Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Hajmo malo ovo profilozofirati...*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisana
Gost


***Hajmo malo ovo profilozofirati...*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tip je bio ozenjen, kupio kucu u CH, sredio je,,, imao zenu i dvoje djece...
Nakon te kuce, ona nadje portugalca, njega ostavi... a po svicarskom zakonu, kuca ide zeni... kao i pola njegove plate...
Tako da je covjek od nekih 40 godina, preselio u stan od 35 kvadrata, gdje isto kiriju mora placati... uz to hipoteku na kucu, i po nekih500-600 evra, za djete... posto ima dvoje djece, vi to morate uduplati... Radi smjene u jednoj fabrici, a subotom konobarise u jednoj diskoteci... Valjda nemoze drugacije na kraj izaci...
Kad ga gledam, i kad sve sagledam, zao mi ga bude...

Eh, sad on je ponovo slobodan... Flertuje i sa muhom u letu, i jebo bi i muhu u letu...
Mozda da zaboravi na momenat svoj jadni zivot (kako ga on vjerovatno smatra...) ili da pokaze i zeni i prijateljima da je jos frajer... Znam da svoju bivsu zenu jos voli, i da ima jednu sobu u toj kuci, koju su zajedno zaradili i kupili... (kuce ovdje kostaju i preko cetiristo hiljada evra)...

Pokusao je on i samnom... I mislila sam jedno vrijeme da bi mi mogo opasan biti...
Ali sam na vrijeme shvatila da se sa vatrom igram, i da mu ja necu pomoci, time sto ce i mene povrijediti, ili mi srce slomiti... Zato sam mu rekla da takve igrice ne volim... I da trazi drugu zrtvu, a kad mu prijatelj zatreba, da se meni javi...
Voljela bih mu pomoci...


I sta se zbiva sa onim ljudskim bicima, koja su bila samo "sredstvo do cilja"....


Tema ima zvjezidice, i zamolila bih vas bez neumjesnih komentara, jer ako bude dobrih savjeta, mozda cu mu temu pokazati... 33.gif

11-14-2006 21:18
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

desi se da ga popuse u zivotu ako na vrijeme ne presijeku jebo te pa ovde su ljudi ostajali bez noge ruke oka pa kazu ide zivot dalje a on sta ??? ostavila ga pa sta??? neka mijenja drzavu ja joj nebi kucu placao pa makar morao raditi na crno nema govora nema te drzave koja bi me natjerala !!!


ako te neko zajebe u zivotu nema se vremena za tugovanja od 10 godina od toga nema haira nego stisni zube polizi rane i kreni dalje nema drugog puta 10.gif

___________________________________________________________________

    11-14-2006 21:22 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    Miron Miron is a Male
    brato




    Poruka: 722
    Location: Graz, A

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ma morace joj placat Metallica,
    gdje god da zivi...
    Evo samnom ovde radi jedan Austrijanac koji je sa zenom imao

      cetvero djece
    ...

    Dosao je u Ameriku prije 8 godina jer nije mogao sa austrijskom platom poplacati sve alimentacije...
    Sad nisam ga mogao pitat sta je bilo po srijedi i kao je doslo do toga...
    Mislim da mora placat jos godinu- dvije i ne vise...
    Medjutim mislim da mu nije lako bilo... bez djece a u Americi. Takodjer mislim da je dogovorno sa Austrijankom placao Austrijsku alimentaciju a ne Americku...

    Medjutim, znam i slucaj (moj prijatelj) u Svedskoj gdje je sud zaprijetio zeni da ce joj oduzeti dijete i predati ga ocu na starateljstvo, jer je zena bila u vezi sa jednim kriminalcem koji je jos njenog covjeka poprilicno isprebijao (a ona je jos navijala) pred djetetom...
    Ono je mislila da u Svedskoj muskarac nema apsolutno NIKAKVA prava (a i bilo je ocito tako dugo vremena) - medjutim, kao sto rekoh zaprijeceno joj je da u krugu od 2 km od djeteta ovaj kriminalac NE smije da se nadje...
    U slucaju da se to desi - gubi AUTOMATSKI pravo na starateljstvo...

