Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » price za dusu ... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Text price za dusu ... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sjeto, nisi nam odavno improvizovala pricu .... ha, sta velis ?
tema: jedan mali cuperak

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-25-2003 21:34 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Jedan Mali Cuperak Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ___________________________________________________________________

      04-26-2003 13:16 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      cool :)

      morel' ova: djecak sa klikerom (ili sretni kliker)

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      04-30-2003 04:25 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Sjeta Sjeta is a Female
      seka




      Poruka: 528

      Djecak sa klikerom Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Djecak sa klikerom


      Nije ga kupio. Niti dobio. Ukrao ga je. Toliko mu se svidio, da ga je jednostavno ukrao. Bio je to najljepsi kliker u njegovoj kolekciji. Bio je mrvicu, mrvicu manji od ostalih. Jedva primjetno. Bas kao i sam djecak.

      Krilca u klikeru su bila sva zuta. Bez ijedne druge boje da se mjesa. Toliko ga je volio, da ga nije koristio pri igri. Jednostavno nije zelio da kusa sposobnosti tog zutog klikera. Nosio ga je stalno uza se. Obicno u dzepu, ali najcesce u ruci. Tek kad bi mu se ruka oznojila, na tren bi ga stavio u dzep. Nocu bi ga stavio ispod jastuka. Nije djecak mogao sebi da objasni tu vezanost za zuti kliker. On ga je zvao sretni kliker. Jedino bi ga ponekad grizla savjest sto ga je ukrao. Ali bi djecak te misli brzo izbacio iz glave.

      Prolazile su tako godine, a njegova veza sa klikerom je i dalje bila cvrsta i duboka.

      Sve do jednog dana &.

      Jednostavno je nestao zuti kliker. Vec odrastao muskarac, groznicavo ga je trazio svukuda, ne govoreci nikome sta trazi. Tako danima. Nocu nije mogao spavati.
      Nije mogao sebi to da objasni. Ali je jednostavno bio tuzan. Duboko tuzan.

      Shvatio je da nikada nije razmisljao o zutom klikeru. Jednostavno ga je uzeo zdravo za gotovo. Svidio mu se na prvi pogled, iukrao ga je. Jednostavno je osjecao, da to mora biti njegov kliker. Zato sto mu se svidio, osjecao je da ima pravo na njega. I dok ga je imao, nije razmisljao o njemu. Jednostavno je uzivao u tajnoj vezi koju su imali. Zuti kliker mu je bio tihi prijatelj.

      I nestade. Tek tako. Bez ijedene rijeci. Ostade djecak, sad vec odrastao covjek, bez svog malog prijatelja. Nikada se nije pomirio sa tim gubitkom. I dan danas uhvati sebe kako nesto trazi po dzepovima, po uglovima sobe. Trazi svoj zuti kliker.

      ___________________________________________________________________

        04-30-2003 05:00 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        26.gif sjeta rasplakaces me materemi

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        04-30-2003 05:04 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Sjeta Sjeta is a Female
        seka




        Poruka: 528

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        kad je prije procita ... priznaj preskako si redove ...

        ___________________________________________________________________

          04-30-2003 05:05 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)
          pokretac teme Thread Started by tana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ma kakvi preskako, procito sam bez daha .....

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          04-30-2003 05:06 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          adidas` adidas` is a Male
          guster




          Poruka: 59
          Location: No

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Stvarno super.

          ___________________________________________________________________
          a.d.i.d.a.s

          04-30-2003 09:46 adidas` is offline Posalji Email za adidas` Homepage of adidas` Pregledaj poruke od adidas` Dodaj adidas` u listu prijatelja
          nadia nadia is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 400
          Location: CH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          e ja odoh u kupovinu a dok se vratim valjda ce sjeti nesto na um pasti a tema je :


          SJETA SJETA SJETA



          33.gif 33.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________

            \ | /

            (@ @)

            -----o00-(_)-00o-----

          04-30-2003 15:01 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
          Sjeta Sjeta is a Female
          seka




          Poruka: 528

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Izvini Nadia ... ali ne pisem o sjeti ni Sjeti.

