Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Da li oprostiti prevaru 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (19): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Nepoznata1
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od behar:

    Pipi, ne mijesam vec samo hocu da kazem da su to sve kriteriji koje su covjek i data sredina odredili. Pa je u Africi npr. ovako a u Evropi ovako...pa onda mozemo, ako hoces , rasclanjivati dalje na mikro sredine. Poenta je u ljudskom krojenju onoga sto je dobro ili ne. E, zasto je to za nekoga dobro i O.K a za nekoga drugoga ne?
    (nije rijec o klubovima)


Behar, pisala sam i ja o ovom socio-kulturnom problemu prje inekog vremena, i koliko se sjecam, napisala sam nesto veoma slicno ovom citiranom postu

Medjutim, po meni je ovo citirano van konteksta teme jer pitanje nije postavila osoba iz Saudijske Arabije, Afganistana ili Nigerije.
S obzirom da je pitanje postavila osoba iz Evrope, preciznije Mostara, postavljam se iskljucivo u tom kontekstu.

U samom Mostaru, a i na podrucju citave bivse YU (da ne navodim sve nove drzave, mogu neku ne daj boze ispusti, pa eto belaja 19.gif ) vazilo je do prije nekoloko godina (a mozda jos uvijek vazi) neko nepisano pravilo, obicajno pravo muskarca da ima ljubavnicu, mozda s njom i djecu, da zivi licemjernim zivotom, a da supruga nema drugu mogucnost nego da to prihvati.

U drugu ruku, ne daj Boze da supruga prevri doticnog, eno Robot fino napisa, sijekli bi ju na komadice.
Do nedavno su razvedene zene bile nemoralne i neprilicno drustvo postenoj supruzi koja ponosno nosi rogove.

Primjer koji si gore navela je daleko od pitanja koje sam postavila, a koliko se sjecam bilo je

"Kako bi muskarac podnio da ona njemu javno nabija rogove, da ide preko WE kod onog drugog, a on joj za to vrijeme cuva djecu i pere ves????"

Ja sam kratko-jasno za ravnopravnost izmedju polova jer ne vidim po cemu bih morala podnositi neke stvari koje moj partner ne bi podnosio.

Svak ima svoj stav, uslovljen licnim zivotnim iskustvom, a moj je da sramota sto se zene spustaju toliko nisko i ne znaju cijeniti same sebe.
Kako ce neko drugi cijeniti, ako one u startu toliko ponizavaju???


I molim da niko ne osjeti licno pogodjen, pisem uopsteno, zivoti forumasa me interesuju ne osudjujem ih, samo otvoreno pisem svoje misljenje.

09-20-2006 14:07
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pipi, i ja sam za ravnopravnost polova, naravno!

Ovo o cemu pisem bilo je prije nekih ihihihiiii godina, znaci nicije misljenje me nece "zastiditi" ni jedan komentar ne primam licno niti mi znaci nesto kako to drugi vide 01.gif tako da se na nalazim licno pogodjena, no sikiriki 01.gif

Po meni, zena samu sebe moze cijeniti na vise nacina, jedan od njih je i sirina pogleda i snaga aktova, djela.

Tema je da li oprostiti prevaru, ja odgovaram "da" i pokusavam argumentovati, pa u toj argumentaciji sirim temu na covjeka, ma gdje se on nalazio, africi ili zovom dolu.

Licno sam, kao sto rekoh, za vjernost oba bracna druga, ali je to skoro pa utopija.

___________________________________________________________________

    09-20-2006 15:15 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    Nepoznata1
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Behar, ni u jednom trenutku nisam mislila prozvati nikoga, tebe najmanje.
    Upravo zbog toga sam prilikom pisanja dodala zadnje dvije recenice.

    Nazalost, ovo je jedna od tema od koje mi se skupi kiselina u zelucu, ne zbog stavova pojedinaca, oni su s pravom njihovi, vec zbog neravnopravnosti odnosa muskarac-zena u nasem podneblju.