    Mjesecarka,
    nesto mi nije jasno u ovoj prici...
    Kako to da je ona "njega ostavila jer je nasla portugalca" i jos zadrzala kucu.... Je li mislis na Portugalca koji zivi u Svici ili na Portugalca iz Portugala...? Ono otisla na more isl....

    Ako je ovaj drugi slucaj onda NE kontam - ko je lud da se zeni i pravi djecu u Svici...?
    U neka doba se zena ode opustiti na more i tu nadje "novu ljubav" - a onda te izbaci iz kuce, uvede "ljubav", a jos te i sud natjera da joj placas izdrzavanje...

    Nesto mi nikako ne stima.

    11-14-2006 21:48 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    tesko je ovo komentarisati meni koji nemam ovakvih problema
    u noeveskoj je zena bila na prvom mjestu pa djeca i onda cuko (pudlica po mogucnosti 19.gif )
    zene su trazile da se izjedace u potpunosti sa muskarcima i sada je ovako
    u slucaju prekidanja braka sud se informise ko ima bolju zaradu ili ko je vise doprinosio u zajednici i onda dodjeljuje djecu
    imovina se dijeli podjednako i onaj ko ima djecu dobija alimentaciju tako da i otac samac sa djecom dobija alimentaciju od zene 19.gif
    to je izjednacavanje prava oba pola 10.gif
    jedan porusen brak nikada vise taj ne moze da izgradi zdravu sredinu
    nek mu je sa srecom i eto pozitivno je da on radi vise da bih poplaco sve racune ali nemoj da zalis ljude zbog onoga sto su kakvi su svkom je na svoj nacin buducnost predodredjena

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    11-14-2006 22:07 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Miron Miron is a Male
    brato




    Poruka: 722
    Location: Graz, A

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa to mi je nekako logicno Pasha.

    11-14-2006 22:11 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mirone rijec je o nasem bracnom paru...

    Oni su bili u braku nekih 14-15 godina, radili, stvorili familiju... itd...

    Ona se bila nesto razbolila, i izlijecila... Poslije toga su dosli problemi, pa i rastava...

    Sta je tacno bilo, neznam,,, i ne pitam...

    Njega poznajem, nju nikad vidjela nisam... A ona je upoznala portugalca, mislim poslije svega... I sad taj portugalac zivi u toj kuci, sa njom i njenom djecom...
    A ovom prijatelju je dala sobu na raspolaganje...

    Neznam, zena sam... Ali smatram to nepravedno do zla Boga...

    11-14-2006 22:12
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ali meni se radi vise o mogucnostima, kako to covjek moze prihvatiti i nastaviti neki normalan zivot...
    Mislim, to je tako... Bilo je...

    Shvatiti i pomiriti se s tim... I nastaviti zivjeti sa tim...

    11-14-2006 22:14
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja mislim ovako ,


    Ti si cula samo njegovu pricu i njegove izjave oko svega , ko zna sta bi ona rekla na sve to.

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    11-14-2006 22:19 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Znam Gara...

    Ipak, i pored toga zelim da mu pomognem...

    Ne osudjujem ja nikog... Ni nju, ni njega... To je njihov zivot i njihova stvar...

    Samo sto ja samu sebe uhvatim, da razmisljam, sta da mu kazem... Da mu malo oci otvorim, da mu dam neki primjer... Da on to tako prihvati...

    I da pokusa sebi sagraditi neki normalan zivot... Nije ni on balavac, nego ima 39 godina...

    11-14-2006 22:23
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja neznam kako mu ti mozes pomoci?

    ta nes radit za alimentaciju , ja mislim da se tu najbolje neplekati ako niste bas dobri , a nevjerujem da ste dobri dok mu zenu nepoznajesh , tako da ja licno bi se izmakla odatle dok te sta nije oprzilo 10.gif

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    11-14-2006 22:26 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    Hamsha Hamsha is a Female
    gusterica




    Poruka: 845
    Location: Penn Alps

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Gara, dobro zboris 33.gif

    Odmakni se Mjesecarko od njega, bar neko vrijeme...neka on trazi strucnu pomoc ako mu bas treba

    ___________________________________________________________________
    Ne pada snijeg da pokrije brijeg vec da zvijeR 35.gif i ostave trag

    11-14-2006 22:35 Hamsha is offline Pregledaj poruke od Hamsha Dodaj Hamsha u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A ja se opet pitam Mjeseèna, èega se ti bojiš? Jesi li ti sa sobom naèisto šta ti on znaèi u životu?