          bilo sta drugo, nema problema. 10.gif

          ___________________________________________________________________

            04-30-2003 15:42 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17879
            Location: na prinudnom radu :)
            pokretac teme Thread Started by tana

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            evo teme: djecak i violina

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            04-30-2003 16:25 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            Sjeta Sjeta is a Female
            seka




            Poruka: 528

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ti vazda neke djecake 02.gif



            gimme 10 mins

            ___________________________________________________________________

              04-30-2003 16:50 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
              Sjeta Sjeta is a Female
              seka




              Poruka: 528

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Djecak i violina



                Ni sam nije znao sta ga je prvo opcaralo kod violine. Da li su to bile savrsene obline i linije samoga instrumenta, ili su to bili jecaji koji su dolazili iz nje. Da li je ga je opcarala glatkoca njene vanjstine ili sjaj koji se i u noci nazirao. Ili visoki neobicno tanki zvukovi koji bi plovili zrakom. Zvukovi koji nisu ulazili kroz uho, nego obavijali cijelo tijelo kao svileni sal.

                Nije ni vazno. Ali je djecak bio opcaran violinom. Nije je mogao priustiti. Violina je bila van svih njegovih dometa. Znao je da nikada nece imati violinu. Nudili su mu nekakve imitacije, jefitnije verzije. Ali nije to to. Kad jednom djecak vidi pravu prelijepu violinu, kako da se zadovolji necim slabijim.

                Ne zeleci da primi nikakvu, ako vec ne moze onu koja ga je opcinila, djecak je odlucio da je ima u mislima.
                Svaku noc bi legao u krevet sa svojom violinom. Bas onakvom kakvom je prvi put vidio. Sav ustreptao bi joj prisao, krijuci svoje uzbudjenje i nervozu. Prvo ju je dugo promatrao, Prisao bi joj tiho, kao da je bice. Da joj ne remeti mir. Onda bi je uzeo za njen lagani vrat. Oh, kako je lagana bila. Ali ju je cuvao kao nesto najteze i najvece. Drugom bi rukom lagano presao preko svih njenih linija i oblina. Preko ledja joj i preko zica njenih. Tek onda bi je lagano prislonio sebi na grudi. Da je osjeti. Kad tako se spoje, onda bi djecak visoko digao glavu i drzeci joj vrat, stavio zadnji kraj sebi pod bradu. Uzelo bi nekoliko trenutaka da je namjesti. Da se najmjeste, Djecak i violina. U tom bi ga trenu savladao mir. Kad osjeti da su skupa.

                Slopljenih ociju, poceo bi da svira. Lagano, lagano. Prvo se cuje jecanje violine. Prvo tiho, onda sve brze i jace. Jecanje se naglo prekida. Preuzima ga cvilez. Cvili violina, do suza. Momenat tisine.
                Djecak svojom rukom, i prstima nagoni violinu na visoke i jake zvukove koje je tesko igdje smjestiti.
                Opet momenat tisine. Kao da djecak vodi svoju violinu kroz sve moguce emocije. Na kraju je vodi u pjesmu, u smjeh. U kikot.

                I to sve u snu. Samo zato sto je jednom u jednom trenu, ugledao prelijepu violinu.

              ___________________________________________________________________

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sjeta dana 04-30-2003 u 17:13.

                04-30-2003 17:12 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                Maks Maks is a Male
                ZVER


                Poruka: 202
                Location: Sverige

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                imam jedan mali crni sef
                sto sam kupio jednom na buvljaku
                postavio sam ga kraj kompjutera
                i cesce na njega pogled bacim

                sjeto, more li jedna o njemu?

                04-30-2003 17:24 Maks is offline Posalji Email za Maks Pregledaj poruke od Maks Dodaj Maks u listu prijatelja
                Sjeta Sjeta is a Female
                seka




                Poruka: 528

                Text Mali Crni Sef Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Mali crni sef



                Gledajuci mali crni, vec ostarjeli, sef …. Pitam se sta li je to vrijedno zakljucavanja. Sta li je to vrijedno krijenja. Sta li je toliko vrijedno … da se skloni sa dnevne svjetlosti, da se uskrati suncevih zraka, da se uskrati ljudskog dodira i da se stavi u crni sef. Ne zbilja, sta je to vrijedno tolike izolacije. Oh, da … pretpostavjam novac. Kako sramno. Ili neki papiri. Jos sramnije.

