Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » fenomen muslimana koji se stide svog identiteta 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (38): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Branto Branto is a Female
seka




Poruka: 702
Location: MEKLAUDLAND

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

fala manekenko 07.gif 33.gif dobro te i naso
samo mi je ljuljni
a ja imam da citiram jedan birvaktilski post upucen tebi tada

maloprije stuko vodeno vruchu pivu i jami i mene nama
a nije ima 3 mjeseca

odo povratiti,pomaze 10.gif

___________________________________________________________________
ahtung ahtung

    ahtung ahtung
    01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

    03-17-2006 17:25 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
    Zivcho
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      u dvoje rijeci: zasto se bosanski muslimani (pojedini naravno) stide svoga porijekla i zasto samo muslimani?


    Ne stidim se...stavise - ponosan sam na to. Iako nisam vjernik, ne idem u dzamiju, ne klanjam 5 vakat-namaza, opet me nikada nije stid reci da sam Bosnjak, a kada pricam sa "strancima" reci im da sam Musliman.
    Medjutim, posto sam bio na tom "Istoku" i vidio "bracu po vjeri", mogu vam reci da mi ipak nismo isti. Nije isti evropski Musliman i Arapin. Slobodno mogu reci da su to 2 razlicita svijeta sa razlicitim pogledima, a koliko sam ih ja skontao i tumacenje Kur'an-a nije isto.

    Da se vratim na temu i prepricam jednu situaciju u kojoj se nisam dvoumio reci da sam Musliman (vec sam napomenuo da izraz "Musliman tj. Muslim" koristim samo u konverzaciji sa "strancima").

    Sjedimo u sred pustinje negdje na Istoku.. moje "kolege" (svi Amerikanci) i ja gledamo "Breaking News" na CNN. Prvi izvjestaj o bombaskim napadima u Londonu. U jednom trenutku jedan od njih ljutito rece: "Ako su ovo uradili Muslimani, treba ih sve pobiti - sve...ni jedan da ne prezivi". Nisam siguran da li je znao da sam bas ja Musliman...ostali jesu i vidio sam da su se pravo unezgodili i svi ispod oka gledali u mene i cekali moju reakciju. Ja sam samo ustao i rekao: "OK, mozes poceti odmah, evo ti odlicna prilika - I'm Muslim". Ovaj "hrabri" se unezgodio i zacrvenio...poceo mi se izvinjavati...kao "ma nisam mislio sve"...ja nisam trosio rijeci niti se trudio da mu objasnim da je upravo to rekao - treba ih sve pobiti. Kao odgovor na njegovu glupu i nesmotrenu opasku, prilikom moje prve posjete Mostaru od tog dogadjaja, kupio sam mu majicu u Starom Gradu...znate onu sto na njoj pishe "I am Muslim - Do not panic". On je "poklon" prihvatio i tada mi je rekao da nikada nece zaboraviti sta je uradio i da mu je to bila velika skola. Kroz moj postupak kaze, shvatio je ipak da nikada ne treba reci "SVI"....a jos jace je to potvrdio kada sam mu objasnio da ja njega kao krscanina ne gledam isto kao i one koji napravise Srebrenicu, Ahmice, Kapiju, Markale....

    Da zakljucim:
    Nisam vjernik...tj, nisam pobozan. Ali ne stidim se reci da sam Bosnjak, odnosno Musliman. To sam sto sam. Kome se ne svidja - bujrum otic' 11.gif 10.gif

    03-17-2006 22:36
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    fino receno zivcho 10.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-17-2006 23:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Zivcho:


      Da zakljucim:
      Nisam vjernik...tj, nisam pobozan.
        Ali ne stidim se reci da sam Bosnjak, odnosno Musliman.
      To sam sto sam. Kome se ne svidja - bujrum otic' 11.gif 10.gif


        citat od Lela:

      citajuci ovo , sad mi nista nije jasno

      moze li mi neko objasniti ...

