Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Donacije organa poslije smrti.Dobrovoljci ili Ne » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
jomu jomu is a Male
BHFanatic




Poruka: 439
Location: Juzna Tribina

Donacije organa poslije smrti.Dobrovoljci ili Ne Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kad umremo svi nasi organi ce biti hrana crvima .

A tako ne sebicno i jednostavno je potpisati da darujemo organe poslije smrti i nekome spasimo zivot...

Mozemo pomoci medicinski naucni rad i ostaviti organe u edukativne i medicinske svrhe .

U slucaju smrti - Ja darujem svoje organe....

Vase misljenje??

___________________________________________________________________

04-18-2006 14:19 jomu is offline Posalji email za jomu Pregledaj poruke od jomu Dodaj jomu u listu prijatelja
rimda rimda is a Male
raja




Poruka: 1827
Location: BULEVAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

DA 100% DA.... 10.gif

___________________________________________________________________
38.gif Admir Stupac 38.gif

04-18-2006 15:03 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
cernica67 cernica67 is a Male
puter


Poruka: 127
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Treba pomoci i ja sam za to. 10.gif

04-18-2006 15:40 cernica67 is offline Posalji email za cernica67 Pregledaj poruke od cernica67 Dodaj cernica67 u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

100% ZA!

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

04-18-2006 15:45 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

naravno ako bude ista valjalo od mene kad umrem 12.gif

___________________________________________________________________

    04-18-2006 15:46 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    laverna laverna is a Female
    seka




    Poruka: 898
    Location: i ja se pitam

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bas sam nedavno gledala emisiju u kojoj je gost bila dr.mujkanovic inace veliki zagovornik izgradnje donorske mreze u bih.meni je to nekako normalno,pomoci nekom da zivi i dalje kad si ti vec svoje odzivio i u tome dijelic tebe nastavlja zivot.

    04-18-2006 15:57 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
    TUTI
    Mister foruma 2008

    Poruka: 5888

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam ZA 01.gif

    04-18-2006 18:02 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
    Cokolada
    miss foruma '06



    Poruka: 359

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I ja sam definitivno ZA

    ___________________________________________________________________

      04-18-2006 19:05 Cokolada is offline Pregledaj poruke od Cokolada Dodaj Cokolada u listu prijatelja
      Cokolada
      miss foruma '06



      Poruka: 359

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a zna li iko gdje se mogu ovakvi papiri potpisat u BiH

      ___________________________________________________________________

        04-18-2006 19:06 Cokolada is offline Pregledaj poruke od Cokolada Dodaj Cokolada u listu prijatelja
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        uvijek sam za to a ima neka mlada dr. mislim u sarajevu ili tuzli to je tek osnovano a mislim se prijavit

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        04-18-2006 20:26 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        pala pala is a Male
        raja




        Poruka: 1586
        Location: Avenija 77

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ZA 10.gif

        ___________________________________________________________________
        VELEZ JE GOROSTAS KAO PLANINA PO KOJOJ JE DOBIO IME

        04-19-2006 02:14 pala is offline Pregledaj poruke od pala Dodaj pala u listu prijatelja
        jomu jomu is a Male
        BHFanatic




        Poruka: 439
        Location: Juzna Tribina
        pokretac teme Thread Started by jomu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        10.gif

        ___________________________________________________________________

        04-19-2006 03:43 jomu is offline Posalji email za jomu Pregledaj poruke od jomu Dodaj jomu u listu prijatelja
        shpica shpica is a Female
        hrcak




        Poruka: 2339
        Location: visim sa plafona

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        imala sam priliku tri puta na tri vozacke iz tri razlicite usa drzave odabrati organ donor ili ne, dva puta sam odabrala za, jednom ne. nesto mi je morbidno o tome razmisljati....mozda je sebicno ali nek me ne raskopavaju kad umrem. ionako se vjerujem sasvim mali procenat organa moze iskoristiti nakon potpune smrti, mada je to samo moje misljenje. kad umremo umrli smo....valjda.

        dakle prvo NE na ovoj temi.

