Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Meho Jagger » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (9): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Putko jasta 10.gif

01-15-2004 01:11 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sjea¨ li se Glorija
kafe Amsterdam
u noi,
´i¸a sjedi u o¨ku
Ulazi rock legenda sa ¨takama
tu sam ve
e do¨ao
sa autom mog kolege

Tu sam ve
e donio
svoje pjesme
pa sam te ponudio
da mi ih proda¨
draga moja
Glorija

ti si mislila
da te ja zajebajem
a i kolega je negdje nestao
´i¸a me je hakao

Od te ve
eri sam te
zavolio moja draga
Glorija
´elim da mi bude¨
´ena moja draga
Glorija

01-17-2004 02:52 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sjea¨ li se Ljuba
kada si do¨ao
u Caffe restoran «Mimoza»
Tada si naru
io sebi lozu.

Tu ve
er je sjedila
najvea rock zvijezda
Meho D¸eger
Samo si rock legendu pozdravio
Na mome stolu je bila boca
La¨ke pive

Ljuba tu ve
er nisi
nikoga po
astio
pa se stidi i srami
Ti si propalica
isti k'o i
Ne¨o Povlo!

Ljuba, ti si niko i ni¨ta
niti e¨ biti niko i ni¨ta
klo¨aru Mostarski

01-17-2004 02:54 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svako ve
e kada doem
u Kamenu Ba¨tu
pozdravi¨ me ti,
Branko i tvoja ¸ena Radmila

Da¨ mi cigarete i pive
na veresiju,
jer mi vjeruje¨ da u platiti
moj veliki gazda

Zato ¨to si ti veliki gazda
i uvijek e¨ biti veliki boss
i moj veliki brat
zaslu¸io si da te posjeti
pjesni
ka muza
to jest ja
moj veliki gazda

01-17-2004 02:56 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vera, da li se sjea¨ od
koga sam te oteo
Taj kreten se zove
Bijela Obrva
koja ti je bila ljubav

Rock legenda te primila
da ¸ivi¨ sa njim
on te ¸alio kada si bila
sa tim kretenom

´ivjela si sa rock legendom
jedno

etiri mjeseca
pa si onda htjela da ide¨ u Rijeku
jer si bila iz Rijeke, ljubavi

Rock legenda te ispratila
do stanice
pa ste se pozdravili
dok ti nije do¨ao autobus za Rijeku
pa ste se poljubili na rastanku
moja draga Vera

01-17-2004 02:58 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ti si moja striptizeta
jer se svake noi skida¨
preda mnom
moja mala striptizeto.

Pamtim tvoj seksualni hir za seksom
´eno mog seksualnog ¸ivota
Pa kada skine¨ sve sa sebe
onda vodimo ljubav
a ja te karam
i tako vodimo seksualni ¸ivot
pa se opet karamo
ti i ja

Volim svaku pozu
da primjenim
kraljice seksa
a najvi¨e volim kada mi sjedi¨ u krilu
milo moje seksualno ma
e
koje se sklup
a oko mene
oko masovnog rock idola
i skaka
a s mostova

Takvu ¸enu ne treba pu¨tati niti je
davati drugom da vodi seksualni ¸ivot
s drugim
ovjekom,
niti u te dati ikom moja lutko,
na koncu moja Anette

Sjeti me se moja kraljice seksa i droge
iako nisam drogera¨
mila moja Anette

01-17-2004 02:59 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tina, ti si moja rock baka
divim ti se ¨ta si sve pretrpila
sa Ajk Tarnerom
svjetskim klo¨arem i drogera¨om

On te nije bio dostojan
niti treba da bude s tobom
i Ajk Tarner zbog droga
treba da zavr¨i u zatvoru
moja Tina
Ginisova rekorderko

01-17-2004 03:01 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jedan igra


jedan OFK «Titograd»
jedna Suzan
mnogo treninga
i mnogo seksa

O, Suzan
sjea¨ li se
ko se prvi predstavio,
a to sam bio ja.
Da li sjea¨ de
ka
crne duge kose,
a to je bilo
atomsko desno krilo
OFK «Titograda»
a ne k'o «Fitilj»