      jedan stocanin , islamske vjeroispovjesti ...da li je hercegovac ili bosnjak plus musliman

      ja sam pravoslavne vjeroispovjesti .....iz Hercegovine

        znaci nisam bosnjakinja

      iskreno pitam , zaista mi nije jasno



    znaci ovo je odgovor na moje pitanje

    ja nisam bosnjakinja .....bosnjak ...znaci musliman

    03-18-2006 01:33
    Zivcho
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo Lelo

      imas jedno lijepo tumacenje termina "Bosnjak" 10.gif

      03-18-2006 02:07
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2823
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      upravo to je ono sto je zalosno Lelo... 21.gif

      BH muslimani su "prisvojili" taj naziv, a BH katolici i pravoslavci, da ne kazem BH hrvati, i BH srbi se nisu bas zaletili da ga prihvate, nesvjesno (ili svjesno) im pomazuci u tome, nego od toga cak nisu ni napravili pitanje, na taj nacin negirajuci da su pripadnici drzave BiH..

      (govorim naravno o politikama vladajucih stranaka kod tih nasih, ne znam kako da ih nazovem, evo, recimo "strana"...)

      Inace kako znamo, ti su politicari jako pazljivi i svaki cas podapinju onima drugima, ne prihvatajuci ovo ili ono, ali eto, pojam "bosnjak" je tako glatko prosao u BiH, gdje nista zivo ne prolazi, jer uvijek makar jednima od njih nesto "smeta"....

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        03-18-2006 02:10 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od beli:

          Citriram tvoj post, i ne s'namjerom da je sve ovo shto sam napisao bilo tebi upuceno...ne daj boze...govorimo opcenito, a pishem jer nisam jedini(kamo srece da sam)...


        Ma znam beli, pricamo.
        Ja samo mislim da se precesto desava da forumashi u zelji da nesto kazu propuste odlicnu priliku da ucute. Svako, naravno ima pravo da napise svoje misljenje, svako .. ali kad vec napise onda mora da bude svjestan da je ono podlozno kritici, pa ako iza njega (misljenja) ne stoje neke cinjenice nego samo bla bla bla, onda nek se ne cudi posljedica, pogotovu kad se radi o pitanjima
          nacionalnog interesa
        kao sto je narodno ime.
        Zamisli da sad Hrvatima neki "naucnik" kaze ... "Eeee, vi ste Srbi, evo ja nesto iskopo , uvijek bili i ostali, a sve sto ste mislili je jedna historijska zabluda".
        Pa na njega bi Zagreb istog momenta fatwu bacio 19.gif

        Boshnjak je Bosanac i Hercegovac islamske vjeroispovjesti.
        Lelo,
        na zalost, ali je tako. Kalaj je pokusao da ujedini sve Bosance i Hercegovce pod jednim narodnim imenom, a za koje najstariji historijski podatci kazu da su se medjusobno zvali i da su ih drugi narodi tako zvali. Kao sto znas, nije uspjelo. Zna se i zasto nije uspjelo.
        Ti si ono cime se osjecas, a mi smo svi, Bosanci i Hercegovci.
        Pa ce oni pravoslavni, katolici i muslimani iz Sarajeva biti Bosanci, a oni iz Mostara, Hercegovci.
            citat od antiprotivan:

          upravo to je ono sto je zalosno Lelo... 21.gif
          BH muslimani su "prisvojili" taj naziv, a BH katolici i pravoslavci, da ne kazem BH hrvati, i BH srbi se nisu bas zaletili da ga prihvate, nesvjesno (ili svjesno) im pomazuci u tome, nego od toga cak nisu ni napravili pitanje, na taj nacin negirajuci da su pripadnici drzave BiH..
          ....

        Ovo je jako osjetljivo pitanje i ja cu pokusati (nemoguce) da ga zbijem u jednu recenicu, pa se nadam da me se nece pogresno shvatiti.

        Bosanski muslimani su prihvatili vracanje svog narodnog imena, a bosanski pravoslavci i katolici su ga se odrekli posto se, historijski ne moze biti pripadnik dva naroda u isto vrijeme.

