Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Socijalizam kao religija..ili...*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA

***Socijalizam kao religija..ili...*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A shta je sa nama koji smo josh u socijalistickom fazonu..
imamo li muda ili cemo pustiti da nam udaraju taceve kako znaju i umiju...
Pa ovo vishe ni na shta ne lici...u mejtefu se manje prica o Kuranu, u crkvama se manje moli i izbacuju kojekakvi citati, a da Ajete, Kure i ostale zajebancije i ne spominjem....
Pa dokle cemo se prati dojucerashnjim drugovima, pionirima koji su vezali isto kao i mi crvene marame i titovke nabijali na glavu, ishli na partizansko i polagali cvijece...pa shta se desilo sa njima to znamo, a shta je sa nama...
Za neupucene ovo nije prica o Kuranu, ili Bibliji ovo je tema za Gradjane koji su odrasli u socijalistickom sistemu, koji su se shkolali da postanu kadrovi, da bi nastavili gdje su im ocevi stali u izgradnji Socijalisticke Federativne Republike Bosne i Hercegovine....

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

06-01-2006 03:00 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
Zivcho
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Najveci tach koji udaraju "demokrati" - udaraju bas sebi...

...svojim shovinizmom upropastili su socijalizam i jedan "nametnuti" sklad koji je vladao, uvodeci nam rat, zrtve i nametnuti (bez znaka navoda) nesklad.

Bilo je to dobro vrijeme,
sve na kredit, sve za raju jarane...
U auto naspi "corbe"...
pa u Trst po farmerke.

Bilo je to dobro vrijeme
te na izlet, te malo na more...
u kuci puno smijeha
u baschi

    11.gif 10.gif

    06-01-2006 03:17
    Miron Miron is a Male
    brato




    Poruka: 722
    Location: Graz, A

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Uuu Beli,
    Tema je siroka, ali sibamo...

    ja cu pocet od tvoje zadnje recenice...
    Nekako sam osjeco samo svojom onu SFRJ (ili sto Rambo rece NFRJ). BiH kao bas neku specialno moju drzavu nisam osjecao - premda sam nisam imao protiv da me zovu Hercegovac (sta vise postojala je doza ponosa u tome). Ta "nova situacija" je nametala rjesenje - BIH je samo moja a ostale nisu... E da je Bogdo makar tako ostalo 21.gif

    Elem, bar za sebe kazem, mislim da sam "naprasno" izgubio svoju zemlju (onu za koju sam 85' reko da cu zvot da dam ako zatreba - kako sam bio naivan 21.gif ), a i u drugoj mislim da ovakav kakav sam - nigdje ne pripadam.
    Da prica ne bi tuzno zavrsila - kao sto rekoh naivan "socijalisticki odgojen" mladac - nakon gobitka voljene zemlje - pronalazi drugu i trecu i cetvrtu... I konacno cini mi se da sam skonto da mi je ipak kuca - tamo gdje mi je dobro. Sad ces ti pitat - a gdje je to?
    Pa odgovor jos nisam pronasao - bilo mi je dobro u onoj SFRJ, a sad sam - u potrazi 04.gif

    06-01-2006 03:20 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
    al capone al capone is a Male
    moforaja




    Poruka: 5015
    Location: grad andjela

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jugonostalgicari..

    ni poslije toliko godina ne kontate..
    valjda je ostala ta neka blokada na mozgu iz vremena komunizma..
    zivili smo u nekoj laznoj drzavi..
    u nekom laznom brastvu i jedinstvu..
    dolaskom slobe na vlast bilo je ocigledno sta se sprema..
    pocetkom 90-tih svi su pokazali svoje pravo lice..
    nisu li ti rezervisti dosli u grad sa sajkacama i kokardama na glavi..
    pjevali cetnicke pjesme..
    nije li ti komsija s kojim s do juce zivio u ''brastvu i jedinstvu'' dosao na vrata da te ubije,protjera,opljacka,siluje zenu,zakolje dijete...zbog toga sto si ko neki musliman...mada vecina nije ni znala sta ta rijec znaci posebno mostarci 23.gif
    treba nama jos 100 ratova da se opametimo..
    ''privid je moj profesore da je nekad bilo bolje nego sad...samo privid''
    ovu sadasnju drzavu volim..
    ne volim ljude koji je vode..
    ne volim nacin na koji je vode.. 23.gif