Prisustvovala si svakom treningu
i jednom
kada sam obukao farmerke
i kada smo ¨etali po Titogradu
Tada smo bili skupa
Volie te tvoj biv¨i fudbaler
cijeli svoj ¸ivot

01-17-2004 03:02 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Murza, ti si legenda iz ¦vedske
kao Bjern Borg, pjeva

grupe ABBA
tvoj seksi hod i zakucavanja
palila su sve djevojke iz Mostara
Murza, onaj tvoj drug Damir «Burdu¨»
me je jednom hakao
i nemoj da se dru¸i¨ sa njim
legendo, jer ti bi sve pokarao
da se nisi dru¸io sa njim.

01-17-2004 03:04 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vahid Halilhod¸i, neizmjerljiva legenda,
rodio se u poznatom sto
arskom kraju
u Jablanici
Kada je do¨ao u Mostar
Asim Kama
o mu je postavljao ¨tapove
i u
io ga da pravilno hoda.
Vaha, ti si u Vele¸u bio idol
i mi ti se klanjamo

Zato Vahide, kada ti je
ra
un u kafiu 8 KM
reci konobaru «u redu je»
a ne da uzima¨ kusur
da plati¨ parking u Jablanici

01-17-2004 03:05 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svjetka i panslavenska rock zvjezda
se rodio 21.05.1950.godine
u Mostaru.

Muzikom se po
eo baviti
od svoje desete godine
a to jest 1960.godine
Ujedno sam igrao fudbal
u FK «Krivaja» iz Zavidovia,
a poslije Krivaje sam igrao
u 14 klubova
jer muzika i fudbal mogu zajedno.
Nastupao sam na studentskom i
ma¨inskom fakultetu
gdje sam osvajao torte
kao nagradu za
osvojeno prvo mjesto
Takoe sam nastupao
na mnogim gitarijadama,
gdje sam osvajao masovna
prva mjesta i uvijek bio
najbolji gitarista.

Na tim nastupima sam
dosta dobrih cura upoznao
pa sam ih volio i
¸estoko karao,
pa su u transu govorile moje ime.
Zavr¨io sam srednju muzi
ku ¨kolu
sa vrlodobrim uspjehom
pa se mislim zaposliti
u staroj gimnaziji
kao profesor muzi
kog
i fizi
kog vaspitanja.



Kada smo i¨li u Neum
na takmi
enje
Super Nova supertalents
rekla si mi da me je
pozdravila kolegica
ti si me obradovala i
donijela sreu

U Mostaru sam svim
klo¨arima rekao da u
pobjediti na tom takmi
enju
i biti najbolji pjeva
.
¦ta je sada ¨upci,
Da se tebi vratim
Vesna ljubavi,
o koliko te volim.
U¨la si u moje srce
kao Taramba u kazneni prostor
i nikada nee¨ iz njega izai
kao ni iz srca moga.


Za stolom u Sokolovoj menzi
flomasterom si napisala
vo direktor
dodirnuo sam ti ruku
a ti si se izmakla i oti¨la radit
vrijednice moja vrijedna

01-17-2004 03:06 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MEHO MI TE VOLIMO 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

01-17-2004 03:18 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hahahahahahahah nije meho djaba legenda 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-17-2004 07:17 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amir:

    Putko jasta 10.gif


a bogami od ti je osto isti Meho ko Meho 21.gif





samo smo mi svi izgleda pukli 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

01-17-2004 13:31 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

dobar a? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    hahahahahahahah nije meho djaba legenda 10.gif

Dobar Home, ma jasta je moro sam mu sve ove pjesme postavit ovdje 10.gif

01-17-2004 16:21 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako ovo nije poezija
onda ja stavrno ne znam sta je



Za stolom u Sokolovoj menzi
flomasterom si napisala
vo direktor
dodirnuo sam ti ruku
a ti si se izmakla i oti¨la radit
vrijednice moja vrijedna







'ta ce aleksa 35.gif

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

01-31-2004 23:36 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cist Haiku 04.gif

___________________________________________________________________



      19.gif

      02-01-2004 00:37 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      Plastic Plastic is a Male
      moforaja


      Poruka: 2533
      Location: space

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U Mostaru sam svim
      klo¨arima rekao da u
      pobjediti na tom takmi
      enju
      i biti najbolji pjeva
      .
      ¦ta je sada ¨upci,
      Da se tebi vratim
      Vesna ljubavi,
      o koliko te volim.
      U¨la si u moje srce
      kao Taramba u kazneni prostor
      i nikada nee¨ iz njega izai
      kao ni iz srca moga.



