Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » **Pitanje, samo, za djevojke i zene** 2 Votes - Average Rating: 3.002 Votes - Average Rating: 3.002 Votes - Average Rating: 3.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Question **Pitanje, samo, za djevojke i zane** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jedno prakticno pitanje.

Zamislite (ako ste zena) ovakvu situaciju ......
..........da ste djevojka (neudata daklem, a ako jeste ne zamisljajte nista :P) svjesna da vrijeme leti i da vam je vrijeme da zasnujete porodicu (da li si to shvatila u svojoj 26, 28,30,32, .... uopste nije bitno).
Razloga za to (da si neudata) ima vise, pocevsi od toga da nisi srela pravu osubu preko nekih bubica pa do preduslova koje stavljate pred momka. Dakle ..... ti najabolje znas koji je razlog.
E sad....
...upoznas osobu (neozenjenu) koja se mozda najvise priblizava tom tvom idealu. Kazem mozda jer nisi sigurna u to, a nisi jer niste skupa. Upoznali se i to je to. Sve o toj osobi vam se cini super, ali tema ne bi bila tema da nema i neki problem. Nisi jedina kojoj se on svidja. Jos neke se lopataju oko njega.

Sta bi ti uradila u datoj situaciji (godine, zelja za porodicom i djecom .... itd). Da li gledas isto na situaciju kao kad si imala 18?


P.S.
Zvjezdice su na temi, a tema nije na "Ljubavi"

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

03-03-2006 13:16 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vodis se po onome u ljubavi i ratu je sve dozvoljeno 02.gif
ma ne znam. evo meni 24 u prknu sad pa sto se tice tih situacija u vezi momaka uvijek isto pristupam. upoznas nekog i razgovarate, gladne zenske oci ga bukvalno zderu (neke se odvaze da pokusaju da otmu kolac a neke su ipak na dijeti). obicno te sto se odvaze upadaju sa svojim adutima (sise, guzice, dekolte) jer u biti nemaju pojma o cemu ste vas dvoje pricali. za njih je Richard Bach kompozitor jer su samo za tog Bacha cule.
u takvim situacijama ja se povucem i gledam kako ce doticni reagovat. ako pocne plazit momacki( u smislu da se pravi da mu je interesantna i da se smije njenim glupostima samo zbog toga sto mu se digao na njene adute) ja odem probat drugi slatkis 35.gif
a ako su u pitanju cure koje znaju pricati o necemu sto se ne zove "maxfactor" onda je tek belaj 28.gif
@senade malo mi nije jasno jel se svidjam i ja njemu ili mu se tek trebam svidit 14.gif
P.S. jao mi posta, jedu mi se slatkisi 02.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    03-03-2006 13:34 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hmmm .....postavila sam se u situaciju te djevojke

    da kazem sta bih uradila, ne mogu

    jednostavno , fali mi slika tog mladica u svemu ...ne radi se samo o "meni"

    Seno, kakva je njegova uloga tu

    njegova osjecanja , htijenja ... on nije stvar , za koju se trebam borit ,sa tim drugima sto

    se lopataju oko njega ....

    on moze biti super, kao licnost , svidjati mi se , mogu ga pozeljeti za sebe

    ali sta ,

    ako on nece ...iz tvoje price ne vidim

    sta on zeli ...sto je veoma vazno , da bih ja gradila nesto i borila se za to

    03-03-2006 14:19
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja se ne bih borila. Mozda na zalost, ali nisam nikad bila spremna na tu borbu... Mozda iz stida ili straha da mi onda ipak kaze necu tebe!
    Bila sam sama u takvoj situaciji, nisam znala da se i drugoj svidja. Kad sam saznala, povukla sam se odmah.
    On je razmisljao danima na koju bi stranu, poslije se odlucio za mene, ali je sve ispalo drugacije.
    Nisam mogla da predjem preko toga sto sam bila na "vagi"! Ponos me pobjedio!

    Poslije je govorio da je uvijek bio za mene, ali da ga je strah bilo! Kroz to sam skontala da on ipak nije "taj" koga ja trazim...
    Godine moje mi nisu bitne, i ne osjecam bioloski pritisak, i isto bi uradila i za pet godina i isto sam radila prije pet!