    ___________________________________________________________________



      http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

      06-01-2006 06:49 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tema je 10.gif ! Bilo bi fino kad bih nekako mogla doæi do snimka intervjua koji je nedavno imala Mirjana Hrga (Nova TV) s Vlè. Sudcem. Jedina je to osoba iz javnog života posljednjih godina koja NIJE prièala negativno o "prošlom sistemu", naprotiv! Naime, èovjek je jednostavno na neki naèin poistovjetio socijalizam s bilo kojom drugom vrstom religije ali u pozitivnom smislu. Kroz jednostavne odgovore na zanimljiva pitanja (èudo jedno kako je ispala pametna po prvi put) Vlè. Sudac je približio vidjenje socijalizma na potpuno nov naèin. Podvlaèio je paralele izmedju pionirske prisege i prièesti, Saveza omladine i krizme,...itd. Èak mi se èini da je posredno optužio "nove" vjernike i njihov skriveni vid prevrtljivosti, a stao u obranu onih koji i danas "žive u socijalizmu" jer su "to ljudi koji vjeruju" s èim se ja u potpunosti slažem. Zbog toga mi se èini da zapravo tacheve dobijaju oni koji danas po prvi put u svojim jadnim životima prièaju o Kuranu u mejtefima, oni koji na misama u crkvama slušaju svašta samo ne propovjedi...

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      06-01-2006 08:47 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Beli , svaka cast za temu 10.gif

      napokon, da se i mi koji smatramo bivsu Jugoslaviju savojom zemljom ,imamo gdje oglasiti

      moja zemlja je bivsa Jugoslavija i to ce ostati tako

      gojena sam u tom duhu , gojena da ostanem ono sto jesam

      ne mogu podijeliti ljude drugacije , nego samo na dobre i lose

      a njihova religija , boja koze , pripadnost, mi ne igraju nikakvu ulogu

      sve sto sam najljepse dozivjela bilo je u toj zemlji

      a bila je njljepsa zemlja , zemlja mira, ljubavi, prosperiteta.......

      most izmedju Istoka i Zapada

      to sa sigurnoscu mogu reci , posebno otkako zivim u Svedskoj , koja se smatra za raj

      na zemlji , sa svojom demokratijom i jednakoscu medju ljudima ( cista farsa)

      jos uvijek smatram svojom zemljom jer druge nemam , jos uvijek se najezim kad

      cujem himnu "Hej Sloveni" i vidim zastavu sa petokrakom

      politika me ne zanima i tako je prolazna - danas jedno, sutra drugo...

      sve kako odgovara pojedinim politicarima , mafijasima da

      iza zavjese politike , usicare i ubace u svoj dzep

      cudi me , jako me cudi

      da danasnja omladina koja je rodjena poslije Titove smrti i onog vremena

      mogu sa velikom mrznjom , da napadaju i kritikuju to vrijeme

      i da SFRJ nazivaju fasistickom zemljom 21.gif

      sta im je to danas dobro i koji su njihovi arsini za mjerenje dobrog i loseg

      06-01-2006 09:41
      Black_Mamba Black_Mamba is a Female
      rodjena




      Poruka: 1055

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ako je socijalizam religija sta je komunizam? Sekta? Ako je socijalizma religija kojeg boga slavimo?

