Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » dakle da pocnemo » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja sam jednom poslo pare na taj nacin sa americkom racuna na mostarki i od hiljadu dolara uzeli su stotinjak. cak mi nisu bili u stanju da kazu kolko ce uzeti, nego su rekli znaces kad onaj tamo dobije pare 19.gif

jel golemo da americka banka tako "smotano" obavlja transakcije sa evropom

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-03-2006 18:23 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Smotano oni izgleda rade više stvari 02.gif a ovo što je juèe rekao Taxi, danas Hople, je pametna stvar 10.gif . A to za procent skontajte, dakle 0,35% na iznos (eto Tana ne moraju Amerikanci ni raèunati 19.gif ). Nije problem poslati vam ni teèaj dolara ili èega veæ kad dodje dan za transfer.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

10-03-2006 18:33 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

aaaaaaaa tu je zec, sad sam skonto.

oni pare uzmu na tecaj, a ne na sam transfer, i tako zarade. americki tecaj je agresivniji od evropskog i dolar bolje kotira negho sto stvarno jeste.


ali sta je tu je, naci cemo nacina nekako. mislim da je western union bolja opcija od banke.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-03-2006 18:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako si poslao 100 dolara, tražiš i dobiješ protuvrijednost KMove ali po teèaju banke, plus 0,35% naknade transfera na iznos. Jao, jao Tana, je li to po amerièki i ti raèunaš 18.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

10-03-2006 18:40 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nemam pojma sta si me sad pitala, sta po americki?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-03-2006 22:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma nisam ništa pitala, htjela sam reæi da pare uzmu i na teèaj i na transfer. No, meni se ovih 0,35% ne èini strašno, ili možda griješim?!

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

10-03-2006 22:32 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vrtimo se u krug ...... nema veze javite kad odlucite gdje i sta i kako pa da posaljem pare.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-03-2006 22:34 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

RE: Aloha ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od San Hople:

    prijedlog!!! 02.gif
    Kada se sakupi dovoljno para na "mofo" racunu "kod Tane za humaniterne"(znaci malo veca svota) i odluci gdje lova ide, "wire" (posaljite...tjTana ce da posalje) lovu na racun koji je Carmela otvorila da zaobidjete dupli trosak transfera .
    "wire"( (slanje sa NY racuna na MO racun) je ista cifra za $100 ili $1000 tako da je ovo usteda po transakciji(ili jedina moguca usteda)....



eto ,to je to. dakle šaljite lovu na amerièki raèun ,a RA i Refleksija su veæ prišali sa ljudima za klime u staraèkom domu,dajte predraèun i Tana šalji ako ima dovoljno. 10.gif

___________________________________________________________________

    10-03-2006 22:47 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    trenutno ima $160

    javite kad hocete da posaljem pare.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-04-2006 15:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Malo. 21.gif
    Ne isplati se slati.
    Hajmo raja ,ko je mislio dati "Vitre",šaljite na amerièki raèun ,ako nemate nekog kome je potrebnije. 10.gif
    Bolje uplatiti za Mostar ,nego negdje gdje neznate gdje æe pare otiæi.

    ___________________________________________________________________

      10-04-2006 17:08 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      San Hople
      SexNepoznat

      Poruka: 708
      Location: California

      Hi,hi.... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .... 13.gif ...dobri ste.... 10.gif
      Dakle da ponovimo......wire(banka -banci) je najjeftinije i vrlo brzo,cisto bez problema....(Western Union je kradja samo taka)....evo upravo sam prebacio starom neke pare u MO i bilo je ja mislim na $5000.....$50 doloresa da su uzeli.....pa to je OK.
      Hosh da pitam koja je banka( ne pratim ja to kod nas...Hypo Adria,Zagrebacka,Sarajevska,Privredna 04.gif )....
      Javi...Tanani....pa da posaljemo donacije.
      P

      10-05-2006 01:39 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pleho propustio si piso sam o tome.

      ovo ovdje su tolko smotani da maltene nisu u stanju poslati pare preko banke.

      a tu tu je nedje i banka i western union.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      10-05-2006 15:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      San Hople
      SexNepoznat

      Poruka: 708
      Location: California

      propustio sam ja i ... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ...ko zna sta sve u zivotu 04.gif ....
      vazi......javi ako treba pomoc....
      pozdrav
      P

      10-05-2006 19:49 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ok buraz 10.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      10-05-2006 19:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tana imali ( a vjerovatno ima) kod tebe Wells Fargo banka??

      Ne znam detaljno koliko, ali ako sa racuna u Wells Fargo banci posaljes direktni transfer u banku tj. na ziro racun u Mostaru, uzece ovdje u banci svoju proviziju koja je ista za bilo koju cifru.

      Nisu sve banke iste. U mojoj banci recimo uzimaju procenat, u sestrinoj WF je jednak iznos za sve.

      Isto tako ZNAM definitivno da banke u Mostaru, barem moje mame nesto Riffedbhbdssj banka 07.gif prima cekove, personalne i mogu se poloziti na bankovni razcun bez ikakvih provizija.

      Recimo ti ispises cek i posaljes ga postom na carmelinu recimo adresu i ona ga ode poloziti u banku, na mofo racun - prebacice oni novac.

      Jedini problem je ako se salje veci iznos (preko 200$), mora se sacekati nekoliko dana da "padnu" pare, tj. da banka provjeri s bankom.

      Ovo pisem iz svog licnog iskustva, mada naravno treba se rapitati detaljno i u banci ovdje u Americi i u banci u Mostaru. Ili se pokusati sa manjim cekom.

      ___________________________________________________________________

        10-07-2006 02:14 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        megi provjericu za wels fargo

        ovo sa cekom nije losa ideja, naravno pod uslovom da mostarski racun moze da primi cek

        moze li nam neko iz mostar potvrditi/demantovati da li se mogu cekovi tako stavljati na racun. cek je od banke "bank of america"

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        10-07-2006 07:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Too late today 01.gif pitaæu u ponedjeljak.

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        10-07-2006 14:31 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        San Hople
        SexNepoznat

        Poruka: 708
        Location: California

        Ma jashta vec moze... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ...slobodno polozi cek na banku u MO....mora da prodje kroz verifikaciju par dana ali je to totalno OK.......

        ma evo u petak sam poslao $5K u banku u mostar i uzeli su $50.......pa to je mnogo jeftinije nego Western Union(uzeli bi na iznos $500.)....

        10-09-2006 06:59 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Iz Unicredit Zaba su mi rekli prije koji minut da je Bank of Amerika njihova korespodentna banka i da s njima posluju svaki dan tako da poteškoæa nema. Ono što su mi naglasili je da se ne šalju osobni nego bankarski èekovi ako veæ moraju èekovi uopæe. Ako se misli unovèiti odmah, onda iznos ne smije prekoraèiti 250 dolara, u protivnom se èeka oko 7 dana na unovèenje, ovo što se èekova tièe. Izrièita preporuka banke zbog sigurnosti novca i transfera je devizna doznaka sa Bank of America na postojeæi devizni raèun u Unicredit Zaba, i u tom sluèaju je naknada 4 promila na iznos. Takve transfere kažu obavljaju svaki dan i nikad nisu imali problema. Na poèetku sam pitala sam èak i da li ima veze s koje se amerièke banke šalje novac , rekli su mi da nema nikakve veze, da je u principu sve isto, ali da najviše suradjuju sa Bank of America.

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        10-09-2006 12:03 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        znaèi ,samo fale pare ,eto raèuni i transakcije su u redu.

        ___________________________________________________________________

          10-09-2006 14:13 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com