Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » fenomen muslimana koji se stide svog identiteta 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (38): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
THC THC is a Male
avenija kruzno




Poruka: 132
Location: na sigurnom

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eh,sad bi ti i licnu kartu 14.gif

___________________________________________________________________
PROTIV konzumiranja pojedinih legalnih lijekova
CIGARE I ALKOHOL su legalni i dostupni svuda oko nas
kolko ljudi godisnje ode pod zemlju radi ove dvije stvari,a kolko radi trave?

    03-16-2006 19:03 THC is offline Homepage of THC Pregledaj poruke od THC Dodaj THC u listu prijatelja
    rimda rimda is a Male
    raja




    Poruka: 1827
    Location: BULEVAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od THC:

      eh,sad bi ti i licnu kartu 14.gif


    de na PP necu izdat mame mi Zike... 11.gif

    ___________________________________________________________________
    38.gif Admir Stupac 38.gif

    03-16-2006 19:15 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
    liha liha is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 270
    Location: mostar-kosor

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    rimida da te ne citiram, musliman je teško biti i mislim da je to najveæi razlog nemuslimanstnva kod muslimana koji su to po rodjenju a ne po uvjerenju odnosno vjeroispovjesti

    u mojoj porodici imam dosta "pravih vjernika" (ovo kažem da se bolje razumijemo) i niko od njih nikada nije potenciro ovakva pitanja jer je to iskljuèivo lièna stvar


    mislim da je nama muslimanima koi smo to samo po rodjenju dužnost objasniti prijateljima jer je grijeh prikrivati se iza neèega što nisi

    skoro sve ostale vjeroispovjesti su mnogo lakše za izdržati pa samim tim i manje je primjera protivljenja istoj

    03-16-2006 22:47 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od liha:

      e pa baš zbog toga što se narod ne pita kako æe ga se zvati ja sebi dajem za pravo da se izjašnjajem Bosankom po rodjenju a Hercegovkom po ubjedjenju a ne Bošnjakinjom jer me za to ništa ne veže nego ime

      pisala sam o Bošnjaèkom jeziku jer je logièno ako me gandalf pita da li prièam Muslimanskim jezikom ( pominjuæi Muslimane) onda je logièno da je jezik Bošnjaèki ako je Bošnjaèkog naroda

      Bosanski jezik mi nikako ne ide da je jezik samo Bošnjaka, nešto tu ne štima


    Liha
    Ne znati rezliku izmedju Muslimanstva i Boshnjastva , Bosanskog i Boshnjackog jezika (cuj logicno 29.gif ) je sramota, a hvaliti se tim neznanjem (jer ti kroz ove pisane nebuloze upravo to cinish) je jos veca.

    P.S.
    Tvoje je neosporivo pravo kako ces se deklarisati Kineskinja ili kao sto je Nemanja Kusturica. O tome se ovdje nije pricalo niti ga ti je iko osporavao.

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    03-17-2006 00:01 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    Branto Branto is a Female
    seka




    Poruka: 703
    Location: MEKLAUDLAND

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    djesi kenzo
    stari galebe
    jesuli ti se to krila polomila
    pa se okreno na politiku

    deder ti meni reci
    guzis li ti ista
    jebo politiku 08.gif
    nikad selameta od nje 21.gif

    ___________________________________________________________________
    ahtung ahtung

      ahtung ahtung
      01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

      03-17-2006 00:11 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
      beli beli is a Male
      moforaja




      Poruka: 4109
      Location: USA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja ipak mislim Senade da je veca sramota ne priznati, tj. sakrivati se iza istinskih vjernika i palamuditi o muslimanstvu, Boshnjastvu, islamu itd., itd., zivi bili pa vidili...i svakom svoje,
      a vrijeme ce uciniti svoje, pa cu upitati za jedno 10-ak godina o jeziku i vjeri...jer kako je krenulo sve manje i manje vjernika(statistika iz BiH), od '98 pa na ovamo ide u djamiju
      (citaj proshla euforija), i polako se stishava val koji je bio i za rejsulemu Cerica ( njegovom intervju za dnevni avaz) iznenadjujuce velik...
      Moze li iko ovu pojavu objasniti, jer po zavrshetku rata i predvidjanjima svi su maltene ocekivali da ce se broj povecavati, a ne smanjivati...

      ___________________________________________________________________
      audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
      autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
      Princ cuvaj mjesto na seciji....

