Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Meho Jagger » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (9): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja jos ne mogu da vjerujem 21.gif 21.gif 26.gif

09-23-2004 02:20 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
supa93 supa93 is a Male
rodjeni




Poruka: 780
Location: ta nisam iz Èapljine . . .

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Trenutno postoji inicijativa da se park u fejicevoj ulici nazove po legendarnom Mehi Dzegeru...JA SAM ZA a o pojedinostima cete biti obavjesteni uskoro...
Neka ti je laka zemlja mostarska LEGENDO 33.gif

___________________________________________________________________
Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

09-23-2004 12:16 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

treba mu spomenik podignut u fejicevoj, kad kontaju podignuti Bruce Lee-u, koji nema veze s Mostarom, sto da ne velikom mostarcu i legendi Mehi Dzegeru

09-23-2004 12:44 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
supa93 supa93 is a Male
rodjeni




Poruka: 780
Location: ta nisam iz Èapljine . . .

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...bice i toga u parku Amire-bicete obavjesteni...

___________________________________________________________________
Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

09-23-2004 13:06 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
VraGicA VraGicA is a Female
trudim se




Poruka: 193
Location: Rujiste, odma ispod doma desno

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne mogu da vjerujem

Rahmet mu dusi 33.gif

___________________________________________________________________
~102~

    ~102~

    09-23-2004 13:24 VraGicA is offline Posalji Email za VraGicA Pregledaj poruke od VraGicA Dodaj VraGicA u listu prijatelja
    McGowan McGowan is a Male
    avenija kruzno




    Poruka: 137
    Location: The Land of Our own...

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od supa93:

      Trenutno postoji inicijativa da se park u fejicevoj ulici nazove po legendarnom Mehi Dzegeru...JA SAM ZA a o pojedinostima cete biti obavjesteni uskoro...
      Neka ti je laka zemlja mostarska LEGENDO 33.gif


    supa buraz pozdrav 18.gif STA GOD DA SE POKRENE U IME I ZA IME MEHE DZEGERA I JA SAM ZA 10.gif SPOMENIK ILI STA GOD DEFINITIVNO LEGENDARNA IDEJA 10.gif

    MEHO LAVE LAGANA TI MOSTARSKA ZEMLJA BILA 16.gif
    PUTUJ PUTOVE RAJA JE VJECNO UZ TEBE 10.gif

    09-23-2004 22:02 McGowan is offline Pregledaj poruke od McGowan Dodaj McGowan u listu prijatelja
    Sanci Sanci is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 485

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa zna li iko od cega je umro ??

    09-23-2004 22:29 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
    San Adi Diego San Adi Diego is a Male
    Velemajstor




    Poruka: 410
    Location: San Diego

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Elvis has left the building. 16.gif

    ___________________________________________________________________

    ...deeeeeeeeeefinitivno najbolji ribar-mostarac u "dijaspori" tzv.krci-kolo...orjelo-gorjelo-mogorjelo....jebo`terma nema dovoljno frizidera za ribu ko`lko je u`fati pa djeli okolo...pola SAn Diega jede ribu preko citave godine na njegov racun....e,ta`ki je moj kum.

    09-24-2004 08:48 San Adi Diego is offline Posalji email za San Adi Diego Pregledaj poruke od San Adi Diego Dodaj San Adi Diego u listu prijatelja
    crne spile crne spile is a Male
    ne more meda




    Poruka: 48

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Amir:

      treba mu spomenik podignut u fejicevoj, kad kontaju podignuti Bruce Lee-u, koji nema veze s Mostarom, sto da ne velikom mostarcu i legendi Mehi Dzegeru





    10.gif Imas moj glas! I to ga podignut u njegovoj prirodnoj velicini naslonjen na zidicu ispred koscele.

    09-24-2004 14:15 crne spile is offline Pregledaj poruke od crne spile Dodaj crne spile u listu prijatelja
    Plastic Plastic is a Male
    moforaja


    Poruka: 2533
    Location: space

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      http://galerija.24sata.info/thumbnails.php?album=lastup

    09-24-2004 15:08 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
    mostarka79 mostarka79 is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 561
    Location: SWE

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sanci.....umro je od stomacnog infrakta.

    dragi meho neka ti je laka mostarska zemlja i rahmet vjecni 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif
    33.gif 33.gif 33.gif
    33.gif 33.gif
    33.gif

    09-24-2004 23:13 mostarka79 is offline Pregledaj poruke od mostarka79 Dodaj mostarka79 u listu prijatelja
    sultan sultan is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 280
    Location: Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Rahmet mu dusi 33.gif

    ___________________________________________________________________

      09-25-2004 19:46 sultan is offline Pregledaj poruke od sultan Dodaj sultan u listu prijatelja
      Armani Armani is a Male
      avenija kruzno


      Poruka: 170
      Location: Belize

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..


      Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

      ___________________________________________________________________

        [/COLOR][/CENTER] [/SIZE]

        12-17-2004 18:45 Armani is offline Posalji email za Armani Pregledaj poruke od Armani Dodaj Armani u listu prijatelja
        Armani Armani is a Male
        avenija kruzno


        Poruka: 170
        Location: Belize

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..

        ___________________________________________________________________

          [/COLOR][/CENTER] [/SIZE]

          12-17-2004 18:45 Armani is offline Posalji email za Armani Pregledaj poruke od Armani Dodaj Armani u listu prijatelja
          Plastic Plastic is a Male
          moforaja


          Poruka: 2533
          Location: space

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          da se ne zaobarvi......evo malo podsjecanja na nezaboravnu legendu...
          31.12.2003 @ 23:45:00
          U novu godinu s Mehom Džegerom: Do posljednje žice!

          Zabava Ulazimo u jedan Music shopo u gradu. Oko nas CD-ovi, muzièki instrumenti... ispred nas je Meho Džeger. Sjedi na stolici. Privukli smo klupicu da bi bili bliže. Gledamo ga ravno u oèi. On ne obara pogled, kao èovjek koji nema šta da krije.

          nepitani: Dobar dan... Imali smo nekih tehnièkih problema... hoæete nam reæi kako se zovete? Humaèkiæ Mehmed, a nadimak Meho Džeger sam dobio od nje.
          nepitani: Recite, kada ste roðeni?
          M. Džeger: 21.05.1950. u Mostaru.
          nepitani: U kojem dijelu Mostara?
          M. Džeger: U centru Mostara.
          nepitani: Centralni dio, znaèi. Recite, kako vam je raja dala nadimak Meho Džeger?
          M. Džeger: Mnogo sam volio i još volim Rolling Stonese. Muzikom sam poèeo da se bavim od 1960.godine, od svoje 10. godine.

          nepitani: Od tada svirate?
          M. Džeger: Ja.
          nepitani: Da li sami pišete svoje pjesme, sami komponirate, sami pravite muziku...?
          M. Džeger: Sam pišem i pjesme i muziku...
          nepitani: A znate li da ste jedan od najpoznatijih ljudi u gradu?
          M. Džeger (hladno): Znam.
          nepitani: Pišete li pjesme samo za sebe ili ih posveæujete nekome... neèemu?
          M. Džeger: Posveæujem svojim curama s kojima sam išao.
          nepitani: Poznajemo li mi neke?
          M. Džeger: Možda.

          nepitani: Aha. Dobar odgovor. Hoæete li nam reæi šta mislite o današnjoj muzièkoj sceni? Imamo Rap, Dance, Rave...
          M. Džeger: Dance mi se ne sviða.
          nepitani: A ostalo?
          M, Džeger: Ostalo mi se sviða
          nepitani: Sviða vam se Rap?
          pauza
          nepitani: Hoæete li nam reæi kakve su vam koncertne sklonosti u zadnje vrijeme?
          M. Džeger: Kad je bio onaj turnir u malom nogometu u Donjoj Mahali, nastupao sam… sam. nepitani: Sam.
          M. Džeger: Ja.
          nepitani: Znaèi, vi i gitara!?
          M. Džeger: Ja i gitara.
          nepitani: Šta ste svirali?
          M. Džeger: Onda sam svirao kompoziciju Rock 'n' Roll.
          nepitani: Kako glasi ta pjesma? (jedan od nepitanih: Èuo sam za nju ali je nisam slušao.)
          M. Džeger: Kompozicija ide otprilike ovako ROCK 'N' ROLL JE ŽIVOT MOJ ROCK 'N' ROLL JE ŽIVOT TVOJ ROCK 'N' ROLL JE ROCK 'N' ROLL

          nepitani: Aha. Na kojoj gitari svirate, na akustiènoj ili elektriènoj?
          M. Džeger: Sviram bas gitaru i pjevam.
          nepitani: Bez pratnje? Sam?
          M. Džeger: Ma, nekad bude i pratnja...
          nepitani: Èuli smo da ste imali dobar koncert tu u Big Benu, jednoj od najpoznatijih kafana u gradu!?
          M. Džeger: Jesam. I bilo je taman dovoljno ljudi.
          nepitani: Kakvi su vam planovi za buduænost?
          M. Džeger: Planiram nešto èiniti u Sarajevu. Možda samo razgovori, a možda èak i nastup u Skenderiji.
          nepitani: Recite nam sada nešto o albumu ili CD-u.
          M. Džeger: To prepuštam svom menadžeru, Deriju.