      PA moze li iko na ovom dunjaluku sa Home, Putko, a ne moze brate boga mi.... 26.gif placem od smijeha

      02-01-2004 04:11 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nedavno objavljivanje najnovijih stihova Mehe D¸egera, koji ce se uskoro naci u njegovoj drugoj pjesnickoj knjizi, izazvalo je nezapamcen interes mostarske knji¸evne javnosti. Da podsjetimo, promocija prve...

      ... D¸egerove knjige stihova naslovljene «Pjesme» odr¸ana je u travnju 2002. godine. Tom prigodom su, uz prigodne recitale, uvodne rijeci odr¸ala gospoda Veselin Gatalo i Nino Raspudic. Njihovi osvrti na D¸egerovu knji¸evnost danas su vec klasicni tekstovi bez kojih je nezamisliv sav kasniji kriticki d¸egerizam.

      Uz dopu¨tenje autora, prenosimo uvodnu rijec koju je te veceri odr¸ao prof. Nino Raspudic:

      Dame i gospodo, dragi prijatelji i ¨tovatelji pisane rijeci,

      Premda ¸ivimo u vremenu u kojem se svi, i preko svake mjere, razbacuju velikim rijecima, necu se libiti nazvati ovaj trenutak povijesnim i ovu vecer sudbonosnom. Zbirka poezije jednostavno naslovljena «Meho D¸eger  Pjesme» bit ce zlatnim slovima zapisana u stoljetnoj tradiciji, ne samo bosanskohercegovacke i europske, vec jamacno i svjetske kulture i knji¸evnosti.

      Na¨ nara¨taj je imao povijesnu srecu roditi se u vrijeme nastanka i izlaska najznacajnijeg i najautenticnijeg umjetnickog djela na prostoru Jugoistocne Europe posljednjih desetljeca.

      U vremenu mr¸nje i razaranja, vremenu duhovnog sivila i pada svih estetskih i moralnih vrijednosti, na¨ sugradanin Mehmed Humackic, poznatiji kao Meho D¸eger, otprije priznat i poznat glazbenik, kantautor, humanist i teoreticar rokenrola, samozatajno je radio na svojoj prvoj zbirci pjesama, koja ce u proljece 2002. poput zemljotresa duboko uzdrmati i potresti bosanskohercegovacku knji¸evnu i umjetnicku scenu, baciv¨i u sjenu i fantastican uspjeh na¨eg mladog redatelja Danisa Tanovica i njegovog filmskog prvijenca.



      Dozvolite mi da se na trenutak zadr¸im na na¨em oskarovcu i povucem ociglednu paralelu izmedu ta dva blistava remek-djela na¨e kulture  filma «Nicija zemlja» i D¸egerove zbirke poezije. U sredini u kojoj se preko ministarstava kulture i srodnih institucija novac poreznih obveznika desetljecima nemilice tro¨i na financiranje bezvrijednih djela, na filmove koje nitko ne gleda i knjige koje nitko ne cita, na pustinje duha kao ¨to su razna udru¸enja knji¸evnika, veceri poezije, kulturna ljeta i slicno, fascinantna je spoznaja da su na¨a najvrednija umjetnicka djela nastala bez ijednog pfeninga dr¸avne pomoci.

      Poput Danisa Tanovica i gospodin D¸eger je kroz bespuca nastanka, publikacije, marketinga i distribucije svog remek-djela pro¨ao potpuno sam. Pouzdano znamo, iako skromni umjetnik to ne voli posebni isticati, da je cak i olovka kojom su zapisani neki od najljep¨ih stihova europskog pjesni¨tva, koje danas imamo srecu i cast citati u ovoj plemenitoj zbirci, D¸egerova privatna olovka, ni donirana ni sufinancirana od bilo koga.

