Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » fenomen muslimana koji se stide svog identiteta 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (38): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
RUSKINJA RUSKINJA is a Female
AGENT TAJNE SILE




Poruka: 35
Location: Lutecija

RE: fenomen muslimana koji se stide svog identiteta Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tana, je li to praktikujes onaj svoj legendarni potpis?*

Prvo kazes:

      citat od tana:

    ti ljudi se stide svoga porijekla, svoga identiteta, familije, i svega sto ima veze sa muslimanskim.


da bi neposredno nakon te recenice istu ilustrovao sljedecim:


      citat od tana:

    kada se upoznaju sa ne-muslimanom prvo ce mu dati na znanje da oni ne drze puno do toga,
      da jedu krmetinu, piju pivu
    .....

    na festama se takmice ko ce vise krmetine pojest i pive popit, ko ce vise sala i posalica napravit na racun muslimana, dimija, marama, ..... daju djeci ne-muslimanska imena ....


Kako si zakljucio da se neko stidi svoje familije i identiteta ako pije pivu, jede prsut, djetetu dâ ime Maja, Sasha, Igor, nosi kacket umjesto fesa i farmerke umjesto dimija?

*)
    .

    ___________________________________________________________________

      03-13-2006 18:39 RUSKINJA is offline Pregledaj poruke od RUSKINJA Dodaj RUSKINJA u listu prijatelja
      zela zela is a Male
      avenija kruzno




      Poruka: 161

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      misko ima pravo kada kaze da se covjek mjenja, to je evolucija, uticaj spoljnih faktora
      (zivotno iskustvo) itd... , ali problem postaje kada evolucijom od covjeka postane konj.
      to je onda zabrinjavajuce.

      slazem se sa refleksijom :" ja sam gojena tako da sama odlucujem o nekim stvarima "

      nikako da pronadjem razlog takvog ponasanja (stida) koje si ti tana opisao u svojim postovima.

      mozda je to sve bila fata-morgana 13.gif

      ___________________________________________________________________

        [/SIZE]

        03-13-2006 18:58 zela is offline Pregledaj poruke od zela Dodaj zela u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        RE: fenomen muslimana koji se stide svog identiteta Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od RUSKINJA:

          Kako si zakljucio da se neko stidi svoje familije i identiteta ako pije pivu, jede prsut, djetetu dâ ime Maja, Sasha, Igor, nosi kacket umjesto fesa i farmerke umjesto dimija?

          *)
            .


          na osnovu cega si ti zakljucila da sam ja to zakljucio. to si ti izmislila.

          evo jos cu jednom pokusati i necu vise: ne znaci da se musliman stidi svoga identiteta ako jede prsut i pije pivu. kategoricno NE.

          ali ako se pocne nabrajati sta sve on radi da bi ovaj drugi shvatio da on (meho) nije ko ostali muslimani da je meho bolji od ostalih muslimana ...... i da je samo igrom slucaja meho musliman .... onda se meho stidi porijekla.

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            03-13-2006 20:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17853
            Location: na prinudnom radu :)
            pokretac teme Thread Started by tana

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od zela:

              misko ima pravo kada kaze da se covjek mjenja, to je evolucija, uticaj spoljnih faktora
              (zivotno iskustvo) itd... , ali problem postaje kada evolucijom od covjeka postane konj.
              to je onda zabrinjavajuce.

              slazem se sa refleksijom :" ja sam gojena tako da sama odlucujem o nekim stvarima "

              nikako da pronadjem razlog takvog ponasanja (stida) koje si ti tana opisao u svojim postovima.

              mozda je to sve bila fata-morgana 13.gif


            nisam ni ja skonto razloge zato i otvaram temu ... ali sam primjetio fenomen .... i po rreakciji forumasa vidim da su jos mnogi primjetili fenomen ... mozda ga nisu objasnili jer je komplikovano ... ali su ga primjetili.

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            03-13-2006 20:58 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            RUSKINJA RUSKINJA is a Female
            AGENT TAJNE SILE




            Poruka: 35
            Location: Lutecija

            RE: fenomen muslimana koji se stide svog identiteta Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od tana:

                  citat od RUSKINJA:

                Kako si zakljucio da se neko stidi svoje familije i identiteta ako pije pivu, jede prsut, djetetu dâ ime Maja, Sasha, Igor, nosi kacket umjesto fesa i farmerke umjesto dimija?

