Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Hitna Pomoc » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Hitna Pomoc Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sinoc mi se desi, al' inace je, kazu ovako.....

Alergicna sam na ujed pcele. Ujela me pcela sinoc. Imam onaj antiotrov - boca, k'o olovka izgleda, i uredno napravila sta trebam. Jezik, grlo, lice, i to mjesto gdje me ujela (malo ispod lakta) i dalje oticu. Sjednem u auto, mama sa mnom, i odvezem se sama do prve bolnice - hitna pomoc odjeljenje. Dok nisam pala u nesvijest, niko mi pris'o nije. Dalje veze nemam do jutros, ali znam da sam sinoc vidjela krvavih ljudi, starih, djece.......sjede i cekaju, i kad im ko pridje, to ptice znaju 21.gif Meni je mater, cini mi se, sinoc osjedila, a da ne govorim o drugim majkama s djecom tamo, o ljudima koje boli i koje niko po nekoliko sati i ne pogleda......Je l' ovo 'vako svugdje?

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

07-03-2006 01:24 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma sta mi pricasssssssssss 15.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

07-03-2006 01:40 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana
pokretac teme Thread Started by TigricaX

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boja kakva je hitna kod vas......tebi cu 'ta 'tlane detalje....E'o me ni na nebu ni na zemlji 28.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

07-03-2006 01:51 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
taja_ch taja_ch is a Female
cernichka




Poruka: 1358
Location: U najljepsem gradu na svijetu!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u mostaru isto... 21.gif


...nedavno bila... 29.gif 21.gif

___________________________________________________________________

    La sagesse d'une personne se reconnais par sa patience...

    11.gif

    07-03-2006 01:57 taja_ch is offline Posalji email za taja_ch Pregledaj poruke od taja_ch Dodaj taja_ch u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    prvo, nadam se da si sada ok 33.gif

    drugo, kod nas je hitna ok,

    uzimaju slucaje po tezini povrede, ako neko krvari ulazi odmah,

    ali je kod mene mali grad, nemozes porediti sa Torontom,

    u svakom slucaju nemam primjedbi 10.gif

    ___________________________________________________________________

      07-03-2006 02:45 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      Zivcho
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nadam se i ja da si ok 33.gif i hvala sto si ovu vijest podijelila sa forumom 33.gif

      07-03-2006 02:51
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pa gdje ti zivis?
      Neznam, ali ovdje je svaki slucaj hitan.

      Nema uopste cekanja, cim dodjes, smjesten si. Ako nisi u stanju da vozis, hitna je u roku od 5-10 minuta u stanu.
      A to sto ti opisujes, podsjeca me na neke trece zemlje.
      Boze sacuvaj. 21.gif

      07-03-2006 02:52
      TigricaX TigricaX is a Female
      zvrk hanuma




      Poruka: 6105
      Location: Nesvrstana
      pokretac teme Thread Started by TigricaX

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zivim u Toronto, Canada. Veliki grad, emancipovan, borba za ljudskosti bla bla bla.....Meni je mater sinoc osjedila, u Hitnoj, jer Hitna, nije toliko hitna. Ja dok nisam nosom pod poljubila, nisam vidjela nikoga od doktora. Sramota. Ne samo zbog mene, nego i ljudi koji su tamo sjedili krvavi, u boli, s djecom u narucju.....Ne valja...

      ___________________________________________________________________
      "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
      i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

      07-03-2006 03:11 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od TigricaX:

        Zivim u Toronto, Canada. Veliki grad, emancipovan, borba za ljudskosti bla bla bla.....Meni je mater sinoc osjedila, u Hitnoj, jer Hitna, nije toliko hitna. Ja dok nisam nosom pod poljubila, nisam vidjela nikoga od doktora. Sramota. Ne samo zbog mene, nego i ljudi koji su tamo sjedili krvavi, u boli, s djecom u narucju.....Ne valja...


      Uhh, kad tako neke stvari cujem milion puta se Bogu zahvalim, sto sam gdje jesam... 08.gif

      Ja sam mislila da je tako samo na filmovima.

      Ozbiljno, ovdje je to ama bas savrseno.
      Meni je jednom bio usteko misic medju rebra, ne pitaj me kako... Uglavnom, nisam se mogla pomaci...
      U roku od pet minuta, je bila hitna tu, u bolnicu, odma doktoril, pregledanje, sve... Ostala odma tri dana u bolnici.
      Jos me kasnije na masaze poslase, kao da se to izvuce.

      07-03-2006 03:18
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici

      RE: Hitna Pomoc Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od TigricaX:

        Sinoc mi se desi, al' inace je, kazu ovako.....