      Ne mogu, a da na ovom mjestu ne uzdrhtim od bijesa kad se sjetim raznih Keba, Marica, Koromana i stotina drugih provincijalnih i re¸imskih nazovi-pjesnika koji su desetljecima parazitirali na grbaci ovog naroda izdajuci zbirke koje nitko ne cita, hvaleci i recenzirajuci jedni druge, mijenjajuci povremeno i prigodno ideologije, dresove i strane; ne mogu a da ih ne vidim kako zelene od zavisti i crvene od bijesa, a mo¸da i srama, pred ovom bo¸anskom zbirkom iza koje nije stajalo ni¨ta, osim srca i obraza jednog istinskog umjetnika, a koja je danas neraskidivo utkana u emotivni imaginarij tisuca njenih citatelja i ¨tovatelja.

      O te¨kim okolnostima u kojima je nastala njegova zbirka poezije op¨irnije ce nam pricati sam gospodina D¸eger. Navest cu samo cinjenicu da je zbirku poceo pisati samo par dana nakon atentata, kojeg je srecom pre¸ivio samo s lomom desne noge, a ne nadahnute desne ruke; te da su se tijekom nastanka umjetnickog djela opetovano javljali tehnicki problemi u vidu pucanja ranije spomenute legendarne olovke, koju je posljedicno neprestano trebalo ¨iljiti.

      Sve pjesme su napisane u krevetu, ¨to nije nova pojava u svijetu umjetnosti  sjetimo se samo Marcela Prousta, koji je kao te¨ki astmaticar, prikovan za krevet napisao svoj maestralni ciklus «U potrazi za izgubljenim vremenom». Ili, u drugom domenu, tada 18-godi¨njeg talentiranog nogometa¨a Julia Iglesiasa, koji je oporavljajuci se od loma noge poceo svirati gitaru i pjevati i nikada se vi¨e nije vratio sportu.

      Mi bi ipak ¸eljeli da D¸eger, dokazav¨i se sada i kao najveci BH pjesnik, nakon oporavka od loma noge, ne zapusti ni glazbenu karijeru koja ga je vec ranije proslavila. Slicni primjeri vrhunskih glazbenika, koji su ujedno i priznati pjesnici, postoje i izvan Mostara  sjetimo se samo Boba Dylana, Leonarda Cohena ili Arsena Dedica na primjer.

      D¸eger se nastavlja na tu tradiciju, ali unosi u nju i elemente vrhunskog pjesni¨tva s na¨ih prostora  od Alekse ¦antica, danas mo¸emo reci nakon D¸egera drugog najveceg mostarskog pjesnika, pa do Maka Dizdara i lapidarnosti i cistoce izraza njegovog «Kamenog spavaca», zbirke koje je prije vi¨e od cetvrt stoljeca do¸ivljena kao pjesnicka senzacija i odu¨evila sve, skoro kao D¸egerovo pjesni¨tvo danas.

      D¸egerovo pjesni¨tvo nije puki opojni bijeg u imaginaciju i muzikalnost rijeci. To je pjesni¨tvo o stvarnim ljudima i stvarnim osjecajima. Pjesnik ne bje¸i od stvarnosti u svoj njenoj okrutnosti i cesto apsurdnosti, ali uspijeva tu grubu svakodnevnu ¸ivotnu materiju snagom blistavog umjetnickog izraza uzdici i sublimirati do najrafiniranije poezije. D¸eger je pjesnik velikih istina ocitanih u malim stvarima. Tematski bismo pjesme iz ove zbirke mogli svrstati u cetiri cjeline.