                *)
                  .


                na osnovu cega si ti zakljucila da sam ja to zakljucio. to si ti izmislila.





                Tobe jarabi!

                Hoces li da te jos jednom citiram?

                  ali ako se pocne nabrajati sta sve on radi da bi ovaj drugi shvatio da on (meho) nije ko ostali muslimani
                    da je meho bolji od ostalih muslimana
                  ...... i da je samo igrom slucaja meho musliman .... onda se meho stidi porijekla.


                Izvini Tana, ali ovo gore citirano je iskljucivo i samo rezultat tvoje percepcije. Rekoh ti da licno nisam religiozna, da jedem svinjetinu, a isto tako ne idem u crkvu, ali ako ja to istaknem pod tim niposto ne podrazumijevam da su oni koji ne piju alkohol i ne jedu svinjetinu, ili oni koji idu u crkvu svake nedjelje, i po cemu gori ljudi od mene. O tome se radi. Ne radi se ni o kakvom stidu zbog porijekla ili nacionalne pripadnosti, nego se radi o slobodi izbora.

                ___________________________________________________________________

                  03-13-2006 21:35 RUSKINJA is offline Pregledaj poruke od RUSKINJA Dodaj RUSKINJA u listu prijatelja
                  KULJE1969 KULJE1969 is a Male
                  raja




                  Poruka: 1794
                  Location: Brace Krpo 19

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Prvo musliman ne moze reci da je to ,ako ne vjeruje u islamsku religiju.Najvise je pravih komunista bilo medju gradjanima bih i najvise mjesanih brakova itd.Preporucio bi vam da malo procitate jednu pjesmu sto je napisao Mehmed Alija zvani Mak Dizdar.Tu se bas govori o tome kakav smo mi narod.A o tom da se predstavljamo onim sto nismo to je odlika naroda sa balkana.

                  03-13-2006 23:01 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
                  berber berber is a Male
                  moforaja


                  Poruka: 4397
                  Location: Na Tepi

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Moze se biti Musliman iako se ne ide u dzamiju!
                  Uzmimo skandinavce koji ne idu u crkvu a ipak su krscani.
                  Ako neko ne ide u dzmiju i ne klanja pet vakata,kazu nije Musliman.A sta je onda?
                  Samo se na Islam tako strogo gleda.
                  Ako neko nije religiozan ne znaci da se stidi sto je Musliman.Puno je drugih faktora koji utjecu na to dali ce neko praktikovati vjeru.

                  ___________________________________________________________________
                  nema vise ni tepe

                  03-14-2006 00:29 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17853
                  Location: na prinudnom radu :)
                  pokretac teme Thread Started by tana

                  RE: fenomen muslimana koji se stide svog identiteta Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od RUSKINJA:

                        citat od tana:

                          citat od RUSKINJA:

                        Kako si zakljucio da se neko stidi svoje familije i identiteta ako pije pivu, jede prsut, djetetu dâ ime Maja, Sasha, Igor, nosi kacket umjesto fesa i farmerke umjesto dimija?

                        *)
                          .


                        na osnovu cega si ti zakljucila da sam ja to zakljucio. to si ti izmislila.





                        Tobe jarabi!

                        Hoces li da te jos jednom citiram?

                          ali ako se pocne nabrajati sta sve on radi da bi ovaj drugi shvatio da on (meho) nije ko ostali muslimani
                            da je meho bolji od ostalih muslimana
                          ...... i da je samo igrom slucaja meho musliman .... onda se meho stidi porijekla.