        Alergicna sam na ujed pcele. Ujela me pcela sinoc. Imam onaj antiotrov - boca, k'o olovka izgleda, i uredno napravila sta trebam. Jezik, grlo, lice, i to mjesto gdje me ujela (malo ispod lakta) i dalje oticu. Sjednem u auto, mama sa mnom, i odvezem se sama do prve bolnice - hitna pomoc odjeljenje. Dok nisam pala u nesvijest, niko mi pris'o nije. Dalje veze nemam do jutros, ali znam da sam sinoc vidjela krvavih ljudi, starih, djece.......sjede i cekaju, i kad im ko pridje, to ptice znaju 21.gif Meni je mater, cini mi se, sinoc osjedila, a da ne govorim o drugim majkama s djecom tamo, o ljudima koje boli i koje niko po nekoliko sati i ne pogleda......Je l' ovo 'vako svugdje?


      Jasno i Glasno : Cuj jel ovako svugdje.........I GORE moja ti 05.gif

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      07-03-2006 08:10 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      misica misica is a Female
      mofo beba




      Poruka: 54
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      meni jednom pozlilo oko 2h u noæi , odem ja u hitnu, oni se svi skupili u jednoj sobi i piju kavu. Ja lijepo pokucam i pitam: Oprostite , može li mi neko pomoæi, nije mi dobro", oni ne remete æejf, kažu meni : "E samo smo tebe èekali da doðeš, što nisi ranije došla!". Èuj "ranije", kao da ja odreðujem kad æe mi pozlit. I tako se ja naljutim i odem, nisu me ni pregledali.

      07-03-2006 08:16 misica is offline Pregledaj poruke od misica Dodaj misica u listu prijatelja
      Nepoznata1
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nadam se da si ok....

      Sto se hitne tice, ako ih pozoves, pa te ambulantna kola dovezu, odmah si primljen, u suprotnom 2h cekanja prosjeku....

      07-03-2006 08:29
      trambulin trambulin is a Male
      moforaja


      Poruka: 2260
      Location: mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      prije dvije godine ujede ti mene cuko i dobro mi sredi ruku, ono zvako je baja jedno 5-6 puta dok sam ja skonto sta se desava i preso u kontru 21.gif
      epilog; njemu rebra otisla od napucavanja nogom ali meni ruka u neredu totalnom, sreca samo zagrizo, nije trzo ljevo desno jer jedan od ocnjaka mi je zavrsio izmedju tetiva pa ih je mogo nedaj boze pokidat.
      ja na kirurgiju i rekose mi sjedi dok dodje doktor 21.gif
      niko ni da mi da neki zavoj jer ruka mi je zamotana tariguzom, nakon nekog vremena kako kapa krv po podu dade mi portir lavor ko biva da ne kapa po plocicama, karem ja daj bolan neki zavoj sam cu zavit 21.gif evo sad ce te medicinski brat zavit i stvarno zovnu on nekog i eto ti ga za 5 minuta, ja pogleda na sat, cekam vec 25 minuta ali haj mozda imaju neku zajebanu intervenciju pa se vele ne bunim dao mi tip tufer da ne kapa krv i reko sace doktor. cek cek cek 45 min, kontam se koliko vas ima u bolnici pa niko da se pojavi a ja sam u cekaonici. evo oprosticu im i ako se svi jebu po sobama ali kontam radno je mjesto ta nes tu sad neke lude predigre to je bolan s noga maksimum 10-15 min i haj na radju 10.gif ( ja za 3- 4 min... 10.gif )
      ljudi prodje i sat kad eto ti doktora i dere se hodnikom KOGA JE TO PESEK IZGRIZEL 08.gif 08.gif 08.gif e sad da ga kalam na licu mijesta ne da mi se iz vise razloga, ruka mi se trese od
      bolova ne mogu je kontrolisat nikako, ko ce me siti i sredit ruku a i pored toga ima cici 80 godina 21.gif pa moj jado zar nisi u penziji 14.gif
      i rece on onome medicinskom bratu sto mi je dao tufer da mi da inekciju i zamota ruku i aj kuci, pa moj brate mogo si mi to uradit oma a ne da cekam ko sivonja sat vremena 08.gif 08.gif 08.gif kar ne smijem bez doktora!!!!
      e haj budi pametan 08.gif 08.gif 08.gif

      ___________________________________________________________________
      masta umire zadnja

      07-03-2006 08:39 trambulin is offline Pregledaj poruke od trambulin Dodaj trambulin u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U suštini nemam velikih primjedbi na HP u Mostaru (možda zato jer mi Bogu hvala nisu èesto trebali) ali one naše sekunde koje se èine kao vjeènost èesto od muhe naprave slona.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      07-03-2006 08:50 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      lupi
      SexNepoznat

      Poruka: 245

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hitna u mostaru je bila dobra dok je safet omerovic tamo staziro,a sad je na polozaju pa ......

