Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Dobra konstatacija » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tana 10.gif

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

10-25-2006 17:04 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

musala uopste mi nije cilj da izokrecem tvoje rijeci. ja sam te shvatio onako kako sam shvatio, tj onako ko sto pise.

ako sam te pogresno shvatio - onda nema problema, zaboravi ..... idemo dalje ....

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-25-2006 17:10 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bitno je da je shvacen 29.gif

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

10-25-2006 17:11 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

doduše nastranu šala ,al i ja sam nako na prvu kontao da smatra budalama one koji su ostali ovdje i ratovali ,al ipak mislim da musala nije toliko pokvaren 10.gif

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

10-25-2006 17:13 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
Zadavalica Zadavalica is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 1632
Location: s dna kace

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

giovanni,nemoj me pogreshno shvatit,nemam nishta protiv tebe,naprotiv znash mi bit i simpa 10.gif

al ne mogu da svarim tvoju osobinu da svakog svog neistomishljenika odmah bombardujesh

finim epitetima 21.gif

pa dva brata razlichito misle pa ne znam zashto ne bi i Musala 23.gif 18.gif

___________________________________________________________________
...ko ne pamti, iznova prozivljava...

10-25-2006 17:35 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne znam samo po cemu si to zakljucila ,ja sam samo rekao da je glupo osudzivati il nazivati budalama ljude koje su ostali ovdje silom prilika i branili svoj kucni prag ,ako to smatraš kao nekorektno il bezobrazno ,onda stvarno nisam pametan 10.gif

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

10-25-2006 18:04 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
Zadavalica Zadavalica is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 1632
Location: s dna kace

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vec rekoh,ne mislimo i ne chitamo svi isto i istu literaturu 21.gif ali kako ja vidjoh ti napisa TOLIKO POKVAREN,ispravi me ako grijeshim 10.gif

___________________________________________________________________
...ko ne pamti, iznova prozivljava...

10-25-2006 18:08 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa da ti kazem ,nije bitno šta citamo draga moja il kako smo obrazovani ,i najveca budala ,zna razlikovati dobro od lošega ,za mene kao covjeka koji se smatram kolko toliko normalnim ,je ništa drugo neko pokvareno i drsko nazivati ljude koji su silom prilika ostali ovdje i prezivjeli sve golgote i nedace ,nekakvim nacionalistima il psima rata ,vjerujem da ne postoji normalna osoba koja voli rat i uništavanje , i ovdje se ne osvrcem uopce na musalino pisanje vec govorim opcenito,cisto da ne bi došlo da zabune 10.gif

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane giovanni dana 10-25-2006 u 18:13.

10-25-2006 18:12 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
Zadavalica Zadavalica is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 1632
Location: s dna kace

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u potpunosti se slazem sa ovim shto si napisao 10.gif


vidish da mozesh kad hocesh 35.gif

___________________________________________________________________
...ko ne pamti, iznova prozivljava...

10-25-2006 18:19 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jes vala ,ne bi znao da mi ne rece 35.gif 13.gif 13.gif 10.gif
ziva bila 10.gif

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

10-25-2006 18:21 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

RE: Dobra konstatacija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ali sta se desilo? Dodose neka cudna, morbidna i teska vremena. Probudise se aveti mraka, pritajeni brizljivo njegovani u bolesnim supackim umovima. Pohasise se, satro religiozno i nacionalno, na sve tri strane supci i nalozise neke (opet religiozne i nacionalisticki naostrene) papke i poluljude, jedne na druge?! A papci kó papci, jedva docekali!

Da sve to nisam vidio, ne bih vjerovao. Sve sto je nekada bilo nenormalno - preko noci postade normalno?! Proglasise sami sebi ulogu neke, samo njima objasnjive, ugrozene zrtve i postadose dzelati?! Kao, bore se jedni protiv drugih, a opet svi isto rade?! Sve po potrebi i mogucnosti.

Supci zavristase masuci zastavama, papci zavitlase kamama, a levati se izgubise u tome svemu, prepustajuci se zakonu jaceg, ali i ne bjezeci od njega. I jedni, i drugi i treci utopise se u tom "sveopstem narodnom veselju", vrlo lako pronadose sebe i svoje mjesto u tome svemu, zavladase i napravise neke druge, kazu "svoje" podjele?! A meni licno, osim nacionalnih, tesko vidjeti neke druge?

I bilo bi neposteno, a ne spomenuti svaciju ulogu u tom paklu. Neko ce se zapitati, a sta je sa Rajom? Na zalost, Raja je sutila?! Raja je samo, kao mudro, gledala i sutila. I popusila!

Prode rat - supci se obogatise, papci se ispucase i ocejfise, a levati
se prilagodise. Da nije smijesno, bilo bi za plakati.