        P.S.
        I nemoj sad da mi neki shaljivdzija prica kako moze jer se moze imat dvojno drzavljanstvo 19.gif

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        03-18-2006 13:52 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        beli beli is a Male
        moforaja




        Poruka: 4103
        Location: USA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Upravo si taknuo po meni i bit problema, a to (po meni) osjecaj pripadnosti...
        Shta i ko moze uraditi da bi se svi ljudi iz BiH osjecali isto, a ime, tj. kako ce se zvati je najmanji problem(opet ovo je po meni)...

        ___________________________________________________________________
        audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
        autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
        Princ cuvaj mjesto na seciji....

        03-18-2006 16:11 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        U vremenu i okruzenju u kome zivimo je ono (ime) od fundamentalnog znacaja.
        Evo je bih sutra pristao da se izmisli neko cetvrto ime koje bi ujedinilo pripadnike sbe tri BiH konfesije, ali budimo realni ...
        Stvarnost nije ruzicasta i treba iz nje izvuci ono najbolje.

        Da se nadovezem ne temu.
        U zapadnim zemljama se putem medija godinama vrsi ispiranje mozga.Kulminiralo je teroristickim napadom na Manhatnu.
        Kuranski stihovi su satanski, a muslimani su teroristi. To je fakta, a ona se ogleda kroz shikaniranje pripadnika islamske vjeroispovjesti, kako masovnim otpustanjima nakon teroristickog napada, tako i danas putem karikatura kojim se omalovazavaju i vrijedjaju religiozni osjecaji.

        Usljed svega ovoga, Boshnjaka, koji o sebi ne zna nista i nema korjena, je lako pokolebati i on iz

          straha
        zeli u okolini u kojoj je manjinski pokaze da on nije takav. Dakle na pitanje zasto, odgovor je iz straha. On se ne stidi on se boji. Ovaj strah necete naci kod nekog koji zna ko je i sta je ili nekog koji je vjernik jer prvi snagu nalazi u znanja a drugi u vjeri.

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        03-18-2006 17:16 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        alaga alaga is a Male
        moforaja




        Poruka: 5566
        Location: Zabrdalje

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        [quote]

          citat od Senad Hadzifejzovic:


        Alaga bola, kakvi akademici sunce li ti skandinavsko 08.gif 19.gif

        [quote]
        Cao Seno 19.gif
        Termin Musliman (u nacionalnom smislu), koji je uveden u popis stanovnistva 1971, zamijenjen je terminom Bosnjak na posljednjem Bosnjackom saboru, septembra 1993. godine, na kojem je jednodusnom aklamacijom vraceno ovo narodno visevjekovno ime, u atmosferu potpune saglasnosti i olaksanja da se to natezanje s imenom okonca, bez velikih rijeci i bez ikakvih prenemaganja, tumacenja i pravdanja...
        Znao sam da je negdje donesena odluka,nisam bio siguran dje 19.gif

        ___________________________________________________________________
        UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

        03-18-2006 23:05 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6104
        Location: Nesvrstana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Je l' se iko pita sta generacijama koje su odrasle kao Titovi pioniri, bez ikakvog, osim Jugoslovenskog, osjecaja? Jeste se sve promijenilo, ali ko meni moze reci sada da sam Muslimanka, Hrvatica ili Srpkinja, a po imenu i prezimenu, mogu biti sve to 29.gif Po osjecaju, ja sad kazem da sam Sarajka...al' to nije nacionalnost.....nego osjecaj pripadnosti. Ne stidim se nicega, samo sam odrasla ne poznavajuci to, i sad sam ni na nebu ni na zemlji.....Dobro se dobrim vraca, zlo zlim..... 10.gif

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        03-19-2006 05:34 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        alaga alaga is a Male
        moforaja




        Poruka: 5566
        Location: Zabrdalje

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Tigrasto ne radi se o pojedincima
        nego o nacionalnosti bosnjak/inja.
        Mozesh se izjasniti kako hocesh
        Ja licno cak ne vidim sto se ti
        ili bilo ko drugi
        nebi mogla izjasnit kao bosnjakinja
        ako to zelish.
        Imash sve potrebne kvalifikacije
        za to:
        jezik, teritoriju,opstu kulturu
        slicno ,kao i za ostale dvije u BH
        a da li vjerujesh
        ili ne vjerujesh
        u nesto to je privatna stvar.

