Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » fenomen muslimana koji se stide svog identiteta 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (38): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nemaju hljeba ???

Pa dajte im onda kolaca... 21.gif

___________________________________________________________________

    21.gif

    03-21-2006 01:45 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    First Lady First Lady is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1404
    Location: NY

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    vidi nase Marie Antoinette 35.gif





    Golemo je PDV, i na mlijeko, hranu, lijekove...

    ___________________________________________________________________
    Live, and let LIVE!!!

    03-21-2006 17:44 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od antiprotivan:

      nemaju hljeba ???

      Pa dajte im onda kolaca... 21.gif


    nedo bog da te cuju oni koji su stvarno gladni

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-21-2006 17:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    rimda rimda is a Male
    raja




    Poruka: 1827
    Location: BULEVAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pa dobro istina je da je teshko stanje, da ljudi nemaju (kazem ljudi ne muslimani) pa opet nekako ne vidim bash cesto (u prevodu nikad) da se bilo ko od krshchana svojega odriche... 14.gif

    ___________________________________________________________________
    38.gif Admir Stupac 38.gif

    03-21-2006 21:28 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
    rimda rimda is a Male
    raja




    Poruka: 1827
    Location: BULEVAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da interesantno je onda kako bi NEKI podvlachim neki od nas jako rado zaboravili ko su i shta su te koji im je maternji jezik... A ima ih i ovde sjede i pishu, skupa sa nama... ma ne bi ja ulazio ni u chija privatna opredjeljenja samo bi volio da se neko ko se osjecha ateistom malo pojasni kakve su ga ideje vodile da bude NISHTA UMJESTO ONOGA SHTO JE.... 08.gif

    ___________________________________________________________________
    38.gif Admir Stupac 38.gif

    03-21-2006 21:49 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam mislio da se govori o pojavi kod Boshnjaka u dijaspori 14.gif
    Za Boshnjake u domovini ne vidim razloge za tako nesto, a i to sto se nema hljeba nije specificno samo za Boshnjake u zemlji. Ako me sjecanje dobrop sluzi jedan filozof rece da je Bozji dom u stomaku.
    Sto u slobodnom prevodu znaci sto se je vise gladan veca je vjerovanje u boga, sto su vremena teza vise se vjeruje u boga i obratno.

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    03-21-2006 22:17 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif Evo se sjetih ko je to reko. Marx.

    P.S.
    Ne braca Marx nego Karl

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    03-21-2006 22:18 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kakve sad veze ima glad sa stidom zbog svog porijekla?

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    03-21-2006 22:45 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Senad Hadzifejzovic:

      Ja sam mislio da se govori o pojavi kod Boshnjaka u dijaspori 14.gif
      Za Boshnjake u domovini ne vidim razloge za tako nesto, a i to sto se nema hljeba nije specificno samo za Boshnjake u zemlji. Ako me sjecanje dobrop sluzi jedan filozof rece da je Bozji dom u stomaku.
      Sto u slobodnom prevodu znaci sto se je vise gladan veca je vjerovanje u boga, sto su vremena teza vise se vjeruje u boga i obratno.


    nije uopste rijec o pojavi u dijaspori.

    nedje sam ranije reko da je pojava postojala i prije rata u nas. u mostaru.
    taj fenomen se samo nastavio u dijaspori, ali nije nista novo.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-21-2006 22:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Carmela:

      Kakve sad veze ima glad sa stidom zbog svog porijekla?


    nema nikakve veze, to je neko malo skreno sa teme

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-21-2006 22:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja to (prije rata) nisam smatrao stidom, nego anacionalnoshcu.

    A mislim da i glad ima veze sa ponosom. Gladam covjek za koru hljeba cesto (ne i uvijek) proda i dushu djavlu. Tako da se do nekle mogu sloziti sa Rondoom.