    Postoji toga i na Zapadu, samo mnogo manje.

    Nedavno sam razgovarala sa skolskom drugaricom o istom problemu, te mi je ona izijela njeno misljenje po tom pitanju u stilu "Cuj moja ti, sta fali, dok god mi daje pare sta me briga sta radi kad nije kuci!"

    Takdje sam cula od poznanika, koji je i sam prevario zenu, kako osudjuje (traca i vrijedja) zenu koja je prevarila muza....

    Cula sam od jednog ozbiljnog covjeka, profesora na Univerzitetu, pricu kako ne treba ozeniti visoko obrazovanu zenu, jer one misle svojom glavom. Nije dobro da bude neobrazovana, ali ne moze biti s njim na nivou...

    Primjera ima koliko hoces....

    Jednostavno, cinjenica je da ravnopravnosti medju polovima kod nas nema i pitam se hocu li ju dozivjeti...

    Kad procitam ovaj odlomak iz Ducicevog Blaga cara Radovana okrene mi se zeludac, a prica je jos uvijek relativno aktuelna...

      http://www.znanje.org/i/i21/01iv11/01iv1118/odlomak_iz_djela.htm




    A nekako, mada je glupo reci, saosjecam sa svakom zenom i pitam se kako bih se ja osjecala u njenoj kozi.

    Ovdje postoji masa asocijacija za zastitu zene, tamo je pitanje ravnopravnosti polova , kao sto i sama kazes, utopija...

    Upravo zbog toga samo zene mogu uciniti nesto da im se situacija promijeni, a dok god pasivno trpe mnoge stvari, pa i prevaru, stvari nece krenuti na bolje...

    09-20-2006 15:37
    Mo-beba Mo-beba is a Female
    Momentalno na daljinskom




    Poruka: 7486
    Location: Trebinje-Mostar
    pokretac teme Thread Started by Mo-beba

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    masala 10.gif 7 stranica 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


      33.gif

      09-20-2006 15:45 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
      Hamsha Hamsha is a Female
      gusterica




      Poruka: 845
      Location: Penn Alps

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pa kad znas izabrati temu 10.gif 19.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Ne pada snijeg da pokrije brijeg vec da zvijeR 35.gif i ostave trag

      09-20-2006 15:52 Hamsha is offline Pregledaj poruke od Hamsha Dodaj Hamsha u listu prijatelja
      Mo-beba Mo-beba is a Female
      Momentalno na daljinskom




      Poruka: 7486
      Location: Trebinje-Mostar
      pokretac teme Thread Started by Mo-beba

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      morala sam 10.gif


      prelistam je dnevno po deset puta jer komentari su vam cudo 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


        33.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Mo-beba dana 09-20-2006 u 15:55.

        09-20-2006 15:55 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
        Sandy Sandy is a Female
        moforaja




        Poruka: 3842
        Location: kod Hita...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Pipi Duga Carapa:

              citat od behar:

            Pipi, ne mijesam vec samo hocu da kazem da su to sve kriteriji koje su covjek i data sredina odredili. Pa je u Africi npr. ovako a u Evropi ovako...pa onda mozemo, ako hoces , rasclanjivati dalje na mikro sredine. Poenta je u ljudskom krojenju onoga sto je dobro ili ne. E, zasto je to za nekoga dobro i O.K a za nekoga drugoga ne?
            (nije rijec o klubovima)


          Behar, pisala sam i ja o ovom socio-kulturnom problemu prje inekog vremena, i koliko se sjecam, napisala sam nesto veoma slicno ovom citiranom postu

          Medjutim, po meni je ovo citirano van konteksta teme jer pitanje nije postavila osoba iz Saudijske Arabije, Afganistana ili Nigerije.
          S obzirom da je pitanje postavila osoba iz Evrope, preciznije Mostara, postavljam se iskljucivo u tom kontekstu.

