Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Sta Bi, Kad Bi... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
stuliceva mirna
SexNepoznat



Poruka: 59
Location: S posla opet

Sta Bi, Kad Bi... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pade mi na pamet kako se ponasamo prema ljudima,
kako im reci nesto, negativno npr.
i kako ocekujemo da se ljudi odnose prema nama,
kad nam trebaju nesto saopstiti...

ISKRENO , pa u brk,...(pa makar bolilo)
DIPLOMATSKI, okolo kole, ko macka oko vruce kase, po cijenu da se ne skonta o cemu se radi...
LAZNO, ne reci istinu, ulizicki...

a kako smo se ponasali kad nam je bilo na primjer 14-15 godina..
...kada nismo bas puno razmisljali, nego je bilo sto
na umu to na drumu.
..da li smo nekada bili zli i rekli nekome nesto, sto je bilo povrijedljivo
a poslije toga se pokajali...

Da li bi, kad bi se vratili unazad u proslost, to drugacije odradili,
sa ovog stanovista i razvoja intelekta?

___________________________________________________________________

    04-24-2003 11:35 stuliceva mirna is offline Posalji Email za stuliceva mirna Pregledaj poruke od stuliceva mirna Dodaj stuliceva mirna u listu prijatelja
    Asja
    Ruzica



    Poruka: 337

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mirnic

    tema je super, sta mislis da je prebacimo gore na filozofiju?

    04-24-2003 11:56 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
    galerija likova galerija likova is a Female
    proplivala


    Poruka: 11

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja ostala na nivou ko i prije 15 godina, ¨to na umu to na drumu... ma tako je najbolje ,.. mada ...da se vrijeme mo¸e vratiti ... u par sitacija bi pre¨utila pa makar nikad ne progovorila.

    ___________________________________________________________________

      04-24-2003 11:57 galerija likova is offline Posalji Email za galerija likova Pregledaj poruke od galerija likova Dodaj galerija likova u listu prijatelja
      mala A mala A is a Female
      trudim se




      Poruka: 190
      Location: peroni sudbine

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sto mi je neko blizi to sam iskrenija. Npr. sestri, bliskim prijateljicama cu reci iskreno. Naravno da cu paziti kako im to nesto kazem, al' ce u svokm slucaju cuti ono sto mislim. Ko ce im reci ako necu ja. Kad ti je do nekog stalo onda je bolje stvari "sredjivati" na vrijeme.

      Ako je u pitanju neko od "perifenih" ljudi za mene probacu im reci u sali ili indirektno. Ako ima nesto sto mi kod njih ide na zivce necu se puno skeirati, ta nisu mi oni glavno drustvo.


      Takodje ako postavis situacij malo drugacije, Mirna nadam se da se ne ljutis, sta ako vidis da nekog vara muz/ zena/ momak/ djevojka?
      Nekom ko mi nije puno blizak bi vjerovatno slozila pricu kako danas svak svakog vara, dakle neku generaln. Ako kazes vise rizikujes da samo ti dobijes probleme zbog toga, a opet ko su mi ti ljudi da to sebi radim.
      Prijateljima bih dala neki hint, bliskim prijateljima pogotovo. Za neke od njih je vrijedno i rizikovati.
      Da se desi mojoj sestri, lijepo bi je sjela ispred sebe i rekla da je situacija taka i taka, pa taman znala sigurno da ce otici po mojim ledjima.

      ___________________________________________________________________

        04-24-2003 11:59 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
        Asja
        Ruzica



        Poruka: 337

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja imam drugi problem.

        Na meni se sve vidi, ne mogu glumiti, sve i da hocu.

        Vise puta mi se desilo da povrijedim nekoga, mada nisam htjela, medjutim to je stvar temperamenta. Kod mene se to nije promijenilo ni dosada. Nekada bi najradije pojela samu sebe, ali ono sto je izgovoreno, gotovo, nema povratka.

        ALi

        I med, ako ga je previse, skodi.

        04-24-2003 12:09 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
        stuliceva mirna
        SexNepoznat



        Poruka: 59
        Location: S posla opet
        pokretac teme Thread Started by stuliceva mirna

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Asja:

          Mirnic

          tema je super, sta mislis da je prebacimo gore na filozofiju?


        Nemam nista protiv, tamo joj je i mjesto...

        ___________________________________________________________________

          04-24-2003 12:12 stuliceva mirna is offline Posalji Email za stuliceva mirna Pregledaj poruke od stuliceva mirna Dodaj stuliceva mirna u listu prijatelja
          Asja
          Ruzica



          Poruka: 337

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Samo ako budem znala 02.gif

          04-24-2003 12:13 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
          stuliceva mirna
          SexNepoznat



          Poruka: 59
          Location: S posla opet
          pokretac teme Thread Started by stuliceva mirna

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ...ili sjetim se, (malo blazih situacija)
          kad smo bili tinejdjeri, pa bi prijateljicama rekle npr.
          ..a kakve su ti to pantale na tebi, ko iz srednjeg vjeka..
          a njena mama dva dana, garibica sjedila i sila ih, i prijateljica
          mislila da su pantale "samo tak'e"..

          ...moglo se to i "NE RECI", zar ne...
          ako nista, a ono da se ne nipodastava rad njene majke...

          ___________________________________________________________________

            04-24-2003 12:25 stuliceva mirna is offline Posalji Email za stuliceva mirna Pregledaj poruke od stuliceva mirna Dodaj stuliceva mirna u listu prijatelja
            Sjeta Sjeta is a Female
            seka




            Poruka: 528

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Kako im reci nesto negativno?


