa kasnije oslobid - znas li da u americi covjek ne dobije nikakvu naknadu od drzave. koda nista nije bilo

    ako je istina sto kazu. mozes biti u zatovru 100 godina i ako se utvrdi da si nevin drzava kaze sori i pusti te nba slobodu. nitsa nadoknada nista pare nista od toga.



Mislim da je ovo od drzave do drzave .....koliko se ja sjecam da je tip bio pusten iz zatvora jer je krivo osudjen i placena mu bila odsteta ( ne sjecam se u kojoj drzavi ) ...gledala sam na 60 minutes ili ovako nesto.....nebitno ...


Pipi ovaj policajac sto je priznao da su malog krivo optuzili , dali je on i ostali koji su znali ..dali su oni odlezali imalo u zatvoru?

I jos jedno pitanje....jeli mislite da ovi sto zasluzuju zatvor su bolesnici i dali ima sanse da im se pomogne ili ono ma ubij i gotovo, sta se mislit, nije ni rod ni pomozBog.....
Nedaj mi Boze shvatiti ikoga ko je izgubio nekoga dragog , ali nedaj mi Boze ni razumiti majku cije je djete otislo krivim putem ...

___________________________________________________________________

    11-21-2008 20:07 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    Aleksandra Aleksandra is a Female
    moforaja




    Poruka: 10251
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Aleksandra:

      smrtna definitivno


      ali poslije psiho - fizicke torture


      npr PEDOFIL

      godinu dana bi ga guzili u zatvoru i to camuge i jos svasta po nesto i onda bi ga zik 08.gif



    taman sam posla isto napisati...i kontam sigurno sam vec pisala, jer vidim rezultate glasanja...

    samo da podebljam ZA

    ___________________________________________________________________






            11-21-2008 20:57 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
            sanjam sanjam is a Female
            mofo beba


            Poruka: 5

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Smrtna kazna- DA.

            12-18-2008 00:44 sanjam is offline Pregledaj poruke od sanjam Dodaj sanjam u listu prijatelja
            La mirage La mirage is a Male
            bice nesto od mene




            Poruka: 405
            Location: N

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ja sam isto za, sto Sandra napisa, npr pedofil, pogotovo njih

            ___________________________________________________________________
            If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

              12-18-2008 08:24 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
              Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
              moforaja




              Poruka: 5943
              Location: U podrumu

              RE: smrtna kazna Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od tana:

                da li odobravate smrtnu kaznu ?

                ja sam sigurno ZA, ako si namjerno i svjesno uzeo zivot i tebi slijedi isto. tacka.


              .........za, a Tana je sve reko ! 10.gif

              ___________________________________________________________________
              Moj Mostare ko ti lomi grane,
              ko zavadi mostarske jarane,
              ko to tebi istoriju piše,
              ko to želi da te nejma više.

              12-18-2008 09:25 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
              paloma paloma is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1117
              Location: mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              21.gif Ja sam protiv definitivno. Jer je tim zlocincima i bolesnim umovima veca kazna dozivotni zatvor i da se u zatvoru suoce sa svim problemima. Konkretno govoreci o pedofilima, koliko je poznato nisu "popularni" medju ostalim zatvorenicima, tako da ih cekaju mnogo gore stvari u zatvoru. Smrtna kazna bi im bila spas!

              ___________________________________________________________________
              ....Ne gordi se!.Tvoje misli nisu samo tvoje!
              One u drugima zive.Mi smo svi prosli iste puteve u mraku,mi smo svi jednako lutali u znaku trazenja,
              i svima jednako se dive.......

              12-18-2008 11:04 paloma is offline Pregledaj poruke od paloma Dodaj paloma u listu prijatelja
              goodGirl goodGirl is a Female
              rodjena


