Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Razlika u godinama, postoji li dvojni moral? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Nepoznata1
Gost


Razlika u godinama, postoji li dvojni moral? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ponukana diskusijom od prije neki dan i iznenadjena reakcijom mog okruzenja, odluch da otvorim ovu temu, interesuje me misljenje vecine....
Offovi su doputeni (sem naravno vrijedjanja), obecavam necu traziti od moderatora da vas brisu, pisite sta va padne na pamet 11.gif

Radi se o sljedecem:

    Imam dvije prijateljice
(za one koji me zele uzeti za jednu od njih bjrum, nazalost ne radi se o meni 19.gif )
    od kojih je jedna udata za muskarca 14 godina starijeg od nje, a druga izlazi s muskarcom 10 godina mladjim od nje....
    Recimo, obje su sretne vezi u kojoj se trenutno nalaze, s tim sto ova koja ima starijeg muza osudjuje nasu zajednicku prijateljicu, smatrajuci ju nemoralnom jer voli maldjeg muskarca.

    Meni to osudjvanje djelovalo kao dvojni moral, da ne kazem licmjerje i onda sam se upitala:

      Zasto je nemoralno imati madjeg frajera, a ne maldju zensku?

      Zbog cega se u vecini slucajeva zena ocjenjuje kao nemoralna, bez obzira da li se udala za starijeg muskarca ili za mladjeg?



Sta vi mislite o tome?


Da napomenem, ni jedna ni druga nisu sponzoruse, jednostavno, jednoj se svidjaju stariji, drugoj maldji muskarci....

I tema je na ljubavi, pa bez vrijedjanja, molim vas 33.gif

05-28-2006 17:04
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vako , ja licno volim kada je stariji , ali nikada vise nebi ,, ako se bas nebi zatreskala ,, imala nista sa muskarcem koji je 10 godina stariji.Zasto volim da je stariji , eto to me privlaci , nekako trebao bi da je iskusniji i da stoji sa obe noge na zemlji , cvrsto i da bi se osjecala sigurno kraj njega.E sad neznaci da i muskarac mladji od tebe nemoze biti ozbiljan i sve ovo sto gore nabroji , ali mene neprivlaci ,znaci ukusi su razliciti , svak ima svoje .To ti je isto kao sto neko voli crne , neko plave , mrsave il debele.

E jedino mislim ovo , da zavisi jeli tom mladjem sada 20 ili 35 godina , kontas jer ako je njoj 30 a njemu 20 , meni je to cirkus , ja bi se osjecala kao mama pored njega 10.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

05-28-2006 17:12 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
Mo-beba Mo-beba is a Female
Momentalno na daljinskom




Poruka: 7486
Location: Trebinje-Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slazem se sa garom 10.gif

___________________________________________________________________
Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


    33.gif

    05-28-2006 17:21 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja licno volim starije muskarce ali nemam prerasuda nikakivh prema zenama koje su s mladjim muskarcem.
    moja stara je starija od starog 02.gif
    ma bona pipi sad ce tebi refleksija rec nesto.
    samo nek je punoljetan 27.gif 04.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 05-28-2006 u 17:26.

      05-28-2006 17:25 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      al capone al capone is a Male
      moforaja




      Poruka: 5015
      Location: grad andjela

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      meni je to glupost osudjivati zenu jer ima mladjeg frajera
      al to je balkanski primitivizam i uvijek ce se nac neko da kaze ''jao moja mladji od tebe 10 godina'' 21.gif al to sto drugi kazu je skroz nevazno
      mislim da se treba slusat srce a ne sta ti neko kaze
      normala da postoji mogucnost da se zaljubis u osobu 10 godina mladju ili 10 godina stariju
      ne biti sa tom osobom koja je 10 godina mladja ili starija samo zbog toga sto ce ti neko reci on/ona je mladji/stariji 10 godina je cista glupost
      gara ovo sto napisa ''osjecala bi se kao mama pored njega''...mi je glupo..
      moze momak sa 20 biti ozbiljniji,iskusniji,pametniji,naprediji u razmisljanjima itd od one kojoj je 30 npr. da se zaljubis do bola u nekog ko je 10 godina mladji bi li te ta razlika sjebavala i samo zbog tog sto je mladji bi ga odbila...to je cista matematika nema zere ljubavi 18.gif
      u ljubavi nisam matematicar pustim da me srce vodi.. 01.gif

