Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » govedji gulas na bijelim vodama » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

govedji gulas na bijelim vodama Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

neki dan u prodavnioci ugledam onaj legendarni podravkin govedji gulas, onaj sa kravom na konzervi.

i bleji ona krava u mene sa one konzerve a u meni se bude sjecanja ..... vazda smo na planini jeli ovaj gulas i to nam je bilo omiljeno jelo, zajedno sa gotovim jelima 29 novembar.

helem kupim ja onaj gulas, bleji ona krava u mene dok je placam ..... idem kuci jedva cekam da ga pojedem. pogrijo ga na plinu i jeo ga onako iz konzerve direktno. tako se to pravilno jede.

covjece dragi ne mogu ti opisati kolko se se sjecanja u meni pobudilo dok sam jeo gulas. neopisivo. fenomen je kako miris ili ukus moze da izazove tako burne reakcije, sto ti je psiha.

dakle sjecam se planine, bijelih voda, vilinog klanca, rujista, jezerceta, itd .... sjecam se onog gulasa stavis ga u pec koristeci masice, pa kad provrije izvadis ga i onako ga jedes iz konzerve. a kad vrije onako u vatri nekako karakteristicno vrije - sliika koju ne mozes nikako zaboravtii. ko zna skontace .....

helem zuljam ja onaj gulas i prisjecam se dobrih starih vremena, prisjecamo se raje s planine: seva, pedisa, ara, amir, hidra, suka, spremo, sanjin, humo rahetli, sima, vanja, inga, zijo, indira ...... pa onda muja, ale, zdravka, zdena, car, grasak, sudo, laga, .........

... sjecam se raznih dogadjaja sa planine, sjecam se marsa "tragom mostarskog bataljona" ... sjecam se neponovljivih trenutaka u klancu, sjecam se kad zastanemo usput, palimo vatru ipravimo kafu jer nam se nigdje ne zuri, skijanje sa bijelih voda sve do rujista, seminara, rujista, raznik desavanja "ljubavne prirode", da ne kazem sexualne .... ma sjecam se svega .... puca me nostalgija opasno ... zajeban gulas zajeban ...

covjece istopio sam se sav dok sam jeo onaj gulas. nevjerovatno. jos uvijek sam pod utiskom. kasnije sam otiso u radnju ponovi i kupio 10 komada. nek se nadje ......

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-05-2006 06:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Mo_NavijaC Mo_NavijaC is a Male
Mister 07


Poruka: 1176
Location: Jamio kucu u Mahali

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Simpatican ti je gulas 07.gif 07.gif

___________________________________________________________________
POBJEDIO SAM ANOREKSIJU...
19.gif 19.gif

06-05-2006 09:11 Mo_NavijaC is offline Homepage of Mo_NavijaC Pregledaj poruke od Mo_NavijaC Dodaj Mo_NavijaC u listu prijatelja
trambulin trambulin is a Male
moforaja


Poruka: 2260
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i dan danas mu nema ravna ali nije brate ni jeftin, meni se cini oko 6 km konzerva!!

___________________________________________________________________
masta umire zadnja

06-05-2006 09:14 trambulin is offline Pregledaj poruke od trambulin Dodaj trambulin u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8658
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tanani i moj stari ga isto tako jede , gledam neki dan u njega reko bola u sherpicu pa pogrij , kaze bjezi mala sta ti znas ovo se vako jede , i drzi krpom poklopac konzerve dok gulas vrije u konzervi , a ja nako gledam e reko ljudi moji tvrdoglava muska 05.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

06-05-2006 10:21 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2528
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif Gulas 10.gif , Tana, znao se on i u tavi naci, na vatri ispred doma u Vilinom, a neko od raje izvalio domaci hljeb, naravno nisam ja, okle mene, 05.gif pa navali, i onako, ko jabuku, jedes luk uz njega,oh oh oh....a zadah iz usta, ma sta ima veze!!! 07.gif

