Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » *Policijski sat * » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Anketa: Da li uvesti policijski sat ?
Da 5 62.50%
Ne 3 37.50%
Total: 8 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
zvechka zvechka is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1374
Location: Somewhere nice

*Policijski sat * Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Petak navece. Guzva pred diskotekom. Pustaju jedno po jedno.

Raja pocela da se gura. Ograda popustila i u guranju padaju "djeca".

Tri djevojcice/djevojke su pogazene do smrti. 16.gif



E sad, poslije svega, predlazu da se uvede policijski sat za maloljetne,
da ne smiju poslije ponoci biti napolju bez pratnje odrasle osobe.

Koliko ce to i da li ce pomoci da se ovakve tragedije ne bi desavale ?!

02-09-2006 22:33 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
zvechka zvechka is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1374
Location: Somewhere nice
pokretac teme Thread Started by zvechka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

TV ekipa "upala" na autobus, pun omladine, koja ide na party. Jedni se sakrivaju,
roditelji ne znaju kuda oni idu, drugi javno govore da su ih roditelji pustili, da imaju
povjerenje u njih i da mogu ostati do "kraja".

Novinar ih pita koliko su stari - kazu 15, 16 godina i da je to do kraja do 6. ujutro.

02-09-2006 22:47 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U Americi vec postoji taj "policijski sat". Maloljetnici ne mogu biti na javnim mjestima, ulicama nakon ponoci, a bez roditelja. Ako jesu i policija ih zaustavi dobice kaznu.

Da li vrijedi ili ne??

Oni koji postuju to pravilo ne bi bili na ulici iza ponoci i tako i tako.

Oni koji jesu na ulici u ta doba, rade i radice to bez obzira na bilo kakve kazne i zakone.

___________________________________________________________________

    02-09-2006 23:01 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    zvechka zvechka is a Female
    samo sto nisam


    Poruka: 1374
    Location: Somewhere nice
    pokretac teme Thread Started by zvechka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Moja Djemila, ovdje ti omladina izlazi kud god i kad god hoce.
    Odgoj i odnosi u porodici su u totalnoj krizi.

    U rijetkim diskacima je zabranjen ulaz mladjima od 18 godina, a u pojedinim imaju kao do
    deset sati za mladju raju, a oni ostanu unutra i onda kad dodju starija raja . 29.gif

    02-09-2006 23:06 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovdje isto tako moras imati 21 godinu da bi usao u lokal gdje se prodaje alkohol. Isto moras imati toliko godina da kupis alkohol recimo u prodavnici i moras imati 18 godina da kupis cigarete.

    Alkohol i cigarete se prodaju maloljetnicima, tako da neko stariji kupi za njih. Lazne licne karte kostaju, sto manje vise vecina maloljetnika nema mogucnosti priustiti. U 85% slucajeva ce te "card" sto znaci trazit ce ti licnu/vozacku ili na ulasku u bar ili u prodavnici.

    naravno ima mogucnosti i oko toga (imala sam ja jednu super) 23.gif

    ali u vecini su striktni zakoni

    ___________________________________________________________________

      02-09-2006 23:11 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      zvechka zvechka is a Female
      samo sto nisam


      Poruka: 1374
      Location: Somewhere nice
      pokretac teme Thread Started by zvechka

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne prodaju se ni kod nas u prodavnicama alkohol i cigare maloljetnim osobama,
      cak su zabranili poslije 22 sata uopste prodaju alkohola. Ali u diskotekama od toga
      zive i nikoga niti ne upitaju koliko su stari. Tu bi mogli napravit vise reda, promijeniti
      zakone tako da mogu lakse kaznjavati vlasnike barova/diskoteka ako se ne drze zakona
      i propisa.