          U samom Mostaru, a i na podrucju citave bivse YU (da ne navodim sve nove drzave, mogu neku ne daj boze ispusti, pa eto belaja 19.gif ) vazilo je do prije nekoloko godina (a mozda jos uvijek vazi) neko nepisano pravilo, obicajno pravo muskarca da ima ljubavnicu, mozda s njom i djecu, da zivi licemjernim zivotom, a da supruga nema drugu mogucnost nego da to prihvati.

          U drugu ruku, ne daj Boze da supruga prevri doticnog, eno Robot fino napisa, sijekli bi ju na komadice.
          Do nedavno su razvedene zene bile nemoralne i neprilicno drustvo postenoj supruzi koja ponosno nosi rogove.

          Primjer koji si gore navela je daleko od pitanja koje sam postavila, a koliko se sjecam bilo je

          "Kako bi muskarac podnio da ona njemu javno nabija rogove, da ide preko WE kod onog drugog, a on joj za to vrijeme cuva djecu i pere ves????"

          Ja sam kratko-jasno za ravnopravnost izmedju polova jer ne vidim po cemu bih morala podnositi neke stvari koje moj partner ne bi podnosio.

          Svak ima svoj stav, uslovljen licnim zivotnim iskustvom, a moj je da sramota sto se zene spustaju toliko nisko i ne znaju cijeniti same sebe.
          Kako ce neko drugi cijeniti, ako one u startu toliko ponizavaju???


          I molim da niko ne osjeti licno pogodjen, pisem uopsteno, zivoti forumasa me interesuju ne osudjujem ih, samo otvoreno pisem svoje misljenje.


        samo da potpisem, od prve do zadnje rijeci 10.gif

        09-20-2006 20:41 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Pipi Duga Carapa:

          Behar, ni u jednom trenutku nisam mislila prozvati nikoga, tebe najmanje.
          Upravo zbog toga sam prilikom pisanja dodala zadnje dvije recenice.

          Nazalost, ovo je jedna od tema od koje mi se skupi kiselina u zelucu, ne zbog stavova pojedinaca, oni su s pravom njihovi, vec zbog neravnopravnosti odnosa muskarac-zena u nasem podneblju.

          Postoji toga i na Zapadu, samo mnogo manje.

          Nedavno sam razgovarala sa skolskom drugaricom o istom problemu, te mi je ona izijela njeno misljenje po tom pitanju u stilu "Cuj moja ti, sta fali, dok god mi daje pare sta me briga sta radi kad nije kuci!"

          Takdje sam cula od poznanika, koji je i sam prevario zenu, kako osudjuje (traca i vrijedja) zenu koja je prevarila muza....

          Cula sam od jednog ozbiljnog covjeka, profesora na Univerzitetu, pricu kako ne treba ozeniti visoko obrazovanu zenu, jer one misle svojom glavom. Nije dobro da bude neobrazovana, ali ne moze biti s njim na nivou...

          Primjera ima koliko hoces....

          Jednostavno, cinjenica je da ravnopravnosti medju polovima kod nas nema i pitam se hocu li ju dozivjeti...

          Kad procitam ovaj odlomak iz Ducicevog Blaga cara Radovana okrene mi se zeludac, a prica je jos uvijek relativno aktuelna...

            http://www.znanje.org/i/i21/01iv11/01iv1118/odlomak_iz_djela.htm




          A nekako, mada je glupo reci, saosjecam sa svakom zenom i pitam se kako bih se ja osjecala u njenoj kozi.

          Ovdje postoji masa asocijacija za zastitu zene, tamo je pitanje ravnopravnosti polova , kao sto i sama kazes, utopija...

          Upravo zbog toga samo zene mogu uciniti nesto da im se situacija promijeni, a dok god pasivno trpe mnoge stvari, pa i prevaru, stvari nece krenuti na bolje...




