Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Ratna bolnica Mostar 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
VolimRodjene VolimRodjene is a Male
rodjeni




Poruka: 1037
Location: Prve proleterske 1

Ratna bolnica Mostar Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U jednom razgovoru maloprije dotakli smo se teme rata i na pamet mi padose ljudi na koje smo svi zaboravili, koje vise niko nigdje ne spominje, koje niko nigdje i ne zove, koje niko ne pita ni kako su ni gdje su ni sta danas rade, palo mi je napamet osoblje Ratne bolnice Mostar smjestene u zgradi higijenskog zavoda.
Ti ljudi na celu sa doktorima Skikicem i Milavicem su po meni najveci narodna heroji koje je ovaj grad ikada dao i koji su ikada hodili njegovim ulicama. Nekada su radili i po 48 sati bez prestanka i spasiili su mnoge zivote nas Mostaraca radeci u nemogucim uslovima, u bolnici koja je vise licila na mesaru nego na medicinsku ustanovu, radili su bez lijekova i ostalih medikamenata, operisali i izvodili komplikovane operacije uspjesno, ali i odgovorno, spasavali su sve sto se spasiti dalo i mnogi od nas bas toj dvojici ljudi i osoblju kojim su oni rukovodili dugujemo svoje zivote. Bolnica je i pored tako teskih uslova opstanka i rada imala reda i higijene koliko se moglo, radila je i kad je bila sama direktno pod udarima tenkova, ljekari su operisali, sestre brinule za pacijente. Da ne duzim, znamo svi sta je bio higijenski, a danas su ti ljudi zaboravljeni i niko ih se ne sjeca.
Mislim da je to sramota svih nas, jer tim ljudima niko nije rekao ni hvala ispred grada, a nisu oni to ni trazili, ali carsijski red i kucni odgoj nalazu da im se ovaj grad na dostojanstven nacin zahvali. Ne treba im davati ulice, prvo jer su jos zivi, a drugo jer ce sutra mozda neki povampireni um da skine ulicu ljudi koji su spasavali ljudske zivote, ali ovaj grad moze da im dodijeli plaketu, moze da im dodijeli zahvalnicu, moze da im prigodnom prilikom cestita i zahvali se u ime svih nas kojima su spasili zivote, moze da im kaze da nisu zaboravljeni, moze im dodijeliti zvanje "NARODNI HEROJ GRADA MOSTARA", jer kad se hoce onda se nadje i adekvatan nacin.
Mislim da je tuzno i zalosno da se ovih ljudi vise niko ne sjeca i mislim da se neko mora pobrinuti da se to ispravi. Da li je to gradsko vijece ili neko drugi ne znam, ali ovaj grad se makar na simbolican nacin mora zahvaliti tim ljudima.
Temu sam pokrenuo da otrgnemo od zaborava imena kojima Mostarci duguju svoje zivote vise nego bilo kome drugom.

___________________________________________________________________

    02-20-2006 15:59 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
    VolimRodjene VolimRodjene is a Male
    rodjeni




    Poruka: 1037
    Location: Prve proleterske 1
    pokretac teme Thread Started by VolimRodjene

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    moze

    ___________________________________________________________________

      02-20-2006 16:49 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
      zela zela is a Male
      avenija kruzno




      Poruka: 161

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jedan od tih ljudi o kojima govoris je i moj brat.

      nemam rijeci da opisem koliko sam ponosan na njega.

      za pocetak, saljem im svima jedan veliki buket mostarskih ruza

      33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

      33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

      33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

      a tebi za temu 10.gif

      ___________________________________________________________________

        [/SIZE]

        02-20-2006 16:50 zela is offline Pregledaj poruke od zela Dodaj zela u listu prijatelja
        habiba75 habiba75 is a Female
        raja




        Poruka: 2339
        Location: lebdim

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        VR svaka cast 10.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        JESAM LI VAM GOVORILA!?

