Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2201
Location: North see

Thumb Up! **Što nam je katolièki džihad donio osim zla? ** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U onoj legendarnoj sceni iz kultnog "Brianova života" John Cleese kao Reg, voða Narodnog Fronta Judeje, gleda u areni borbe gladijatora i retorièki se pita što su im to uopæe Rimljani dobra donijeli. "Vodovod", ...


...dobacio je jedan suborac. "I kanalizaciju", sjetio se drugi.

"Dobro", nevoljko je priznao Reg, "slažem se da su vodovod i kanalizacije dvije stvari što..."

"I ceste" dodao je opet prvi.

"Da, oèito”, promrsio je Reg. "Ali osim vodovoda kanalizacije i putova..."

"Medicinu", prekinuo ga je drugi. "I obrazovanje"

"U redu, dovoljno je", iznervirao se Reg.

"I melioraciju", nastavili su drugovi.

"Javna kupatila"

"I vino"

"Da,vino", kimnuo je onaj prvi, "vino æe nam zaista nedostajati kad odu.”

"U redu”, planuo je konaèno Reg, - ali osim vodovoda, kanalizacije, cestogradnje, obrazovanja, melioracije, javnih kupatila, vina i zdravstvene zaštite, što su Rimljani ikada uèinili za nas?”



    Gledam tako na televiziji papu Benedikta XVI. kako s katedre sveuèilišta u Regensburgu citira bizantskog cara Manuela II: "Pokažite nam što nam je to novoga donio Muhamed, osim zla i neljudskih stvari, poput zapovijedi da se vjera širi maèem?"

    I sve mi se ispod one bjele kapice ukazuje Regovo lice, pa umjesto pape vidim Ivan Cleesea Drugog kako se retorièki pita: "Što su nam to uopæe muslimani dobra donijeli?"

    "Matematiku", dobacit æe iznenada student informatike iz zadnjeg reda.

    "Decimalni sustav, brojke koje i danas nazivamo arapskim, nepoznanicu 'x' i revolucionarnu nulu nakon koje svijet nikad neæe biti isti. I trigonometriju i algebru, koja se zove tako po Kitab Al Jabru, djelu èuvenog matematièara Al-Hawarizmija. Po kojemu je, usput, svoj naziv dobio algoritam.

    "Dobro", nevoljko æe priznati Benedikt XVI. voða Narodnog Fronta Europe – slažem se da su brojke i algebra dvije stvari što...

    "I geografija – sjetit æe se treæi student.

    "I filozofija. Svojim prijevodima u mraènom su nam srednjem vijeku spasili grèku filozofiju. Izradili su prvu kartu svijeta, prvi izraèunali opseg Zemlje i otkrili heliocentrièni sistem. Sagradili su prvi opservatorij, utemeljili modernu astronomiju i s Istoka nam donijeli kompas. I papir. I rižu.

    "U redu, dovoljno je", iznervirat æe se Papa.

    "I šeæer, naranèu, limun, breskvu", nastavit æe studenti – prešu za ulje, sustav navodnjavanja i uopæe modernu poljoprivredu. Pamuk, tekstilnu industriju i modu. Jakna je arapski izum. Konstruirali su prvu cameru obscuru i utemeljili optiku. Onda qitara. Da, gitara. I kava.

    "Da, oèito", procijedit æe Benedikt s katedre – ali osim matematike, geografije, filozofije, astronomije i gitare...

    "I farmakologije – dodat æe nadobudna studentica. U vrijeme kad se Europa gušila u smradu i bolestima, Arapi su nam dali sapun i parfem, objasnili da se zaraza širi zagaðenom vodom, te donijeli èuveni Qanun Ibn Sine, prvu enciklopediju lijekova i eliksira – pardon, al-iksira. Najzad upravo su arapski alkemièari – alkemija, od al-kimya – oèevi moderne kemije. Izmeðu ostalog otkrili su lužine i barut, izmislili destilaciju i dobili al-kuhul. Zvuèi poznato?