        Pipi 14.gif sta to pricas 28.gif


        polovi nisi ravnopravni a jesu li samo muskarci krivi 14.gif

        evo mi zvni u usima ona recenica od tvoje jaranice
          "sta me briga dok donosi pare"



        a mi cijelo vrijeme pricamo o tme da li oprostiti prevaru ili ne

        ja sam vec rekao da ne bih oprostio niti bih se "koprcao" ako bi bio uhvcen pa ona nebi htjela meni oprostiti 10.gif



        prevara je nesto sto se desi izmedju dvoje ljudi i tu nema mjesta za pitanja ko moze radi mahale 14.gif

        kad srce boli mahala ti nece pomoci 10.gif

        ___________________________________________________________________

          09-21-2006 08:02 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          behar behar is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1141

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Pipi Duga Carapa:



            Postoji toga i na Zapadu, samo mnogo manje.


            Nedavno sam razgovarala sa skolskom drugaricom o istom problemu, te mi je ona izijela njeno misljenje po tom pitanju u stilu "Cuj moja ti, sta fali, dok god mi daje pare sta me briga sta radi kad nije kuci!"




              Ovdje postoji masa asocijacija za zastitu zene, tamo je pitanje ravnopravnosti polova , kao sto i sama kazes, utopija...

              Upravo zbog toga samo zene mogu uciniti nesto da im se situacija promijeni, a dok god pasivno trpe mnoge stvari, pa i prevaru, stvari nece krenuti na bolje...


            ...trpe mnoge stvari, pa i prevaru 10.gif

            Ovo o cemu pricam nije trpljenje vec vlastiti izbor da se oprosti. Trpljenje je kad mislimo da ne mozemo uticati i nemamo izbora. Izbora najcesce imamo, pa izabrat cu sto hocu, makar i naopako, ali moj je izbor i odmah mi se lakse nositit s problemom.

            Pipi, postoji i na zapadu, kao i svugdje drugo. Neki dan sam saznala na poslu ko s kim...ma svi to znaju, mene stvarno te stvari ne interesuju i obicno zadnja saznam, pa kad sam cula ostala otvorenih usta. Sekretarica i jedan od sefova se zaljubili, a oboje su u braku, ona se razvela zbog njega, medjutim on se ne uspijeva "kutarisati" svoje supruge...Djecu imaju oboje u ovim prvim brakovima. Drugih dvoje, oboje sefovi, njoj 23 njemu oko 40, zaljubili se, on se razveo i sad se oni uzimaju, pozvana sam na vjencanje...on ima djecu iz prvog braka, srecom dobro se slazu s ovom novom. Svi imamo u nasim sredinama slicnih primjera na pretek.

            Meni je to nekako previse. Zao mi je ako ne shvatate moje gledanje, ali opet je egoizam, po meni, ako cu ja samo na sebe misliti i uskratiti djeci da rastu uz oca zbog jedne avanture. Dakle, da razgranicimo, ja pricam o avanturi, ne o zaljubljenosti u drugu i prestanku voljenja svoje supruge...

            Ova tvoja prijateljica, sto su joj pare bitne, mozda ne voli svoga muza?

            Kazes saosjecas sa svakom zenom, s kojom vise, s ljubavnicom ili prevarenom?

            Pitanje ravnopravnosti polova je u rukama svake zene pojedinacno. Moji roditelji , rahmetli, su bili potpuno ravnopravni.

            Ponavljam, za ravnopravnost se ne bori samo u krevetu, zena ima hiljadu drugih polja za iskazivanje i realizaciju sebe i svoje licnosti. Pa se onda i pitanje prevare sredi , skoro pa samo od sebe.

            ___________________________________________________________________

              09-21-2006 10:03 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
              Nepoznata1
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od behar:

                ...trpe mnoge stvari, pa i prevaru 10.gif

                Ovo o cemu pricam nije trpljenje vec vlastiti izbor da se oprosti. Trpljenje je kad mislimo da ne mozemo uticati i nemamo izbora. Izbora najcesce imamo, pa izabrat cu sto hocu, makar i naopako, ali moj je izbor i odmah mi se lakse nositit s problemom....