        ___________________________________________________________________
        nopityA.gif

        04-19-2006 05:53 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
        jomu jomu is a Male
        BHFanatic




        Poruka: 439
        Location: Juzna Tribina
        pokretac teme Thread Started by jomu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        opet zavisi,dal covjek umre u 25oj godini ili 85oj.

        Ako ranije umre,i organi se mogu izkoristiti da bih neko prezivio,zasto ne bih donirali.

        ___________________________________________________________________

        04-19-2006 12:30 jomu is offline Posalji email za jomu Pregledaj poruke od jomu Dodaj jomu u listu prijatelja
        habiba75 habiba75 is a Female
        raja




        Poruka: 2341
        Location: lebdim

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        svakako da bih donirala svoje organe 10.gif

        ___________________________________________________________________
        JESAM LI VAM GOVORILA!?

        04-19-2006 12:32 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
        Nevia1 Nevia1 is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 279

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od shpica:

          nesto mi je morbidno o tome razmisljati....mozda je sebicno ali nek me ne raskopavaju kad umrem. ionako se vjerujem sasvim mali procenat organa moze iskoristiti nakon potpune smrti, mada je to samo moje misljenje. kad umremo umrli smo....valjda.

          dakle prvo NE na ovoj temi.


        ja sam definitivno za,ali zbog toga se stalno kacim sa onom svojom nesrecom jer je on protiv bas zbog toga sto mu je morbidno o tome misliti i ne zeli da ga raskopavaju kad umre.....dok ja to ipak gledam na drugi nacin....kad umrem ti organi mi ionako vise nece trebati,a nekome mogu spasiti ili produziti zivot bar na neko vrijeme...mozda nebih o tome razmisljala da nisam gledala srecu jedne obitelji kad su decku od 25 godina uspjeli naci odgovarajuceg donatora srca jer se rodio sa srcanom manom i nesrecu druge obitelji gdje se cekalo na donatore jetre koju nisu docekali i izgubili kci od 18 godina....

        04-19-2006 13:05 Nevia1 is offline Pregledaj poruke od Nevia1 Dodaj Nevia1 u listu prijatelja
        shpica shpica is a Female
        hrcak




        Poruka: 2339
        Location: visim sa plafona

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ma to je za svaku pohvalu i haos je nesebicno donirati organe....

        al' sto ih onda prodaju tim jadnim ljudima na listi cekanja? gdje to pise da ce moja familija recimo dobiti iks od tih silnih dolara koje uzese za (ne daj boze) moj organ kad umrem? suhveli mi to pravo.

        /devils advocate

        ___________________________________________________________________
        nopityA.gif

        04-19-2006 18:09 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
        MUNIRA
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Donirala bih organe , zasto ne?Ako bi nekom mogla spasit zivot. Da.Dnirala bih.

        04-27-2006 12:51
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ne znam da u nas ima ova donorska mreza al eto ako ima neak mi neko javi. rado bih potpisala. malo mi je sebicno da ako sam vec umrla da nosim sa sobom nesto sto moze pomoci neko drugom (potsjeti me ovo na lektiru "tvrdica"). i zasto bi iko imao ikakve finansijske koristi od toga sto ja dam organe 14.gif
        ako umrem mlada ili me nesto strefi nek uzmu sve sto mogu uzet a ostalo nek zapale (ne bi ja ni da se kopam)

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          04-27-2006 12:57 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          Sumejja Sumejja is a Female
          ne more meda


          Poruka: 43
          Location: Swe

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Da u svrhu spasavanja necijeg zivota. Cak sam i ziva speremna donirati one organe bez kojih bi moj organizam mogao funkcionisati... npr jedan bubreg 01.gif

          25.gif

          ___________________________________________________________________

            04-27-2006 15:31 Sumejja is offline Homepage of Sumejja Pregledaj poruke od Sumejja Dodaj Sumejja u listu prijatelja
            Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com