06-05-2006 11:04 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mmm 27.gif
Tako su i mene uspomene drmale kad su pocinjali donosit gulashe, kokine pastete, agretu, minas kafu, ... zelene paprike (a one nakve doshle sitne u poredjenju sa vovima odje, a mirishuuuuuuuuuuuu, sva prodavnica na njih miomirise). Prvo sam kilo suho pojeo 19.gif

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

06-05-2006 11:13 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
trambulin trambulin is a Male
moforaja


Poruka: 2260
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

p.s. ne bilo me ako ga ne pojedem danas i to ko garavusin stari 10.gif
5 komada 5komada to je nasa nada 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________
masta umire zadnja

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane trambulin dana 06-05-2006 u 14:27.

06-05-2006 13:42 trambulin is offline Pregledaj poruke od trambulin Dodaj trambulin u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i onda poslije gulasa zapalis mostarsku moravu


eh .... 23.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-09-2006 06:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
PROWLER PROWLER is a Male
puter


Poruka: 97

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Taj me gulash uvjek podsjeti kad sam ishao na rujishte kad sam mali bio.Ulazimo u pl dom kad ono rah. Filda sjedi za stolom i umache hljeb u gulash.Neshto mi je ta scena ostala u sjechanju.I ostao mi je u sjechanju miris dima iz one furune.

06-09-2006 18:48 PROWLER is offline Pregledaj poruke od PROWLER Dodaj PROWLER u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9946
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sinoc sam ga spucao 17.gif Sto kaze Tramba skup i ovde jebo mater 5 dollara jean a i nema vala aman mesa ko birvaktile u njemu 10.gif Ali brate valja u pm to je drama 10.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      06-09-2006 20:55 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      maraga maraga is a Male
      mofo beba


      Poruka: 2
      Location: tu i tamo

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tek da si kuso Maslenik pod Munikom .Drljaca se nebi stidio konzervi po Neretvi..!!!

      06-13-2006 01:53 maraga is offline Pregledaj poruke od maraga Dodaj maraga u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a evo i slicice

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      04-10-2009 22:15 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      planinari procitajte prvi post. da vas malo sjecanje obidje 07.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      04-10-2009 22:16 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      dolaf dolaf is a Male
      brato




      Poruka: 618
      Location: preko vode

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      i bleji ona krava u mene sa one konzerve a u meni se bude sjecanja ....

      tana,ono sto bleji, zove se ovca... 07.gif ono sto muche zove se krava..

      gulas vazda bio brza hrana ,pun stomak ....svakako je najbolji kako Gara opisa...

      Garausa... 33.gif
      Tana... 10.gif

      ___________________________________________________________________
      "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

      "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

      'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
      najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

      04-11-2009 00:05 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mislim da je htio reci da bulji u njega 01.gif
      i ja sam neki dan zaklo jedan gulas sto rece titami koliko sjecanja sa tim gulasom 10.gif
      sjetim se koliko puta smo ga na moru ili na planini samo onako iz konzerve malo na vatri ugrijan

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      04-11-2009 00:32 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nije vise gulas dobar kao sto je nakad bio...ukusa je ostao ali je dosta nakvih zila umjesto mesa (mada ja nisam neki mesar ali sam primjetila) ne kupujem, a drago mi je uvijek vidjeti u ducanima...sto mnogi rekose, budi sjecanja...

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      04-11-2009 10:23 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Plastic Plastic is a Male
      moforaja


      Poruka: 2528
      Location: space

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja ga neki dan kupio kod makedonaca, i bogme fino mi leze, jos da je bilo morave mostarske..a boga mi i onog frapea od malina iz vilinog!! 05.gif 10.gif

      04-11-2009 13:25 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      danas rucku gulas 01.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      06-15-2014 09:15 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Plastic:

        ja ga neki dan kupio kod makedonaca, i bogme fino mi leze, jos da je bilo morave mostarske..a boga mi i onog frapea od malina iz vilinog!! 05.gif 10.gif



      jel' ono g sto je sonja pravila? 27.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      06-17-2014 00:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com