Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Trudnoca » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Asja
Ruzica



Poruka: 337

Trudnoca Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo da vam malo "zabiberim" pred put sa novom temom.

Na sto ste imali apetit u trudnoci? I sta vam se zgadilo za tih 9 mjeseci?

Evo da ja pocnem.

Ja sam imala takav apetit na nektarine, da je muz morao citav ciriski kanton obilaziti da ih nadje. I on sretan, donese dva kila, a ja jednu pojedem i gotovo.

A kese za smece, crne, su posebna prica. Uh, sto sam ih volila snjuhat (nove naravno), to mi je bila poslastica. Muz nije dao, ali je morao, pa dozirao dnevno. 02.gif

I jos, zgadila mi se sarma, koju sam prije obozavala, i tri parfema. I dan danas kad ih osjetim, meni muka.

Kako s vama stoje stvari?

04-26-2003 08:20 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
Asja
Ruzica



Poruka: 337
pokretac teme Thread Started by Asja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Uf, ja sam bila pravi tabijasus. 11.gif

04-26-2003 09:46 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
Asja
Ruzica



Poruka: 337
pokretac teme Thread Started by Asja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Shuti, ostalo je malo posljedica 04.gif

04-26-2003 09:59 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
Kise
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nikad mi se nista jelo posebno nije, a mela sve pred sobom ko termit 27.gif Sta god da si stavio dobro mi bilo. Znala vecerat i po tri puta 11.gif Stid me bilo koliko sam jela, pa se sve od drugih sakrivala.
Niti jedan jedini put nisam imala jutarnju ili bilo kakvu mucinu.
U trudnoci dobila 24 kg, i svak mi govorio da taman na insana licim.

S posla otisla u bolnicu da rodim. Doduse jesu oni trudovi malo oduzili 36 sati, ali i to se brzo zaboravi. Kad kutarises, odmah i zaboravis, cim ti u ruke stave onaj mali dio tebe sto je mjesecima u stomaku koprco 05.gif A i sta ce me sjecati, kad je bio mrvica od djeteta, taman dosta za prvi porod.

Kad sam u bolnicu dosla pitali me gdje mi je stomak i ta necu valjda vrapca rodit 14.gif
Haj bilo u djetetu svega 2,610 kg, ali mashala ziv i zdrav, sam od sebe sav jak i zilav. Svi se doktori ibretili tako malom a zilavom djetetu, koje je odmah od rodjenja sirom drzao oci otvorene i jos ih pomjeralo na sve strane ko da hoce citav svijet njima odmah da zgrabi (zato i jeste sad nalet ovakav).

Da Bog da svima i trudnoca i porod ko meni bili, a da i mene zapadne jos koja ovakva 05.gif

O temperamentu djeteta - vec diskutabilna stvar 27.gif 11.gif

04-27-2003 02:38
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nemogu rec bas da sam uzivala u trudnoci. imala sam bas lagane trudnoce, ali dosadi brate mili.

sjecam se jednom, jede mi se slatko, i ode muz i kupi mi onu okruglu pitu od tresanja. Cherry Pie sto zovu u Americi. Ima u njoj sigurno pokila. On posao da mi servira, kazem ja, Jok, daj vamo cijelu i supenu kasiku. Pocela iz sredine, cijelu je smazala. On nije mogao vjerovat ocima. 02.gif

U prvoj trudnoci furala zdravu hranu samo voce i povrce, sve organsko, ribu non stop isl.
U drugoj trudnoci, samo junk food. Evo ih oboje, zivi i zdravi. Lutke mamine. 10.gif

___________________________________________________________________

    04-27-2003 02:45 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nisam nikad imala specijalnih zelja , ali sam u prvoj trudnoci samo jela

    i vjecito bila gladna . Dobila sam 18 kila , ali nisam bila nepokretna . Voljela sam

    doduse Toblerone . Svaki dan sam smazala najmanje dvije i obradovala bih se kao

    dijete kad bi mi moja raja ( vise od shege ) izvukli iz tasne ili dzepa Toblerone.