          nepitani: Deri je sada s nama. Deri, šta misliš o potencijalima g-dina Džegera? Da li bi mogao objaviti nosaè zvuka?
          Deri: Pa, Meho se dosad pokazao. Drži se zadnjih 30-ak godina na mostarskoj muzièkoj sceni. To je jedan od onih koji su sebe dali muzici, i on je sigurni potencijal. On je jedan uzor svim mladim koji žele da se bave muzikom. Meho je inaèe i izvrstan kompozitor, a treba istaæi i njegov fini rukopis...Vjerujem ako sve bude u redu, ako ne bude koènica, k'o što je do sad bilo, trebao bi se snimiti i nosaè zvuka.
          nepitani: Recite, je li istina daje Meho Džeger na strani Raje, a ne na strani Vlade, i zato ne može da izda album?
          Deri: Pa, Meho je uvijek bio za raju. Sumnjam da je ikad bio protiv vlade. Meho je inaèe miran èovjek koji se bori za ljubav i mir.
          Nepitani (gledamo u Mehu): Slažete li se s ovim?
          M. Džeger: Slažem...

          nepitani: Meho, mislite li da je muzika izgubila onu osnovnu nit, onaj bunt, onu pobunu koja je mlade uvijek tjerala naprijed? Kao da je sada sve dobro?
          M. Džeger: Nije dobro ništa! Mladi treba da se bune. Sve je kao prije...
          nepitani: Kružile su kontraverzne prièe poslije vašeg uèešæa u jednoj emisiji, gdje na poèetku izlazite iz mercedesa sa mobitelom. To je nekom zasmetalo?
          M. Džeger: Da, onoj ekipi s RTV MO. To je jedan od razloga što ja još uvijek nemam album. A opet, iako sprjeèavaju ja æu ih pozvati na svadbu kad bude...
          nepitani: Tako i treba. To je pravi èovjek Rock "n" Rolla. koji zna gubiti. Šta mislite o publici koja vas sluša. Jesu li dovoljno muzièki obrazovani da shvate ono što radite?
          M. Džeger: Neki shvaæaju, a neki ne shvaæaju.
          nepitani: Oni što ne shvaæaju, 'ko su ti ljudi?
          M. Džeger: To su primitivci.
          nepitani: Kako danas prepoznati Primitivca?
          M. Džeger: Možeš ih prepoznati ponekoj glupoj zafrkanciji na raèun drugog. Ne znaju primati šalu na svoj raèun, a to èine na raèun drugog. Najgora vrsta ljudi.

          nepitani: Recite nam kako bi se mogla ujediniti muzièka scena, pa da bude jaka k'o što je bila prije, u Jugoslaviji.
          M. Džeger: Ne znam kako, ali ujediniti se mora...
          nepitani: Šta mislite o narodnoj muzici?
          M. Džeger: Narodnjake ne volim, ali volim svog roðaka Hašima Kušuka- Hokija koji je u Americi.
          nepitani: I on tamo svira narodnjake?
          M. Džeger: Da. Pjeva.
          nepitani: Da niste malo subjektivni? Ako je roðak onda je dobar, a ako nije onda...
          M. Džeger: Roðak mi je, pa je dobar.
          nepitani: ???!!! Pa dobro, šta mislite o Agipu Ragipoviæu-Besku?
          M. Džeger: On je dobar pjevaè.
          nepitani: VesnaZmijanac?
          M. Džeger: Ne znam.

          nepitani: Recite, da li biste svirali sa narodnjacima, vi kao roker? Ima dosta muzièara koji tezgare ovako po svadbama, žurkama. Da li biste svirali s njima, ili biste time izdali Rock 'n' Roll?
          M. Džeger: Sviro' sam i sviro' bi... Oni sviraju svoju muziku, ja svoju... nepitani: U isto vrijeme, ili svak' posebno?
          M. Džeger: Svak' posebno!
          nepitani: Šta mislite o ovoj navali crnaca u muzici?
          M. Džeger: Za mene je to dobro.
          nepitani: Oni sviraju Rap, Dance, Techno. Znaèi to vam odgovara?
          M. Džeger: Odgovara.
          nepitani: Pa osnovni princip Rock 'n' Rolla je da novac nije važan.
          M. Džeger: Tako je.
          nepitani: Vi i vaš menadžer se dobro slažete.
          M. Džeger: Da. On se brine za organizaciju, a ja pokrivam muzièki dio.
          nepitani: I nema onih svaða oko love. oko honorara?
          Deri: Nema honorara, pa nema ni svaðe. Rock "n" Roll.