                Kazes saosjecas sa svakom zenom, s kojom vise, s ljubavnicom ili prevarenom?



              Komentar dajem ukratko na samo dvije misli:

              - Prvo, mnoge trpe muzeve bilo da ih varaju, maltretiraju na bilo koji nacin, zbog sopstvenog straha da provedu zivot same, bolje biti s njim nego sama pod stare dane.
              Po meni su svi drugi izgovori tipa ljubav (ko voli ponizenja?), materijalna sigurnost, djeca, sredina, itd, samo izgovori...
              Necu ulaziti u dalju analizu, ali ostajem pri svom misljenju

              - Sto se pitanja tice, s kim saosjecam, ljubavnicom ili zenom, pravo da ti kazem saosjecam s onom cija su osjecanja iskrena, pa bilo da se radi o zeni ili ljubavnici.


              Onako iskreno, medju nama, cak vise zalim iskrenu ljubavnicu, jer ako je nasao ljubavnicu, znaci da u braku sve ne ide kako treba.

              Moram dodati sljedece:

              Ona zena koja prihvati poligamiju, mora biti svjesna da to je njen licni izbor, ali to ne znaci da normalna veza/brak trebaju biti takvi i da je to nromalna situacija.
              Situacija nije i ne moze biti normalna jer da je to slucaj ne bi bilazakonski zabranjena.

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Nepoznata1 dana 09-22-2006 u 02:04.

              09-22-2006 01:18
              TigricaX TigricaX is a Female
              zvrk hanuma




              Poruka: 6105
              Location: Nesvrstana

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Po mom misljenju, ovdje se ulazi u malo previse filozofije. Ima laz i laz, prevara i prevara....i da ne nabrajam....Najgore je kad ljudi ne polaze od analize sebe, nego kritikuju druge u startu. Postoji ona generalna, on/ona vara, odhebi.....i to nam je svima lako reci dok nam se to ne desi.
              Licno, ako ja shvatim da sam zapostavila svog muskarca, ili ga odgrnula od sebe nekim svojim postupcima i to traje, pa se nesto desi...onda trebam prvo sebe preispitati pa onda njega (i obrnuto naravno).

              Eh sad, ima slucajeva kad je neko kreten, a druga strana budala, al' hebem mu misha, kad tad se dodje pameti i utekne iz takve veze....

              Opet cu reci sto sam rekla ranije - oprostila, zavisno od situacije, bih, ali zaboraviti ne bih mogla.....jedno duze vrijeme ako ikad...Ostane onaj pogled u ocima kad te neko laze, pravo urezan, a i osjecaj.... 18.gif

              ___________________________________________________________________
              "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
              i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

              09-22-2006 04:20 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
              celentano celentano is a Male
              ne more meda




              Poruka: 40

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              [quote]

                citat od TigricaX:

              ....Licno, ako ja shvatim da sam zapostavila svog muskarca, ili ga odgrnula od sebe nekim svojim postupcima i to traje, pa se nesto desi...onda trebam prvo sebe preispitati pa onda njega (i obrnuto naravno).

              Eh sad, ima slucajeva kad je neko kreten, a druga strana budala, al' hebem mu misha, kad tad se dodje pameti i utekne iz takve veze....


              prevara kazu da je u genima...a ja se slazem s metalicom ako zena ne zapostavi muza seksualno, sentimentalno u tom slucaju nece imati razloga da je prevari.to isto vazi i za nas muskarce..samo sto se desava dosta puta da ispadne situacija iako se netrazi i i..desi se bas to prevara i dok je samo fizicka prevara haj moglo bi se i oprostiti ali kad nastupi sentimentalna prevara..cica mica gotova prica....bas se ja nage da pisem 01.gif o prevari