                        Izvini Tana, ali ovo gore citirano je iskljucivo i samo rezultat tvoje percepcije. Rekoh ti da licno nisam religiozna, da jedem svinjetinu, a isto tako ne idem u crkvu, ali ako ja to istaknem pod tim niposto ne podrazumijevam da su oni koji ne piju alkohol i ne jedu svinjetinu, ili oni koji idu u crkvu svake nedjelje, i po cemu gori ljudi od mene. O tome se radi. Ne radi se ni o kakvom stidu zbog porijekla ili nacionalne pripadnosti, nego se radi o slobodi izbora.


                      predajem se ... ne razumijemo se nas dvoje ....

                      ti se svezala prsuta i religije. prsut je samo ilustracija, a religiju si ti uvela ovdje u razgovor. ja je nigdje nisam spomeno niti religija ima ikakve veze sa temom.

                      sto se tice precepcije - naravno, sve sto kazem je rezultat moje precepcije ko sto fino rekose kolege kvantni fizicari. i to vazi takodje i za tebe i za sve ljude ..... svako govori svoje misljenje i svoje vidjenje ... osim onih koji se stide svog identiteta ... evo se vratismo na temu ....

                      ___________________________________________________________________
                      kad ce mostar mama?

                      03-14-2006 08:31 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                      tana tana is a Male
                      rigorozni




                      Poruka: 17853
                      Location: na prinudnom radu :)
                      pokretac teme Thread Started by tana

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od KULJE1969:

                        Prvo musliman ne moze reci da je to ,ako ne vjeruje u islamsku religiju.Najvise je pravih komunista bilo medju gradjanima bih i najvise mjesanih brakova itd.Preporucio bi vam da malo procitate jednu pjesmu sto je napisao Mehmed Alija zvani Mak Dizdar.Tu se bas govori o tome kakav smo mi narod.A o tom da se predstavljamo onim sto nismo to je odlika naroda sa balkana.


                      ne znam jesi li cito temu od pocetka ali radi se o semantici. pravilniji izraz bi vjerovatno bio bosnjak, medjutim ja ne koristim taj izraz. kad kazem musliman iz bih mislim na covjeka koji se zove meho, stara fatima, stari mustafa (naravno ilustrujem) ... bez obzira da li on vjeruje ili ne vjeruje. sta moze biti meho iz primjera gore nego musliman, ta nije srbin ili hrvat, ili neka manjina. meho je musliman po rodjenju.

                      uopste se ovdje ne radi o religiji, dakle ne radi se ni o upraznjavanju religioznih obicaja. radi se o fenomenu bih muslimana.

                      ___________________________________________________________________
                      kad ce mostar mama?

                      03-14-2006 08:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                      tana tana is a Male
                      rigorozni




                      Poruka: 17853
                      Location: na prinudnom radu :)
                      pokretac teme Thread Started by tana

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od berber:

                        Moze se biti Musliman iako se ne ide u dzamiju!
                        Uzmimo skandinavce koji ne idu u crkvu a ipak su krscani.
                        Ako neko ne ide u dzmiju i ne klanja pet vakata,kazu nije Musliman.A sta je onda?
                        Samo se na Islam tako strogo gleda.
                        Ako neko nije religiozan ne znaci da se stidi sto je Musliman.Puno je drugih faktora koji utjecu na to dali ce neko praktikovati vjeru.


                      polako se pocinjemo bolje razumijevati na ovoj temi.

                      ne mora biti vjernik da bi bio musliman.

                      dalje kazes "Ako neko nije religiozan ne znaci da se stidi sto je Musliman".

                      absolutno se slazem s tobom. religija nema veze sa ovim.

                      ___________________________________________________________________
                      kad ce mostar mama?

                      03-14-2006 08:41 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                      gandalf gandalf is a Male
                      Mo-Starac




                      Poruka: 4675
                      Location: NEBUCHADNEZZAR

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Da niste vi malo polupali loncice?

                      Musliman je (valjda) po definiciji, osoba koja praktizira islam.

                      E sad sto su jednu grupu ljudi u BiH, komunisti na celu sa Titom nazvali po njihovoj religiji i poistovjetili je sa nacijom, to je jedna skroz druga prica. Samo ti Tana i jos neki tu dobro mijesate pojmove.

                      ___________________________________________________________________
                      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
                      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

                      03-14-2006 09:22 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
                      Kat Kat is a Female
                      Agent Kat




                      Poruka: 165
                      Location: Punjab

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Naravno, Ganda.

                      Takodjer mislim da ovaj fenomen kako ga nazvase nije ekskluzivan samo za jednu religiju/vjeroispovjest.

                      Imas katolika koji ne idu u crkvu, ne ispovjedaju se a opet slave Bozic i Uskrs. Ili mozda cak nikako nisu religiozni.