      Prvu skupinu cinile bi pjesme posvecene ¸enama, D¸egerovim uglavnom nesretnim ljubavima. Citava galerija upecatljivih ¸enskih likova defilira ovom fantasticnom zbirkom, od konobarica do poznatih glumica, kao ¨to je Alma Prica. Besmrtnim likovima andeoskih ¸ena poput Danteove Beatrice, Petrarkine Laure ili Aleksine Emine, danas mirne du¨e mo¸emo pridodati D¸egerovu Cunu, Klaudiju ili Nijazu.

      Drugi zaokru¸en ciklus cinile bi pjesme o samom D¸egeru i rock'n rollu, u kojima se autobiografski elementi ispreplicu s metafizickim uvidima u prirodu rock glazbe. Na istoj liniji su i poeme s izrazitim erotskim nabojem poput himnicke pjesme «Crven Ban» ili potresne pjesme o hotelu Neretva, pjesme koja dosti¸e tragicku katarzu diskrepancijom izmedu dana¨nje ru¨evine pred privatizacijom i mitskog mjesta iz pjesnikovih sjecanja. Bez la¸nog sentimentalizma, ali naprosto je nemoguce suspregnuti suze prilikom citanja sljedecih stihova:

      Znao sam dovoditi
      neke lijepe cure u hotel Neretvu
      Tada bi bilo puno ljubavi i seksa
      a najvi¨e orgija

      Treci ciklus cine pjesme posvecene kolegama rock glazbenicima, od potresne balade o Davorinu Popovicu, do ode Alenu Islamovicu kojem D¸eger kolegijalno izra¸ava zahvalnost ¨to ga je jednom odveo na veceru.

      Da se pjesnikova imaginacija ne ogranicava na ¸ene i rokenrol, kao ¨to su tvrdili neki zlobni kriticari, potvrduje cetvrti ciklus kojeg cine odgojno-didakticke poeme posvecene «malim rock legendama». U dirljivim stihovima za djecu, naizgled opori roker, pokazuje majcinsku bri¸nost za buducnost malih Mostaraca kojima ocinski porucuje:

      Treba¨ se i ti Rock Legendo
      da se kladi¨ u kladionicama
      pa da dobiva¨ novac
      Marine Legendo na¨a

      S formalne strane gledano, D¸egerove pjesme napisane su u slobodnom stihu. Onkraj puke versifikacije, ta pjesnicka bujica ne nadaje se samo kao slobodni stih, to je i stih slobode, sloboda u stihu kroz koju se neprimjetno provlaci i prepoznatljivi rock ritam D¸egerove poetske gradbe. Raspon stilskih figura je neizmjerno ¨irok. Ovisno o temi D¸egerov izraz se krece od neobarokne rasko¨nosti do minimalizma haiku poezije.

      Rock'n Roll je ¸ivot moj
      Rock'n Roll je ¸ivot tvoj
      Rock'n Roll je Rock'n Roll

      Poseban osvrt zaslu¸uje i likovna oprema knjige te vizualni u¸itak koji pru¸a. Zbirka je oplemenjena s 20-ak autorovih fotografija, od kojih vecina do sada nije bila objavljena. Tako imamo priliku vidjeti D¸egera u toplini obiteljskog doma, u krugu prijatelja, na pozornici za vrijeme koncerta, s kolegom Rambom Amadeusom koji je nastupio kao postgrupa D¸egerovom nastupu pod pecinom i jo¨ niz drugih fotografija koje svjedoce da je rokenrol zvijezda i veliki pjesnik covjek od krvi i mesa poput svakog od nas.

      Prije nego ¨to se prepustimo autenticnom u¸itku slu¨anja umilnih D¸egerovih stihova, ¸elio bih na kraju, u ime ovog samozatajnog umjetnika, apelirati na kolege knji¸evne kriticare da podupru njegovu kandidaturu za predsjednika Udru¸enja knji¸evnika Mostara, kako bi nas sve skupa poveo prema dosad neslucenim visinama pjesni¨tva i umjetnosti. Hvala vam.


      Mostar, travanj 2002. Nino Raspudic

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      02-04-2004 17:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Plastic Plastic is a Male
      moforaja


      Poruka: 2533
      Location: space

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ZIVILA LEGENDA 10.gif

      02-05-2004 02:27 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
      Stranica (9): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com