              Poruka: 848

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od metallica:

                ocito da vama nikad niko blizak nije ubijen na svirep nacin pa se sada igrate "Mahatme Gandija"


                nas narod kaze: "najlakse je tudjim k..cem gloginje mlatiti" 10.gif


              Ja sam rekla sta mislim, ali to je bilo nako samo, circa... Ne znam jos, jer postoji nazalost puno osoba kojima svi jednoglasno uvjerena sam, zelimo smrt, kao sto su to naprimjer pedofili i ostali perverznjaci. Njih treba ukloniti sa lica zemlje, samo kako, na koji nacin... Pitanje ljudskog zivota je uvijek prvenstveno stvar Boga. Zato je i toliko tesko naci pravi odgovor. Na zalost u Kuranu ne stoji nista o tome, osim da je takav prekrsaj "tezi od ubijanja". Sad sta zakljuciti iz toga, ja ne znam, i najradije to prepustam nekom drugom... 33.gif

              ___________________________________________________________________
              ciao

              12-19-2008 23:05 goodGirl is offline Pregledaj poruke od goodGirl Dodaj goodGirl u listu prijatelja
              inna inna is a Female
              trudim se




              Poruka: 155
              Location: BIH,MOSTAR

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              zaštooo,ja ne bih nikad nekog osudila na smrt,bolje da se pati u zatvoru doživotno 10.gif

              ___________________________________________________________________
              igraj bosno ne daj se,igraj svi smo uz tebe,ale,ale,alebih.gif podijum.gif

              08-08-2009 23:17 inna is offline Posalji email za inna Pregledaj poruke od inna Dodaj inna u listu prijatelja
              inna inna is a Female
              trudim se




              Poruka: 155
              Location: BIH,MOSTAR

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od CuriiCa_mo:

                Definitivno PROTIV, prvenstveno jer je to jedina kazna kod koje su ispravke nemoguæe.

                Drugo, mislim da je smrtna kazna moralno proturijeèna....prvo kazemo da je život najdragocijeniji èovjekov posjed....a zatim ga oduzimamo....nijedan èovjek nema pravo da drugom èoveku zamenjuje sudbinu..

                Treæe, nije mi jasan koncept ubijanja ljudi nazivajuæi to legalnim, šta je legalno ubistvo, uopšte?
                Po meni je stvar manje – više jasna – covjek ne smije ubiti èovjeka!!!!
                Ubijanjem ljudi, prženjem na stolici, trovanjem injekcijom, da ne govorim o gasu i drugim brutalnostima (hej, èovek je sebi dao za pravo da razvija metode ubijanja - kao, ovaj treba manje, ovaj više da pati, dok se koprca u borbi za poslednji dah?!), èovek je pogazio sopstvenu ideju o ubistvu kao najgorem zloèinu.

                Èovek je legalizovao osvetu!
                Ko može da kaže da je, po rezonu države, fer suðenje dalo bolje rezultate nego što zna onaj èièa, kome je ludi komšija upadao 10 godina u kuæu i silovao kæerku? I sad taj èovek izaðe i ubije skota, i eto njega u zatvoru ?!
                Znaèi, èovek nema pravo da ubije, ali država ima? I država je pravedna, a èovek nije? Tj. èovek je stvorio instituciju koja je pravednija od njega samog?! 21.gif

                A posmatranje èoveka dok se trza u samrtnom grèu je toliko odvratno, oèigledno ostvarivanje ljudskog unutrašnjeg sadizma, da ja zaista ne mogu da zamislim, ovako "zdravog razuma", da neko to smatra društveno prihvatljivim ponašanjem, ma šta taj èovek (posmatraè) prethodno preživeo.

                A ako ih je cilj ukloniti, da ponovo ne bi poèinili zloèin, mislim da je doživotna robija, bez moguænosti pomilovanja, adekvatna zamjena.

              ti oèigledno glumiš srbina/ku jer pola reèi si rekla na bosanskom,npr,èovek,ima par mjesta,ali se slažem djelimièno s tobom 10.gif 10.gif 11.gif

              ___________________________________________________________________
              igraj bosno ne daj se,igraj svi smo uz tebe,ale,ale,alebih.gif podijum.gif

              08-08-2009 23:24 inna is offline Posalji email za inna Pregledaj poruke od inna Dodaj inna u listu prijatelja
              ZiZi_ ZiZi_ is a Female
              trudim se


              Poruka: 225
              Location: florida

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Nekad poklonjen život, a proveden iza rešetaka, može da bude veæa kazna nego oduzimanje zivota.


              _______________________________________________________________________


              ne shvataj zivot ozbiljno i onako neces izvuci zivu glavu iz njega!!!