    "Da, alkohol" - Kimnut æe netko – alkohol æe nam zaista nedostajati kad odu.

    "U redu", planuo je konaèno Benedikt XVI. – ali osim decimalnog sustava, brojeva, algebre, matematike, filozofije, karte svijeta, kompasa, papira, riže, šeæera, pamuka, navodnjavanja, camere obscure, optike, jakne, gitare, kave, parfema, sapuna, alkohola, farmacije, higijene i moderne kemije, što su muslimani ikada uèinili za nas?

    Što su nam, dakle, muslimani novoga donijeli osim zla i neljudskih stvari? – èita s papira studentima regenburškog sveuèilišta Joseph Ratzinger, sav u svili i kadifi, zanemarujuæi za tu prigodu ne samo èinjenicu da su mu muslimani donijeli i to što na sebi nosi, i papir s kojeg èita, veæi neumoljivu èinjenicu da su èak i koncept sveuèilišta preko Španjolske u Europu donijeli upravo Arapi.

    "Uèenjakova tinta svetija je od muèenikove krvi," rekao je, neæete vjerovati – strašni Muhamed. 1

    A što nam je Muhamed donio osim zapovijedi da se vjera širi maèem? – pita se Benedikt XVI. u govoru o besmislenosti širenja vjere silom, propuštajuæi prigodu da u tom smislu malo zaore vlastito dvorište, pa podsjeti na katolièki džihad. I da se zapita: pokažite mi što je to Isus novoga donio Južnoj Americi, osim zla i neljudskih stvari? Dobro, osim vodovoda, kanalizacije, cestogradnje, obrazovanja, poljoprivrede, zdravstvene zaštite, tehnologije, filozofije, arhitekture, kazališta, umjetnosti i vina?

    U redu, i nogometa.

    Bilješka:

    1 Hadis glasi: "Na Sudnjem danu, tinta nauènika i krv šehida bit æe vagani i tinta nauènika imat æe veæu težinu od krvi šehida"

    ___________________________________________________________________
    There are no wrong choices; there are only different choices.

    09-27-2006 09:48 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
    Gogi81 Gogi81 is a Male
    brato


    Poruka: 522
    Location: Atlanta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Necu puno odgovarat na ovaj text osim da je smece od glave do pete!!! 21.gif

    ___________________________________________________________________
    jope ti
    -----------------------------------------------------------------------------
    Gogi81:

    The penis mightier than the sword.
    ---------------------------------------------------------------------------
    kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

    09-27-2006 16:40 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
    giovanni giovanni is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1902
    Location: na beloj ladji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ma fuj šta ovaj hajvan napisa,ne znam samo kako se ova bagra moze nazivati intelktualcima 21.gif 21.gif

    ___________________________________________________________________
    Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

    09-27-2006 16:48 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
    Miron Miron is a Male
    brato




    Poruka: 722
    Location: Graz, A

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa ljudi moji cita li ovde iko text koji je duzi od DVIJE recenice... 21.gif

    Gianni,
    Text je ODLICAN 10.gif

    Ima par stvari koje ne stoje u textu kao napr prica sa matematikom, barutom i rizom... jer je malo previse generalizovano. Naime uzet je "Istok" a ne muslimani kao mjera (tj. Islam premda je islam nastao na istoku nije bas sve sto je tu nastalo i doslo iz islamskih zemalja) , ali poenta je skroz jasna - i korektna.

    09-27-2006 18:08 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
    adis b adis b is a Male
    rambling reck




    Poruka: 1083

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nije mi jasno jeste li vi skontali koja je poenta teksta uopste

    ili samo naslov procitate i dodjete do zakljucka...


    a ovaj tekst sam prije procitao, svaka cast autoru 10.gif

    ___________________________________________________________________
    ...

    09-27-2006 18:11 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
    Gogi81 Gogi81 is a Male
    brato


    Poruka: 522
    Location: Atlanta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ama poenta je veoma jasna ali opet je txt SMECE

    jel jos moram obrazlozavati zasto?