    Poduze sam imala nadimak "Tobleronka".

    U drugoj trudnoci sam dobila samo 9 kg . Jela sam najvise jabuke . Skoro da sam samo od

    toga zivjela . Mlijeko nisam mogla ni pogledati , ali poslije poroda sam ga sasvim normalno

    nastavila piti Beba je bila teska 3.850 ,a ja sam izgledala ko sipka .

    Valjalo je da ´nisam morala drzati dijetu 02.gif

    04-27-2003 11:24
    Mika Mika is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 310

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam k'o i Sjeta, prvu trudnocu sve nesto zdravo, organic, zelenis. A drugu, kanta za smece mi nije bila ravna sta sam trpala u sebe. Drugo dijete duplo teze od prvog. Sve sam mogla osim luka, ma ni pogledat ga. I dan danas ne volim luk. Cudno, ali nisam imala neke posebne prohtjeve, osim mozda sto sam pojela tonu sladoleda.

    ___________________________________________________________________

      04-27-2003 18:28 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
      calimero calimero is a Female
      avenija kruzno




      Poruka: 157
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Na prvu trudnocu mi naumpadnu u januaru tresnje 02.gif nema nista nego uhvati se za guzicu 16.gif . Zgadilo mi se suho meso.
      Adruga trudnoca perfektna nisam imala prohtjeva i nije mi se nista zgadilo 02.gif

      04-28-2003 06:13 calimero is offline Posalji Email za calimero Pregledaj poruke od calimero Dodaj calimero u listu prijatelja
      Zadavalica Zadavalica is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 1632
      Location: s dna kace

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja sam bila ko "pcelica" u trudnoci,bez ikakvih tegoba,vesela,samo sam previse spavala

      ___________________________________________________________________
      ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

      04-28-2003 09:16 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
      sarah sarah is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 309
      Location: stvaram novi svijet ...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja sam, kao zadavalica, ovo do sad izgurala skroz lagano - bez mucnina i gadjenja, prohtjeva u vezi hrane i povecanja apetita (da kucnem u drvo) 05.gif jedino se povecala potreba za snom, mogu zaspati i na sipku ...

      a kad smo kod muzeva ... izgleda da je to nase sirenje u trudnoci prelazno na njih 07.gif

      04-28-2003 10:42 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
      Zadavalica Zadavalica is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 1632
      Location: s dna kace

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      izgleda da si Sarah u pravu 01.gif

      ___________________________________________________________________
      ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

      04-28-2003 10:43 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
      tekija2 tekija2 is a Female
      carica decembra '03


      Poruka: 1116

      RE: Trudnoca Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Asja:

        Evo da vam malo "zabiberim" pred put sa novom temom.

        Na sto ste imali apetit u trudnoci? I sta vam se zgadilo za tih 9 mjeseci?

        Evo da ja pocnem.

        Ja sam imala takav apetit na nektarine, da je muz morao citav ciriski kanton obilaziti da ih nadje. I on sretan, donese dva kila, a ja jednu pojedem i gotovo.

        A kese za smece, crne, su posebna prica. Uh, sto sam ih volila snjuhat (nove naravno), to mi je bila poslastica. Muz nije dao, ali je morao, pa dozirao dnevno. 02.gif

        I jos, zgadila mi se sarma, koju sam prije obozavala, i tri parfema. I dan danas kad ih osjetim, meni muka.

        Kako s vama stoje stvari?
      Neces vjerovati da sam i ja sa prvom trudnocom kilima ljustila nektarine i to one sto zelenije i tvrdze.Vjerovatno sam kroz trudnocu prenjela na sina jer jedino voce koje voli slatko pojesti to je nektarina nevjerovatno.
      Reci mi samo sta si rodila sina ili kcerku zanima me.
      Imrzila sam jedan muski parfem koji je stavljao moj muz a sto je najcrnije ja sam mu ga kupila prije trudnoce jer mi se svidzo 05.gif .Na drugu trudnocu obozavala narandze i ako ih prije trunoce nisam bas volila i rodi se curica.Ima nesto u tom NEKTARINA I NARANDZA 07.gif 35.gif

