Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Pomoc Mostaru 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (19): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

Paketi... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U vezi paketa koji bi se slali.. Nemojte slati pakete. Dogovori se sa nekom prodavnicom koja nije toliko skupa i napisu se cijene artikala ovdje na internetu. Sam svako moze formirati paket koji zeli i odrediti sta da bude u paketu i koliko da kosta. Bar to nije tesko. Svake izmjene cijena se registruju redovno tako da znate promjene u cijenama. Taj posao bi neko trebao da preuzme uz neku malu nadoknadu za benzin i ostale troskove... Sve se to moze lako regulisati...
Isto vazi za slanje para, placanje nekih usluga u Mostaru. Ovdje bi trebalo da se malo vise obrati paznja sta se desava u Mostaru i kakvih izmjena ima. Neko bi vjerovatno renovirao kucu, dogradio nesto, kupio nesto ali sve se svodi da treba licno doci u Mostar, potrositi pare bez veze na gluposti jer nismo upuceni , izgubiti dragocijeno vrijeme odmora i na kraju ...ne znam sta bi rekao. Mozemo li se organizovati da to nekako funkcionise bolje???

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 09-20-2006 u 00:17.

09-20-2006 00:14 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

RE: Evo i mene Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ricina:

    Vidim da se mucite pa velim da ja kazem koju pa vi vidite pase li svima . Vidio sam kako zidovi i Albanci rade u Svedskoj i Evropi. Ovako :

    Imaju dva racuna na banci . Jedan je za Evropu i moze biti bilo gdje a drugi je na primjer u Mostaru. na Evropski racun stizu pare iz cijelog svijeta. Na mostarski racun se salju pare koje se odobre ili neko odnese pare i kontrolise sve u Mostaru. Ukoliko se vrse gradj. radovi, opremanje objekata ili slicno, tada je dovoljno da jedna osoba u Mostaru potvrdi da je sve uradjeno i pare se salju na racun za isplatu. Isto tako se radi kada je neka kupovina u pitanju ( masine,aparati,oprema....). Racun u Evropi kontrolise svaki clan koji uplacuje doprinos i vecinom glasova se odlucuje sta ce se raditi i koliko uloziti.
    Nekoliko dobrovoljaca, povjerljivih, ce skupljati prijedloge sta da se radi u Mostaru i kome treba pomoci. Glasanjem se ponovo odlucuje sta ce se raditi i koliko para odvojiti.
    Ja sam kao neki gradjevinac i planiram, ako bog da, ici u Mostar za novu godinu. pogledacu u Mostaru sve prijedloge za rekonstrukcije, dogradnje, ulaganja u objekte pa mogu reci svoje misljenje. Imam iskustva na projektovanju, izgranji i nadzoru tako da nije problem. Ako treba, mogu "skoknuti" malo cesce do Mostara u toku godine i podnijeti referat.
    Moj prijedlog je i sljedeci :
    Da , ako bude malo vise para, insala, se ulozi u neki business tako da zaposlimo nasu raju, dobijemo pare nazad i ulozimo opet u nesto. Ulazemo kao strana ulaganja tako da imamo drugaciji tretman nego domace firme u Mostaru.
    Sto se tice lijekova, Astra Seneca je jedan od najvecih proizvodjaca lijekova u Evropi pa se moze nabaviti jeftino i odnijeti za Mostar. Ima tu jos toga na pr. medicinska oprema, kola hitne pomoci ,gradjevinski materijal...i sl. Transport kosta ali nije puno u odnosu sta se salje.
    Razmislite malo o prijedlogu...Ako ima pitanja...postavite ih.



Moj Ricina, ja odavno nista pametnije nisam cula, ali daj Boze! Hajmo flasirati vodu i izvoziti.

___________________________________________________________________

    09-20-2006 09:46 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara

    hmmm Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Na ovu temu nema bas niko prijedloga ili razmisljanja ??? Svasta.. Za budalastine imamo vremena a za nesto ovako nemamo. Svaka cast.

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    09-22-2006 00:32 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Elma_ FS Elma_ FS is a Female
    rodjena




    Poruka: 995
    Location: 'Ta ja znam?
    pokretac teme Thread Started by Elma_ FS

    RE: hmmm Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ricina:

      Na ovu temu nema bas niko prijedloga ili razmisljanja ??? Svasta.. Za budalastine imamo vremena a za nesto ovako nemamo. Svaka cast.


    Nazalost 21.gif 21.gif

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Elma_ FS dana 09-22-2006 u 06:56.