                Mada … mada … ponekad se stavi u crni sef i nesto drugo. Pisamce. Slika. Medaljon. Olovka. Vec osusen cvjetak. Pramicak kose. Prsten. Rukavica. Pistolj. … da stave se tu i ne-monetarne stvarcice. One kojih se sramimo, a nemamo snage da ih odbacimo. U trenucima slabosti im se vracamo.

                Maks, taj ti je mali crni sef, dusa za neke sitnice.

                Svaka dusa je crni mali sef u koji zakljucavamo raznorazne stvari. Odavno nisam otvarala svoj sef. Hmmm sad se osmjehnuh … valjalo bi vidjeti sta se sve nakupilo unutra …

                Ko zna … mozda si to na buvljaku kupio neciju dusu … hmm mali crni sef … zagledaj se malo bolje. Ko zna sta ima unutra …

                ___________________________________________________________________

                  04-30-2003 17:39 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                  Maks Maks is a Male
                  ZVER


                  Poruka: 202
                  Location: Sverige

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  stavila mi ga je kod kompjutera da me mami
                  samo ona zna kod
                  a u njemu nesto tupo odzvanja kad
                  ga protresem

                  04-30-2003 17:44 Maks is offline Posalji Email za Maks Pregledaj poruke od Maks Dodaj Maks u listu prijatelja
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17879
                  Location: na prinudnom radu :)
                  pokretac teme Thread Started by tana

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  nova tema: odlazi cirkus

                  ___________________________________________________________________
                  kad ce mostar mama?

                  05-05-2003 05:29 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                  Sjeta Sjeta is a Female
                  seka




                  Poruka: 528

                  Odlazi Cirkus Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Nije mi jasno kako svaki put pada kisa kad mi odlazimo. Pitala sam Januza. On samo suti.
                  I pitala sam ga sto se uvijek nocu pakujemo. On samo suti.

                  Zar je sram biti cirkus. Ili je sram odlaziti iz grada. Kisa me nakvasila. Do koze sam mokra. I prohladno je. Kazu da cemo u Makedoniju. Ne volim tamo. Ne razumijem sta govore. I svi nesto galame. Fino mi bilo u Mostaru. Najdraze mi kad Januz kaze da cemo u Mostar. Ima finih ljudi u ovom gradu.

                  Trcim preko blata i lokvi. Nosim lopte i obruce. Ulazim u sator. Sisi i Lutka se presvlace. Sminka im razmazana. Jadno izgledaju. Samo bacam stvari u sanduk i trcim opet do masinerije. Reko mi Djolly da mu donesem neke krpe.

                  Moram obici i ribice zlatne. Eno ih sve sasuli u onaj veliki sanduk. Sve se one uzkomesale. Roki izgubio zetone. Januz ga osino preko lica. Bilo mi ga zao. Al ne smijem nista reci.

                  Danas bilo puno djece. Bio fin dan. Gledala jednu malu sto je majka dovela. Sta bi ja dala da me majka moze odvesti. Dovesti. Bilo gdje.

                  Jebes zivot u cirkusu. Jebes zivot bez majke. Oca i ne pitam. Samo da mi majku moze neko dati.

                  Eno me opet zovu. Kazu treba ici u kucu. U cirkusu ima samo jedna kuca. Strave i uzasa. Mi zivimo u prikolicama. Tako ih i zovemo. A kuca je strave i uzasa. Bijedno sad izgleda. Ulazim i odvijam sijalice. Pakujem ih u kutije. Ooo pade jedna. Zavitljacu je u ono grmlje. Da Januz ne vidi. Osinice me.

                  Nisam nista jela. Bice valjda secerne ako nista. Dosadila i ona. Juce su nas fino pocastili pitom. Bas mi se ne ide u Makedoniju. Al kazu moramo. Fino mi bilo u Mostaru. Kamo srece da ne odlazi cirkus. Kamo srece da imam kucu. I kamo srece da imam majku.

                  Trcim mokra preko lokve.

