Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Ratna bolnica Mostar 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
VolimRodjene VolimRodjene is a Male
rodjeni




Poruka: 1037
Location: Prve proleterske 1
pokretac teme Thread Started by VolimRodjene

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

___________________________________________________________________

    02-21-2006 05:42 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
    cernica67 cernica67 is a Male
    puter


    Poruka: 126
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif Prava slika 10.gif

    02-21-2006 16:20 cernica67 is offline Posalji email za cernica67 Pregledaj poruke od cernica67 Dodaj cernica67 u listu prijatelja
    liha liha is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 270
    Location: mostar-kosor

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da spomenem i ambulantu u 7 osnovnoj (Mahala) koja je takodje zaslužila pohvale jer mi sa desne obale nismo mogli doæi do Higijenskog preko dana pa se u njoj ukazivala prva pomoæ do mraka kada bi se prebacivalo èuvenom korpom koja je išla po razapetoj sajli preko Neretve pored Luèkog mosta.

    02-21-2006 16:30 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    odlicna tema ...... svaka cast osoblju bolnice. radili su pod nepodnosljivim uslovima.

    i oni su heroji zajedno sa borcima grada mostara 10.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    02-21-2006 16:54 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    super slika, doduse fali puno raje na slici.

    ne vidim skikica, ne vidim stupca, ne vidim jos par ljudi ....

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    02-21-2006 16:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    OMAHA OMAHA is a Male
    Mitsubishi sa zvjezdanim krovom




    Poruka: 1488
    Location: XYZ

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svaka cast Ratnoj Bolnici i osoblju! Neka im se dobrim vrati! 01.gif

    02-21-2006 23:47 OMAHA is offline Pregledaj poruke od OMAHA Dodaj OMAHA u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo i ja da spomenem Haru,Soru,Arifa,dr Omanovica

    03-01-2006 00:39 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    Emir Emir is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1120
    Location: NYC

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    VR
    Svaka cast na postavljenoj temi.

    A osoblju ratne bolnice mostar. od zalika, higijenskog, brankovca, onima sa ograde, i velmosa.
    Jedno veliko hvala, puno ste ucinili za nas, i malo je rijeci na ovom dunjaluku da bi vam se zahvalili.
    33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________

      03-01-2006 05:49 Emir is offline Posalji Email za Emir Pregledaj poruke od Emir Dodaj Emir u listu prijatelja
      Maja Maja is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 306
      Location: Oslo

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Neka se Higijenskom vrati ime "Ratna bolnica", postavi ploca sa jednom recenicom, isklesu imana doktora i sestara i eto traga o svjedocenju ove ustanove i njenih velikih ljudi.
      Slusah nedavno na radio BiH emisiju sa gostom u studiju dr. Gavrankapetanovicem. I izmedju ostalog je naveo da je u toku svojih predavanja koja drzi po univerzitetima sirom svijeta ogromno interesovanje studenata i prisutnih za medicinu u ratu. Rekao je da je najveci broj postavljenih pitanja u debatama upravo na ovu temu. Pitaju ga bukvalno kako su radili u ratu, kako operisali, anestezirali. Ekipa iz Ratne bolnice, a i mnogi drugi timovi bi romane mogli napisati ja mislim. Puno su zivota spasili i njihova svjedocenja ne smiju nikad postati zaborav!
      33.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Zivjeli 100 godina!

      03-01-2006 08:46 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
      zalik13 zalik13 is a Male
      moforaja




      Poruka: 4619
      Location: Rio de Zalik

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ratna bplnica zalik(mesa,goran,mugda,)
      jedno veliko hvala.

      03-01-2006 22:16 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
      Zigi Zigi is a Female
      gusterica


      Poruka: 60
      Location: mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      TO SU HEROJI

      03-19-2006 19:46 Zigi is offline Pregledaj poruke od Zigi Dodaj Zigi u listu prijatelja
      mostarka mmm7 mostarka mmm7 is a Female
      gusterica


      Poruka: 63
      Location: danska

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      zdravo ma gdje bili heroji mostara.........

      03-20-2006 15:36 mostarka mmm7 is offline Homepage of mostarka mmm7 Pregledaj poruke od mostarka mmm7 Dodaj mostarka mmm7 u listu prijatelja AIM Screenname: No declaration YIM Screenname: No declaration
      Emir Emir is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1120
      Location: NYC

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Maja:

        Neka se Higijenskom vrati ime "Ratna bolnica", postavi ploca sa jednom recenicom, isklesu imana doktora i sestara i eto traga o svjedocenju ove ustanove i njenih velikih ljudi.
        Slusah nedavno na radio BiH emisiju sa gostom u studiju dr. Gavrankapetanovicem. I izmedju ostalog je naveo da je u toku svojih predavanja koja drzi po univerzitetima sirom svijeta ogromno interesovanje studenata i prisutnih za medicinu u ratu. Rekao je da je najveci broj postavljenih pitanja u debatama upravo na ovu temu. Pitaju ga bukvalno kako su radili u ratu, kako operisali, anestezirali. Ekipa iz Ratne bolnice, a i mnogi drugi timovi bi romane mogli napisati ja mislim. Puno su zivota spasili i njihova svjedocenja ne smiju nikad postati zaborav!
        33.gif 33.gif

      Majo, lijepa bi to gesta bila. 33.gif

      Evo naleti na you tube na jedan snimak, pa covijeka vrati malo u te nesretne dane. Sreca opet da smo imali te svoje heroje(Medicinsko osoblje). Hvala im za sve sto su ucinili za nas gradjane Mostara. 33.gif Jedno veliko Hvala. 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

        http://www.youtube.com/watch?v=Nb-U4wzjE00

      ___________________________________________________________________

        05-22-2007 04:00 Emir is offline Posalji Email za Emir Pregledaj poruke od Emir Dodaj Emir u listu prijatelja
        almonda almonda is a Female
        seka


        Poruka: 679
        Location: NYC

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jasta brate, ne smiju se zaboraviti. 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

        05-22-2007 07:05 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
        Pile Moje Pile Moje is a Male
        mofo beba


        Poruka: 4

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        A da li tko zaista zna kako je to bilo? Ej..............

        05-22-2007 07:21 Pile Moje is offline Pregledaj poruke od Pile Moje Dodaj Pile Moje u listu prijatelja
        Humska Humska is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 997
        Location: nema dalje

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Veliko hvala medicinskom osoblju ratne bolnice za ljudskost 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Sve sto vrijedi nosim u sebi...

        05-22-2007 12:00 Humska is offline Posalji email za Humska Pregledaj poruke od Humska Dodaj Humska u listu prijatelja
        Bubamara Bubamara is a Female
        ne more meda


        Poruka: 35
        Location: Sarajevo

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pile Moje znam ja kako je bilo. Ranjena sam, granata je pala 1,5m ispred mene, radili su dvije operacije odjednom u poluanesteziji... Sad kad pomislim na to shvatam koliko je strasno bilo, mada mi se u tim momentima i nije tako cinilo valjda je bilo toliko tuge i jada da i nisi mogao obracati paznju na to. Ti divni ljudi-heroji spasili su mi zivot i ne mogu da ih se ne sjetim i ne pomenem i da im bar na ovaj nacin izrazim svoju zahvalnost Hvala im sto sam ziva, hvala im sto disem, hvala im sto imam svoju curicu - svoje zlato i hvala im sto su mi dali sansu.... Nabrojat cu samo neke, oni kojima se nisam mogla sjetiti imena neka mi ne zamjere zahvalna sam im do kraja svog zivota

        Nino Lukic, dr Zlatko Skikic, sestra Ajlina, Mili, Hidzo, dr Dragan Milavic, dr Snjezana Milavic, Jadranka, sestra Jasna, sestra Sabaha, Dzina, Dragan, Miro Humo i svi oni drugi nesebicni ljudi koji su davali sebe i u neku ruku disali za svoje pacijente....

        ___________________________________________________________________
        Bubamara

        05-22-2007 17:03 Bubamara is offline Pregledaj poruke od Bubamara Dodaj Bubamara u listu prijatelja
        Mo-beba Mo-beba is a Female
        Momentalno na daljinskom




        Poruka: 7485
        Location: Trebinje-Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Veliko im hvala 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


          33.gif

          05-22-2007 17:10 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
          Muntahta Muntahta is a Female
          moforaja




          Poruka: 8342
          Location: Tamo gdje je moja dusa.

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Srdacan pozdrav cijelom osoblju ratne bolnice,posebno mojoj komsinici Sabiri,i svima veliko hvala za vanljudske napore i hrabrost. 33.gif

          ___________________________________________________________________
          Prestani brinuti o tome ko te ne voli
          ko ima vise ili ko sta radi.
          Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

          05-22-2007 23:19 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
          orion orion is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1112
          Location: mobilna

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Kako ovo citam sve me jeza spopada. Mama i sestra su mi tu radile. Mama je bila u Higijenskom, u Dunavu,Brankovcu, vise se i ne sjecam. Sestra je jedno jutro i sama bila ranjena kada je posla na posao u Higijenski. Ja sam bila tamo kada je ekipa novinara reflektorima s kamera osvjetljavala prostoriju u kojoj se vrsila operacija...Svi su radili u neljudskim uslovima a ipak su davali sve od sebe, kao sto neko rece, nek im se njihovo dobro dobrim vrati... 33.gif

          ___________________________________________________________________

            05-22-2007 23:19 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
            Stranica (10): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com