        02-20-2006 16:58 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
        pala pala is a Male
        raja




        Poruka: 1586
        Location: Avenija 77

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Velika HVALA svim clanovima ratne bolnice 33.gif 33.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        VELEZ JE GOROSTAS KAO PLANINA PO KOJOJ JE DOBIO IME

        02-20-2006 17:03 pala is offline Pregledaj poruke od pala Dodaj pala u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        tema je izmisljena 01.gif


        33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

        02-20-2006 17:26
        Ella Ella is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 315
        Location: Skopje

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Svaka cast VR, slazem se 1000%. I moja mama je radila tamo - nije bas radila sa ranjenicima, al je poradjala djecu u nemogucim uslovim , uz svjecu, bez najosnovnijih stvari.
        A pricala mi je kako je bilo , svaka im cast !!!! 33.gif

        ___________________________________________________________________

            02-20-2006 17:30 Ella is offline Pregledaj poruke od Ella Dodaj Ella u listu prijatelja YIM Screenname: ela_maric
            antiprotivan antiprotivan is a Male
            moforaja




            Poruka: 2823
            Location: Norway

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ne moze se nista drugo nego pozdraviti ovakva ideja, VR, nazalost, cesto je tako da se napuhuju i sepure licnosti koje to najmanje zasluzuju, a oni koji zaista zasluzuju, eto tako, jednostavno nestanu, jer su skromni ljudi, nisu galamdzije, niti im je stalo do "paunisanja"...

            Znam da ima jos takvih ljudi u i van Mostara, koji su "zaboravljeni", a cinili su puno u odsutnim trenucima, oni sigurno nisu ti koji traze publicitet, ali, ima nacina da se tim ljudima kaze jedno "hvala" na jedan nacin koji zasluzuju, samo ako ima volje...

            Evo naseg pokusaja pokazivanja volje, VR, sve cestitke na temi ! 10.gif

            ___________________________________________________________________

              21.gif

              02-20-2006 17:33 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
              taja_ch taja_ch is a Female
              cernichka




              Poruka: 1358
              Location: U najljepsem gradu na svijetu!

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              svaka cast VR za temu 10.gif doktorima i svim ljudima koji su radili tu takodjer 10.gif 10.gif 33.gif

              ___________________________________________________________________

                La sagesse d'une personne se reconnais par sa patience...

                11.gif

                02-20-2006 17:51 taja_ch is offline Posalji email za taja_ch Pregledaj poruke od taja_ch Dodaj taja_ch u listu prijatelja
                Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
                rezimski novinar




                Poruka: 3241
                Location: Iza

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Vjecnost je kratka da bi im se zahvalilo. 33.gif

                ___________________________________________________________________
                Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

                02-20-2006 18:07 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
                beli beli is a Male
                moforaja




                Poruka: 4103
                Location: USA

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Samo da se pridruzim u pozdravima za sve doktore i osoblje ratne bolnice a o licn prijateljima
                samo mogu reci da mi je cast da ih poznajem.... 10.gif 33.gif 33.gif

                ___________________________________________________________________
                audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
                autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
                Princ cuvaj mjesto na seciji....

                02-20-2006 18:31 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
                cernica67 cernica67 is a Male
                puter


                Poruka: 126
                Location: USA

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ja bih dodao setru Sabahu i obadvije Lejle, onda zubara sa Carine nemogu mu se sjetiti imena, koji je strpljivo cistio ranu na nozi jednom borcu, satima i satima. Svaki dan( predvece) bi doso u sobu stavio rudarsku bateriju na glavu i cistio i cistio. Ja bi ga gledo i cudio mu se kako samo ima toliko strpljenja. Inace borac je pogodjen Pam-om u desni dio stopala i rana se gnojila htjeli su mu je odmah otkinut a zubar nije dao. Hoce covjek da pokusa sve sto se moze pokusati ali djaba cim je otiso u Sarajevo otkinuli su mu je.
                Eto ja bih spomeno i ovu ekipu pored doktora kojima se jedino ordeni mogu dati za njhov doprinos.