              ___________________________________________________________________
              celentano1964avenija

              09-27-2006 01:26 celentano is offline Posalji Email za celentano Pregledaj poruke od celentano Dodaj celentano u listu prijatelja
              nik obrisan
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              21.gif Poligamija je ozakonjena pred Bogom i prirodom, opet moram dijeliti shekeriche 05.gif 02.gif Hvala Allahu da muskarac moze i smije otici kod druge, ponekad: makar bila i moja najbolja prijateljica! C'est moi 01.gif 12.gif 12.gif 28.gif

              09-27-2006 01:59
              TigricaX TigricaX is a Female
              zvrk hanuma




              Poruka: 6105
              Location: Nesvrstana

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Celentano,

              Meni je bezveze gledati prevaru kao genetsku "bolest". Nekad se desava iz nezadovoljstva ili nedostatka ljubavi u vezi, nekad zato sto je neko kreten (bez obzira musko - zensko). Kao i ne sve ostale pojave u zivotu, ne moze se trpati u istu vrecu i generalizirati.
              Ne opravdavam, ali samo kazem da u nekim slucajevima mogu razumjeti zasto je do te prevare doslo 10.gif

              ___________________________________________________________________
              "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
              i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane TigricaX dana 09-27-2006 u 02:03.

              09-27-2006 02:02 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
              M^M
              SexNepoznat



              Poruka: 443
              Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Zasto se tako cesto kod ljudi obostrano kritikovanje varanja (muskog i zenskog) smatra nekim djelom ravnopravnosti, a ne jednostavnom podrskom iskrenosti naspram neiskrenosti kao sto to u stvari i jeste slucaj?

              Citam ovo i dosta vas prica o "ravnopravnom odnosu" ako se ne vara u vezi. Stani malo? Sta je tu ravnopravno ili neravnopravno? Ja tu vidim samo iskreno i licemjerno.

              Mislim da dosta ljudi dodatno iskompliciraju ovaj problem. Problem je u sustini dosta jednostavan. Velika vecina ljudi ima poteskoce kad trebaju poceti snositi posljedice svoijh rijeci. Dosta se lako obecava i tesko ispunjava. Tako ljudi bacaju rijeci kao "volim te" onako ofrlje. Vecina ne konta da to nisu rijeci ravnopravnosti niti je to pitanje ovdje - to su rijeci obecanja. Znaci "ja sam samo s tobom". A kada si u vezi s nekim to znaci da si s njim/njom do onog momenta kada vas ili smrt ne rastavi ili ne prekinete vas dvoje.

              Pitanje je sasvim jednostavno. Iskrenost ili laz. Zasto ici tako duboko u ravnopravnost? Ako si jednom rekao uradicu nesto - uradi to, a ne mjenjati pricu kasnije. A ako ti ne ide raskini i gotovo.

              Ne razumijem ni one sto opravdavaju varanje s rijecima "pa ona ga odbila, ona ga sekirala itd.." - ko je to od nas bio uvijek nenasekiran? Milion puta sam bio nezadovoljan. Nekad imao veze gdje sam bio sretan vise, nekad djelimicno, nekad malo manje, a nisam nikad bio sretan 100%. Zavisi ko se koliko trudi prema tebi. Ako nisi dobio dovoljno koliko ti treba trazi vise, ako ti se ne pruza - prekini vezu, odmori pa trazi dalje.

              Drugim rijecima ostani cista obraza i ne budi lazov. Budi covjek. Ako nisi uspio naci sta ti godi nadji sebi sta ti godi kad zavrsis sa onim sto si obecao toj jednoj osobi.

              Tako da ja licno ne vidim bas ni jednog razloga zasto ikada oprostiti varanje. Mozda to nekad u zivotu vidim i spoznam ali s ovog stanovista danas, stvarno ne kontam kako to iko moze oprostiti ikome. Laz i pravara su dvije najnize stvari na svijetu. Kako graditi 'zajednicu' ako se nemozes bar 100% pouzdati u iskrenosti rijece svoje druge polovine?