      ___________________________________________________________________



        http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

        05-28-2006 17:31 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
        Nepoznata1
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Slazem se i ja s Dekinim misljenjem, a i refleksijinim, naravno....

        Medjutim, najvise me cudi sto ova koja je 14 godina mladja od muza nije ni u jenom trenutku sebi postavila pitanje "Ako mene privlace stariji mskarci, zasto i njega ne bi mogle privaciti starije zenske?"

        A sto se okoline tice ( i to ne samo balkanaca) jedna je okrakterisana kao sponzorusa, jer ima starijeg, pa kazu udala se iz interesa, a druga kao k38.gif a, jer trci za "djecom"

        Sto se godina tice, recimo ova sto je udata za starijeg ima 27, a on 41 u drugom slucaju ona ima 36, a on 26....

        @refleksija: ma i ja kazem, samo nek je punoljetan 27.gif 13.gif 10.gif

        05-28-2006 17:42
        al capone al capone is a Male
        moforaja




        Poruka: 5015
        Location: grad andjela

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        za 10 godina ova sa mladjim ce je moc komotno pitat jel ti to dedo 35.gif 13.gif

        malo mi to glupo kod nje frajer stariji 14 godina i to je ok a nije ok sto je kod ove mladji 10 godina 14.gif

        to sto su okarakterisane tako moze se nazvat jednom rijecu...PRIMITIVIZAM 18.gif

        ___________________________________________________________________



          http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

          05-28-2006 17:54 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
          Nepoznata1
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Slazem se s tobom da se radi o primitivizmu...

          Ja lico ta dva tipa zene definisem ovako:

          Ona koja trazi starije, to je obicno jer trazi muza, planira buducnost, potomstvo...

          Ova sto trazi mladje upravo ne trazi muza, vec nekoga ko ce u voljeti, ne gedajuci daleko u buducnost....

          05-28-2006 18:47
          cok cok is a Male
          liska mjeseca maja


          Poruka: 5450
          Location: seher mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          SAMO NEK JE POVOZITA 13.gif 13.gif 13.gif gara ti ako trazis nekog da stoji cvrsto na zemlji tu sam 27.gif 27.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________
          28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

          05-28-2006 20:20 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
          rimda rimda is a Male
          raja




          Poruka: 1827
          Location: BULEVAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ja sam u biti protiv prevelike razlike.. do 5,6 godina +ili - meni je to OK... ali ne vise... iz cisto fizioloskih razloga... 21.gif

          ___________________________________________________________________
          38.gif Admir Stupac 38.gif

          05-28-2006 20:26 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
          cok cok is a Male
          liska mjeseca maja


          Poruka: 5450
          Location: seher mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          dok pisa uspravno moze proc 13.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

          05-28-2006 20:38 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
          mostarka79 mostarka79 is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 561
          Location: SWE

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ja licno volim starije muskarce bar jedno 4-6 godina stariji to mi je nekako 10.gif

          al neznam ustvari je to nekako licna stvar skroz individualnog smjera kako ono stari kazu "sta smeta jeli mladji il stariji ta oni svakako nikad nesazrjevaju" 13.gif 13.gif

          05-28-2006 22:03 mostarka79 is offline Pregledaj poruke od mostarka79 Dodaj mostarka79 u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Nisam imala vezu u kojoj sam puno mladja ili starija, granica je bila 5-6 godina, al ne osudjujem nikoga jer svaka ta veza, ako se ljudi vole, moze funkcionisati.

