Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Ratna bolnica Mostar 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
putnik putnik is a Male
brato




Poruka: 529
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Muntahta:

    Srdacan pozdrav cijelom osoblju ratne bolnice,posebno mojoj komsinici Sabiri,i svima veliko hvala za vanljudske napore i hrabrost. 33.gif


Ako mislimo na istu zenu Sabiru Bajgoric, odnosno Salcin, samo da kazem da je ta zena uspjela pobjeci iz nekog zatvora 9.05. ili 10.05 93 i doci do Mahale i onda do Higijenskog gdje je ostala do samog kraja. Nikada nije uspjela objasniti koje je sila vodila i sta joj je sacuvalo glavu dok je bjezala. Ziva je i zdrava Muntata

___________________________________________________________________
"Rijeci su isto ko gomile ljudi, nije nuzno znati sve, odaberi za sebe samo one prave..."

Branimir J. Stulic, 2:30

05-23-2007 09:41 putnik is offline Pregledaj poruke od putnik Dodaj putnik u listu prijatelja
narona narona is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1446
Location: tamo daleko....

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

postovanje svima 10.gif

___________________________________________________________________

    05-23-2007 20:19 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    heroji u bijelom pred higijenskim /ratna bolnica/ Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 05-29-2007 u 22:40.

    05-29-2007 22:37 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    ratna bolnica -higijenski Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


    maslo,semira,almira,
    djila,majda,sabaha,sejo,nn.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 05-29-2007 u 22:59.

    05-29-2007 22:44 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    gabi gabi is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 399

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    da spomenem i mog dedu mirzu cemal, rahmetli i tetku dr.indiru cemal u to vrijeme, sada udata brkovic.


    i sto je rekao neko prije mene 'nek se dobro dobrim vrati' .

    ___________________________________________________________________

      06-25-2007 02:30 gabi is offline Pregledaj poruke od gabi Dodaj gabi u listu prijatelja
      kaokakao kaokakao is a Female
      raja


      Poruka: 1583
      Location: A11-A@

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      O njihovom herojstvu sam mnogo èula od mojih dragih kojima su pomagali ... veliko, veliko HVALA 33.gif 33.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

      06-25-2007 02:39 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
      DEN DEN is a Female
      samo sto nisam


      Poruka: 1170

      Volim Rodjene - svaka ti cast za pokretanje ove teme! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Da samo dodam da je bilo i ne-medicinski obucene raje koja je u Cernici po kucama prihvatala ranjenike i cinila sve sto je mogla i znala da spasi bar koji zivot civila - jedna od njih je Nusreta -

      Ja vam svima preporucujem da obavezno pogledate video snimak, (pogledajte na prethodnim stranicama neko je postavio link) koji je napravila BBC, snimak koji svakog Mostarca i normalnog covjeka do srzi potrese. Taj video snimak bi trebala da ima svaka nasa kuca. Da se pamti.

      Medicinsko osoblje Ratne bolnice Mostar - Ma sto Mostar ima, cijeli svijet nema!

      ___________________________________________________________________
      NERETVA KROZ VENE TECE

      06-25-2007 03:21 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U vremenu u kojem su "borci" HVO-a gazili sve medjunarodno priznate konvencije i nemilosrdno granatirali bolnicu pravi ljudi su bili na visini zadatka. "Shupci u bijelom "sa zapadne strane, njihove tada dojucerasnje kolege koliko ja znam nijednom nisu digle glas protiv granatiranja bolnice.

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      06-25-2007 04:48 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      putnik putnik is a Male
      brato




      Poruka: 529
      Location: mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kolege sa "Kirurgije" su umal oskatile jednog forumasa, znam sigurno jer smo dobri prijatelji, srecom pa je otiso u Sloveniju, inace bi izgubio nogu, bila bi amputirana do kuka. Bio je dijete od 13 god, kad mu se to desilo.

      ___________________________________________________________________
      "Rijeci su isto ko gomile ljudi, nije nuzno znati sve, odaberi za sebe samo one prave..."

      Branimir J. Stulic, 2:30

      06-25-2007 10:47 putnik is offline Pregledaj poruke od putnik Dodaj putnik u listu prijatelja
      Ceznja Ceznja is a Female
      moforaja




      Poruka: 3970
      Location: Bogu iza noga

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Svaka im cast i VELIKO HVALA! 33.gif

      ___________________________________________________________________
      "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

      06-25-2007 12:51 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
      DEN DEN is a Female
      samo sto nisam


      Poruka: 1170

      Hvala Im Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Spasili su zivot mom malom rodjaku iz Zalika, bio je tesko ranjen u glavu, i poslije ulaska BBC-ja na lijevu obalu, prebacen je u Italiju na lijecenje. Gledam taj snimak,dok mi 'suza suzu goni" - kraj njega brat mu Armin bdije, borac Armije u uniformi, bespomocan, suti i gleda dise li mu mali braco...pokriven dekom ambasadorkom iz kuce.

      Pobijedili su rat, granate, strah, bol i smrt.

      HVALA VAM!

      ___________________________________________________________________
      NERETVA KROZ VENE TECE

      06-25-2007 18:33 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
      EMS
      SexNepoznat

      Poruka: 1
      Location: international

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ....krasno je cuti ovakve komentare i znati da nisi zaboraljen i da se bar neko sjeca.....