      U skolama su imali nekakva predavanja poslije tragedije, ali to je drzalo par dana, sada
      je vec kao da se nista nije desilo. 21.gif

      02-09-2006 23:36 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
      zvechka zvechka is a Female
      samo sto nisam


      Poruka: 1374
      Location: Somewhere nice
      pokretac teme Thread Started by zvechka

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      "Jedan dio "odgoja", kojeg roditelji ne mogu kontrolisati uz djecije podivljane hormone ,
      ce probati kontrolisati drzava. Na taj nacin ce pokazati djeci/omladini da konacno shvate
      da jos uvijek nisu VELIKI i da im fali jos par godina da to postanu.
      Po meni pravilno i posteno !"


      To je samo jedan od komentara gledaoca TV emisije.

      Omladina,naravno, komentarise po svoje :

      sama sam stara 17 godina i moje misljenje je da je drzava zakasnila sa takvim zakonom.
      sto se tice policijskog sata za one koji nisu stari 18 g. to je totalno brezveze, pa ne zbog
      toga sto ni sama jos nisam punoljetna, nego zato sto ce oni koji su se planirali napiti to ipak
      uraditi do ponoci... i sva maloljetna omladina ce se napijati i jos svasta drugo raditi do 24
      sata... to opet nije dobro... moje misljenje je da ce i pored zabrane mladi umirati... sa tim
      se nece nista rijesiti ... za sve one, koji govorite kako je bilo nekada... tako je bilo i nece
      biti nikada vise ...vrijeme tece dalje i mi moramo s njim....!!! potpuno logicno je da se
      danasnja omladina nece zbirati po fiskulturnim salama i takvim prostorima.... to vam
      garantujem !!!! i ne mora znaciti da ako ides van da se moras napiti...cijelu vece mogu
      biti na soku i vodi ... uveli su i zakon da se ne toci alkohol mladjim od 18 g..... pa se toga
      niko ne drzi... sta su vec htjeli uraditi sa tim ????

      02-10-2006 10:19 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ma to je totalno bezze kakav crni policijski sat to se uvelo u USA jer tamo je sve teze kontrolisati nego ovde tj u EU i tamo ima stara fora da gagnsteri koriste meloljetnike za razana "djela" od ubistava preko dilanja itd
      a sto se tice ovoga sto si ti napisala tu treba uvestimalo zakona vezano za ugostiteljstvo i koncertne aktivnosti da se to malo uredi i bice ok

      a uvesti pol sat nema smisla

      ___________________________________________________________________

        02-10-2006 10:33 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        Maricel Maricel is a Female
        avenija kruzno




        Poruka: 155
        Location: Skopje, Makedonija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Prije 3 godine je u Makedoniji bilo pravo rasulo - sve je radilo po cijelu noc - i jedno sto nisi mogao kupiti u 3 ujutro je bilo recimo kakav komad garderobe.
        Prije godinu dana vlada je odlucila da promjeni nesto jer su djeca dolazila ujutru u skolu nenaspavana i spavala po klupama i otrjeznjavala se.
        Dakle, osim sto su zabraili ulazak u diskotekama mladjim od 18 godina ( obavezno je pokazati licnu kartu) i isto tako prodaju cigareta i pica za njih, strogo su zabranili kaficima da rade duze od 11 h uvece. Samo su pojedini night-barovi i disko barovi dobijali dozvolu da rade duze.
        Naravno - nije to ukinulo opijanje i drogiranje omladine - al je umanjilo , i to u ogromnoj mjeri. I djeca mar masovno dolaze normalno ujutru u skole.

        Ja imam kcerku od 18 godina i znam o cemu pricam.

        ___________________________________________________________________

            animebb2.gif

            02-10-2006 10:43 Maricel is offline Posalji Email za Maricel Homepage of Maricel Pregledaj poruke od Maricel Dodaj Maricel u listu prijatelja
            TigricaX TigricaX is a Female
            zvrk hanuma




            Poruka: 6104
            Location: Nesvrstana

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Eh, kako je moja generacija, npr. odrasla?