      09-22-2006 06:55 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
      Koscela2 Koscela2 is a Male
      trudim se




      Poruka: 180
      Location: Kengurija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ma nemojte odmah licno prihvatati ...vjerovatno je razlog sto se raja ne javlja sto su siti prijedloga pa se ceka da se nesto preduzme. Znaci sve to sto si nabrojao,..odbaci ono sto je najteze, ostatak, baci pola u vodu, a cetvrtinu ostavi za bolja vremena...od onog sto ti je preostalo izvuci jedno i POCNI....i jope... POCNI...zna se da se ima prijedloga i da se ima zelja , zna se i da se ima mogucnosti pomoci Mstaru ali niko nista ne pocinje , a kada pocne ostali su voljni da "materijalno" podrze a niko nece da potrosi malo vremena.
      Eto ja sam pitao "jeli danas sutra", sto? jel nisam u pravu...mjesec ipo da se nadje vremena da se otvori akont, bjeri bola , a ti bi da neko po internetu prodaje stvari....ma znam, ne ljuti se , i ja kazem da bi to bilo super, ali ....haj ti sticu te ja, pa ako ti kad zatrebam , brato slobodno se javi....nema ono ...brato trebam li ti....
      Zato, kao sto i rekosmo vec, hajmo taj akont....(iako neznam ni stace nam) pa da se tim starcima nesto ...
      Imam i ja i prijedloga i planova..ja cu gore u julu( dogodine) a moja je zelja da sljepima u Mostaru poklonim satove i par stvari koje im drzava nije u stanju priustiti a neophodno im je potrebno...eto, vremena na pretek. Ja cu i ovdje napraviti kampanju za to i neku lokalnu festu i sta bi bi....ja valjda mogu kupiti pet satova i jos nek se sakupi za deset....ma divota....eto ko se zeli prikljuciti , neka se javi ...tako i ti Richina, reci ja cu se zauzet za to i to i "cheraj'......ako budesh cekao na druge , dobices u 90% slucajeva samo tapsanje po ramneima...a i nemaju ljudi vremena...budimo posteni...ne tece svima med i mlijeko...

      ___________________________________________________________________

        ne_znam.gif

        09-25-2006 06:56 Koscela2 is offline Pregledaj poruke od Koscela2 Dodaj Koscela2 u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        eh ovako. zavrseno je sve u vezi racuna. otvoren je na moje ime a carmela je punomocnik. otvorili smo devizni racun, dobila sam knjizicu na kojoj ce biti sve uplate prikazane.
        naravno skenirat cemo sve tako da imate uvid u to koliko je novca na racunu.
        obzirom da je devizna knjizica uzmite u obzir da suma nece biti ista kad se prebaci u km-ove tako da ne bi bilo zabune poslali smo ovoliko zasto je par maraka manje i tako te nebuloze!
        ko god sumnja u postenje carmele i mene molila bih da odmah kaze i ne salje novac. nemojte mi se javljat preko pp-a nego sve javno iznesite na ovoj temi.
        hvala!
        p.s. ne znam da li da odmah stavljam broj ziro racuna ili kad forumasi odluce da li se slazu s carmelinim i mojim potezom
        poz!

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          09-27-2006 17:03 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          10.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________

            09-27-2006 17:49 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17879
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            odlicno onda 10.gif

            najbolje je da otvorimo podforum "humanitarne akcije" i da na tom podforumu raspravljamo kako da se pomogne i kome je pomoc najpotrebnija.

            naravno pravo glasa imaju smao oni koi su ucestvovali sa svojim prilogom.

            pa kad se usaglasimo za detalje ja cu prebaciti pare sa americkog racuna na mostarski.

            imam evidenciju ko je i kolko poslo za humanitarne akcije.

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            09-27-2006 18:17 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17879
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            premjestio temu na novi podforum

            takodje premjestio temu "za humanitarne akcije poslali" na ovaj podforum

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            09-27-2006 18:24 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            _RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
            raja




            Poruka: 1665
            Location: Na zidicu... ispod borova...

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            CARMELA I REFLEXIJ 33.gif 33.gif SVAKA CAST

            ___________________________________________________________________



              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

              09-27-2006 20:09 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
              _RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
              raja




              Poruka: 1665
              Location: Na zidicu... ispod borova...

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              A BROJ RACUNA?

              ___________________________________________________________________



                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

                09-27-2006 20:10 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
                behar behar is a Female
                samo sto nisam




                Poruka: 1141

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Carmella, jel' ovo bjeshe tema o klimatizaciji/grijanju/placanju racuna za struju...