      03-17-2006 02:35 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Senad Hadzifejzovic:

        Evo da ne offiram covjeku da kazem jednu, konkretno na temu.
            citat od THC:

          ...
          dobro nas avdo i djema zajebase jer da su tada u komunistickom dobu obnovili naziv bosnjaci
              sad me ne bi poistovjecivali sa bin ladinom

        Tana,
        THC bi ti najbolje mogo objasniti ovaj fenomen


      ovaj fenomen nije nista novo nego je prisutan otkad znamo za sebe (ko zna)

      ja ne govorim iskljucivo o danasnjem vremenui, cakstavise mislim da je fenomen vise bio prisutan dok smo jos u mostaru zivjeli.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      03-17-2006 07:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od gandalf:

            citat od tana:

          ok, ja sam flexibilan 23.gif

          zamislite da sam od pocetka koristio izraz bosnjak, i od sada cu u ovoj diskusiji da koristim taj izraz.

          nego udaljismo se od teme: fenomen bosnjaka koji se stide identiteta


        E da si ga od pocetka koristio, ne bi ove teme ni bilo!

        Je li ti jasnije sada???


      vjerovatno si zelio da kazes: da su u jogoslaviji koristili izraz bosnjaci umjesto muslimani da ne bi doslo do svega ovoga .... ako sam te dobro skonto .....

      ima i toga vjerovatno ali ne vjerujem da je semantika jedini razlog, mozda gra neku skromnu ulogu ali ima ti jacih razloga .....

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      03-17-2006 07:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      rimda rimda is a Male
      raja




      Poruka: 1827
      Location: BULEVAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Da ni ja ne vjerujem da je semantika u pitanju, pa slovenci hrvati i svi drugi su se nazivali isto i sada i u ex Yu, tako da je definitivno razlog "malo" dublji....

      A da je tesko sprovoditi red kako liha kaze, sigurno ima i toga nije da nema...Ali je poenta da oni koji ga provode, to rade tako da ne dreche o tome po vazdan i u svakoj prilici, nego upravo suprotno tiho i za sebe samog, ma vala razlozi ma kakvi da su ja zaista poshtujem "pravog vijernika" (znam da nema nego pravi, ali eto kontam red je to apostrfirat) i svaka mu cast pa ma koje vijere da je.... 33.gif

      ps.

      ali sto samo musliman (pojedinci naravno) nece da je musliman , a pravoslavac ili katolik, sa nashih prostora BiH (unatoch ne bash najsvjetlijoj novijoj istoriji) nikad neche ni pokushat rechi da je neshto drugo, e to mi je Enigma ..... nerijeshiva Enigma... 21.gif

      ___________________________________________________________________
      38.gif Admir Stupac 38.gif

      03-17-2006 08:35 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
      liha liha is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 270
      Location: mostar-kosor

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @Senade Hadžifejzoviæu to što to misliš da ja ne znam razliku je do tebe jer ne kontaš o èemu priæam i nemam namjeru ti pojašnjavati

      iznosim svoje mišljenje i mislim da ovde nema mjesta tvojim napadanjima na mene jer ni ja nikoga nisam napadala i de me se prodji svega ti


      opet istièem da je Musliman u pravom smislu te rjeèi veoma zahtjevan zadatak i tu najviše vidim razlog za negiranju èinjenica o pripadnosti istom, kao i to da je osnova govoriti i vjerovati iz srca pa tako mi to iz srce bez dlake na jeziku da se dokažemo kolko smo pošteni, da se ne prikrivamo iza neèega što nismo

      03-17-2006 11:17 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od beli:

        Ja ipak mislim Senade da je veca sramota ne priznati, tj. sakrivati se iza istinskih vjernika i palamuditi o muslimanstvu, Boshnjastvu, islamu itd., itd., zivi bili pa vidili...i svakom svoje,
        a vrijeme ce uciniti svoje, pa cu upitati za jedno 10-ak godina o jeziku i vjeri...jer kako je krenulo sve manje i manje vjernika(statistika iz BiH), od '98 pa na ovamo ide u djamiju
        (citaj proshla euforija), i polako se stishava val koji je bio i za rejsulemu Cerica ( njegovom intervju za dnevni avaz) iznenadjujuce velik...
        Moze li iko ovu pojavu objasniti, jer po zavrshetku rata i predvidjanjima svi su maltene ocekivali da ce se broj povecavati, a ne smanjivati...


      Jeste, uvjek je bilo manja sramota pricati gluposti nego iskoristiti priliku da se cuti kada se pojma nema. Kako da ne, jeste ... ali na forumima.