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    11-14-2006 22:59 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    Zadavalica Zadavalica is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 1632
    Location: s dna kace

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    odmakni se dok se on izstabilizuje 10.gif

    ___________________________________________________________________
    ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

    11-14-2006 23:01 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne bojim se ja nicega Carmela...

    On jeste pokusao, ali sam shvatila da bi i ja bila samo prolaznica u njegovm zivotu... Ako dozvolim da mi se priblizi, ili da se zaljubim... A mogla sam se zaljubiti i te kako...

    To nisam htjela...
    Sad ga nekako uopste ne gledam kao muskarca... Nego vise kao nekog koga treba malo pogurati...

    11-14-2006 23:03
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa u èemu je onda problem? Poguraj ga koliko misliš da treba 10.gif

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    11-14-2006 23:20 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    Miron Miron is a Male
    brato




    Poruka: 722
    Location: Graz, A

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mjesecarka,

    ne bih htio da ti nesto "filozofiram" oko stvari koje ti najbolje znas...
    Licno mislim da su stvari cesto nepravedne...

    Ali nekako gledam ove savjete ovde, pa kontam... ok, mozda je tip stvarno naopak... ali sta ako je bas skroz ok...?

    Ovaj Austrijanac se ponovo ozenio Amerikankom ovde koja ima djete od ranije i dobili su jos jedno.
    Meni se cini da se gotive, ali ne znam za sigurno...

    Treba bit oprezan ok, ali ne moze se covjek zatvorit u ljusturu samo da bi bio 100% siguran...
    Mozda ako ti to nije nemoguce - saznaj "izokola" o cemu se tu radilo... mada ja mislim da se bivsa zena jednostavno 'opustila'.

    A i ovo da je uvela portugalca 'kao postanara' mi takodjer dosta govori...
    Znaci da se udala za njega - oslobodila bi tvog covjeka... ovako je i njoj i Portugalcu dobro... 21.gif

    11-14-2006 23:50 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
    Corava Koka Corava Koka is a Female
    proplivala




    Poruka: 41
    Location: kokosinjac

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    musko je vazda krivo , pa nek on prica sta hoce

    ___________________________________________________________________
    svako jutro jedno jaje , organizmu snagu daje

    11-15-2006 00:02 Corava Koka is offline Pregledaj poruke od Corava Koka Dodaj Corava Koka u listu prijatelja
    Miron Miron is a Male
    brato




    Poruka: 722
    Location: Graz, A

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Corava Koka:

      musko je vazda krivo , pa nek on prica sta hoce


    e jest ako ti je zensko - sudija.

    11-15-2006 00:23 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mjesecarka , da se on tebi nije malo vise svidio

    zbog te sve situcije ,mozda ni sama sebi, neces da priznas

    ne znam zasto , ali imam osjecaj

    da ti je stalo do njega kao muskarca

    i da bas zato mislis da mu mozes pomoci i pogurati ga

    11-15-2006 12:29
    trambulin trambulin is a Male
    moforaja


    Poruka: 2260
    Location: mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hebi ga ša je tu je, kuæa se mora plaæat (nije mu sud bez neke to odredio), alimentacija isto tako i pomiriš se sa tim i prilagodiš životu!!!
    prevrneš list i ako more kakvu mjeseèarku (sory znam za zvjezdice ali jaèe od mene, moram se malo našalit) 10.gif
    uglavnom želim reæ da nizaèim u životu ne treba kukat nego pomiri se sa tim i živi život punim pluæima!!!
    10.gif

    ___________________________________________________________________
    masta umire zadnja

    11-15-2006 12:46 trambulin is offline Pregledaj poruke od trambulin Dodaj trambulin u listu prijatelja
    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com