                Nikada ne djelim svoje misljenje dok me neko ne pita za njega.
            To mi je jedno od zivotnih pravila. Tooo mrzim. Mrzim kad mi neko dodje i daje svoje misljenje o necemu, a da ga nisam pitala. Najradije bi ga/nju sakom.

            Tako da neces cesto cuti od mene komentar.

              A ako me pitas?


              Dobices odgovor koji je najiskreniji i najdirektnijji.


            Sto kaze Asja na njoj se sve vidi. 02.gif . Tu sam majstor. Ako treba nesto smuljat i slagat, 02.gif zovi Sjetu. Al' to samo u iznimnim situacijama, kad je za doborobit sviju.

            ___________________________________________________________________

              04-24-2003 12:27 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
              Asja
              Ruzica



              Poruka: 337

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Pa jesu li se njoj svidjale te pantale?

              04-24-2003 12:28 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
              Asja
              Ruzica



              Poruka: 337

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Vidi ove Sjete. 02.gif

              Znaci ti lazes samo kas je nuzno?

              04-24-2003 12:29 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
              Sjeta Sjeta is a Female
              seka




              Poruka: 528

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              stulicka ..

              e ja bi tu sto je rekla za pantolone, sakom. to je upravo ono sto govorim. bez obzira kakve su pantalone, sta ona sere koji kurac. nek su najgore, i ta sto ih nosi, vjerovatno to zna. jos joj ova pametuje.

              ufff kako bi joj glavu u snjeg zavalila. 02.gif

              ___________________________________________________________________

                04-24-2003 12:30 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                Sjeta Sjeta is a Female
                seka




                Poruka: 528

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                sto nas je poslo. AFZ. hihi.gif

                ___________________________________________________________________

                  04-24-2003 12:32 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                  mala A mala A is a Female
                  trudim se




                  Poruka: 190
                  Location: peroni sudbine

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Sjeta:

                    Kako im reci nesto negativno?


                        Nikada ne djelim svoje misljenje dok me neko ne pita za njega.
                    To mi je jedno od zivotnih pravila. Tooo mrzim. Mrzim kad mi neko dodje i daje svoje misljenje o necemu, a da ga nisam pitala. Najradije bi ga/nju sakom.

                    Tako da neces cesto cuti od mene komentar.


                  Sta Sjeta da je situacija taka da imas sestru koja nekud srlja ili prijateljicu i znas da pravi kardinalnu gresku, a niko drugi osim tebe ne zna za to bili sutila i pustila ih ili bi s njima probala pricati o tome?

                  Za ljude koji su mi pravo bliski osijecam odgovornost da uradim tako nesto. Prijetalj, po meni, nije onaj koji ti sve potvrdjuje, vec neko ko ce ti se, ako ima dobar razlog i argument, i suprotstaviti.

                  ___________________________________________________________________

                    04-24-2003 12:34 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
                    stuliceva mirna
                    SexNepoznat



                    Poruka: 59
                    Location: S posla opet
                    pokretac teme Thread Started by stuliceva mirna

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    21.gif
                    pa bona nebila Sjeto, sta bi da si u juznim krajevima
                    pa nema snjega ni za lijeka... 13.gif

                    ___________________________________________________________________

                      04-24-2003 12:35 stuliceva mirna is offline Posalji Email za stuliceva mirna Pregledaj poruke od stuliceva mirna Dodaj stuliceva mirna u listu prijatelja
                      Asja
                      Ruzica



                      Poruka: 337

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Mislim da je sestra nesto drugo. Za mene tu nema diskusije. Nisam joj par puta rekla dritto u glavu, pa se malo naljuti a poslije mi se zahvaljuje.

                      Medjutim, ima situacija gdje onaj kome je pomoc neophodna ne osjeca potrebu za njom.

                      Sta onda?

                      04-24-2003 12:38 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
                      Sjeta Sjeta is a Female
                      seka




                      Poruka: 528

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        stulicka
                      ... glavu o' zid 02.gif

                        Mala A
                      ... opet joj ne bi solila pamet. Nego bi zapocela konverzaciju u tom smjeru. Radije bi je pitala pitanja i navela da razgovramo o tome.
                        Navela bih je/ga na to da me pita za moje misljenje.
                      Ih ... kako ja to strucno radim. 10.gif

                      ___________________________________________________________________

                        04-24-2003 12:38 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                        Asja
                        Ruzica



                        Poruka: 337

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Aaaa, sto Sjeta jutros agresivna.

                        Mora da nisi popila kafu. 02.gif

                        04-24-2003 12:42 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
                        Sjeta Sjeta is a Female
                        seka




                        Poruka: 528

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        nisam. pocela novi posao, pocinjem u 6 ujutro. 26.gif
                        Tako da ne obracajte paznju na moje rane jutarnje postove. Ujeeeedam. 02.gif

                        ___________________________________________________________________

                          04-24-2003 12:44 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                          mala A mala A is a Female
                          trudim se




                          Poruka: 190
                          Location: peroni sudbine

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Ok, Sjeta, indirektno bi ti ustvari njih pitala za to. 10.gif Ocekivala sam tako nesto. Niko od nas nije u stanju da pusti da neko nas srlja u belaj, a da nista ne uradi.


                          Opet je Asja pitanje koliko mi je taj neko blizak.
                          Ako je neko ko mi je blizak onda bi upotrijebila Sjetinu taktiku i navela ga na pricu. 10.gif

                          ___________________________________________________________________

                            04-24-2003 12:45 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
                            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com