      A Tito nam dodje ko Mason 19.gif

      ___________________________________________________________________
      Eh kakve je Pesta kupleraje imala

      06-01-2006 11:39 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
      beli beli is a Male
      moforaja




      Poruka: 4109
      Location: USA
      pokretac teme Thread Started by beli

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Mamba, izgleda tako....ali se ne moze vishe trpiti ni pritisak raznih tzv. vjera
      koji su doshavshi promjenuli sebe i silom(naturanjem po svaku cjenu), pa cak negiranjem
      svakog koji bi ih mogli nauciti mnogo shto-shta o vjeri, da okrecu protiv sebe...
      Ne kazem da sam ja jedan od tih, samo cu reci ovo...jadna li je ovo demokratija
      kad lopovi i prevaranti vode vjernike.... 23.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________
      audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
      autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
      Princ cuvaj mjesto na seciji....

      06-01-2006 12:40 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
      beli beli is a Male
      moforaja




      Poruka: 4109
      Location: USA
      pokretac teme Thread Started by beli

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od abaidi:

        jugonostalgicari..

        ni poslije toliko godina ne kontate..
        valjda je ostala ta neka blokada na mozgu iz vremena komunizma..
        zivili smo u nekoj laznoj drzavi..
        u nekom laznom brastvu i jedinstvu..
        dolaskom slobe na vlast bilo je ocigledno sta se sprema..
        pocetkom 90-tih svi su pokazali svoje pravo lice..
        nisu li ti rezervisti dosli u grad sa sajkacama i kokardama na glavi..
        pjevali cetnicke pjesme..
        nije li ti komsija s kojim s do juce zivio u ''brastvu i jedinstvu'' dosao na vrata da te ubije,protjera,opljacka,siluje zenu,zakolje dijete...zbog toga sto si ko neki musliman...mada vecina nije ni znala sta ta rijec znaci posebno mostarci 23.gif
        treba nama jos 100 ratova da se opametimo..
        ''privid je moj profesore da je nekad bilo bolje nego sad...samo privid''
        ovu sadasnju drzavu volim..
        ne volim ljude koji je vode..
        ne volim nacin na koji je vode.. 23.gif

      Naprotiv Abaidi kontamo mi samo oni koji nisu zivili ne kontaju....
      Evo se sad mozesh slobodno izjashnjavati pa svi pucaju od srece....sva tri naroda, ne samo muslimani...a o komshijama ne bi, jer je jedan od onih koji su me odveli na usavrshavanje je "musliman", i vidi te patetike i dan danas se sheta slobodnije i od mene i od tebe po gradu....znaci nishta od toga...
      a za ratovanje ti mogu reci samo ovo:
      ko zeli rat dabogda mu bio u kuci...

      ___________________________________________________________________
      audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
      autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
      Princ cuvaj mjesto na seciji....

      06-01-2006 12:48 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
      TigricaX TigricaX is a Female
      zvrk hanuma




      Poruka: 6105
      Location: Nesvrstana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dodijalo mi citati o Alahu na ovom forumu - da sam u dzamiju usla, manje bi bilo.....Neki forumashi na misiji da prosvijetle nas ostale, a sigurna sam, da vecih vjernika, od njih ima, samo su o sebi, pri sebi i za sebe. 10.gif

      Da je Bogd'o Tite, ne bi ja bila ovdje gdje sam i radovala se da jednom u dvije godine odem tamo gdje mi je srce. Svakom svoje, al' ona vremena sto smo imali, nam se, na zalost, nikad nece vratiti, jer je toliko mrznje kroz tu "vjeru" (namjerno stavljam pod navodnike) probudjeno u narodu, da bi bilo smijesno, da nije zalosno. Golemo mi, kad o Jugonostalgicarima pricaju ljudi koji nisu ni osnovnu skolu u tom sistemu zavrsili....a sve znaju 02.gif 35.gif

      Nije mi ni Socijalizam religija, ama nije nista......al' mi je blize, ovo malo dushe, nego bilo sta drugo, i draze od ovih "novokomponovanih na baterije" vazda u zivotu.