              08-09-2009 00:04 ZiZi_ is offline Pregledaj poruke od ZiZi_ Dodaj ZiZi_ u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17853
              Location: na prinudnom radu :)
              pokretac teme Thread Started by tana

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              daklem ..... za ili protiv?

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              12-10-2013 18:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              green green is a Male
              Super Moderator


              Poruka: 7085
              Location: BiH

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              protiv
              zatvorit ga u najdublji zatvor, dat mu da vrti kakvu dinamu na pedalje 12 sati na dan i proizvodi struju... makar neke koristi od njega.

              ___________________________________________________________________

                12-10-2013 19:04 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
                prowler2 prowler2 is a Male
                moforaja


                Poruka: 5248
                Location: usa

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Protiv. Ako se dokaze da je uchinio to shto je uchinio bez ikakve dvojbe onda na dozivotnu bez prava na pomilovanje ali sa pravom da moze pokrenuti novi postupak ako za to ima nekih novih dokaza. Jeli iko upoznat sa sluchajem ovde u Usa oko ubistva troje djechka u Memfisu ? Strahota .

                12-10-2013 19:59 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
                tana tana is a Male
                rigorozni




                Poruka: 17853
                Location: na prinudnom radu :)
                pokretac teme Thread Started by tana

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ja cu ponoviti sam sebe.

                ne vjerujem da se izjednacavamo sa njiam ako ih pogubimo.

                jesam 100% za smrtnu kaznu i to ja bi je jos "olakso" u smislu da je lakse dobiti smrtnu kaznu.

                ako si svjesno ubio ili silovo treba te ubit' - vrlo jednostavno.

                a mi se ne izjednacavamo sa njima jer postoji zakon koji kaze:
                "budi spreman na exekuciju ako ubijes, silujes ..." .... pa nek izvole ....

                na pitanje ko je kompetentan - zakon je kompetentan.

                ___________________________________________________________________
                kad ce mostar mama?

                12-10-2013 20:03 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                prowler2 prowler2 is a Male
                moforaja


                Poruka: 5248
                Location: usa

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  1NNdCP9z2cM

                12-10-2013 20:07 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
                Ricina Ricina is a Male
                raja




                Poruka: 1689
                Location: Predaleko od Mostara

                .. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Postavicu konkretno pitanje i trazim konkretan odgovor. Svi koji su bili u Kapali carsiji u Istambulu, mogli su viditi da vlasnik radnje stavi stolicu na otvorena vrata i ode na rucak. Sve je pod okom kamere. Jedino se zlatare zakljucavaju.

                Jesu li to Turci tako posten narod ili ih sprijecava nesto drugo da pomaknu stolicu i ukradu robu íz radnje ??

                Za 1 gr droge dobijes 1 godinu pa izvoli... Jedna Svedjanka je smatrala da moze ponijeti 10 gr za "svoje potrebe" pa je ostala u zatvoru 10 god. ..

                Zasto niko kroz Tursku nema m 38.gif da prosvercuje drogu ??? Sve fini ljudi , je li ?

                E sad pitanje...Sta to ljude sprijecava da urade gore navedene stvari ?? Moral ili strah ??

                ___________________________________________________________________
                "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 12-10-2013 u 20:14.

                12-10-2013 20:13 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                tana tana is a Male
                rigorozni




                Poruka: 17853
                Location: na prinudnom radu :)
                pokretac teme Thread Started by tana

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                dobar video.

                I sad treba da ih osude u zatvor. ma daj ....

                gluho bilo.

                ___________________________________________________________________
                kad ce mostar mama?

                12-10-2013 20:25 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                prowler2 prowler2 is a Male
                moforaja


                Poruka: 5248
                Location: usa

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Tana. Ima novi video o njima ali ga nema u cjelosti na youtubeu. Ako imash HBO ... pogledaj. Na slobodi su ali pod nevjerovatnim okolnostima. Jednostavno da chovjek stane pa se priupita ... Za koji mi kurac glasamo.

                12-10-2013 20:32 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
                prowler2 prowler2 is a Male
                moforaja


                Poruka: 5248
                Location: usa

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                PS....odlezali su u zatvoru 15 godina.

                12-10-2013 20:33 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
                Stranica (8): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com