                  Odlazi cirkus.

                  ___________________________________________________________________

                    05-05-2003 06:05 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                    tana tana is a Male
                    rigorozni




                    Poruka: 17879
                    Location: na prinudnom radu :)
                    pokretac teme Thread Started by tana

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    evo teme, tj ako nije previse "zajebana", tema: zasto ?

                    ___________________________________________________________________
                    kad ce mostar mama?

                    05-05-2003 20:38 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                    Sjeta Sjeta is a Female
                    seka




                    Poruka: 528

                    Zasto Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    cuj ako nije zajebana, JASTA je nego zajebana. 08.gif haj ti napisi jednu recenicu za Zasto.

                    02.gif al' smislice nesto Sjeta. ... (p.s. ubuduce drzi se ti djecaka ili mrtve prirode)



                    U jednom gradicu, u jednoh tihoj ulici, punoj visokog drveca … bilo je pet prelijepih kucica. U prvoj je zivjela familija

                      Zasto
                    sa mnogo malih
                      zasto
                    . Do njih je zivjela familija
                      Zato
                    sa mnogo malih
                      zato
                    . U trecoj kuci je zivjela starija gospodja
                      Necu ti reci
                    . U kuci do nje je zivio sam covjek, srednjih godina, imenom
                      Sta te briga
                    . U zadnoj kuci je zivjela mlada zena, imenom,
                      Da se pricamo
                    .

                    Najglasnija od sviju je bila familija Zasto. I otac i majka su bili karakterni ljudi, po cijeli dan na poslovima sa vaznim karijerama. Tako da su maleni
                      zasto
                    po cijeli dan bili na ulici, igrajuci se. Igrali su se najvise sa mnogo malih
                      zato
                    . Fino su se slagali. Njihovi razgovori su bili kratki, zasto-zato. Igre su bile takodje kratke, ne pretjerano kreativne. Kad god bi djeca ozednila ili trebala malu pomoc, obratili bi se gospodji
                      Necu ti reci
                    ili gospodinu
                      Sta te briga
                    . Nerado bi mali
                      zasto
                    i mali
                      zato
                    isli tamo. Cudna im je bila hladnoca ovih ljudi. Nisu bas cesto isli kod mlade zene imenom
                      Da se pricamo
                    , jer je kuca bila zadnja u redu. A i roditelji
                      Zasto
                    i roditelji
                      Zato
                    su im savjetovali da se drze dalje od mlade zene imenom
                      Da se pricamo
                    .

                    Neobicna nesreca je zadesila mali grad. Desila se stravicna saobracajna nesreca. Roditelji
                      Zasto
                    i roditelji
                      Zato
                    su se utrkivali na autoputu jednu noc. Sa nogom na gasu, nisu dozvoljavali jedni drugima da preuzmu vodstvo na putu. U tom ludilu, nastao je udes, i svi su poginuli.

                    Mjesna zajednica gradica je odlucila da da sve
                      maleni zasto
                    i
                      maleni zato
                    daju na usvajanje. Sa neocekivanim entuzijazmom, pojavili su se gospodja
                      Necu ti reci
                    i gospodin
                      Sta te briga
                    . Obodvoje su na sudu sa vatrenim zanosom htjeli da usvoje djecu, ubjedjujuci vlasti, da bi djeci bilo najbolje u njihovoj kuci.

                    Zadnji dan rasprave, pojavila se mlada zena
                      Da se pricamo
                    . Njeznim glasom, odrzala je poduzi govor. Svi su ostali bez teksta, duboko dirnuti.
                      Maleni zasto maleni zato
                    , su placnim glasom izjavili da ne zele ici kod
                      Necu ti reci
                    ni kod
                      Sta te briga
                    , nego su molili vlasti da ih dodjele
                      Da se pricamo
                    .

                    Tako i bi.

                    I danas tu zivi sretna familija, koju vodi mlada zena imenom
                      Da se pricamo
                    . I svi
                      maleni zasto i maleni zato
                    izrastaju u divne ljude. Svi su odlucili da promjene ime u
                      Da se pricamo
                    .

                    ___________________________________________________________________

                      05-06-2003 15:34 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                      Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com