          nepitani: Suština svega je Rock 'n' Roll, a ne lova. Zaboga, nismo narodnjaci. Recite vi Meho da li ovo vaše stanje smatrate zalaskom karijere, ili ste tek na poèetku?
          M. Džeger: Ja mislim da se neæu kaniti sve dok sam živ!
          nepitani: Vi dobro izgledate, mladoliko, sve zajedno, oèuvano. Vi možete još. Na kraju krajeva, Mick Jagger je stariji od vas, i to puno, i još uvijek se kotrlja scenom.
          M. Džeger: Tako i ja nastavljam kao Mick Jagger. Ja æu da ostvarim svoju karijeru . I bez neèije pomoæi.
          nepitani: Dobro, Deri je tu. Znamo da Deri nije bilo 'ko.
          Deri: Idemo mi u Sarajevo ako treba. Pošto iz Sarajeva dolaze u Mostar... Stvarno gdje je tu smisao... Iz Sarajeva dolaze u Mostar da snimaju...
          M. Džeger: ... a mi treba da idemo u Sarajevo!
          Deri: Nema tu zdravog razuma. Nema tu zdravog Rock 'n' Rolla.

          nepitani: Meho, imate li neku poruku mladima?
          M. Džeger: Bavite se Rock 'n' Rollom. Ako ga ne možete živjeti onda ga slušajte. I kupite album ako ga snimim. Poseban pozdav Almi koja je na lijeèenju u Španiji, i brz oporavak. nepitani: A oni što zajebaju?
          M. Džeger: S njima u æošak. I ONAKO SU U ÆOŠKU ŽIVOTA.
          nepitani: Možemo još poruèiti Džegeru da se ne predaje.
          M. Džeger: Ja se neæu predati. Nikad!
          Jedan od nepitanih: Do posljednjeg daha.
          Svi: Do posljednjeg daha.
          Meho Džeger: DO POSLJEDNJE ŽICE.

          07-31-2005 18:25 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
          Zigi Zigi is a Female
          gusterica


          Poruka: 60
          Location: mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          18.gif

          03-22-2006 01:00 Zigi is offline Pregledaj poruke od Zigi Dodaj Zigi u listu prijatelja
          Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
          Licnost godine '05




          Poruka: 9968
          Location: Eo me tu sam !!

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          EO naletih na ovo sliku pa reko da podjelim s vama ! 10.gif

          Rahmet ti dushi Legendo !!! 33.gif

          ___________________________________________________________________


            Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
              13.gif

              03-22-2006 22:11 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
              Dragan Dragan is a Male
              mofo beba


              Poruka: 1
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Iza Mehe je ostalo neprodatih oko 200 primjeraka druge knjige pjesama. Za stampu se pripremaju sabrana dijela Mehe Dzegera koja ce se sastojati od dvije dosad objavljene zbirke poezije i jos nesto dosad neobjavljivanog materijala - nesto pjesama i dio dnevnika. Sve ovo pisem da bi mu se napravio dostojan nadgrobni spomenik u Sarica haremu, jer je poznato da njegov brat, koji mu je jedini rod, ne moze to priustiti. Do sada je prikupljeno negdje oko 400 KM na inicijativu Mostaraca iz Londona (uz put se zahvaljujemo Davorki i Brani Kulas na trudu). Ako postoji interesovanje za kupovinu njegovih knjiga zamiolio bi forumase da se jave radi dogovora oko placanja i preuzimanja knjiga. Cijena ce biti po dogovoru, koliko ko plati. Akcija ce se voditi i preko Amele Rebac i njenog radija Studio 88, uz pojasnjenje da svi ljudi koji rade na ovome zele da budu anonimni

              04-06-2006 17:52 Dragan is offline Pregledaj poruke od Dragan Dodaj Dragan u listu prijatelja
              RED ARMY ZALIK RED ARMY ZALIK is a Male
              proplivo


              Poruka: 22
              Location: starMo

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              moze li br.telefona , kome se obratiti , gdje i sl.
              ??????????????????????????????????????????

              ___________________________________________________________________
              JEDAN KLUB , JEDAN GRAD , *VELEZ MOSTAR*

              04-15-2006 00:10 RED ARMY ZALIK is offline Pregledaj poruke od RED ARMY ZALIK Dodaj RED ARMY ZALIK u listu prijatelja
              Sanci Sanci is a Female
              bice nesto od mene




              Poruka: 485

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Rahmet mu dusi 33.gif

              04-15-2006 06:31 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
              Stranica (9): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com