            Slali me po cigare cim sam mogla nosom pult od trafike dotaci, pa i po pivu kad zatrebaj....Nista mi to nije bilo drugacije ni zanimljivije od mlijeka i praska za pecivo. Zabranjeno voce je najsladje.....Jeste se u srednjoj skoli znalo popiti na dernecima...pa nekima budi muka, pa nauce lekciju, poneki put ponove, nekad ne....Izlazila u disko sa 15-16 godina.....doduse, do 18te imala ogranicen izlaz, al' opet.....

            Ova politika "zabrana prodavanja alkohola i cigara mladjim od 21" i "zabrana ulaza u diskoteke il' kafice".....Lakse im onda drogu nabaviti - toga bar ima na svakom koraku i niko ti je nece zabraniti, nego ce te jos navuci da je kupis....i umjesto u disko, da se ispleses i mozda popijes koju, neka te na ulici... 28.gif

            ___________________________________________________________________
            "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
            i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

            02-10-2006 16:03 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
            Maggie Maggie is a Female
            moforaja




            Poruka: 2736
            Location: daleko

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja tigrice mislim da je nas nacin zivota, kada smo mi odrastali bio potpuni drugaciji. Odgoju djece se pridavala paznja. Imali smo lijepa djetinjstva koja nisu bila ispunjena kojekakvim trzavicama kao ovdje na zapadu, a vjeruj mi znam sta pricam i cega se naslusam. Situacija kod odmladine je sada identicna u bivsoj Jugoslaviji kao i ovdje. Sta hocu da kazem je da sa ili bez policijskog sata, djeca koja zele da se napiju ili nadrogiraju ili krenu u pogresnom pravcu ce to da urade. Djecu najmanje odgajaju roditelji, sada to radi drustvo i okolina. Ali ako to urade ovdje platice kaznu. Mozda im jedna nece nista znaciti, ali pet njih hoce. Opet ne znam da li je policijski sat rjesenje svugdje, ali evo ovdje gdje sam ja djeluje u 70% i to nije toliko los procenat.

            U svemu ovom gore navedenom cast izuzecima.

            ___________________________________________________________________

              02-10-2006 18:23 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
              TigricaX TigricaX is a Female
              zvrk hanuma




              Poruka: 6104
              Location: Nesvrstana

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ja sam negdje navela primjer svog brata, i kako je lako u njegovoj skoli, doci do droge......A njemu se pila piva....onda mu lijepo kupe roditelji ili ja gajbu, on dovede par jarana kuci, i oni se k'o nesto napiju i slusaju muziku (em nisu na ulici, em ne koriste igle)....Znaci cak i ovdje na zapadu...To je moje misljenje - ne znaci da sam u pravu, niti da je ispravno, ali eto....

              ___________________________________________________________________
              "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
              i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

              02-10-2006 19:03 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
              Maggie Maggie is a Female
              moforaja




              Poruka: 2736
              Location: daleko

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              i ja sam istg misljenja ko ti, samo je malo takvih ljudi i porodica, i u tome je problem

              ___________________________________________________________________

                02-10-2006 19:13 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                zvechka zvechka is a Female
                samo sto nisam


                Poruka: 1374
                Location: Somewhere nice
                pokretac teme Thread Started by zvechka

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Danas je porodica u najvecoj krizi. Djeca su prepustena sama sebi, odgaja ih ulica,
                a njihova "prava" su tolika da im niko nista ne smije. Pocevsi od vaspitacice, do uciteljice
                i profesora, niko djeci nista ne smije. I svaki dan je gore. Kucni odgoj - sta ono to bi???

                Danas su profesori ugrozena vrsta, jer omladina dolazi maltene naoruzana u skolu.
                Kako onda za takvu omladinu uvesti policijski sat ? Ne bi im ni to pomagalo, ali mozda
                je dobar pocetak, koji ce natjerati roditelje da se zamisle, sta su uradili od svoje djece. 29.gif

                Mi smo zivjeli u mirnijem vremenu, u drzavi u kojoj ipak nije bilo toliko kriminala, a danas
                je na svakom koraku dosta pljacke, razbojnistva, ubistava, maltretiranja, stresova sto zbog
                skole, sto zbog posla......tako da negdje mora biti ventil za praznjenje, samo sto ga ne
                nadje svak na pravoj strani.