    03-03-2006 15:03
    MadMax
    SexNepoznat



    Poruka: 481
    Location: Sin City

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Interesantna tema, shteta shto ne smijem pisati 02.gif 10.gif

    -Interesantno mi je kako si definisao i pitanje i objasnio situaciju.Po meni, dosta ima uticaja i druga strana, mada cu saccekati zzene/cure da vidim dalji razvoj situacije 02.gif

    ___________________________________________________________________

      03-03-2006 15:12 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jos jedno da dodam

      druge djevojke koje se bore za njega , ne interesuju me nimalo

      nemam ja nikakvu relaciju sa njima, nego sa njim

      vazno je kavku relaciju imamo nas dvoje

      prvo , ako nije zainteresovan za mene , od tog nema nista

      drugo, ako i jeste zainteresovan za mene ali ima nesto i sa tom nekom drugom

      onad cu prestati da se zanimam za njega

      znaci , ne postoji borba ...

      vazna stvar kao sto je brak, treba da se zasnuje na zajednickoj ljubavi, interesu

      povjerenju ....a ne u borbi protiv nekoga

      03-03-2006 15:49
      Nepoznata1
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Interesantna tema 10.gif
      Ja smijem pisati, jer sam nedavno dala svoje vidjenje situacije jednoj osobi u "nedoumici", pa mi jos frisko sjecanje 11.gif
      Po mom misljenju, problem je u osobi kojoj monogama veza nije dovoljna.
      U sustini, ako si zadovoljan s osobom s kojom si trenutno u vezi, nema potrebe da trazis dalje, sem ako se ne radi o iskompleksiranoj osobi nesigurnoj u sebe, kojoj je potrebno vjecito dokazivanje da je u stanju i dalje zavoditi osobe suprotnog pola!!!

      Drugo, osoba koja se nadje u situaciji da ne moze odluciti koga izabrati, i koja nije iskompleksirana, dakle, gore navedena, ne moze se odluciti jednostavno jer mu nije stalo ni do jedne ni do druge....

      Da pojednostavim primjerom:

      Biranje izmedju dvije osobe koje te podjednako vole, dodje ti otprilike kao birati izmedju dva ponudjena jela (malo grubo, ali istinito poredjenje).
      Sto znaci, ako ti neko ponudi tvoje omiljeno jelo, uzeces ga bez nedoumice, ono drugo neces ni pogledati.
      Medjutim, u slucaju da ti neko pondi dva jela koja onako osrednje volis, mozes provesti sate razmisljajuci koje od njih odabrati. Iz prostog razlga sto ti se ni jedno ne jede.
      Znaci, kad postoji dilema, kod normalne osobe je to znak manjka afektivnosti prema partnericama!!!!

      Zakljucak:

      Nema svrhe ulijecati u bilo kakvu borbu za takvu osobu, vec je bolje uloziti vrijeme trazeci nekoga kome ces biti "omiljeno jelo" i ko nije iskompleksiran u toj mjeri da mora imati pored sebe harem, da bi tako afirmisao svoju muskost!!!!!


      I da, bila sam u toj situaciji prije nekih 12/13 godina, jednostavno sam se okrenula, pozeljela mu srecu u zivotu i otisla....


      EDIT:

      Da ne pisem novi post, zaboravih napisati:
      Niko se ni oko koga ne lakata ako mu ne damo povoda.
      Iz tog razloga tretiram temu na ovaj nacin.
      Da "neodlucni" nije dao povoda nekolicini cura, ne bi bilo ni "lakatanja"

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Nepoznata1 dana 03-03-2006 u 16:55.

      03-03-2006 15:51
      Mahalusa Mahalusa is a Female
      gusterica




      Poruka: 96
      Location: Mahala

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja bih ga mozda zaprosila, kad on nebi mene ja bih njega..


      jer perfektni ljudi nema, a ako su blizu tog nekog mog ideala onda je to to...
      Prvo bih mu se udvarala itd, dok ne bude moj, kad postane moj onda cekila dvi tri godine i hop vjencanica...tako nekako

      ___________________________________________________________________
      I feel the rhythm, but I just don't know the dance!!

      03-03-2006 17:58 Mahalusa is offline Pregledaj poruke od Mahalusa Dodaj Mahalusa u listu prijatelja
      sestra_emina sestra_emina is a Female
      ne more meda




      Poruka: 41

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a sta ovo ima sa religijom?