      Cheers 10.gif

      ___________________________________________________________________
      "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
      i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

      06-01-2006 13:01 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
      al capone al capone is a Male
      moforaja




      Poruka: 5015
      Location: grad andjela

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od beli:

            citat od abaidi:

          jugonostalgicari..

          ni poslije toliko godina ne kontate..
          valjda je ostala ta neka blokada na mozgu iz vremena komunizma..
          zivili smo u nekoj laznoj drzavi..
          u nekom laznom brastvu i jedinstvu..
          dolaskom slobe na vlast bilo je ocigledno sta se sprema..
          pocetkom 90-tih svi su pokazali svoje pravo lice..
          nisu li ti rezervisti dosli u grad sa sajkacama i kokardama na glavi..
          pjevali cetnicke pjesme..
          nije li ti komsija s kojim s do juce zivio u ''brastvu i jedinstvu'' dosao na vrata da te ubije,protjera,opljacka,siluje zenu,zakolje dijete...zbog toga sto si ko neki musliman...mada vecina nije ni znala sta ta rijec znaci posebno mostarci 23.gif
          treba nama jos 100 ratova da se opametimo..
          ''privid je moj profesore da je nekad bilo bolje nego sad...samo privid''
          ovu sadasnju drzavu volim..
          ne volim ljude koji je vode..
          ne volim nacin na koji je vode.. 23.gif

        Naprotiv Abaidi kontamo mi samo oni koji nisu zivili ne kontaju....
        Evo se sad mozesh slobodno izjashnjavati pa svi pucaju od srece....sva tri naroda, ne samo muslimani...a o komshijama ne bi, jer je jedan od onih koji su me odveli na usavrshavanje je "musliman", i vidi te patetike i dan danas se sheta slobodnije i od mene i od tebe po gradu....znaci nishta od toga...
        a za ratovanje ti mogu reci samo ovo:
        ko zeli rat dabogda mu bio u kuci...

      vi ste nesto i prozivili u tom ''prividnom blagostanju''
      dok je mladjim generacijama sve palo po glavi u djetinjstvu..
      ne puca ni jedan narod od srece...al bit ce valjda bolje..ne moze ovako ostat..a ko postavi na vlast ovu bandu..ko ono glasa za njih..sto ta sva tri naroda nisu malo bolje birala 90-ih..sto ne izabrase nekog povoljnijeg od slobe..pa bi se mozda to ''blagostanje'' malo i produzilo..mozda granice ne bi toliko bile natopljene krvlju..

      ___________________________________________________________________



        http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

        06-01-2006 13:17 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
        al capone al capone is a Male
        moforaja




        Poruka: 5015
        Location: grad andjela

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od TigricaX:

          Dodijalo mi citati o Alahu na ovom forumu - da sam u dzamiju usla, manje bi bilo.....Neki forumashi na misiji da prosvijetle nas ostale, a sigurna sam, da vecih vjernika, od njih ima, samo su o sebi, pri sebi i za sebe. 10.gif

          Da je Bogd'o Tite, ne bi ja bila ovdje gdje sam i radovala se da jednom u dvije godine odem tamo gdje mi je srce. Svakom svoje, al' ona vremena sto smo imali, nam se, na zalost, nikad nece vratiti, jer je toliko mrznje kroz tu "vjeru" (namjerno stavljam pod navodnike) probudjeno u narodu, da bi bilo smijesno, da nije zalosno. Golemo mi, kad o Jugonostalgicarima pricaju ljudi koji nisu ni osnovnu skolu u tom sistemu zavrsili....a sve znaju 02.gif 35.gif

          Nije mi ni Socijalizam religija, ama nije nista......al' mi je blize, ovo malo dushe, nego bilo sta drugo, i draze od ovih "novokomponovanih na baterije" vazda u zivotu.