                      Isto vrijedi i za pravoslavce.

                      A vjerovali ili ne, ima i zidova koji nisu ni religiozni.

                      To u svakom slucaju ne znaci da su ovi gore sto sam ih nabrojala po bilo cemu losiji ljudi od ovih drugih.

                      ___________________________________________________________________
                      Does the body rule the mind
                      or does the mind rule the body?

                      03-14-2006 11:44 Kat is offline Pregledaj poruke od Kat Dodaj Kat u listu prijatelja
                      alaga alaga is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 5566
                      Location: Zabrdalje

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od tana:

                            citat od berber:

                          Moze se biti Musliman iako se ne ide u dzamiju!
                          Uzmimo skandinavce koji ne idu u crkvu a ipak su krscani.
                          Ako neko ne ide u dzmiju i ne klanja pet vakata,kazu nije Musliman.A sta je onda?
                          Samo se na Islam tako strogo gleda.
                          Ako neko nije religiozan ne znaci da se stidi sto je Musliman.Puno je drugih faktora koji utjecu na to dali ce neko praktikovati vjeru.


                        polako se pocinjemo bolje razumijevati na ovoj temi.

                        ne mora biti vjernik da bi bio musliman.

                        dalje kazes "Ako neko nije religiozan ne znaci da se stidi sto je Musliman".

                        absolutno se slazem s tobom. religija nema veze sa ovim.

                      Muslim znaci pravovjerni
                      kolko me pamcenje sluzi
                      svaki muslim ima farz tj ono sto je obavezno da cini da bi to bio i sunet , sto mu je preporuceno da cini ali nije obavezujuce.
                      Ko ne cini farz nije muslim.Toliko o vjeri.
                      Sto se mi ostali djelomicno ponasamo i sto smo usvojili neke farzove i sunete ,koji nam licno odgovaraju , a druge nismo, ne daje nam pravo da za sebe kazemo da smo muslim.
                      Sad kad je kod nekog naroda /nacije (vidi sto brkam) 19.gif dominantna islamska
                      vjeroispovijest normalno da ce i obicaji i ponasanje biti preuzeti iz te vjere (to je istorijski razvoj u svakom narodu/naciji sa dominantnom vjerom.)Zato je pravilnije kazati recimo Bosnjak za dio BH populacije koja je dominantno prakticirala islam i postepeno razvila nacionalnost na bazi religijske pripadnosti.
                      Bosnjaci su ipak konglomerat nastanjen u Bosni sastavljen od muslima, ateista , agnostika,budista i sta ti ja znam sta josh.Dakle ako hocu da se deklarisem reci cu za sebe da sam Bosnjak agnostik, jer pripadam toj naciji , govorim tim jezikom, poticem sa teritorije BiH ,a vjerska ubjedjenja su mi takva i takva, neko moze reci da je Bosnjak musliman itd.
                      Bar ja tako vidim stvar.
                      Dilema koju bi trebalo definitivno razjasniti je jesu li bosnjaci nacija ili religijska skupina.U tom pravcu danas idu sva osporavanja i dokazivanja.Ja ipak mislim da jesu jer su tokom istorije razvili malo drugaciju kulturu , jezik i obicaje nego susjedi im /oni su im i pomogli uvelike razdvajajuci jezicku komponentu/ a i teritorijalna komponenta Bosnjacke nacije je dokazljiva.

                      ___________________________________________________________________
                      UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

                      03-14-2006 12:21 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
                      KULJE1969 KULJE1969 is a Male
                      raja




                      Poruka: 1794
                      Location: Brace Krpo 19

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Onaj koji ne vjeruje iz svake religije je ateista ,a ima i izraz nihilista.Slazem se sa alagom

                      03-14-2006 17:27 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
                      metallica metallica is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 8228
                      Location: CH.WILLA(uglavnom)

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od gandalf:

                        Da niste vi malo polupali loncice?

                        Musliman je (valjda) po definiciji, osoba koja praktizira islam.