                ___________________________________________________________________

                  11-07-2006 16:57 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                  behar behar is a Female
                  samo sto nisam




                  Poruka: 1141

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od _RED_ARMY_ZALIK_:

                    ja sam isao u beko i palmu da vidim koliko kostaju klime,

                    beko 3,5KW 650KM
                    5,5KW 920KM
                    7,5KW 1200KM

                    samsung 3,5KW 639KM
                    5,5KW 1300KM

                    seg 3,5KW 639KM
                    5,5KW 920KM

                    jos imaju one dvije firme na tekiji, pa ako neko moze , valjalo bi da vidi koliko tamo kostaju, ili da ja odem , ali prvo da se odlucimo ZA STA CEMO SKUPLJATI PARE ,


                    taxi je gore rekao da su uslovi u domu dobri, da , ali u dnevnom boravku/imaju onu staru klimu/ali ja i REFLEXIJA smo pricali sa gosp.Omerika, mislim da se tako zove, i pokazala nam je sobe na prizemlju, tu su uglavnom nepokretni pacjenti, i ako bi ovaj prijedlog prosao, puno bi im znacio, jer kada smo se predstavili i poceli pricati o tome sta im treba, i predlozili klimu,zena se iznenadila, i rekla da bi im to bilo odlicno,

                    PA MOLIM VAS DA SE STO PRIJE ODLUCITE , DA MOZEMO JAVITI DOMU, I EVENTUALNO KONTAKTIRATI NEKOGA OD OVIH STO POSTAVLJAJU KLIME DA VIDIMO KOJA JACINA ODGOVARA.



                  Evo ti tema R.A.Z.

                  ___________________________________________________________________

                    11-08-2006 18:59 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                    Kutljaca Kutljaca is a Female
                    Kuharica ipo




                    Poruka: 6617
                    Location: V.I.P

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Elma mislim da ti je ideja super! Rijetko ko misli na starije ljude..Racunaju ma hajde brzo ce oni, imaju godina i tako to! Znas i sama da su zapostavljeni u svakom pogledu! Ali mislim da se treba direktno njima pomoc uruciti a ne starackom domu, tj direktoru, pa da on to raspodjeli, jer imam jedno lose iskustvo iza sebe slicno. Razmisli. Npr, da se za prikupljeni novac kupuje sedmicno voce, povrce i neke osnovne potrebstine za njih. I da se organizuje odlazak na lice mjesta i urucivanje svakoj osobi zasebno. I tako u krug...

                    ___________________________________________________________________
                    simply the best

                    03-01-2007 09:53 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
                    behar behar is a Female
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1141

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Moja maja_mostar, nasi stari bi rekli : prdjele zrele, opadale zelene 23.gif

                    takave su ti i ove nase akcije, cini mi se.

                    ___________________________________________________________________

                      03-01-2007 10:51 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                      taxi taxi is a Male
                      Liska mjeseca avgusta




                      Poruka: 18170
                      Location: M&R

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Vala bi i bio vakat da uradi nesto sa klima uredjajem.
                      hajmo sad kidisati pa da se to odradi.

                      ___________________________________________________________________

                        03-01-2007 11:32 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                        taxi taxi is a Male
                        Liska mjeseca avgusta




                        Poruka: 18170
                        Location: M&R

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Niko ništa 14.gif

                        ___________________________________________________________________

                          03-02-2007 14:54 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                          Carmela Carmela is a Female
                          vjeciti optimist




                          Poruka: 7603
                          Location: ja nisam odavle

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Moj Taxi...možda pred smrt nekom da se štagod skupi koliko smo humanitarni 15.gif

                          ___________________________________________________________________

                            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                          03-02-2007 15:42 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                          taxi taxi is a Male
                          Liska mjeseca avgusta




                          Poruka: 18170
                          Location: M&R

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Ja kontam ,prošao je januar,bio je dug,evo proðe i februar,pa valjda se malo stalo na noge ,i valjalo bi odraditi klimu za staraèki. 10.gif

                          ___________________________________________________________________

                            03-02-2007 16:26 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                            behar behar is a Female
                            samo sto nisam




                            Poruka: 1141

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                citat od Carmela:

                              Moj Taxi...možda pred smrt nekom da se štagod skupi koliko smo humanitarni 15.gif



                            10.gif

                            odavno niko nista iskrenije ne rece!

                            ___________________________________________________________________

                              03-02-2007 16:34 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                              Stranica (19): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                              Postavi novu temu Odgovori
                              Go to:
                              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com