          Cheers 10.gif

        kako nece bit probudjeno toliko mrznje u narodu kad je bas u ime te ''vijere'' pocinjen genocid 14.gif 08.gif meni je golemo kad o jugonostalgicarima pricaju ljudi koji su zivili u tom sistemu a pojma nemaju u kakvom su tom sistemu zivili 21.gif glavna bilo sve lijepo divno krasno..moglo se ovo moglo se ono...a ova corba nam se kuhala odavno 23.gif

        ___________________________________________________________________



          http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

          06-01-2006 13:22 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
          Black_Mamba Black_Mamba is a Female
          rodjena




          Poruka: 1055

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          abaidi jel ti znas u kakvom sistemu si zivio? kako znas? ko ti je pricao? ízgledas mi premlad da bi znao "kakav je sistem bio"

          druga stvar...........genocid (genocidi) nije pocinjen radi jugoslavije i komunizma nego radi vjerskih netrpeljivosti koje se vuku od prije komunizma. Reci da je u ime komunzima i socijalizma pocinjen genocid nad bilo kojim narodom (osim mozda nad ustaskim i cetnickim narodom iza drugog svjetskog rata) zvuci pravo plitko .

          Da su se ovdje pozalili potomci fratara (okle fratrima potomci al eto cisto hipoteticki) sa Listice, razumjela bi i nekako da se okrivljuje komunizam zbog nekih zlodjela

          Povlacenje Slobe i genocida nad muslimanima u ovu pricu je pravo bezveze i djetinjasto

          ___________________________________________________________________
          Eh kakve je Pesta kupleraje imala

          06-01-2006 13:32 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
          Indijanac Indijanac is a Male
          bice nesto od mene




          Poruka: 530
          Location: Fuckin' Germany

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Abaide, a sta mislis radi koga mi ovde pricamo i kome zelimo mir i srecu ?

          Upravo radi vas mladjih koji taj rahatluk niste dozivjeli.

          Jer, kao sto ti rece, mi smo ipak nesto vidjeli i

          vidjeli smo sta je nas narod sposoban uciniti i napraviti kada je slozan...

          Ovo je samo svjedocenje radi vas,

          da se cuje i glas onih koji ne misle kao

          nacionalni huskaci...

          Mi (Jugonostalgicari, Titici, itd) smo ovde da bi "vi" culi i drugu verziju svega...

          Nesreca u svemu ovome je samo sto je Slobina klika uzela sebi za pravo

          da Srbiju i Crnu Goru naziva Jugoslavijom.

          Zbog toga nastaju sve zabune.

          Kada kazem Jugoslavija, mislim na onu Titinu.

          Od Vardara pa do Triglava.


          I ne radi se tu nikako o nekom materijalnom blagostanju koje smo imali (a imali smo)

          nego o nekom osjecaju zajednistva, poleta.

          I ponos....

          Ponos da hodas po citavome svijetu uzdignute glave.

          Evo danas, kada kazes "Bosnia und Herzegowina",

          kao da prvo moras da se izvines sto si to rekao.

          Nista ti oni ne govore, ali iza svega je neka sjenka rata

          ubijanja, barbarizma najgore vrste.

          I naravno, onda dodje ona

          "Aha, Balkan..."


          Pitaj Abaide, pitaj sta te interesuje iz tog vremena.
          Objasnice ti se.

          Ili ja , ili neko od starijih koji je taj period
          jos svjesnije dozivio.

          Ja ne znam hoce li se u dogledno vrijeme moci ostvariti onaj niveau
          zajednistva i harmonije
          koji smo imali za vrijeme Titine Juge.

          Ali evo, evo samo BiH.

          Volio bih da postoji onaj stari zanos,
          onaj stari san...

          I volio bih da svi opet postanemo "mi"
          a da nestanu "vi" i "oni"

          Vrijedja moje usi i moj razum
          i uvijek je vrijedjalo


          Evo, na ovoj temi ne znam nikoga licno
          niti znam ni ko je ni sta je (po novim klasifikacijama)

          Ali znam da su svi "moji"
          To je taj osjecaj zajednistva
          koji nam je Tito dao.