    ___________________________________________________________________
    jope ti
    -----------------------------------------------------------------------------
    Gogi81:

    The penis mightier than the sword.
    ---------------------------------------------------------------------------
    kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

    09-27-2006 18:16 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
    adis b adis b is a Male
    rambling reck




    Poruka: 1083

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bjeri bola gogi, otidji malo do stepenica iza dilershipa vidi sta mai tamo 35.gif

    ___________________________________________________________________
    ...

    09-27-2006 18:23 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Poenta je ok, ali se cini mi se malo pretjeralo sa "istokom" kako je i Miron primijetio.
    Mislim da sam ucio kako su kinezi izmislili barut, na primjer, osim ako me nisu pogresno ucili..

    De bola Gogi reci zasto mislis da je smece, bas me interesuje, fazon je poenta, a ona je bar jasna ko dan... 02.gif

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      09-27-2006 20:48 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kao i skoro svaki put Boris samo zaèeprka po površini i uvijek se nešto pita a nikako da sam sebi pa onda drugima ponudi odgovor. Slažem se s Mironom da je previše generalizovano, a tekst kao tekst je dobar.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      09-27-2006 22:03 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      Gogi81 Gogi81 is a Male
      brato


      Poruka: 522
      Location: Atlanta

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Bez daljnjeg on kritikuje Papu u ovom njegovom textu radi Papine izjave...ok dalje

      Al brate buba bez veze, jer mjesa dosta istoriski dogadja i izuma koji se dosta od njih desilo i prije rodjenja Isusa.

      Kao sto Miron rece malo vise generalizira nije malo vise nego se posro sebi za vrat koliko generalizira.

      Onda slaze sve Arape u muslimane...to je isto kad bi reko svi Tale katolici nigdje veze...
      I onda opet sve sto je naveo ispade da su "arapi/muslimani" izumili i donjeli sve u Evropu...

      Volijo bi gi samo pitat gdje je on istoriju ucijo

      I samo vako za kraj Islam postoji 1600 godina Kriscantvo neki 2000 godina a Judi jos prije toga sto se tice vijera i vijerovanja....

      Istorija ljudi Istorija

      ___________________________________________________________________
      jope ti
      -----------------------------------------------------------------------------
      Gogi81:

      The penis mightier than the sword.
      ---------------------------------------------------------------------------
      kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

      09-27-2006 23:13 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pa dobro, svi smo se slozili u tome da je "pregeneralizovano", ali i kao takvo je i vise nego dovoljno da istakne da je u najmanju ruku glupo podredjivati jednu religiju drugoj, bar kad se o ovim najvecim svjetskim religijama radi..

      Svaka ima svoje dobre i lose strane, nema "bolje" i "gore" religije, nego samo ima "boljih" i "gorih" ljudi, i to je sva poenta...

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        09-28-2006 00:09 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        Indijanac Indijanac is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 530
        Location: Fuckin' Germany

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Papu treba kritikovati, jer mi se cini da je tacno
        znao gdje i sta ce reci i sta ce zaboraviti da kaze.

        No vecina ovih "izuma" koje
        autor ovog texta pripisuje muslimanima,
        su, u stvari, Arapski izumi
        (ili "izumi" koje su Arapi
        putem trgovine donijeli u Evropu)

        Uticaj religije na ove izume je vrlo mali do nikakav
        i mnogi od ovih izuma su stariji od Islama
        tako da je pripisivanje njih muslimanima
        ipak istorijski netacno.

        e sad Arapi...

        Velika nacija (isto kao i Grci)...

        I bas ono, dolaskom religije
        su prekinute mnoge tradicije
        slicno kao u hriscanskoj evropi

        Vilozovi, naucnici, pjesnici

        Jes to meni rekao da je zemlja okrugla ?
        E nemre, nesto drugo pise u knjiGi

        Zhikkkk...