        ___________________________________________________________________
        UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane alaga dana 03-19-2006 u 11:17.

        03-19-2006 11:15 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo do cega je dovelo nepoznavanje svoje historije i 50 godina jugoslovenstva. Da nakon raspada Jugoslavije (rahmet joj dushji) Srbi i Hrvati odlicno znaju ko su i sta su i to sa ponosom isticu (svaka im cast) , a da Boshnjaci i Boshnjakinje tumaraju u mraku i na pitanje jesi li ti mliman umjesto kratkog odgovora ni sa 10 recenica ne znaju objasnit.
        Dok Srbi i Hrvati pricaju svojim jezikom Boshnjaci pricaju nepostojecim. Izmisljaju toplu vodu.

            citat od alaga:

              citat od liha:

            e vidite ta rjeè Bošnjak je nešto što meni paše još manje nego Musliman

            jel to neko ito naro kako bi se volio nazivati?

          na znam da li je pito
          al neko je moro smislit
          Vjerovatno akademici.
          02.gif
          ...

        Vraceno ime, tacno.
        Onda se nismo razumjeli jer sam ja iz posta razumio da su akademici izmislili ime 19.gif ..p a se umal' prekrstih

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        03-19-2006 12:53 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        THC THC is a Male
        avenija kruzno




        Poruka: 132
        Location: na sigurnom

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od alaga:

          [quote]
            citat od Senad Hadzifejzovic:


          Alaga bola, kakvi akademici sunce li ti skandinavsko 08.gif 19.gif

          [quote]
          Cao Seno 19.gif
          Termin Musliman (u nacionalnom smislu), koji je uveden u popis stanovnistva 1971, zamijenjen je terminom Bosnjak na posljednjem Bosnjackom saboru, septembra 1993. godine, na kojem je jednodusnom aklamacijom vraceno ovo narodno visevjekovno ime, u atmosferu potpune saglasnosti i olaksanja da se to natezanje s imenom okonca, bez velikih rijeci i bez ikakvih prenemaganja, tumacenja i pravdanja...
          Znao sam da je negdje donesena odluka,nisam bio siguran dje 19.gif


        onda
        Savez komunista uveo je za nas termin Musliman, umjesto Bosnjak da bi se Musliman asimiliralo u musliman, a musliman moze biti bilo koje nacije
        Alaga,sad je tebe red 04.gif

        ___________________________________________________________________
        PROTIV konzumiranja pojedinih legalnih lijekova
        CIGARE I ALKOHOL su legalni i dostupni svuda oko nas
        kolko ljudi godisnje ode pod zemlju radi ove dvije stvari,a kolko radi trave?

          03-19-2006 16:03 THC is offline Homepage of THC Pregledaj poruke od THC Dodaj THC u listu prijatelja
          alaga alaga is a Male
          moforaja




          Poruka: 5566
          Location: Zabrdalje

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od THC:

                citat od alaga:

              [quote]
                citat od Senad Hadzifejzovic:


              Alaga bola, kakvi akademici sunce li ti skandinavsko 08.gif 19.gif

              [quote]
              Cao Seno 19.gif
              Termin Musliman (u nacionalnom smislu), koji je uveden u popis stanovnistva 1971, zamijenjen je terminom Bosnjak na posljednjem Bosnjackom saboru, septembra 1993. godine, na kojem je jednodusnom aklamacijom vraceno ovo narodno visevjekovno ime, u atmosferu potpune saglasnosti i olaksanja da se to natezanje s imenom okonca, bez velikih rijeci i bez ikakvih prenemaganja, tumacenja i pravdanja...
              Znao sam da je negdje donesena odluka,nisam bio siguran dje 19.gif


            onda
            Savez komunista uveo je za nas termin Musliman, umjesto Bosnjak da bi se Musliman asimiliralo u musliman, a musliman moze biti bilo koje nacije
            Alaga,sad je tebe red 04.gif