Preneseno[/quote]

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Musala dana 10-25-2006 u 19:54.

10-25-2006 19:52 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    musala uopste mi nije cilj da izokrecem tvoje rijeci. ja sam te shvatio onako kako sam shvatio, tj onako ko sto pise.

    ako sam te pogresno shvatio - onda nema problema, zaboravi ..... idemo dalje ....


Pogresno si shvatio ali u redu je tana, nema veze 23.gif 29.gif

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

10-25-2006 19:55 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
obrisana
Gost


RE: Dobra konstatacija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Musala:


    Prode rat - supci se obogatise, papci se ispucase i ocejfise, a levati
    se prilagodise. Da nije smijesno, bilo bi za plakati.




Kako ja kontam, pisac je htio da kaze da je raja popusila 18.gif
bez obzira na njihovo ime!

Ne mislim da je imao namjeru nekoga uvrijediti, a posebno one koji
su branili svoju familiju i goli zivot.

Ako samo pogledate ko dole vlada i ko se na tudjoj muci obogatio, jasno je sve.

10-25-2006 20:09
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Zadavalica:

    vec rekoh,ne mislimo i ne chitamo svi isto i istu literaturu 21.gif ali kako ja vidjoh ti napisa TOLIKO POKVAREN,ispravi me ako grijeshim 10.gif


Hvala lutko 33.gif 33.gif

Ali mislim da giovanni nije mislio nista lose 10.gif
mislim da je samo bio pod negativnim utiskom 01.gif

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Musala dana 10-25-2006 u 20:33.

10-25-2006 20:31 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Musala:

        citat od tana:

      musala uopste mi nije cilj da izokrecem tvoje rijeci. ja sam te shvatio onako kako sam shvatio, tj onako ko sto pise.

      ako sam te pogresno shvatio - onda nema problema, zaboravi ..... idemo dalje ....


    Pogresno si shvatio ali u redu je tana, nema veze 23.gif 29.gif


musala nesporazumi se dogadjaju, nista neobicno ...

pogotovo kod ovakve vrste komunikacije internetom ...... idemo dalje za iste pare 05.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-25-2006 20:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Musala:

          citat od tana:

        musala uopste mi nije cilj da izokrecem tvoje rijeci. ja sam te shvatio onako kako sam shvatio, tj onako ko sto pise.

        ako sam te pogresno shvatio - onda nema problema, zaboravi ..... idemo dalje ....


      Pogresno si shvatio ali u redu je tana, nema veze 23.gif 29.gif


    musala nesporazumi se dogadjaju, nista neobicno ...

    pogotovo kod ovakve vrste komunikacije internetom ...... idemo dalje za iste pare 05.gif


Nema problema ta znas moj pp 19.gif

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

10-25-2006 20:37 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

        citat od Musala:

          citat od tana:

        hm ..... oni sto su otisli mogu biti u bilo kojoj od ovih grupa

        mogu biti papci supci ili mogu biti raja


      Mislim da grijesis.
      Oni sto su otisli sigurno ne spadaju u grupu sa supcima i papcima.
      Oni su otisli jer nisu mogli nista da urade da zaustave i sprijece nacionalisticko ludilo o kome adis gore pise. A znamo da je bilo masivno ludilo.
      Upravo zato sto nisu bili ni papci a ni supci oni su odlucili da odu da ne bi bili primorani rusiti i ubijali sve ono sto su voljeli i vole.
      Nazalost takvima za povratak jos nisu steceni uslovi i dok god na nasim prostorima malogradzanstina vlada, bolje i da se ne vracaju.

      Svako postovanje onima koji nisu bili ni supci ni papci a nisu imali mogucnosti da odu.
      Ako su takvi i morali nosili oruzje siguran sam da im je ono bilo ugurano na silu.


    A ja mislim da ti grijesis 01.gif

    Biti papak ili raja je, kao sto rekoh, karakterna osobina, i na zalost, vecina ljudi koju sam imala "cast" sresti a da su vani spadaju u prvu grupu (postovanje pojedincima).
    Znam ih dosta, koji su izasli da spase svoju glavu, pa onda vani nastavili da siju mrznju, sa sigurnog. 18.gif