      03-03-2006 19:01 sestra_emina is offline Pregledaj poruke od sestra_emina Dodaj sestra_emina u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8664
      Location: Holland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      slazem se sa Refleksijom i Zarom 10.gif

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      03-03-2006 20:56 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza
      pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

        ...
        @senade malo mi nije jasno jel se svidjam i ja njemu ili mu se tek trebam svidit 14.gif
        P.S. jao mi posta, jedu mi se slatkisi 02.gif

      Hmm.
      Ovako
      Imas osjecaj da se i ti njemu svidjas, ali ne znas jer kako biti sigurna kad pricate o vremenu i Bachu, nista konkretno. Ono....ti bi da on prvi napravi korak (tako si navikla) a on ni mukajet. Pricate , zezate se, sve je cool ali, ali ..... ti bi vise. Dilema dostojna jednog hamleta 05.gif

          citat od Lela:

        ....
        Seno, kakva je njegova uloga tu

        njegova osjecanja , htijenja ... on nije stvar , za koju se trebam borit ,sa tim drugima sto
        se lopataju oko njega ....
        on moze biti super, kao licnost , svidjati mi se , mogu ga pozeljeti za sebe
        ali sta ,
        ako on nece ...iz tvoje price ne vidim
        sta on zeli ...sto je veoma vazno , da bih ja gradila nesto i borila se za to

      Mislim da sam odgovoru refleksiji odgovorio i na dio tvoga pitanja.
      Sta ako on nece?
      A sta ako hoce? Kako znati,a ko se ne ucini korak?
      Njegova uloga je uloga inteligentnog, situiranog, reko bih i lijepog (ali ce me neki uzet za homicha) 05.gif i neozenjenog muskarca kojeg bi rado vidjeli za oca svoje djece.
      U ovoj situaciji bitnu ulogu igra i prirodni sat zene.....tika-taka-tika...

      @Zara
      Kratko, jasno 10.gif

          citat od MadMax:

        -Interesantno mi je kako si definisao i pitanje i objasnio situaciju.Po meni, dosta ima uticaja i druga strana, mada cu saccekati zzene/cure da vidim dalji razvoj situacije 02.gif


      Zabranio sam muskarcima pisanje jer se tema tice striktno zenske psihe.
      Situacija, u grubo, je sljedeca.
      Imas polje puno cvijeca i pcelu koja ima pravo na samo jedan cvijet. Koji cvijet izabrati, kad svi mirisu.
      Da li se boriti za "svog" muskarca, pasivno promatrati ili u startu dici ruke?
          citat od Pipi Duga Carapa:

        ...
        I da, bila sam u toj situaciji prije nekih 12/13 godina, jednostavno sam se okrenula, pozeljela mu srecu u zivotu i otisla....
        ..

      Ovo me zanima, ali sa danasnje vremenske instance. 12/13 godina kasnije ..... da li bi isto postupila da si na mjestu te djevojke.

          citat od Mahalusa:

        Ja bih ga mozda zaprosila, kad on nebi mene ja bih njega..


        jer perfektni ljudi nema, a ako su blizu tog nekog mog ideala onda je to to...
        Prvo bih mu se udvarala itd, dok ne bude moj, kad postane moj onda cekila dvi tri godine i hop vjencanica...tako nekako

      19.gif 10.gif
          citat od sestra_emina:

        a sta ovo ima sa religijom?

      Nikakve. Forum na kome je tema ima radni naziv "Religija, filozofija
        i psihologija
      "

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      03-04-2006 00:22 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pa seno kad pricate i o temama koje se ne odnose na to "!eto ti se meni svidjas" mozes skontat na cemu si ali haj recimo da nemam pojma.
      iskreno ja bi mu dala do znanja da mi se svidja prvo mozda indirektno pa ako ni tad ne skonta onda direkt u glavu. mislim da ipak zena koja je presla dvadesetu treba imati barem toliko samopouzdanja da zna sta zeli i da je nije stid reci ono sto zeli.

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 03-04-2006 u 00:40.

        03-04-2006 00:39 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Nepoznata1
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Bez razmisljanja Seno DA!!!!

        Zbog gore navedenih argumenata!!!!

        Dilema ne postoji!!!!!

        Nije dovoljno misliti da je neko covjek tvog zivota, potrebno je da on isto misli da si ti zena njegovog zivota!!!!

        U tom slucaju on ne "leti kao pcelica s cvijeta na cvijet"!!!!!

        Kad pronajes osobu svog zivota, pronasao si pravi cvijet i vise ne letis dalje!!!!

        Nema svrhe boriti se za nekog ko ne zna sta hoce!!!!

        Procitaj jos jednom moj prethodni post, mislim da je dovoljno eksplicitan 11.gif

        03-04-2006 00:59
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6105
        Location: Nesvrstana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ako on ne moze pokupiti "signale" onda nesto nije u dure s njim, al' ce prije biti da nije zainteresovan (da zeli, "hvatao" bi se za najmanji znak).