          To meni fali...

          Da mogu da ostavim komsiji
          kljuceve od stana,
          zenu, djecu (fig)

          i da znam da ce na njih paziti bolje
          nego na svoju sopstvenu

          Kada se to ostvari dole kod nas,
          onda mozda i prestanem toliko
          misliti na ona sretna vremena.

          A do tada, pustite nas da uzdisemo..
          Imamo za cime...

          ___________________________________________________________________
          Ko bi mogo opjevati redom
          sve ljepote divnoga Mostara,
          zar se èudiš srce što ga ljubim
          sa ljubavlju sinovskoga žara?

          06-01-2006 13:39 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
          al capone al capone is a Male
          moforaja




          Poruka: 5015
          Location: grad andjela

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          mamba haj procitaj prvo par puta sta sam napisao pa onda komentarisi 29.gif
          u kakvom sam sistemu zivio...iako sam mnogo mladji od vas neke stvari su mi puno jasnije 23.gif

          ___________________________________________________________________



            http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

            06-01-2006 13:39 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
            al capone al capone is a Male
            moforaja




            Poruka: 5015
            Location: grad andjela

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            indijanac
            ono sto je nekad bilo..ne mislim da se moze vratiti..

            zbog koga se ti sad nalazis u fuckin' germany

            i npr da se vratis sutra..

            kako da vjerujes istom onom koji te protjerao..

            jel vjerujes da opet mozes ziviti sa tim istim ljudima u zajednistvu i harmoniji..

            jel mozes da se opustis a da u tebi nema ni zere sumnje u te ljude..

            kako da budes slozan sa nekim ko je do juce pucao na tebe..

            ja shvatam da vi patite za tim vremenima u kojim nije bilo ''vi'' i ''oni''

            al vi ne shvatate da se ta vremena nece vratiti..

            mozda za 50-100 godina..desi se da opet kazemo ''mi''

            al i tu postoji ono veliko MOZDA...

            ___________________________________________________________________



              http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

              06-01-2006 13:57 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
              obrisana
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od abaidi:

                mamba haj procitaj prvo par puta sta sam napisao pa onda komentarisi 29.gif
                u kakvom sam sistemu zivio...iako sam mnogo mladji od vas neke stvari su mi puno jasnije 23.gif


              de bogati , sta ti je jasnije

              i kako ti moze biti jasnije

              kad nisi ni zivio u onom sistemu

              ono sto je bilo , tacno je da se ne moze vratiti

              zato nam je i zao

              ko je branio onom avdi ili mishku , da citaju kuran i da idu u dzamiju

              nego su sad nasli po forumu jurcat' i pritiskati sve zivo religijom i vjerom

              da vjeruju oni bi to zadrzali samo za sebe

              pravi vjernici ne vrse propagandu i gnjave svijet oko sebe

              gori su od jahovih svjedoka

              sta bolan ne bio Titu nije valjalo

              mozda to sto nije pokrao pola Juge i ostavio svojim najblizima

              kao sto su to ucinili krvozdernici poslije njega

              oni uzivaju i dalje pale narod sa budalastinama

              istim , koje citam na ovom forumu

              zavode narod budalastinama o religiji , narod koji je zeljan hljeba

              i koji kupi po smetljistu hranu i moli koju paru da kupi obici alvedon

              samo je Tito znao da drzi divljia plemena ( pokazali smo da jesmo to i jos uvijek

              pokazujemo) u zajednistvu

              sto Indijanac rece od Vadara pa do Triglava

              06-01-2006 14:11
              TigricaX TigricaX is a Female
              zvrk hanuma