                          E sad sto su jednu grupu ljudi u BiH, komunisti na celu sa Titom nazvali po njihovoj religiji i poistovjetili je sa nacijom, to je jedna skroz druga prica. Samo ti Tana i jos neki tu dobro mijesate pojmove.


                      bravo 10.gif 10.gif 10.gif to i jeste sushtina svega zato sto su nas sviju zajebali sa ovakivim rjesavanjem nacinalnog pitanja


                      i opet kazem "stid" potice od doba komunizma i onoga vremena kad nije bilo pametno izjasnjavati se kao musliman a kako drugacije da se izjasnjavam kao "YUGOSLOVEN" aaahaa 35.gif
                      zato ja kao ODLICAN ucenik srednje skole nisam mogao ni pomisliti da me neko kandiduje za clansvo u SK mada meje licno bolio k.... za politiku kao i sada ali ovo je fakat




                      a oni koji zaista osjecaju nelagodu zato sto su radjeni kao muslimani imaju problem u sebi samima

                      ___________________________________________________________________

                        03-14-2006 17:41 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                        tana tana is a Male
                        rigorozni




                        Poruka: 17853
                        Location: na prinudnom radu :)
                        pokretac teme Thread Started by tana

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        golemo ste se svezali semantike. vec sam nekoliko puta objasnio sta ja podrazumijevam pod pojmom musliman iz bih. i nije to tema ...

                        izgleda da me je thc najbolje skonto. musliman po rodjenju je ovdje u igri i nema veze sa religijom.

                        ganda ne mijesam ja pojmove, ja jednostavno koristim izraz koji smo vazda prije koristili.

                        i nije to tema reko ....

                        ___________________________________________________________________
                        kad ce mostar mama?

                        03-15-2006 06:09 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                        alaga alaga is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 5566
                        Location: Zabrdalje

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Pa ne zovi ga musliman
                        ako nema veze s religijom,
                        zar ti je tesko ispravit se.
                        Nisi ti ni Srbin ni Hrvat da bi nas tako zvao.
                        A i oni su vise naucili,
                        barem zvanicnici
                        Sto nesvjesno umanjujesh
                        vrijednost nase nacionalnosti 25.gif

                        ___________________________________________________________________
                        UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

                        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane alaga dana 03-15-2006 u 07:49.

                        03-15-2006 07:46 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
                        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
                        rezimski novinar




                        Poruka: 3241
                        Location: Iza

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Tacno Alaga.

                            citat od tana:

                          ...
                          i nije to tema reko ....

                        Tana,
                        ja i ti smo birvaktile imali diskusiju o bitnosti naseg imena (eto, nije i tvog, ti si Musliman) tad, a ne vjerujem da ces shvatiti da to imenovanje Boshnjaka muslimanima ili Muslimanima ima i te kako veze sa temom koju si otvorio. Ko ne zna kako mu je ime, tesko da ce znat o svom porjeklu, tradiciji, obicajima i u biti je drvo sa plitkim korjenom, a takvo drvo je lako presadit.
                        Gdje?
                        Gdje drugi odluce, pa ce u Americi biti neko koje jede svinjetinu i pije ko i vecinsko katolicko stanovnistvo, a u Iranu se mioliti 5 puta na dan.

                        ___________________________________________________________________
                        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

                        03-15-2006 11:49 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
                        tana tana is a Male
                        rigorozni




                        Poruka: 17853
                        Location: na prinudnom radu :)
                        pokretac teme Thread Started by tana

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        ok, ja sam flexibilan 23.gif

                        zamislite da sam od pocetka koristio izraz bosnjak, i od sada cu u ovoj diskusiji da koristim taj izraz.

                        nego udaljismo se od teme: fenomen bosnjaka koji se stide identiteta

                        ___________________________________________________________________
                        kad ce mostar mama?

                        03-16-2006 05:19 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                        gandalf gandalf is a Male
                        Mo-Starac




                        Poruka: 4675
                        Location: NEBUCHADNEZZAR

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od tana:

                          ok, ja sam flexibilan 23.gif

                          zamislite da sam od pocetka koristio izraz bosnjak, i od sada cu u ovoj diskusiji da koristim taj izraz.

                          nego udaljismo se od teme: fenomen bosnjaka koji se stide identiteta


                        E da si ga od pocetka koristio, ne bi ove teme ni bilo!

                        Je li ti jasnije sada???

                        ___________________________________________________________________
                        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
                        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

                        03-16-2006 10:05 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
                        Stranica (38): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com