      Uostalom, nisi mi jasan. Kakvo skrivanje iza vjernika kada se prica o Boshnjastvu??
      Jel' ko nije vjernik ne moze biti Boshnjak?
      Ili je toliko opasno biti Boshnjak da bi se trebalo kriti iza nekog?
      Kakve veze ima jezik sa vjerom pa ga koristis u istoj recenici.
      Nidje veze.
      Dragi moj, Boshnjak NE mora da se klanja, a moze jer nas ima vjernika. Boshnjak NE mora da cita Avaz,a moze, zasto ne bi. Biti Boshnjak znaci, prije svega, voljeti svoju zemlju, znati odakle si i kuda ides. A laprdanje kako sam pripadnik Muslimanskog naroda je toliki pokazaltelj vlastitog neznanja da bi, opet polazim od sebe, u zemlju propao od sramote. Boshnjaci, a ni zemlja im bosna ne postoje od kad su Turci zauzeli Bosnu pa da im ime bude Musliman, valjda (cuj valjda) su se medjusobno zvali i valjda su ih drugi zvali nekim (cuj nekim) imenom?
      Ama toliko je toga receno, toliko napisano .... da je sramota da se najosnovnije stvari o sebi i svom narodu ne zna.
      SRAMOTA
      I onda se postavlja pitanje kako to da ovo, kako to da ono. Lako ... od ignoranta koji blage veze nema o svom porjeklu mozes svasta ocekivat pa i da pljuje po sebi i svojima da bi bio drazi svom gospodaru.

      A to sto ti pitas (o statistici) je socioloshki fenomen i
        sasvim je normalan
      nakon zla koji nas je zadesio i mene, npr. uopste nije iznenadio i nije svojstveno samo BiH i boshnjacima.

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      03-17-2006 11:42 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od liha:

        @Senade Hadžifejzoviæu to što to misliš da ja ne znam razliku je do tebe jer ne kontaš o èemu priæam i nemam namjeru ti pojašnjavati

        iznosim svoje mišljenje i mislim da ovde nema mjesta tvojim napadanjima na mene jer ni ja nikoga nisam napadala i de me se prodji svega ti


        opet istièem da je Musliman u pravom smislu te rjeèi veoma zahtjevan zadatak i tu najviše vidim razlog za negiranju èinjenica o pripadnosti istom, kao i to da je osnova govoriti i vjerovati iz srca pa tako mi to iz srce bez dlake na jeziku da se dokažemo kolko smo pošteni, da se ne prikrivamo iza neèega što nismo

      Ti bona mishljenja nemas, jer to sto si napisala o narodnom imenu i jeziku su laprdanje (oprosti na izrazu) a mene nista vise ne moze da "iznervira" od debele, sochne gluposti.
      Znanje ne lezi u srcu ... znanje lezi u knjigama.

      Tvoj post dozivljavam kao napad na mene i svakog bosanskog patriotu.
      Kad si vec krenula, zasto stati na nazivu Musliman...nasatavu i logicnom nizu .... budi Turkinja, to je jos logicnije. Ako ne znas zasto, a ti obidji cetnichke forume.

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      03-17-2006 11:53 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od rimda:

        Da ni ja ne vjerujem da je semantika u pitanju, pa slovenci hrvati i svi drugi su se nazivali isto i sada i u ex Yu, tako da je definitivno razlog "malo" dublji....

        A da je tesko sprovoditi red kako liha kaze, sigurno ima i toga nije da nema...Ali je poenta da oni koji ga provode, to rade tako da ne dreche o tome po vazdan i u svakoj prilici, nego upravo suprotno tiho i za sebe samog, ma vala razlozi ma kakvi da su ja zaista poshtujem "pravog vijernika" (znam da nema nego pravi, ali eto kontam red je to apostrfirat) i svaka mu cast pa ma koje vijere da je.... 33.gif

        ps.

        ali sto samo musliman (pojedinci naravno) nece da je musliman , a pravoslavac ili katolik, sa nashih prostora BiH (unatoch ne bash najsvjetlijoj novijoj istoriji) nikad neche ni pokushat rechi da je neshto drugo, e to mi je Enigma ..... nerijeshiva Enigma... 21.gif


      Kakva bola Enigma.Mislis ova sa foruma?
      Boshnjake su od odlaska Turaka i srpskog i nacionalnog preporoda svojatali. Te Hrvat si, te nisi nego si Srbin. A da bi se to moglo uciniti treba im izbrisati iz svijesti da su zaseban narod, a to se pocinje za brisanjem imena. Kad ti uzmu ime, izbace proshlost iz udzbenika kud ces. Fino napisa Mesha (ima citat i na forumu) nisi prispio nidje. Ali i pored tog vjekovnog brisanja i svojatanja Boshnjaci su opstali kao zaseban narod. To samo pokazuje njihovu velicinu. A otpadnika (o kojima se ovdje pishe) je uvijek bilo i bice.