      U ime svih nas koji smo zivjeli i radili u Ratnoj bolnici Mostar, u ime svih onih radnika Bolnice koji su izgubili svoje zivote - hvala Vam na lijepim rijecima i uspomenama....
      Koliko god je bilo tesko i neuslovno za zivot i rad, sve se lakse izdrzavalo zahvaljujuci pozitivnim vibracijama medju svima nama u Bolnici, jer tada nije bilo zavisti, zloce i podmetanja - zivjeli smo svi na isti nacin, imali ( ili ne-imali) istu kolicini i gledali da pomognemo jedni drugima...
      Prezivjeli smo zahvaljujuci medusobnoj podrsci, razumijevanju i druzenju....a toga, cini mi se, na zalost, danas nema ni u tragu.... 25.gif help.gif

      06-27-2007 11:13 EMS is offline Posalji Email za EMS Pregledaj poruke od EMS Dodaj EMS u listu prijatelja
      DEN DEN is a Female
      samo sto nisam


      Poruka: 1170

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Postovani EMS,

      Za podrsku, razumijevanje i druzenje dosli ste na pravo mjesto, ovdje medju svoju mostarsku raju.

      Velika je cast sto ste medju nama. Sa mnom ce se sloziti svi forumasi.

      Imate veliki pozdrav od mene, znajte da vas nikad niko od nas nece zaboraviti.

      ___________________________________________________________________
      NERETVA KROZ VENE TECE

      06-27-2007 20:18 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
      RIO RIO is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 452
      Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      niko nikada nemoze zaboraviti te ljude i nebojte se da ce vas iko ikada zaboraviti dok god ima iko ko je bio u gradu onih ludih godina
      HVALA VAM VELIKA to su samo rijeci, ali koliko smo vam zahvalni to se nemoze pokazati

      ___________________________________________________________________
      Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

      06-28-2007 07:19 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
      BISCANIN2
      SexNepoznat

      Poruka: 51

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      33.gif

      ___________________________________________________________________
      zdravlja,para ili use ,nase i podase

      06-29-2007 00:00 BISCANIN2 is offline Pregledaj poruke od BISCANIN2 Dodaj BISCANIN2 u listu prijatelja
      Muntahta Muntahta is a Female
      moforaja




      Poruka: 8342
      Location: Tamo gdje je moja dusa.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jos jednom svima veliko hvala. 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Prestani brinuti o tome ko te ne voli
      ko ima vise ili ko sta radi.
      Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

      06-29-2007 01:57 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
      Emir Emir is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1120
      Location: NYC

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od EMS:

        ....krasno je cuti ovakve komentare i znati da nisi zaboraljen i da se bar neko sjeca.....

        U ime svih nas koji smo zivjeli i radili u Ratnoj bolnici Mostar, u ime svih onih radnika Bolnice koji su izgubili svoje zivote - hvala Vam na lijepim rijecima i uspomenama....
        Koliko god je bilo tesko i neuslovno za zivot i rad, sve se lakse izdrzavalo zahvaljujuci pozitivnim vibracijama medju svima nama u Bolnici, jer tada nije bilo zavisti, zloce i podmetanja - zivjeli smo svi na isti nacin, imali ( ili ne-imali) istu kolicini i gledali da pomognemo jedni drugima...
        Prezivjeli smo zahvaljujuci medusobnoj podrsci, razumijevanju i druzenju....a toga, cini mi se, na zalost, danas nema ni u tragu.... 25.gif help.gif


      Kod dobrih ljudi uvijek dobar post, jos jednom od srca veliko hvala za sve sto ste ucinili za nas, dobrom vam se vratilo 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 10.gif .

      ___________________________________________________________________

        06-29-2007 04:43 Emir is offline Posalji Email za Emir Pregledaj poruke od Emir Dodaj Emir u listu prijatelja
        skika_mostar boy skika_mostar boy is a Male
        mofo beba


        Poruka: 3
        Location: dubai

        Wink Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        e ja sam skikica sin
        on je superi upravu si VR. ~2~ ~4~
        imate pozz i veliku zahvalnost od njega i nase porodice.

        07-16-2007 22:36 skika_mostar boy is offline Pregledaj poruke od skika_mostar boy Dodaj skika_mostar boy u listu prijatelja
        DEN DEN is a Female
        samo sto nisam


        Poruka: 1170

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od skika_mostar boy:

          e ja sam skikica sin
          on je superi upravu si VR. 02.gif 05.gif
          imate pozz i veliku zahvalnost od njega i nase porodice.




        Pozdravljam tebe i tvoju porodicu; tvoj otac je ponos hiljada Mostaraca u Mostaru i sirom svijeta. On je heroj i ako mene pitate, zasluzuje Nobelovu nagradu!

        ___________________________________________________________________
        NERETVA KROZ VENE TECE

        07-19-2007 02:02 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
        skika_mostar boy skika_mostar boy is a Male
        mofo beba


        Poruka: 3
        Location: dubai

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        e hvala DEN

        07-19-2007 23:07 skika_mostar boy is offline Pregledaj poruke od skika_mostar boy Dodaj skika_mostar boy u listu prijatelja
        Stranica (10): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com