      ___________________________________________________________________
      ZaGuzicu.gif

      09-03-2003 22:54 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
      Leki Leki is a Female
      ne more meda


      Poruka: 78
      Location: Sverige

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja sam vala fino podnosila trudnocu,pratila sam sta jedem.obozavala sam malo previse slatko i pusila citavu trudnocu nevjerovatno mi je to prijalo. 18.gif



      sretan rodjendan hankobirthday.gif

      ___________________________________________________________________
      ~287~

      09-03-2003 22:57 Leki is offline Pregledaj poruke od Leki Dodaj Leki u listu prijatelja
      Leki Leki is a Female
      ne more meda


      Poruka: 78
      Location: Sverige

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      prije trudnoce sam vagala 48kg kad sam otisla na porod vagala sam 72kg,a kad mi je kcerka bila 4 mjeseca vratila sam skroz kilazu i sada vazem 48kg.


      jeste li vi lako smrsale?

      ___________________________________________________________________
      ~287~

      09-03-2003 23:02 Leki is offline Pregledaj poruke od Leki Dodaj Leki u listu prijatelja
      rimda rimda is a Male
      raja




      Poruka: 1827
      Location: BULEVAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od hanka kafanka:

        prva trudnoca nadebljala se gluho bilo skoro 40kg

        jela sve sto mije pod ruku palo i rodilo se musko 01.gif


        druga trudnoca nadebljala se normala jela ananas i samo voce

        kad ugledam zivo ili kuhano meso dusu ispovracam

        i rodilo se musko 01.gif

        treca trudnoca samo se malo udebljala nisam imala kad jer

        sam skakala oko ove dvojice nista mi se nije jelo od muke


        i opet musko 01.gif nek su oni meni svi zivi i zdravi 10.gif 01.gif


      SVAKA TI CAST... 33.gif

      ___________________________________________________________________
      38.gif Admir Stupac 38.gif

      09-03-2003 23:09 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
      lily
      SexNepoznat

      Poruka: 70

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Evo da se i ja puspasim na ovoj temi.

      Trudna sam i taman danas sam usla u sedmi mjesec.

      Za sada sam se udebljala 5 kg.

      Sto se tice nekih posebnih zelja 21.gif

      p.s. imam curicu 01.gif

      09-04-2003 18:18 lily is offline Pregledaj poruke od lily Dodaj lily u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od lily:

        Evo da se i ja puspasim na ovoj temi.

        Trudna sam i taman danas sam usla u sedmi mjesec.

        Za sada sam se udebljala 5 kg.

        Sto se tice nekih posebnih zelja 21.gif

        p.s. imam curicu 01.gif



      e super lily 33.gif 33.gif

      nek je zivo i zdravo 11.gif

      09-04-2003 18:33
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      cestitam Lily 33.gif

      sto se tice trudnoce ,e vako:

      samo sam jela nektarine, pipun i pila narandzastu sodu 05.gif

      pusila sam non stop 18.gif

      zgicala se skoro 40kg 21.gif

      od sedmog do osmog mjeseca nisam niskim htjela pricati, nisam se javljala na telefon nikome, svi su mi isli na zivce, ukljucujuci muza 16.gif

      do sada sam izgubila jedno 30kg od onih 40 i ja happy 05.gif

      rodila sam sina od 3.75 kg i opet bi zatrudnila samo da znam da ce biti curica 10.gif

      ___________________________________________________________________

        09-04-2003 19:03 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        Ferrari Ferrari is a Male
        mister foruma '03, '04




        Poruka: 1841
        Location: Maranello

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Lilly cestitam ti i nek bude zdravo i pacno 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

        09-04-2003 19:56 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
        lily
        SexNepoznat

        Poruka: 70

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Hvala svima na cestitkama, ali treba jos izgurat do decembra .

        09-04-2003 21:46 lily is offline Pregledaj poruke od lily Dodaj lily u listu prijatelja
        Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com