      Malo ko od vas zna da je Tito Boshnjacima obecao ravnopravnost u novoj Jugoslaviji, Zato su i pristupali masovno partizanima. Reko, pa poreko, pod pritiskom srpskih i hrvatskih nacionalista. Ono sto je ucino sa novim Ustavom nije nista drugo nego zakashnjelo obecanje.

      I pitanje za Muslimane.
      Kako ste se zvali prije dolaska turaka i preuzimanja islama?

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      03-17-2006 12:03 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Senad Hadzifejzovic:

            citat od rimda:

          Da ni ja ne vjerujem da je semantika u pitanju, pa slovenci hrvati i svi drugi su se nazivali isto i sada i u ex Yu, tako da je definitivno razlog "malo" dublji....

          A da je tesko sprovoditi red kako liha kaze, sigurno ima i toga nije da nema...Ali je poenta da oni koji ga provode, to rade tako da ne dreche o tome po vazdan i u svakoj prilici, nego upravo suprotno tiho i za sebe samog, ma vala razlozi ma kakvi da su ja zaista poshtujem "pravog vijernika" (znam da nema nego pravi, ali eto kontam red je to apostrfirat) i svaka mu cast pa ma koje vijere da je.... 33.gif

          ps.

          ali sto samo musliman (pojedinci naravno) nece da je musliman , a pravoslavac ili katolik, sa nashih prostora BiH (unatoch ne bash najsvjetlijoj novijoj istoriji) nikad neche ni pokushat rechi da je neshto drugo, e to mi je Enigma ..... nerijeshiva Enigma... 21.gif


        Kakva bola Enigma.Mislis ova sa foruma?
        Boshnjake su od odlaska Turaka i srpskog i nacionalnog preporoda svojatali. Te Hrvat si, te nisi nego si Srbin. A da bi se to moglo uciniti treba im izbrisati iz svijesti da su zaseban narod, a to se pocinje za brisanjem imena. Kad ti uzmu ime, izbace proshlost iz udzbenika kud ces. Fino napisa Mesha (ima citat i na forumu) nisi prispio nidje. Ali i pored tog vjekovnog brisanja i svojatanja Boshnjaci su opstali kao zaseban narod. To samo pokazuje njihovu velicinu. A otpadnika (o kojima se ovdje pishe) je uvijek bilo i bice.

        Malo ko od vas zna da je Tito Boshnjacima obecao ravnopravnost u novoj Jugoslaviji, Zato su i pristupali masovno partizanima. Reko, pa poreko, pod pritiskom srpskih i hrvatskih nacionalista. Ono sto je ucino sa novim Ustavom nije nista drugo nego zakashnjelo obecanje.

        I pitanje za Muslimane.
        Kako ste se zvali prije dolaska turaka i preuzimanja islama?



      svaka cast potpisujem sve sto si rekao 10.gif vidi se da si talentiran zurnalist 35.gif 10.gif


      e sad ono zadnje pitanje objasni im boga ti i za to ,kazi im da je prezime BOSNJAK jedno od najstarijih prezimena u BiH i da znaci STANOVNIK BOSNE
      i da je bilo srece svi bi bili BOSNJACI razlicite vjeroispovijesti a ovako imamo to sto imamo 21.gif

      ___________________________________________________________________

        03-17-2006 12:18 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da je sto nije svi bi mi zivjeli u rahatluku i na svome.

        Ne znam o starosti prezimena ali njegovo porjeklo je isto kao i porjeklo prezimena Crnogorac ili Hrvat pa Horvat ... i sl i nema veze sa vjerom.

        Al odosmo sa teme,.. 29.gif

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 03-17-2006 u 12:37.

        03-17-2006 12:37 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        jeste na zalost 29.gif

        ___________________________________________________________________

          03-17-2006 12:38 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          beli beli is a Male
          moforaja




          Poruka: 4109
          Location: USA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Senad Hadzifejzovic:

                citat od beli:

              Ja ipak mislim Senade da je veca sramota ne priznati, tj. sakrivati se iza istinskih vjernika i palamuditi o muslimanstvu, Boshnjastvu, islamu itd., itd., zivi bili pa vidili...i svakom svoje,
              a vrijeme ce uciniti svoje, pa cu upitati za jedno 10-ak godina o jeziku i vjeri...jer kako je krenulo sve manje i manje vjernika(statistika iz BiH), od '98 pa na ovamo ide u djamiju
              (citaj proshla euforija), i polako se stishava val koji je bio i za rejsulemu Cerica ( njegovom intervju za dnevni avaz) iznenadjujuce velik...
              Moze li iko ovu pojavu objasniti, jer po zavrshetku rata i predvidjanjima svi su maltene ocekivali da ce se broj povecavati, a ne smanjivati...