                02-20-2006 18:51 cernica67 is offline Posalji email za cernica67 Pregledaj poruke od cernica67 Dodaj cernica67 u listu prijatelja
                Edo Edo is a Male
                Bad Company




                Poruka: 2324
                Location: Somewhere in time......

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                33.gif 33.gif 33.gif

                bio sam pacijent i veoma dobro znam kako se radilo i sta, hvala svima...

                nesmijemo zaboravit ni doktore i sestre is Sarajeva koji su pomogli jedno vrijeme 10.gif

                ___________________________________________________________________

                02-20-2006 19:35 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
                VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                rodjeni




                Poruka: 1037
                Location: Prve proleterske 1
                pokretac teme Thread Started by VolimRodjene

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od cernica67:

                  Ja bih dodao setru Sabahu i obadvije Lejle, onda zubara sa Carine nemogu mu se sjetiti imena, koji je strpljivo cistio ranu na nozi jednom borcu, satima i satima. Svaki dan( predvece) bi doso u sobu stavio rudarsku bateriju na glavu i cistio i cistio. Ja bi ga gledo i cudio mu se kako samo ima toliko strpljenja. Inace borac je pogodjen Pam-om u desni dio stopala i rana se gnojila htjeli su mu je odmah otkinut a zubar nije dao. Hoce covjek da pokusa sve sto se moze pokusati ali djaba cim je otiso u Sarajevo otkinuli su mu je.
                  Eto ja bih spomeno i ovu ekipu pored doktora kojima se jedino ordeni mogu dati za njhov doprinos.


                ja mislim da je to bio Humo, koliko se sjecam

                ___________________________________________________________________

                  02-20-2006 19:46 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                  GARAVUSA GARAVUSA is a Female
                  Misiica ljeta 07




                  Poruka: 8658
                  Location: Holland

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  33.gif 33.gif 33.gif za nase heroje

                  ___________________________________________________________________

                    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

                  02-20-2006 19:49 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
                  VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                  rodjeni




                  Poruka: 1037
                  Location: Prve proleterske 1
                  pokretac teme Thread Started by VolimRodjene

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  sjecam se i sestara Sejde i Dzile a i doktora Konjhodzica kojeg me kao dijete bilo strah jer se vazda nesto derao 07.gif
                  A sjecam se i Lejle koja je gore spomenuta i cini mi se da je bila neka Vesna.

                  33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

                  ___________________________________________________________________

                    02-20-2006 19:52 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                    LanaMo LanaMo is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 2125
                    Location: Svugdje Pomalo...Pretezno vise tu nego tamo...

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

                    svaka ti cast VR...

                    ___________________________________________________________________
                    Ne misli da je trenutak sreæe nešto maleno!

                    02-20-2006 20:53 LanaMo is offline Pregledaj poruke od LanaMo Dodaj LanaMo u listu prijatelja
                    zvechka zvechka is a Female
                    samo sto nisam


                    Poruka: 1374
                    Location: Somewhere nice

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Hvala medicinskom osoblju ratne bolnice za pozrtvovanost i nesebicnu borbu

                    u spasavanju zivota, u to nesigurno i opasno vrijeme. 33.gif 33.gif 33.gif


                    VR 10.gif

                    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zvechka dana 02-20-2006 u 22:33.

                    02-20-2006 22:32 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
                    berber berber is a Male
                    moforaja


                    Poruka: 4397
                    Location: Na Tepi

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Da spomenem jednu anesteticarku koja je u najvecem ustaskom razaranju Mostara,uspjela preci na lijevu obalu!Sabira Bajgoric udata Salcin!
                    Njoj i svom osoblju ratne bolnice!! 33.gif 33.gif

                    ___________________________________________________________________
                    nema vise ni tepe

                    02-20-2006 22:51 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
                    cernica67 cernica67 is a Male
                    puter


                    Poruka: 126
                    Location: USA

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Tako je VR, Humo se zvao.

                    02-20-2006 22:51 cernica67 is offline Posalji email za cernica67 Pregledaj poruke od cernica67 Dodaj cernica67 u listu prijatelja
                    Stranica (10): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com