        Nista protiv religija
        (a lazem moja ti, al mora se bidnit politicki korektan 19.gif ),
        al kolko je zla ucinjeno u njihovo ime
        i kolko je nevinih ljudi ubijeno...

        uhhhhh...

        Eo sad, mi vodje pisemo, raspravljamo,
        trosimo zivce i vrijeme (umjesto da prcamo)
        jerbo je naakav fundamentalista iz Bayerna (Bavarie)
        postao Papa i odlucio da se malo igra vatrom.

        U danasnjim vremenima, kada ipak svi imamo sve
        informacije o svima on kaze tako nesto.

        i sad, treba ja (fig, nemusliman)
        da ga podrzim, da se lozim, bla, bla, bla

        a isto sad treba ti (fig)
        da se lozis i da pljunes po njemu


        I onda bi trebalo da se uhvatimo za vratove i nako momacki pobijemo.
        Sve u ime religije i Boga

        Dragi Boge

        Dze si da si, de se brzo tivra sa odmora
        i klepi ove tvoje kucepazitelje po usima
        jerbo pometnju prave i normalan narod
        zavadjaju.

        De, zivota ti, pa ces imati
        porciju cevapa od mene.

        I Cocktu...

        ___________________________________________________________________
        Ko bi mogo opjevati redom
        sve ljepote divnoga Mostara,
        zar se èudiš srce što ga ljubim
        sa ljubavlju sinovskoga žara?

        09-28-2006 00:28 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
        Gianni Gianni is a Male
        raja




        Poruka: 2201
        Location: North see
        pokretac teme Thread Started by Gianni

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mnogi se skacili nebitni stvari u ovom kontekstu ..jeli barut ,jeli papir ,jeli trigonometrija a negledaju srz teksta i njegovu poruku ...

        Gogi procitaj jos koji put pa mozda izvuces misao teksta 10.gif

        ___________________________________________________________________
        There are no wrong choices; there are only different choices.

        09-28-2006 09:47 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
        Kamelito Kamelito is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 359
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Gianni:

          Mnogi se skacili nebitni stvari u ovom kontekstu ..jeli barut ,jeli papir ,jeli trigonometrija a negledaju srz teksta i njegovu poruku ...

          Gogi procitaj jos koji put pa mozda izvuces misao teksta 10.gif


        Svaka cast na izboru texta, procitao sam ge negdje neki dan, covjek je NORMALAN jer ovako nekako gledao na to, sta su kao meni moji dali a sta su kao tebi tvoji .....

        A na kraju SVI ama BAS svi imamo beneficije OVO je za one koje vidim nesto NEKONTAJU i odmah idu na nacionalnu stranu DE NE KRETENISTE SE MAJKE VAM... beze se provaljujete....

        25.gif

        ___________________________________________________________________
        Boze pravde ..... u moru nepravde 13.gif

          09-28-2006 10:10 Kamelito is offline Homepage of Kamelito Pregledaj poruke od Kamelito Dodaj Kamelito u listu prijatelja
          chaba chaba is a Male
          moforaja




          Poruka: 2558
          Location: EU

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          svaka cast Dezulovicu, najbolji hrvatski novinar od 90.
          samo da se makne iz tog glupog globusa.

          09-28-2006 10:36 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
          Gogi81 Gogi81 is a Male
          brato


          Poruka: 522
          Location: Atlanta

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Kamelito:

                citat od Gianni:

              Mnogi se skacili nebitni stvari u ovom kontekstu ..jeli barut ,jeli papir ,jeli trigonometrija a negledaju srz teksta i njegovu poruku ...

              Gogi procitaj jos koji put pa mozda izvuces misao teksta 10.gif


            Svaka cast na izboru texta, procitao sam ge negdje neki dan, covjek je NORMALAN jer ovako nekako gledao na to, sta su kao meni moji dali a sta su kao tebi tvoji .....

            A na kraju SVI ama BAS svi imamo beneficije OVO je za one koje vidim nesto NEKONTAJU i odmah idu na nacionalnu stranu DE NE KRETENISTE SE MAJKE VAM... beze se provaljujete....