          Sto se tice dvojnog morala, naravno da postoji, pa puna nam je svakodnevnica toga, pomenucu samo nas grad gdje mnogi rade ono zasto druge osudjuju ...e to nikako ne mogu da skontam tita mi, znaci ja mogu ti ne mozes..zasto....pa ne znam eto ja sam drugo ja imam razloga, tako nekako 14.gif dok sam ziva necu shvatiti te pojave 21.gif

          05-28-2006 22:05 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od mostarka79:

            ja licno volim starije muskarce bar jedno 4-6 godina stariji to mi je nekako 10.gif

            al neznam ustvari je to nekako licna stvar skroz individualnog smjera kako ono stari kazu "sta smeta jeli mladji il stariji ta oni svakako nikad nesazrjevaju" 13.gif 13.gif


          13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

          05-28-2006 22:05 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Pipi, po meni si skroz u pravu kad kažeš da je licemjerje jer nema drugog izraza za to. Razlika u godinama apsolutno nije nikakav problem ako su dvoje ljudi na približno istoj talasnoj duljini. Kakve koristi i od one "normalne" razlike ako se ne vole i ne cijene? Mogu biti mama i svom vršnjaku, i mladjem, a i starijem od sebe ako nije proživio život i nema pojma kako da ga živi. Razlika u godinama je po meni nekako izražajnija kad si mladji, nego kasnije, valjda zato što ja imam jedno smješno iskustvo kad su mladji muškarci u pitanju.

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          05-28-2006 22:08 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          cok cok is a Male
          liska mjeseca maja


          Poruka: 5450
          Location: seher mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          haj ispricaj raji da se i mi smijemo 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif ma samo nek se TALIZA 13.gif

          ___________________________________________________________________
          28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

          05-28-2006 22:09 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
          al capone al capone is a Male
          moforaja




          Poruka: 5015
          Location: grad andjela

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Pipi Duga Carapa:

            Slazem se s tobom da se radi o primitivizmu...

            Ja lico ta dva tipa zene definisem ovako:

            Ona koja trazi starije, to je obicno jer trazi muza, planira buducnost, potomstvo...

            Ova sto trazi mladje upravo ne trazi muza, vec nekoga ko ce u voljeti, ne gedajuci daleko u buducnost....


          ne mora znacit da ni ta druga nece uplovit u brak 04.gif

          ___________________________________________________________________



            http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

            05-28-2006 23:06 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
            cok cok is a Male
            liska mjeseca maja


            Poruka: 5450
            Location: seher mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            OKLE TI ZNAS ABI 13.gif 13.gif

            ___________________________________________________________________
            28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

            05-28-2006 23:07 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
            al capone al capone is a Male
            moforaja




            Poruka: 5015
            Location: grad andjela

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od mostarka79:

              ja licno volim starije muskarce bar jedno 4-6 godina stariji to mi je nekako 10.gif

              al neznam ustvari je to nekako licna stvar skroz individualnog smjera kako ono stari kazu "sta smeta jeli mladji il stariji ta oni svakako nikad nesazrjevaju" 13.gif 13.gif

            gdje si kako si...
            hocemo li to usporedjivat musku zrelost i inteligenciju sa zenskom 35.gif
            pricaj ti sta hoces zaostajete kilometrima 13.gif 13.gif

            ___________________________________________________________________



              http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

              05-28-2006 23:08 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
              al capone al capone is a Male
              moforaja




              Poruka: 5015
              Location: grad andjela

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od cok:

                OKLE TI ZNAS ABI 13.gif 13.gif

              prva mi komsinica 13.gif 13.gif 13.gif
              de bola uozbilji se malo nemoj da zivchu zovem da te brise 13.gif
              brisiteeeeeeeeeeeee gaaaaaaaaaaaaaa 13.gif

              ___________________________________________________________________



                http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

                05-28-2006 23:09 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
                Stranica (11): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com