      07-03-2006 11:50 lupi is offline Pregledaj poruke od lupi Dodaj lupi u listu prijatelja
      buckuris buckuris is a Female
      buduca bahra :)




      Poruka: 2084
      Location: SFRJ Njemacka

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vamo je bolje...jos...al kako su krenuli 21.gif
      Uglavnom,imam isti problem,prije par godina me uscakla ledja,u kremi je bio pcelinji otrov... 28.gif dok na kozu,dotle frka...pece,boli i nateklo sve...do bolnice nam je trebalo par minuta,dok sam dala podatke i sjela...poceo mi vrat oticat i onda nisam vise sekunde cekala 29.gif
      Normala je da se ceka sat-dva...zavisi u koja si doba i sta je...Mene vise nerviraju ovi "obicni" doktori... 21.gifLaki mi je sa dvije godine u obdanistu gurno palac u vrata...em slomljen palac, em nokat "explodiro" 21.gif 23.gif doktor,djeciji 21.gif u komsiluku,ja tamo,da mu da samo nesto da se smiri,vristo je cijelo vrijeme 21.gif
      Prvo ispitivanje sta je,ko je,sta je bilo...hmmm,nisam pacijent?E,zao mu je...ne moze nista napravit 21.gif Dali mu kasicicu nekog sirupa za bolove i to je to..




      Raport kad dodjes sebi 21.gif 38.gif 33.gif 33.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane buckuris dana 07-03-2006 u 12:12.

      07-03-2006 12:12 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Haj da te malo oraspolozim 02.gif




      Prije par godina odveo ja jednog komsiju u hitnu ( krv iz nosa )

      I isto vako kao kod tebe sjedimo mi cekamo satima , ono dodje sve jednom doktor . sve sestra pa nam govore kao ce ubrzo doci neko do nas .
      I tako sjedeci , cujemo neku galamu .
      Uletise 2-3 policajca i vode jednog dibidus pijanog - sav krvav i sjedose ga u cekaonicu .
      Odma se vidi da je stranac - maljav ( taman po garinom ukusu 13.gif ) onako braun boje
      i sa tipicnim auslenderskim naglaskom .
      I kako je red kad dodjes u hitnu , odma ti daju neke formulare da ispunjavas , znas ono
      Ime prezime , datum i mjesto rodjenja , broj osiguranja , dok je to ovaj moj komsija ispunio komplet mu formular bio krvav , dje nece jeli tece mu krv iz nosa ( ali to ovdasnju birokratiju ne moze zbuniti , oni imaju svoje principe , i da nema s ruke moro bi to ispunit )

      I sad se mi igramo pogadjanja , odakle bi mogo biti gore pomenuti maljavac 02.gif


      I cujemo mi par puta policajci ga pitaju za ime i prezime i zemlju odakle dolazi ,
      on ni mukajeta on se sve njise na stolici i ne J.... ih pet posto .
      Onda su mu dali da ispune taj formular , i preda ga on , kad eto ti setre i pita naglas , Zna li iko Arapski - ja ovo ne mogu procitati 18.gif 13.gif .
      Legenda joj ispunio formular na Arapskom jeziku 27.gif , e jesmo se onda nasmijali s' merakom , a ljudi kao je to bilo smijesno .
      Gledaju oni Policajci u njega , on lopov skilji ispod oka i sve im se posmijava , ali eto nije im reko (barem u hitnoj) nista o sebi morali su ga primiti 18.gif ,
      sta je kasnije s' njim bilo nemam pojma .

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      07-03-2006 12:33 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      laverna laverna is a Female
      seka




      Poruka: 898
      Location: i ja se pitam

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nije ni u nas ništa bolje,bar po mom iskustvu
      jedno ljeto kolabrirao neki dedo iz doma staraca taèno pred mojom kuæom.
      zvala hitnu i rekli mi nisu oni dužni kupit socijalne sluèajeve sa ulice.
      te ga u auto i u dom
      e šta bi im èovjek

      07-03-2006 13:22 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      tigrasta nek' si ti nama ziva i zdrava 10.gif

      u ny je situacija slicna ko u torontu.


      tj uveliko zavisi u koju hitnu upadnes, u kojoj oblasti.

      ali vecinom je upravo tako kako si opisala

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      07-03-2006 15:24 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      TigricaX TigricaX is a Female
      zvrk hanuma




      Poruka: 6105
      Location: Nesvrstana
      pokretac teme Thread Started by TigricaX

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Koliko znam, oni ovdje prvo primaju ljude koje "boli u grudima" - kontajuci da je srce - i to je prioritet. Ja sam, obicno, OK, nakon sto se "bocnem olovkom" al' me ovaj put pcela ujela blizu vene, pa to nije bilo dovoljno. Da se ispravim, nije to bilo preksinoc, nego jucer, al' sam vam ja bila malo smantana kad sam se javila, pa sam kontala da je vec slijedeci dan 21.gif

      Grehota mi vidjeti starije ljude, ocigledno u bolu, kako se meshkolje po onim plasticnim stolicama, s nadom gledaju svaki put kad se vrata otvore hoce li njih primiti, i djecicu koje majke pokusavaju utjesiti u krilu.

      Ja sam malo pretjerala jucer u prici - izvinjavam se, nisam namjerno. Mama mi rece, da smo sve skupa tamo dva sata cirka bile, da sam se ja "slozila" nakon 20 minuta cekanja, i da su me onda odmah pokupili. Toliko sam izgubljena bila kad sam se javila na forum nakon toga, da sam pobrkala dane, i onda me smantalo i zaspala 19.gif

      ___________________________________________________________________
      "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
      i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

      07-03-2006 15:47 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com