              ___________________________________________________________________
              "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
              Senad Hadzifejzovic

              09-27-2006 04:11 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
              TigricaX TigricaX is a Female
              zvrk hanuma




              Poruka: 6105
              Location: Nesvrstana

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Pravo lijepo i pozitivno razmisljanje, ali na zalost, nerealno u nekim situacijama. Zivot je puno veci spektar situacija nego sto mi mozemo zamisliti...Lijepo je pojednostaviti i zivot i ljubav tako u rijecima i misljenju, i mozda moguce i ostvariti, ali cesto se desi da nesporazumi i nerazumjevanje, nedostatak osjecaja, doprinesu pocetku kraja ili samom kraju veze.
              Opet se ogradjujem, i kazem da ima razlika, a kako bih se osjecala sam vec napisala.....

              Svi mi ucimo citav zivot i o sebi i o drugima, a i o samom zivotu....Ne treba biti iskljuciv, nego savladati lekcije, naci sebe, i mozda malo i bolje upoznati 10.gif

              ___________________________________________________________________
              "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
              i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

              09-27-2006 04:23 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
              M^M
              SexNepoznat



              Poruka: 443
              Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Cao Tigrice. Long time no see. :)

              Znam vrlo dobro kako nesporazumi ili nedostatci osjecaja dovode kraju veze vjeruj mi. To su stvari oko kojih covjek nemoze nista. Tu Bog igra glavnu ulogu u ovom svemu a mi sanjamo i gledamo. To nije ono o cemu ja govorim.

              Ja, ako ponovo procitas sta sam rekao, mozda ne jasno ali barem izmedju redova sam naveo - ako si nezadovoljan uradi nesto na tome lijepo, pa ako ne ide uradi nesto na tome ruzno. Ja svatam da zivot je komplikovan. Ja vjeruj mi jako dobro svatam 1001 faktor koji utice na svaku vezu, nesporazumi, razlike u misljenjima, odgoju, situaciji u kuci, kulturi - ma tovar toga sto moze da ogorca zivot svakome, ali nije rijec o tome, to su stvari koje su dosta dosta komplikovanije i gdje se i nemoze puno toga cesto ni uciniti.

              Pitanje je da li oprostiti varanje? Da li ga opravdati bilo cime ukljucujuci i manjkom ljubavi i paznje? Opet kazem ne.

              Mislim da zadata rijec je najcvrsca nitna sto postoji. Ako si nekom nesto rekao - to uradi. Ako si nekom nesto obecao - to uradi. Ja svatam da zivot jeste komplikovan i nije sve u zivotu crno i bijelo - i nije skroz si tu u pravu. Ali rijec je ta jedna od rijetkih stvari koja jeste crna i bijela.

              Obecati nekom ljubav i sebe znaci to sto znaci. Ako ne ide opet postoji prekid i svak svojim. Mislim da kako god okrenes nemozes nikako naci ni jedan primjer gdje je neko nekoga prevario a da nije lazov. Opet kazem - ne pricam o nesretnom zavrsetku veze ili tuzi ili patnji, pricam o varanju. Nemozes naci nacin niti situaciju da su dvoje jos uvijek skupa pod "obecanjem neke vrste" a da jedno drugo prevari i ne ispadne lazov. To je jednostavno nemoguce.

              A ja ne kazem. Moze i veza puci. Moze se sve razvaliti. Moze svasta toga biti. Varanje je ipak jedna tako prirodno prosta stvar ili si uradio ili nisi.