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    03-21-2006 22:59 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od rimda:

      Da interesantno je onda kako bi NEKI podvlachim neki od nas jako rado zaboravili ko su i shta su te koji im je maternji jezik... A ima ih i ovde sjede i pishu, skupa sa nama... ma ne bi ja ulazio ni u chija privatna opredjeljenja samo bi volio da se neko ko se osjecha ateistom malo pojasni kakve su ga ideje vodile da bude NISHTA UMJESTO ONOGA SHTO JE.... 08.gif


    Iz mjesanog sam braka i ni jedan me roditelj nije vodio po crkvama. Niti sam krstena niti sam krizmana, niti sam se udala u crkvi. U Boga kao stvaratelja svjeta ne vjerujem. Nisam tako ucena ni odgajana, a kada sam pocela misliti samo svojom glavom nikada nisam naisla na nesto sto me je navelo da razmisljam (ili da me uvjeri) da postoji Bog. Posebno imam problema sa "Bozijom voljom". Sve sto je lose, sto je tesko, sto nije u redu je "Bozija volja", ja to progutati ne mogu, a skidam kapu svim koji mogu.
    Imam djete u mjesanom braku i ucim ga da bude covjek. Da rasa, vjera ili religija nisu mjerilo ljudskosti, bash kao sto su ucili mene i zato cu ja prije pregristi jezik nego reci sljedece:

    "Samo bih voljela da mi neko ko se osjeca vjernikom malo pojasni kakve su ga ideje vodile da bude NISHTA UMJESTO ONOGA STO JE."


    od jednog ateiste 01.gif

    ___________________________________________________________________

      03-21-2006 22:59 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kad vec spominjes glad ..... ta nisu samo bosnjaci gladni u bosni ... ali samo bosnjaci imaju komlex.

      haj to objasni?


      p.s. primijeti da uredno koristim izraz bosnjaci iako jos nisam bas "familijaran" sa tim izrazom 07.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      03-21-2006 23:01 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Bice od tebe nesto. 19.gif

      Pa u tom dijelu (vidi post) se ne slazem sa njim.

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      03-21-2006 23:05 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Maggie:

            citat od rimda:

          Da interesantno je onda kako bi NEKI podvlachim neki od nas jako rado zaboravili ko su i shta su te koji im je maternji jezik... A ima ih i ovde sjede i pishu, skupa sa nama... ma ne bi ja ulazio ni u chija privatna opredjeljenja samo bi volio da se neko ko se osjecha ateistom malo pojasni kakve su ga ideje vodile da bude NISHTA UMJESTO ONOGA SHTO JE.... 08.gif


        Iz mjesanog sam braka i ni jedan me roditelj nije vodio po crkvama. Niti sam krstena niti sam krizmana, niti sam se udala u crkvi. U Boga kao stvaratelja svjeta ne vjerujem. Nisam tako ucena ni odgajana, a kada sam pocela misliti samo svojom glavom nikada nisam naisla na nesto sto me je navelo da razmisljam (ili da me uvjeri) da postoji Bog. Posebno imam problema sa "Bozijom voljom". Sve sto je lose, sto je tesko, sto nije u redu je "Bozija volja", ja to progutati ne mogu, a skidam kapu svim koji mogu.
        Imam djete u mjesanom braku i ucim ga da bude covjek. Da rasa, vjera ili religija nisu mjerilo ljudskosti, bash kao sto su ucili mene i zato cu ja prije pregristi jezik nego reci sljedece:

        "Samo bih voljela da mi neko ko se osjeca vjernikom malo pojasni kakve su ga ideje vodile da bude NISHTA UMJESTO ONOGA STO JE."


        od jednog ateiste 01.gif


      mislis da pije vode ovo sto pises....dosad smo to napisali hiljadu puta i obrazlozili , da...
      drugacije razmisljamo, MI, koji smo u mjesanim brakovima i iz mjesanih brakova i
      da za NAS, rasa, vjera i nacija ...nisu mjerilo ljudskosti
      samo nas bona preskacu, k'o da nismo nista rekli .....cak nam se podsmijavaju
      a tek jos kad dodamo da smo ...ATEISTI .....gotovo
      postavila sam neki dan pitanje , samo zato sto se na ovim stranicama trpa sve u isti kos
      i religija i nacija ...tako da se na kraju nista ne zna
      a ona osnovna stvar ....BITI COVJEK , se i ne spominje

      03-22-2006 00:13
      obrisana
      Gost


      Big Grin Maggie Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      gdje si nasla od ovoliko ljudi, na ovoj temi

      da citiras Rimdu 28.gif 23.gif 11.gif

      03-22-2006 00:19
      Rondo Rondo is a Male
      stalni dopisnik


      Poruka: 1085

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E sada se malo ozbiljnije ukljucujem (i obecajem Tani da se necu bubti izrazima da mora da googla 12.gif )

      Evo Tana postavio tezu a ja cu postaviti antitezu:
      Zasto biti ponosan na svoj identitet? (ne samo bosnjaci/muslimani nego generalno)
      Mislim samo da razjasnimo neke stvari; Tana da li ti smatras da bosnjaci/muslimani trebaju da budu ponosniji na same sebe ili da se samo ne negiraju ko su i sta su.