            Jeste, uvjek je bilo manja sramota pricati gluposti nego iskoristiti priliku da se cuti kada se pojma nema. Kako da ne, jeste ... ali na forumima.

            Uostalom, nisi mi jasan. Kakvo skrivanje iza vjernika kada se prica o Boshnjastvu??
            Jel' ko nije vjernik ne moze biti Boshnjak?
            Ili je toliko opasno biti Boshnjak da bi se trebalo kriti iza nekog?
            Kakve veze ima jezik sa vjerom pa ga koristis u istoj recenici.
            Nidje veze.
            Dragi moj, Boshnjak NE mora da se klanja, a moze jer nas ima vjernika. Boshnjak NE mora da cita Avaz,a moze, zasto ne bi. Biti Boshnjak znaci, prije svega, voljeti svoju zemlju, znati odakle si i kuda ides. A laprdanje kako sam pripadnik Muslimanskog naroda je toliki pokazaltelj vlastitog neznanja da bi, opet polazim od sebe, u zemlju propao od sramote. Boshnjaci, a ni zemlja im bosna ne postoje od kad su Turci zauzeli Bosnu pa da im ime bude Musliman, valjda (cuj valjda) su se medjusobno zvali i valjda su ih drugi zvali nekim (cuj nekim) imenom?
            Ama toliko je toga receno, toliko napisano .... da je sramota da se najosnovnije stvari o sebi i svom narodu ne zna.
            SRAMOTA
            I onda se postavlja pitanje kako to da ovo, kako to da ono. Lako ... od ignoranta koji blage veze nema o svom porjeklu mozes svasta ocekivat pa i da pljuje po sebi i svojima da bi bio drazi svom gospodaru.

            A to sto ti pitas (o statistici) je socioloshki fenomen i
              sasvim je normalan
            nakon zla koji nas je zadesio i mene, npr. uopste nije iznenadio i nije svojstveno samo BiH i boshnjacima.

          Citriram tvoj post, i ne s'namjerom da je sve ovo shto sam napisao bilo tebi upuceno...ne daj boze...govorimo opcenito, a pishem jer nisam jedini(kamo srece da sam)
          Govorim ono shto je vecina osjetila a to je gore i od same cinjenice da nismo na svojim ognjishtima...Nisi dobar Boshnjak, jer nisi dobar Musliman....a nisi dobar musliman, jer ne vjerujesh u allaha dz.....a pogotovu nisi dobar ni Boshnjak, ni musliman jer kritikujesh shto vrhovni urade, ne daj boze pogreshno...
          A za ostale vjere u BiH, pa ne vidim da je ishta tu nejasno... i dosta ce Neretva govana pronjet dok se svi narodi u BiH budu osjecali Boshnjacima....jer je vlast distancirala sve redom kako Muslimane tako i ostale...

          ___________________________________________________________________
          audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
          autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
          Princ cuvaj mjesto na seciji....

          03-17-2006 14:10 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citajuci ovo , sad mi nista nije jasno

          moze li mi neko objasniti ...

          jedan stocanin , islamske vjeroispovjesti ...da li je hercegovac ili bosnjak plus musliman

          ja sam pravoslavne vjeroispovjesti .....iz Hercegovine

          znaci nisam bosnjakinja

          iskreno pitam , zaista mi nije jasno

          03-17-2006 16:11
          Branto Branto is a Female
          seka




          Poruka: 703
          Location: MEKLAUDLAND

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          uuuu stocani...eee oni ti trguju sa kozama u zadnje vrijeme
          lelo oko 33.gif
          dodajder mu i na sve te ispravne cinove i cin KOZJAK 04.gif

          ___________________________________________________________________
          ahtung ahtung

            ahtung ahtung
            01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

            03-17-2006 16:33 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
            obrisana
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            13.gif


            Branto , sreco
            dobro dosao 33.gif

            ti mi trebas na temi zgara
            veceras cu te pitati za savjet

            03-17-2006 16:37
            Stranica (38): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com