        Inace taj sat "ticka-tacka" ti zvuci k'o bomba koja samo ceka da eksplodira 19.gif Ne igra nikakvu ulogu kod mene. Bolje biti sam nego sa bilo kim 10.gif

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        03-04-2006 01:03 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        GARAVUSA GARAVUSA is a Female
        Misiica ljeta 07




        Poruka: 8664
        Location: Holland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        tako je malaaa 13.gif

        Ja sam imala jednom slicnu situaciju , oboje ko da nas je Amorova strjela pukla, dovoljno je bilo da se pogledamo pa da ko u crtanom ono zakolutamo ocima , i jednostavno ako je to obostrano desi se samo od sebe , neplanirano , kad se najmanje nadas , ali ako nije obostrano nastaje igra macke i misha i obicno se vjecno gonjaju .

        ___________________________________________________________________

          NIJE LAKO BITI JA ! ! !

        03-04-2006 07:40 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza
        pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Pipi Duga Carapa:

          ...
          U tom slucaju on ne "leti kao pcelica s cvijeta na cvijet"!!!!!

          Kad pronajes osobu svog zivota, pronasao si pravi cvijet i vise ne letis dalje!!!!

        Shvatio sam rezonovanje, samo jedna ispravka. Meafora je glasila da se pcela nalazi u polju punom cvjetova,a da ima pravo samo na jedan cvijet. Dakle nema letanja sa cvijeta na cvijet.
            citat od TigricaX:

          Ako on ne moze pokupiti "signale" onda nesto nije u dure s njim, al' ce prije biti da nije zainteresovan (da zeli, "hvatao" bi se za najmanji znak).

          Inace taj sat "ticka-tacka" ti zvuci k'o bomba koja samo ceka da eksplodira 19.gif Ne igra nikakvu ulogu kod mene. Bolje biti sam nego sa bilo kim 10.gif

        Od silnih signala mu se radar poremetio 19.gif .
        Nisi, recimo, ti jedina koja mu salje signale. Mozda ulogu igra jacina signala.
        Mozda je to razlog sto cure koje su liberalnije odgojene imaju puno vecu sansu i pokupise sve momke. One koje se ne stide da kvalitetima kojih im je priroda (Bog) podario posalju jace signale?

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        03-04-2006 10:30 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        Esma Esma is a Female
        avenija kruzno




        Poruka: 133

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pa sta bi radila? Sigurno bi se potrudila da mu se svidim.. sto vise s njim organiziraèa nekih izleta, kino.-.pozoriste, kahvica...

        vecera... uglavnom bila bih iskrena...
        Nebih se spustala na nivo pa se svadjala s tom drugom...

        ipak. ako mi je on sudje, sudjen mi je.., 29.gif

        ___________________________________________________________________
        "Vjernik vjerniku je kao zidovi zgrade, jedan drugog podupiru." (Buharija i Muslim) 11.gif

        03-04-2006 10:50 Esma is offline Pregledaj poruke od Esma Dodaj Esma u listu prijatelja
        Nepoznata1
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Vidjela sam jednu mudru izreku u necijem potpisu, mislim da je u Laninom:

          Ne zivi s onim s kim mozes vec s onim bez koga ne mozes!!!!!


        Znaci, on treba vidjeti bez kojeg cvijeta ne moze zivjeti, jer to je onaj pravi.....

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Nepoznata1 dana 03-04-2006 u 11:59.

        03-04-2006 11:58
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza
        pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        PDP, shvatio sam nacin kojim gledas na situaciju.
        Meni je ono zvuci pogresno. Mozda je to i normalno posto ja, kao musko, gledam sa drugog stanovistva.
        Tvoj zakljucak da nema svrhe ulaziti u borbu za osobu znaci da ne biras nego te biraju.
        Mogucnost da onaj koji te bira bude i onaj kojeg bi i ti izabrala su ovakvim nacinom razmisljanja u realnoj situaciji su visestruko umanjene.

        Kada pustimo i muske da i oni kazu kako bi razmisljali u cipelama naseg muskog primjera, mozda bolje shvatimo jedni druge.

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        03-04-2006 12:24 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        Sandy Sandy is a Female
        moforaja




        Poruka: 3842
        Location: kod Hita...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Bas sam htjela tako nesto napisati Seno, slazem se potpuno s tobom.....cekati da budes izabran, pogresno totalno, uzimati samo ono sto ti je trenutno ponudjeno, nema vece gluposti, jer to je rijetko ono sto zaista zelis........provjereno, na zalost.

        03-04-2006 12:35 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
        Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com