      Dalje, mislim da pokusavas svoje opazanje ili ovu tezu da generaliziras kao neko opste shvatanje iz osobnog iskustva.
      Ja to bas i nisam primjetio da je slucaj, cak sta vise mi i nazivce ide busanje u prsa sa bosnjastvom, narocito na potezu od Bascarsije do Marindvora. Jer te "velike" sto se busaju u prsa na navedenom potezu ostatak BiH i ne interesuje.
      Znas kako su tvz. perjanice u Bosnjaka znale pitati gen.Sefera Halilovica na pocetku rata: Hocel'se Sarajevo moci odbraniti?
      Sto on kaze simptomaticno je to da se niko od tih sto nam "definisu" pojmove bosnjastava, na raznim senatima i Centralnim Dnevnicima na Hayatu (koje uzgred budi receno postalo glasnik promasene bosnjacke politike gdje interesi pojedinca uz patriotsku retoriku piju vode u 10-ak sarajevskih mahala opstine stari grad i dijasporskih udruga koje ga hvataju preko satelita) nije zapitao:Moze li se BiH odbraniti?

      Ovaj zadnji pasos je vise digresija na temu...fokus je na prvom.

      03-22-2006 01:17 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
      Branto Branto is a Female
      seka




      Poruka: 703
      Location: MEKLAUDLAND

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jao ovih ateista sto se koprcaju 04.gif 04.gif 13.gif
      ta ce te vi
      usta li vi vjerujete
      kako cete boji vi mom dedi
      iscerati muhameda iz glave
      nema sanse 21.gif
      a pogotovo meni,unuku 18.gif

      ljudi moraju vjerovati u nesto
      pa sto onda ne bi vjerovali u vjeru 19.gif
      to je najlakse 10.gif
      sto jednom rece magiueiue: sta goch da ti se desi...suti, bozija (zelja,kazna,volja,itd) 21.gif hebo majku,ko macak se nakostrijesim

      sto moramo mi ateisti vjerovati u isusa
      bolje nam je vjerovati u pare 19.gif
      i kad u godine se udje
      ........\\\\\\\\\\\\\\\\\.....
      u testamentu poklanjamo sve crkvi 07.gif
      pa ja

      i sto ti rimda imas ovdje nas ateiste podjebavati
      bosnjaci islamske vjere su muslimani u hercegovini
      ja sam muslimanka ali to ne mora znaciti da vjerujem u allaha
      i kakve sad veze imaju ateisati sa muslimanima koji se stide reci da su muslimani

      rimda pita jedno
      a ti magiueiue odgovaras drugo....
      nista nazivas vjernikom 21.gif (veliki - )
      koji je nesto i vjeruje u nesto 10.gif

      jes i rimda naziva ateistima nista
      al na rezultatima
      upravo pokazujemo veliko "ne"(nevjeruju=negacija=nistica) 13.gif

      mozda opet pocnemo vjerovati u velez 04.gif 13.gif 18.gif

      i kakve veze ima rimdino pitanje sa biti covjek?????? to se valjda podrazumljeva

      ja cisto nako usput
      jebe se mene
      mejtef 18.gif
      u malom prstu imam 10.gif

      ps.
      e vala nek sam i ja sad taj blog napiso 19.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      ahtung ahtung

        ahtung ahtung
        01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

        03-22-2006 01:44 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        04.gif 04.gif

        nako mi svedno ...dobro te navi ,ovo, ateista 04.gif 04.gif

        vjeruj u ljubav i sacuvaj nju .... 18.gif 27.gif 23.gif

        03-22-2006 01:56
        gandalf gandalf is a Male
        Mo-Starac




        Poruka: 4675
        Location: NEBUCHADNEZZAR

        Big Grin Rondell brodern... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od gandalf:

          Ja bih nekako vazda korak dalje isao, pa me zato ponovo interesuje,

          zasto su ljudi ponosni (ili se stide) necega na sto nisu sami uticali??? 14.gif


        ... mislim da sam vec postavio slicno pitanje kao i ti, ali nema odgovora na to.... 21.gif

        Doduse ti si licno pitao Tanu, a ja postavio pitanje svima.

        ___________________________________________________________________
        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

        03-22-2006 07:53 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
        Stranica (38): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com