            25.gif


          Eto nisam izvukao smisao iz teksta i kretenisem se... nek vam bude...

          I gdje sam ja spomneuo nacionalnu stranu? 14.gif

          Znaci ako je on napisao text sa porukom onda nije bitno dali su navedene cinjenice istinite ili ne? 14.gif odlicno 10.gif

          ___________________________________________________________________
          jope ti
          -----------------------------------------------------------------------------
          Gogi81:

          The penis mightier than the sword.
          ---------------------------------------------------------------------------
          kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

          09-28-2006 14:15 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
          antiprotivan antiprotivan is a Male
          moforaja




          Poruka: 2825
          Location: Norway

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          nije bolan Gogi fazon u tome, ali istinite su otprilike onoliko koliko su istinite i one cinjenice u prvom dijelu teksta, zar ne ?? 02.gif

          ___________________________________________________________________

            21.gif

            09-28-2006 14:18 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
            Gogi81 Gogi81 is a Male
            brato


            Poruka: 522
            Location: Atlanta

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Evo nek ovo bude fazon...

            Ima i bolji nacina da se poruka napise ili neko kritikuje a ne bubat ko makisim po diviziji ...


            Evo vam jedan primjer covjeka, pisca, analizera, novinara i velikog gospodina..

            Ibrahim Mulaomerovic pise za internet stranicu CyberBulevar, ako neko nije cito njegove tekstove preporucivam ih. 10.gif

              ___________________________________________________________________
              jope ti
              -----------------------------------------------------------------------------
              Gogi81:

              The penis mightier than the sword.
              ---------------------------------------------------------------------------
              kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

              09-28-2006 14:54 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
              antiprotivan antiprotivan is a Male
              moforaja




              Poruka: 2825
              Location: Norway

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              tekst je ok, Gogi, samo izrael i hezbolah su "male mace" sta bi krscanstvo i islam mogli uciniti sa svijetom ukoliko zakrve...

              Zato treba biti ekstra oprezan i paziti kako se izrazavati, kad si na jednoj takvoj poziciji kao sto je papa.

              Kad se tocak pocne okretati, onda je kasno pokusati ga zaustavljati, upravo oni koji su u stanju da ga pokrenu, su najodgovorniji pred covjecanstvom.

              ___________________________________________________________________

                21.gif

                09-28-2006 15:08 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                Gogi81 Gogi81 is a Male
                brato


                Poruka: 522
                Location: Atlanta

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od antiprotivan:

                  tekst je ok, Gogi, samo izrael i hezbolah su "male mace" sta bi krscanstvo i islam mogli uciniti sa svijetom ukoliko zakrve...

                  Zato treba biti ekstra oprezan i paziti kako se izrazavati, kad si na jednoj takvoj poziciji kao sto je papa.

                  Kad se tocak pocne okretati, onda je kasno pokusati ga zaustavljati, upravo oni koji su u stanju da ga pokrenu, su najodgovorniji pred covjecanstvom.


                Ima on vise tekstova ne samo taj, to je naj noviji..

                Da ti iskreno kazem ja bi volijo da se zakrvi i jedva cekam kad ce se ovaj svijet ocistit idiotizma....zao mi je neduzni ljudi koji ne zele da se mjere u tim redovima ali sta je tuje...

                Jel pun mi je ra*ku veliki kriscana i muslimana i zidova i svi onih koji misle da su oni izabrani narod sve ih na jedno mjesto natakarim.

                I dosta mi je prica i izjava "ma to su politicari krivi, oni su nas zavadaili" a narod prati al opet nije narod kriv... Treba biti vuk a ne citav zivot biti ovca, a to je 90% ljudi na ovom svijetu..ubijedi me da nije tako

                ___________________________________________________________________
                jope ti
                -----------------------------------------------------------------------------
                Gogi81:

                The penis mightier than the sword.
                ---------------------------------------------------------------------------
                kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

                09-28-2006 15:22 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
                Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com