          Sinko
          dok si ti bio josh ideja
          a morebit ni to
          ja sam bio jal srbin jal hrvat
          zavisno ko mi je bio uciteljica i direktor
          Pa sam se u neka doba docepo
          da se mogu izjasniti kao neopredjeljen i Jugoslaven
          pa sam onda mogo od 71 biti Musliman i Jugoslaven
          i na kraju sam evo ono sto sam i prije bio
          Bosnjak i Bosanac (i Hercegovac)
          a po zanimanju sam agnostik 04.gif 19.gif 35.gif

          ___________________________________________________________________
          UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane alaga dana 03-19-2006 u 16:22.

          03-19-2006 16:19 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
          THC THC is a Male
          avenija kruzno




          Poruka: 132
          Location: na sigurnom

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          a pa znamo to
          nego sam konto da nastavimo sa copy/paste 13.gif 35.gif 35.gif

          ___________________________________________________________________
          PROTIV konzumiranja pojedinih legalnih lijekova
          CIGARE I ALKOHOL su legalni i dostupni svuda oko nas
          kolko ljudi godisnje ode pod zemlju radi ove dvije stvari,a kolko radi trave?

            03-19-2006 16:24 THC is offline Homepage of THC Pregledaj poruke od THC Dodaj THC u listu prijatelja
            alaga alaga is a Male
            moforaja




            Poruka: 5566
            Location: Zabrdalje

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od THC:

              a pa znamo to
              nego sam konto da nastavimo sa copy/paste 13.gif 35.gif 35.gif

            Pa iskopiraj onaj zivcin text, nece se on ljutit
            JA sam iskopiro kolko mi je bilo potrebno
            da Senadu kazem nesto 05.gif

            ___________________________________________________________________
            UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane alaga dana 03-19-2006 u 16:47.

            03-19-2006 16:46 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
            Carmela Carmela is a Female
            vjeciti optimist




            Poruka: 7602
            Location: ja nisam odavle

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ne bih ja ovu pojavu nikako nazvala fenomenom, vise mi prilici rijec posljedica. Posljedica je to nepoznavanja povijesti, posljedica je to stalne zelje da se uvuces nekom ili necemu, naravno onih koje mame i tate nisu odgojile da u nesto vjeruju i nekom pripadaju, a kod muslimana kod nas to je oduvijek bilo najizrazenije to je sigurno!

            ___________________________________________________________________

              Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

            03-20-2006 23:13 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
            cok cok is a Male
            liska mjeseca maja


            Poruka: 5450
            Location: seher mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ipak mislim da patimo od kompleksa manje vrijednosti i da nam je sve sto je tudje bolje i draze cim je sa zapada koji nam to i gura

            ___________________________________________________________________
            28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

            03-20-2006 23:31 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
            Rondo Rondo is a Male
            stalni dopisnik


            Poruka: 1085

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            E jeste li apsolvirali to oko nacije i naroda?

            E hajmo sada o tome kako da nam bosnjacki penzioneri ne sastvljaju jedva kraj s krajem. Kako da Bosnjaci, bez obzira vjernici ili nevjernici, muslimani mali i veliki, presatnu govoriti da samo dragi Bog zna hoce li sutra imati sta jesti! Kako da samosvjesni i nesvjesni Bosnjaci moraju placati 17 % PDV-a na hljeb, mlijeko, hranu i lijekove?
            A za to sve su krivi ovi iz bosnjackih elita!!!!

            Ljudi, kad je stomak pun, lako je biti ponosan.
            Kad si gladan nema tog etnosa i ponosa koji ti nece dozvoliti da dusu prodas "varagu svome...ne,ne,...pristao sam bit sve sto hoce..lalalalala-la-laaa!"

            03-21-2006 01:12 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
            Stranica (38): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com