                02-10-2006 23:20 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
                TigricaX TigricaX is a Female
                zvrk hanuma




                Poruka: 6104
                Location: Nesvrstana

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Zvechka, slazem se ja sa svim tim, ali sam misljenja da ako zabranis (ne ti nego zakon) djeci da izadju u disko i iskacu, popiju koju pivu, oni ce biti primorani traziti drugu vrstu zabave, i onda, neki se okrenu sportu i muzici, a neki drogi i kriminalu....Roditelji imaju puno uticaja u tome 10.gif

                ___________________________________________________________________
                "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
                i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

                02-11-2006 01:10 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
                zvechka zvechka is a Female
                samo sto nisam


                Poruka: 1374
                Location: Somewhere nice
                pokretac teme Thread Started by zvechka

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Tigric, ne samo da roditelji imaju puno uticaja u tome, nego oni su glavni krivci da
                je omladina takva kakva jeste. 01.gif

                Roditelji koji su "zakasnili" sa uzgajanjem, koji djeci sve puste dok su mali,
                ne prate ih sta rade i s kim se druze kad podju u skolu, kad malo porastu popnu
                im se na glavu. Odrasla djeca vise nemaju nikakvih granica, koje sama traze da im se
                postavljaju dok su maleni.

                Prijateljica je vaspitacica u vrticu i kaze da joj se kosa dize na glavi kad ujutro prima djecu.
                Roditelji im sve puste, da ih guraju, da ih grizu, da ih udaraju nogom, padne i koji samar?!

                Naravno poprica sa roditeljima na samo, a oni kazu da jednostavno ne znaju kako da se
                ponasaju u takvim trenutcima, kako djecu da zaustave. Halooo, to su djeca od tri cetiri
                godine! Sta ce tek poslije raditi ako sad "tuku" roditelje i to im oni dozvoljavaju. Djeca sa
                takvim odgojnim metodama (ako ih tu uopste ima!) misle da je sve sto urade OK i tako se
                pocne - pusiti u sestom osnovne, pijanciti u sedmom osnovne, izlaziti kad hoce i kud god hoce.

                Meni to nije u redu, a ostali, svak zna za sebe. Mojoj djeci ne treba nikakav policijski sat. 10.gif

                02-11-2006 13:01 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
                TigricaX TigricaX is a Female
                zvrk hanuma




                Poruka: 6104
                Location: Nesvrstana

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Upravo tako Zvechka - mislim da govorimo isto, samo drugim rijecima. Poenta je da bi se trebalo raditi na tome da se popravi kvalitet porodice, da se ljudima omoguci da provode vise vremena s djecom, da se ublazi nekako stres, kojeg je svakim danom sve vise i vise, a ne da se uvodi policijski sat. Ako dijete hoce napraviti nesto sto ne treba i ne valja, to moze u bilo koje doba dana....
                Dok nisam napunila 18 pa dobila dozvolu da mogu ostajati do kad hocu, isla sam u disco sa rajom, i moji bi roditelji dolazili po mene u ponoc obicno, nekad malo duze, ako je prilika posebna....Je l' me bilo stid da me cekaju oni pred discom? U pocetku jeste, ali sam poslije shvatila koliko sam sretna....Nije to bilo sto mi ne vjeruju, nego sto me vole i hoce da sigurno dodjem kuci 10.gif

                ___________________________________________________________________
                "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
                i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

                02-11-2006 17:58 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
                djemila djemila is a Female
                Naj-Moder 2008




                Poruka: 11452
                Location: Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Da malo obnovimo stare teme

                ___________________________________________________________________
                Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                01-16-2010 14:34 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com