Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » AUTO MOTO KLUB » zavrsen autoput bratstva & jedinstva » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

zavrsen autoput bratstva & jedinstva Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nisam ni znao da nije spojeno dok nisam prvi put krenuo prema Beogradu i mislio da sam zalutao kad je nestalo autoputa. ali evo,danas svecano otvaranje, tridesetak godina nakon pocetka radnje i petnaestak nakon sto je propao pojam po kojem se zove. pravi balkanski autoput, malo nostalgican, za razliku od ovih novih.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane chaba dana 06-30-2006 u 09:22.

06-30-2006 09:20 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
buckuris buckuris is a Female
buduca bahra :)




Poruka: 2084
Location: SFRJ Njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

masala 29.gif

___________________________________________________________________
muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

06-30-2006 22:55 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

RE: zavrsen autoput bratstva & jedinstva Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od chaba:

    nisam ni znao da nije spojeno dok nisam prvi put krenuo prema Beogradu i mislio da sam zalutao kad je nestalo autoputa. ali evo,danas svecano otvaranje, tridesetak godina nakon pocetka radnje i petnaestak nakon sto je propao pojam po kojem se zove. pravi balkanski autoput, malo nostalgican, za razliku od ovih novih.


I ja sam sluso na vjestima da su ga otvorili


a sluso sam isto da je hrvatska najzaduzenija zemlja u evropi ,
e ovako inace brojeve slabo pamtim , ali nece mi valjda niko zamjeriti ako se malo prevarim.


hrvatska je duzna 27 milijardi eura i oni su sracunali da je svaki hrvat duzan u prosjeku 2.000 eura , ja sam nesto racuno i meni po tome ispada da hrvata ima oko 13,5 miliona 14.gif
to je kad zvanicna vlada govori koliko je hrvat u prosjeku duzan , a kad pricaju o fudbalu onda ih je samo 4,5 miliona , i da nije sramota izgubiti od brazila koji ima 118 miliona stanovnika.
po ovoj drugoj racunici je svaki hrvat duzan oko 6.000 eura 14.gif


i najzanimljivi je podatak da se velika vecina ovog duga napravila u zadnjih par godina
(ako se dobro sjecam u zadnje 2 godine) i onda se ne treba cuditi ovakvim putevima ,dok je banaka bice i puteva , samo je drugo pitanje kako ce oni to vratiti , i ko ce im se
voziti po tim putevima , jer sam cuo da dok dodjes od zagreba do splita i nazad ,
da ti treba oko 50 eura (opet kazem nisam siguran tacno koliko je , ali sigurno nije puno manja cifra) , pa ako se moze za 3 mjeseca godisnje zaraditi (koliko traje sezona) dovoljno ,
da bi se od stranaca kasiralo toliko da se mogu vracat krediti , onda im svaka cast .
a ako ne onda daj boze da im ne bude ko bivsoj nam drzavi , dok je tito uzimo kredite ,
svima nam bilo dobro , kad je jednom svjet reko hajmo polako vracanje , onda je svak svakom bio kriv.

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

07-02-2006 00:24 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU
pokretac teme Thread Started by chaba

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e,sad ne znam tacno,ali mislim da je puno vise od 27 milijardi, mislim da je negdje oko 90 milijardi, ali tu su uracunata sva zaduzenja koje gradjani imaju u stranim bankama, recimo ja imam 2 kredita u erste banci i mojih sesdesetak hiljada eura spada u taj dug. a cijena od zg do st je 157 kn, znaci u dva smjera nesto manje od 50 eura. a je li isplativo, to jos niko ne zna...
al neka auto-puteva, dobra je to stvar

07-04-2006 08:49 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU
pokretac teme Thread Started by chaba

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo:
autocestom A1 Zagreb - Split ovaj vikend prošlo je 123.428 vozila, i od naplaæene cestarine HAC je zaradio 7,732 000 kuna.
milion eura za vikend znaci,valjda je dosta za kredit.
daj boze da i c5 bude gotov u neko normalno vrijeme, vidim da se radi

07-04-2006 09:01 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com