              Poruka: 6105
              Location: Nesvrstana

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od abaidi:


                kako nece bit probudjeno toliko mrznje u narodu kad je bas u ime te ''vijere'' pocinjen genocid 14.gif 08.gif meni je golemo kad o jugonostalgicarima pricaju ljudi koji su zivili u tom sistemu a pojma nemaju u kakvom su tom sistemu zivili 21.gif glavna bilo sve lijepo divno krasno..moglo se ovo moglo se ono...a ova corba nam se kuhala odavno 23.gif


              Pa sam sebi sad skaces u usta....U ime "vjere", ne u ime Tita i lijepih vremena....I sta se sad desava, u ime "vjere"??? Mojne mi ti govoriti o "onom sistemu" jer ga se ne sjecas, nego cu ja tebi reci, da se onda rahat moglo po svijetu putovati sa onim pasosem, da onda si mog'o zaspati na plazi da te niko ne takne, i u kafani se potuci zbog zenska il' pive, a ne zbog "nacionalnih razlika" i da su ona vremena, ne bi se mi po forumu druzili, nego bi se vozali iz Sarajeva u Mostar, i obrnuto na kafu il' dernek.

              ___________________________________________________________________
              "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
              i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

              06-01-2006 14:48 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
              al capone al capone is a Male
              moforaja




              Poruka: 5015
              Location: grad andjela

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              lelo
              malo mi je povrsno reci..

              sta ti je jasnije kad nisi zivio u onom sistemu..

              jesi li ti zivila u rimskom dobu..nisi a o njemu znas dosta..

              ni avdu ni mishka ne smatram vjernicima..

              nikom ne treba nametati vjeru..

              a oni to upravo rade..

              tito je uzimao..ali i davao narodu..

              a ovi danas uzimaju..a narodu ne daju nista..nego ih drze u getu..

              smjene se jedni lopovi..na vlast dodju drugi...i tako sve u krug..

              boli nekog..sto je narod gladan..sto kopa po kontenerima..sto nema posla..

              vazno je da oni svoje djepove napune..a narod ko hebe...

              vidim da ste osjetljivi kad se dira u titu..

              al ruku na srce ni on nije bio savrsen..

              komunizam da je valjao..ne bi se raspao..

              ___________________________________________________________________



                http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

                06-01-2006 14:50 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
                al capone al capone is a Male
                moforaja




                Poruka: 5015
                Location: grad andjela

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od TigricaX:

                      citat od abaidi:


                    kako nece bit probudjeno toliko mrznje u narodu kad je bas u ime te ''vijere'' pocinjen genocid 14.gif 08.gif meni je golemo kad o jugonostalgicarima pricaju ljudi koji su zivili u tom sistemu a pojma nemaju u kakvom su tom sistemu zivili 21.gif glavna bilo sve lijepo divno krasno..moglo se ovo moglo se ono...a ova corba nam se kuhala odavno 23.gif


                  Pa sam sebi sad skaces u usta....U ime "vjere", ne u ime Tita i lijepih vremena....I sta se sad desava, u ime "vjere"??? Mojne mi ti govoriti o "onom sistemu" jer ga se ne sjecas, nego cu ja tebi reci, da se onda rahat moglo po svijetu putovati sa onim pasosem, da onda si mog'o zaspati na plazi da te niko ne takne, i u kafani se potuci zbog zenska il' pive, a ne zbog "nacionalnih razlika" i da su ona vremena, ne bi se mi po forumu druzili, nego bi se vozali iz Sarajeva u Mostar, i obrnuto na kafu il' dernek.

                ne skacem ja sam sebi u usta nego ti iskrivljujes moj kontekst rijeci 29.gif
                citirajuci tebe komentarisao sam samo sta se radilo u ime ''vijere''
                jest moglo se u onom sistemu i otic iza resetaka ako opsujes titu ili partiju ili na goli otok ako se izjasnjavas kao mladi musliman 21.gif

                ___________________________________________________________________



                  http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

                  06-01-2006 14:58 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
                  Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com