              ___________________________________________________________________
              "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
              Senad Hadzifejzovic

              09-27-2006 04:41 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
              TigricaX TigricaX is a Female
              zvrk hanuma




              Poruka: 6105
              Location: Nesvrstana

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Lafe :-)

              Long time no see and talk 01.gif

              Kontam ja tebe skroz, i slazem se sa vecinom sto kazes, ali ne sa svime i zbog onih malo detalja se nesto koprcam ovdje.
              Ama, svasta bih sad odgovorila na taj tvoj post, al' posto je Mostarski forum, necu 19.gif
              Puno care dvolicnosti, puno nerazumjevanja i podcjenjivanja, puno svega, izmedju ljudi........a svi imamo svoja iskustva, i ona iz nas govore cesto.
              Tu smo da verbalno razmjenimo misljenja iz tih iskustava, vlastitih ili tudjih, a vecina nas ce opet dalje onako kako najbolje znamo....

              Razumjeti ne znaci oprostiti, oprostiti ne znaci zaboraviti a nista na ovom svijetu nije crno i bijelo, pa ni veze, ni situacije ni osjecaji...

              ___________________________________________________________________
              "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
              i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

              09-27-2006 04:55 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
              M^M
              SexNepoznat



              Poruka: 443
              Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Podcjenjivanja i nerazumjevanja cesto idu jedno s drugim. Idu zato sto malo je ljudi toliko pokvarenih da ce otvoreno podcjenjivati bilo koga, problem nastaje kada ljudi imaju razlicita mjerila za razlicite stvari. Jednoj osobi je nesto vrijednije nego sto je drugoj i obratno. A uz to sve ako igrom slucaja imas i povrijedjena osjecanja, tad ti je 'good luck'. :) Djavo odnese salu jako brzo.

              Dvolicnosti - neznam. Ono gore prvo dvoje sto sam naveo - to su jedni od onih stvari sto covjek jako tesko ukroti. Dvolicnost je vec nesto bezpotrebno ali toga ima pogotovo u nasoj sredini jako cesto tako da me ne cudi da se i taj problem javlja. Taj problem specificno taj nisam imao.

              E sada onaj zadnji dio... "razumjeti ne znaci oprostiti" - tacno, ali je ipak korak ka oprostu. Sta zelim reci tacnije je postoje stvari koje se nebi smjele oprostiti - RIJETKE, JAKO RIJETKE stvari, ekstremne stvari. Mislim da mozda i ako razumijes takvu osobu i pokusas svatiti zasto su tako nesto uradili - ok. To je pozitivno, ali ipak ne mislim da treba ikada zaboraviti uvijek osuditi taj postupak.

              Nekad ljudi jednostavno 'razumiju' osobu i onda to ispada kao 'polovni' oprost. Ono 'nisam ti oprostio ali skoro sam' - mozda oni to tako ne misle, ali tako se izraze pa tako ispadne. Mislim da u ovim, kao sto rekoh, rijetkim i extremno ruznim stvarima kao sto je varanje, nema mjesta oprostu, mozda razumjevanju - donekle, ali i tada kritika nesmije izostati.

              U svakom slucaju cak i ako se razumije ta osoba i taj postupak, to nikad ne treba proci bez kritikovanja tog postupka da to slucajno ne ispadne kao 'razumjevanje' ili 'polovno opravdanje' - jer to se upravo desava u nasoj sredini.

              Ljudi opravdavaju takve postupke i donekle ih tako i potpomazu, a nebi smjeli.

              Barem misljenje moje malenkosti.

              Poz Tigric i Zivcic! 10.gif

              Laku vam noc! 01.gif

              ___________________________________________________________________
              "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
              Senad Hadzifejzovic

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane M^M dana 09-27-2006 u 05:16.

              09-27-2006 05:11 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
              trambulin trambulin is a Male
              moforaja


              Poruka: 2260
              Location: mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ona meni treba oprostit(ta nisam ništa loše radio) a ja njoj jok 18.gif
              osim ako æe mi dobro platit da utješim bol na duši 18.gif

              ___________________________________________________________________
              masta umire zadnja

              09-27-2006 07:53 trambulin is offline Pregledaj poruke od trambulin Dodaj trambulin u listu prijatelja
              Stranica (19): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com