I tu si u pravu. Ima i te. 29.gif 10.gif
Znam ja takve i ovdje i zugaju i siju mrznju ali se ipak druze sa ostalima. Svake sedmice svi su zajedno igrali i igraju lopte. Docekuju se Nove Godina zajedno. Postuju se svaciji obicaji. Neznam kako je kod tebe u Kanadi ali ovdje se niko ne tuce i sve se zavrsi u prici i picu a ponekad se i zapjeva. Ovdje se slobodno laje ali se ne ujeda 18.gif
Ali ipak su svi ti uspjeli da izadzu iz pakla rata i bili su sretni jer nisu morali nositi puske. Svakoga od njih je bilo strah, prvo da ih neko ne ubije a onda da oni nebi morali ubiti nekoga. Sad jesu li oni za neke ljude papci ili kukavce to je problem tih ljudi, a za mene sigurno nisu.
Sad se ja ovdje moram ograditi jer ovo je ono sto sam ja vidio, cuo i sto znam. Mozda neko od vas zna nesto drukcije. 29.gif
Nazalost lose iskustvo na forumu me goni da se opet moram da se ogradim da je ovo u kontestu teme postavljene od adisa b i da nikad nisam imao namjeru umanjivati nicije zrtve i doprinos u odbrani njihovih ognjista i porodica/obtelji. 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

A sto se supaka i papaka tice ja mislim da neki uopste nisu procitali ono sto je adis b postavio. Mozda su i procitali ali sigurno nisu shvatili u kojem se kontastu supci i papci tu spominju.
Nije mi jasno da neko moze sebi uzeti za pravo pa blatiti nekoga drugoga a da ili nije ni procitao ili nije ni shvatio kontest postavlje teme. 21.gif

Mi Mostarci smo uvjek bili saljivdjije pomalo podrugljivi pa i ljubomorni. Odatle i poticu nazivi supak i papak.
Ali taj kontest supka i papka nije u pitanju. U adisovoj postavci u pitanju su ratni i posljeratni supci i papci a ne supci i papci is zivota generalno. 18.gif

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Musala dana 10-26-2006 u 08:33.

10-26-2006 07:52 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Musala, care, nece valjda biti da si samo ti procitao i shvatio Adisov post, hebem mu misha 18.gif
Ti jedno, a nas nekoliko drugo, pa se vrtimo u krug.....

Ja cu ti po treci put ponoviti - BITI PAPAK JE KARAKTERNA OSOBINA, ako nisi "generalno u zivotu papak" onda neces biti papak ni u ratu.

To sto su neki otisli i nisu uzeli pusku u ruke, a nastavili sijati mrznju i odgajati generacije koje ce mrziti meni ih ne cini "rajom". Izvini, ali ako cemo realno, ima ih dosta koji nisu metka opalili a zlocin pocinili, na ovaj ili na onaj nacin. Slika nije crno bijela i, po meni, bezveze je tako gledati.
To sto se ta raja koju ti znas "ne pobije" je zato sto su pravno regulisanoj drzavi, i nikome se "ne svira klavir" iza reshetaka.

Eh, da, ne radi se ovdje samo o Mostarcima, niti su papci i raja samo u Mostaru, pa s tim pobijam komentar da su otuda nazivi potekli, a i da to ima, u ovom kontekstu, ikakve veze s ljubomorom i podrugljivoscu. Jednostavno fakt. 23.gif

Zivio ti meni jarane sto godina 10.gif Ne moramo se uvijek sloziti, jelde!? 05.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

10-26-2006 12:28 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


    Zivio ti meni jarane sto godina 10.gif Ne moramo se uvijek sloziti, jelde!? 05.gif


A jesi nezgodna 33.gif 10.gif

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

10-26-2006 12:36 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

[quote]

    citat od TigricaX:

Musala, care, nece valjda biti da si samo ti procitao i shvatio Adisov post, hebem mu misha 18.gif
Ti jedno, a nas nekoliko drugo, pa se vrtimo u krug.....

Ja cu ti po treci put ponoviti - BITI PAPAK JE KARAKTERNA OSOBINA, ako nisi "generalno u zivotu papak" onda neces biti papak ni u ratu.



    To sto su neki otisli i nisu uzeli pusku u ruke, a nastavili sijati mrznju i odgajati generacije koje ce mrziti meni ih ne cini "rajom". Izvini, ali ako cemo realno, ima ih dosta koji nisu metka opalili a zlocin pocinili, na ovaj ili na onaj nacin. Slika nije crno bijela i, po meni, bezveze je tako gledati.
    To sto se ta raja koju ti znas "ne pobije" je zato sto su pravno regulisanoj drzavi, i nikome se "ne svira klavir" iza reshetaka.



        Eh, da, ne radi se ovdje samo o Mostarcima, niti su papci i raja samo
        u Mostaru, pa s tim pobijam komentar da su otuda nazivi potekli, a i da to ima, u ovom kontekstu, ikakve veze s ljubomorom i podrugljivoscu. Jednostavno fakt. 23.gif



          Zivio ti meni jarane sto godina 10.gif Ne moramo se uvijek sloziti, jelde!? 05.gif

            13.gif 13.gif

            ___________________________________________________________________
            -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

            broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Musala dana 10-26-2006 u 13:31.

            10-26-2006 13:31 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
            Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com